TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Marrja e datës, Azemi: Raporti, pasqyrë e qartë për progresin e arritur

Flaka - parë: 2 orë

Për bisedimet me BE-në përveq përgatitjes politike nevojitet edhe adminstratë e fuqishme. Në këtë drejtim publicisti Emin Azemi thotë se aspekti adminsitrativo- teknik është shumë i rëndësishëm dhe ...

Sllupcan, përkujtohen 10 martirët e familjes Zimberi

Flaka - parë: 2 orë

Në kompleksin e varrezave të dëshmorëve, në fshatin Sllupçan, janë përkujtuar 10 martirët e familjes Zymberi, të cilët humbën jetën 18 vjetë më parë në bodrumin e shtëpisë, gjatë granatimeve të ...

Efikasiteti në institucionet shëndetësore, qytetarët: Mungon shërbimi i duhur dhe ilaçet

Flaka - parë: 2 orë

Qytetarët në përgjithësi nuk janë të kënaqur nga shërbimet shëndetësore. Ata thonë se më së shumti kanë probleme me projektin “termini im” dhe me barërat sepse vetëm në fillim të muajit mund të ...

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, pension për prindër të fëmijëve me pengesa

Flaka - parë: 2 orë

Nga Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njoftojnë se me reformën sociale avancohen të drejtat e personave me nevoja të veçanta, por edhe personat që kujdesen për to.

8 artikuj të ndërlidhur »

VMRO DPMNE: LSDM e bëri krimin me shtet; LSDM: U dëshmua se VMRO është kujdestare e krimit

Flaka - parë: 2 orë

VMRO DPMNE, bazuar në informatat e Nismës globale kundër krimit të organizuar, akuzoi pushtetin se po mbron krimin. “Raporti është decid, plot analiza dhe citime se grupe kriminale janë ujdi me ...

BDI e Shkupit me ministër, ja kush përmendet?!

Flaka - parë: 10 orë

Në fillim të qershorit do të bëhen të ditura detajet e para lidhur me ndryshimet qeveritare. LSDM dhe BDI nuk kanë dhënë detaje se kush do të mbetet dhe kush do të largohet nga Qeveria.

2 artikuj të ndërlidhur »

Senator Rish: Pres ratifikim të Protokollit për NATO në qershor

Flaka - parë: 10 orë

Senati pritet ta ratifikojë Protokollin për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO në muajin qershor, thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës, Xhejms Rish, kryesues me Komisionin e Senatit për ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Trump në Japoni, prioritet nderimet dhe shenjat e mirëkuptimit

Flaka - parë: 10 orë

Presidenti amerikan Donald Trump mbërrin sot në Japoni për një vizitë shtetërore katër ditore qo pritet të dominohet nga forca e miqësisë dhe imazhet mirëkuptimit por nuk dihet asgjë se çfarë do të ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Është ndjerë tërmet në rrethinën e Berovës dhe Pehçevës

Flaka - parë: 11 orë

Tërmet me intensitet prej tre ballëve sipas Shkallës evropiane makrosizmike është ndjerë mbrëmë në rrethinën e Pehçevës dhe Berovës. Tërmeti është regjistruar nga rrejti telemetrik sizmologjik të ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Iftar nën mbështetjen e Ambasadës së Turqisë

Flaka - parë: 11 orë

Iftar në organizim të Universitetit ndërkombëtar ballkanik dhe Lidhjes së organizatave joqeveritare turke në Republikën e Maqedonisë së Veriut, nën mbështetjen e Ambasadës së Republikës së Turqisë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Grabitja e shekullit në Europë, si u zhduken 1.3 miliardë Euro

Flaka - parë: 11 orë

Vjedhja më e madhe e shekullit ka shifra të frikshme. Më shumë se 1,260 miliardë euro të destinuara për 28 shtetet e Bashkimit Europian u zhdukën në tetë vjet, mes viteve 2009 dhe 2016 dhe vetëm një ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Sipas Kushtetutës, GRUEVSKIT i merret mandati me automatizëm

Flaka - parë: 12 orë

Në vend të konstatimit të mungesës së deputetit Nikolla Gruevski për më shumë se gjashtë muaj nga Parlamenti, deputetët po përgatiten për seanca maratonike në të cilat do të diskutohet dhe votohet ...

33 artikuj të ndërlidhur »

Disa marrëveshje u nënshkruan në mbledhjen e parë të përbashkët të qeverive të Malit të Zi dhe Republikës së Maqedonisë ...

Flaka - parë: 12 orë

Në Podgoricë sot u mbajt mbledhja e parë e përbashkët e qeverive të Malit të Zi dhe Republikës së Maqedonisë së veriut, ku u konkludua se hapja dhe besimi mes dy vendeve mundëson hapësirë të ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Flaka - parë: 12 orë

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë veriperëndimore. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut, sidomos në pjesën ...

25 artikuj të ndërlidhur »

18 vjet nga rënia e Komandant Tigrit!

Flaka - parë: 12 orë

Një ushtar shqiptar dhe dëshmor i luftës në Maqedoni Sot bëhen 18 vjet nga rënia e dëshmorit, Fadil Nimani, i njohur si Komandant Tigri. Fadil Nimani ishte nga fshati Gërgoc i Gjakovës, një ushtar ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Arben Gashi i LDK-së: Jemi pjekur, faza e rrahjeve dhe përplasjeve ka kaluar

Flaka - parë: 23 orë

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi i ka quajtur rrahjet dhe përplasjet në degën e Mitrovicës sporadike dhe tashmë të kaluara. Sipas tij pavarësisht zhvillimeve të rënda politike në Kosovë por edhe në LDK ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri: Publikimi i fotografisë nuk do duhej të ndodhte

Flaka - parë: 23 orë

Tahiri thotë se nuk ishin në dijeni për publikimin e fotografisë. Ministri i Drejtësisë , Abelard Tahiri në emsionin “Argument Plus” në RTV 21, foli edhe rreth fotografisë së publikuar nga Flora ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Është prodhuar në vitin 1985, por çmimin e ka 57 mijë dollarë

Flaka - parë: 23 orë

Besoni apo jo, ky oldtimer ka kaluar vetëm 10,000 milje dhe është me një fjalë, në një gjendje perfekte. Si rezultat, ndonëse është e prodhuar shumë vite më parë, përcjell Telegrafi, kjo veturë është ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Nissan në përpjekje ta shpëtojë makinën Sedan

Flaka - parë: 23 orë

Shpëtimi i makinës sedan, bëhet për shkak se të rinjtë janë shumë të interesuar për të. Të gjithë janë befasuar, kur Nissan e lansoi një Altima tërësisht të ri, ndërsa modelin Rogue 2017, që më 2016 ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Neymar braktis stërvitjen e PSG-së, udhëton pa leje në Brazil

Flaka - parë: 23 orë

As Neymar dhe as Mbappe, kanë shprehur dëshirën për të mos t’u larguar nga PSG, por sjellja e tij tregon të kundërtën. Pas deklaratave të ashpra të yllit francez për trajnerin Tuchel, i cili kërkoi ...

28 artikuj të ndërlidhur »