TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Ahmeti kërkon veting dhe transparencë të plotë

Flaka - parë: 12 orë

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti konsideron se ndodhitë e fundit me rastin “Reket” dhe paraburgosja e prokurores speciale nuk është skenar, por tërësi e rrethanave që duhet deri në fund të zbardhen.

5 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet një tetovar tek i cili është gjetur një pushkë karabin, plumba dhe kornizë për pushkë automatike

Flaka - parë: 13 orë

Policia mbrëmë në orën 20,30, në bazë të urdhrit gjyqësor, ka kryer bastisje në shtëpinë e A.XH. në Tetovë, ku janë gjetur dhe marrë një pushkë karabin të kalibrit 8 х 57 JS, tre plumba të kalibrit ...

4 artikuj të ndërlidhur »

“Shkupi 1” nesër shqyrton dëshminë e Kamçevit

Flaka - parë: 13 orë

Gjykata Penale e Shkupit do të kontrollojë nëse procesverbali nga dëshmia e biznesmenit Orce Kamçev për rastin “Reket”, faqja e parë e së cilës u publikua në media erdhi fare nga ky institucion.

18 artikuj të ndërlidhur »

Shkup, kthehet grupi i parë i haxhinjëve

Flaka - parë: 14 orë

Grupi i parë që arriti në vendlindje përbëhej prej 168 haxhinjëve, kryesisht nga rajoni i Myftinisë së Kumanovës dhe Strugës. Grupi i parë i haxhinjëve nga Maqedonia e Veriut është kthyer nga vendet ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Deri të martën shi dhe bubullima, me temperatura të larta, nga e mërkura mot i qëndrueshëm dhe i thatë

Flaka - parë: 14 orë

Deri të martën kryesisht në orët e pasdites do të ketë rritje të vranësirave me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe erë të përforcuar. Lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë të motit të keq me ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Ohër-Strugë, mungojnë rojet e plazhit

Flaka - parë: 14 orë

Një pjesë e madhe e plazheve në Ohër dhe Strugë këtë verë kanë mbetur pa shpëtues. Edhe pse numri i shpëtuesve të trajnuar është i mjaftueshëm që të përmbushin nevojat e bregut, edhe ky sezon ...

3 artikuj të ndërlidhur »

(Video) Mickoski: A është Zaev ndihmës në Zhvatjen e parave?

Flaka - parë: 14 orë

Kryetari i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski i kërkon përgjigje prokurores Villma Ruskovska nëse deklarata e Orce Kamçevit në prokuroi që u publikua dje nga disa media online, është e vërtetë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Ahmeti për rastin “Zhvatja”: Lakmia e prishë njeriun

Flaka - parë: 15 orë

“Lakmia e prish njeriun” tha kreu i BDI-së Ali Ahmeti duke komentuar skandalin “Reket” që e çoi në paraburgim Prokuroren Speciale në largim Katica Janeva.

6 artikuj të ndërlidhur »

“Reketi”, Katica Janeva me tretman të posaçëm në burg, e “vetme” në qeli

Flaka - parë: 15 orë

Të gjithë të dyshuarit në rastin “Reket” që ndodhen në paraburgim Katica Janeva, Bojan Jovanovski dhe Zoran Milevski janë në reparte të posaçme dhe nuk kanë kontakte mes vete.

21 artikuj të ndërlidhur »

Sugareski: Mbesim të përkushtuar në luftën kundër krimit dhe korrupsionit

Flaka - parë: 16 orë

“Mbesim të përkushtuar në përpjekjet e Deklaratës që e aprovuam për luftë kundër krimit dhe korrupsionit, komunikimi në parti është i shkëlqyer midis të gjithë funksionarëve, organet gjyqësore mund ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Inaugurimi i ri-asfaltimit të rrugës regjionale Gostivar – Sërmnovë, përmes fotografive

Flaka - parë: 16 orë

Fotografi nga inaugurimi i ri-asfaltimit të rrugës regjionale Gostivar – Sërmnovë. Në emër të Shoqatës së Diasporës “Sërmnova”, i pranishëm në inaugurimin e ri-asfaltimit të rrugës regjionale ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Me diplomë false të shkollës së mesme u bë polic dhe më pas inspektor i lartë

Flaka - parë: 16 orë

SPB në Ohër ka ngritur kallëzim ndaj A. SH, 38 vjec nga fshati Asamat i Resnjës për shkak të falsifikimit të dokumenteve. Sipas njoftimit, 38 vjecari me diplomë false të shkollës së mesme është ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Qazim Zekaj biri i lavdishëm i Podgurit

Flaka - 24.08.2019

Ismet Sylejmani Me udhëheqësin e popullit shqiptar Ali Ahmeti në ngushllime te familja Zekaj, për vdekjen e atdhetarit e patriotit, luftëtarit e veteranit invalid të UÇK-së, të pavdekshmit Qazim ...

Ariu e bën për spital një polic të Kosovës

Flaka - 24.08.2019

Një ari ka su.lmuar një polic të Kosovës në fshatin Pecaj të Pejës. Përmes një komunikate për media bën të ditur se polici ka arritur të shmangë ariun, e më pas ka pranuar tretman mjekësor.

9 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Besoj se bashkë me opozitën konsensualisht do të sjellim ligjin e ri për Prokurorinë publike

Flaka - 24.08.2019

Besoj se bashkë me opozitën me konsensus do ta sigurojmë mbështetjen e Ligjit të ri për Prokurorinë publike, ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev gjatë vizitës së sotme në rajonin e Pellagonisë.

25 artikuj të ndërlidhur »

Transport publik ekologjik por edhe më i lirë, Prilepi, qyteti i parë me autobus me metan

Flaka - 24.08.2019

Prilepi është qyteti i parë në vend që ka transport publik ekologjik dhe më të lirë. Me 60 milion denarë nga buxheti lokal, qyteti u furnizua me katër autobusë të ri për transport publik, që si ...

Maqedoni, Qeveria me program për vetëdijesimin e qytetarëve për ligjin e gjuhëve

Flaka - 24.08.2019

Shtatë muaj pas hyrjes në fuqi të Ligjit për Përdorimin e Gjuhëve, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka filluar përgatitjen e programit që ka për qëllim promovimin e përdorimit të gjuhëve ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ja pse nga Maqedonia e Veriut kanë ikur mbi 600 mijë persona

Flaka - 24.08.2019

Maqedonia po zbrazet nga të rinjtë. Për pak vite ka rrezik që të mbetet një shtetë i pensionerëve dhe të moshuarve. Të rinjtë po largohen në mungesë të një perspektive dhe për shkak të politikave të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Remenski: Kërkoj falje, përndryshe do t’i bashkëngjitëm padisë

Flaka - 24.08.2019

Deputetja e LSDM-së Frosina Remenski është deklaruar me rastin e teksteve në portalet “Republika” dhe “Infomaks” ku përmendet kinse involvimi i saj në rastin “Reket”.

5 artikuj të ndërlidhur »

Pendarovski: anëtarësimi në NATO E sjellë vendin në ujëra të qeta (video)

Flaka - 24.08.2019

Pas ftesës për anëtarësim në Aleancë, vendi padiskutim ka hyrë në ujëra më të qeta, edhe pse jemi larg nga ajo që të theksojmë se sfidat i kemi lënë mbrapa nesh.

8 artikuj të ndërlidhur »