TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Prokuroria: Sulmuesi i Selës ishte i sëmurë, s’kishte shenja se do të arratiset

Flaka - parë: 1 orë

Prokuroria, thotë se Vojminovski ka patur një historik të sëmundjeve të rënda, dhe njëherë madje edhe pati rënë pa vetëdije në gjykatë, dhe kjo i ka shtyrë ata që të propozojnë arrestin shtëpiak.

59 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, mjeti për paratë e shpenzuara të ministrive punoi vetëm tre muaj

Flaka - parë: 1 orë

E promovuan në mars të vitit 20108, dhe punoi deri në maj të vitit 2018. Mjeti për llogaridhënie të ministrive dhe funksionarëve publik ishte promovuar si mënyrë për dhënien e llogaridhënies së ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Agjencia e Sigurimit SGS fitoi tender të ri prej 113 mijë euro

Flaka - parë: 1 orë

Agjencia e Sigurimit “Secuerity Group Services” (SGS) e cila lidhet me ish-drejtorit të Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK), Sasho Mijallkov ka fituar tender të ri me vlerë prej 113 mijë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Angjushev: Stabilizimi i raporteve ndërshtetërore ka efekt mbi ekonominë

Flaka - parë: 1 orë

Me nismë të zëvendëskryeministrit për Çështje Ekonomike të Republikës së Maqedonisë, Koço Angjushev dhe zëvendës-kryetarit të Këshillit të Ministrave të Republikës së Bullgarisë, Tomisllav Donçev, ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Janë betuar ministrat e rinj në Shqipëri, fillojnë zyrtarisht detyrën

Flaka - parë: 1 orë

Ministrat e rinj të kabinetit qeveritar të Shqipërisë janë betuar në Presidencën e Shqipërisë, duke filluar zyrtarisht detyrën, raporton Anadolu Agency (AA).

51 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiq pas takimit me Putin: Për Kosovën e kemi përkrahjen e Rusisë, s’lejojmë askënd ta poshtërojë Serbinë

Flaka - parë: 1 orë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, deklaroi se ka mbështetjen e Rusisë sa i përket arritjes së një marrëveshje kompromisi me Kosovën. “Serbia është e gatshme për kompromis, mirëpo nuk do ta ...

129 artikuj të ndërlidhur »

“Flakadanët e janarit”, nderime për heroin e shqiptarëve, Skënderbeun

Flaka - parë: 2 orë

Është muaji kur ndizen flakadanët që shënojnë përjetesën e atyre që shënuan ndër vite historinë e popullit shqiptar. Për të përkujtuar 17 janarin, 551 vjetorin e vdekjes së Gjergj Kastrioti – ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Të hënën vazhdon mësimi për nxënësit, nuk zgjatet pushimi

Flaka - parë: 2 orë

Nxënësit nga dita e hënë do të shkojnë në shkollë. Këtë e bënë të ditur Komisioni për Sëmundje Ngjitëse, pas mbledhjes së mbajtur gjatë ditës së sotme, të cilët kanë konstatuar se nuk është e ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Sot votohet ligji i ri i Anti-korrupsionit

Flaka - parë: 2 orë

Përbërja e re e Komisionit Antikorrupsion do të ketë proces të vështirë për kthimin e besimit të qytetarëve në këtë institucion. Ekspertët që i kontaktoi Alsat-i shprehen se përveç asaj që në ...

44 artikuj të ndërlidhur »

Qëllohet për vdekje gazetari investigativ

Flaka - parë: 2 orë

Një gazetar investigativ në Ganë është qëlluar për vdekje ndërsa po shkonte në shtëpi. Mediat lokale raportojnë se burra të paidentifikuar e motoçikletë qëlluan tri herë mbi Ahmed Hussein-Suale në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Do të hapet kalim i përbashkët kufitar mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Flaka - parë: 2 orë

Hapja e kalimit të përbashkët kufitar midis Maqedonisë dhe Bullgarisë mund të ndodhë për disa muaj, tha sot zv.kryeministri bullgar Tomisllav Donçev. Ai tha se për hapjen e kalimit të përbashkët ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Kadriu: Ivanov shkeli Kushtetutën me atë që nuk e firmosi ligjin e gjuhëve

Flaka - parë: 3 orë

Osman Kadriu, anëtar i Gjykatës Kushtetuese në një prononcim për Radio Europa e Lirë ka dhënë vlerësimin e tij si profesor i së Drejtës Kushtetuese, mbi debatin se kush e ka shkelur Kushtetutën në ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtarë të lartë nderojnë Heroin Kombëtar, Gjergj Kastrioti – Skënderbeu

Flaka - parë: 3 orë

Sot janë bërë 551 vjet nga vdekja e Gjergj Kastrioti – Skënderbeut. Për ta nderuar figurën e tij, kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi, ministra, deputetë dhe funksionarë të tjerë të BDI-së kanë bërë ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Dibra i rikthehet BDI-së. Hekuran Duka zgjidhet ushtrues detyre

Flaka - parë: 3 orë

Sot, në seancën e Këshillit Komunal në Dibër, grupi i këshilltarëve të BDI-së, LSDM-së dhe PEI-t, kërkuan votëbesim për ushtruesin e detyrës së kryetarit të Komunës së Dibrës nga rradhët e Aleancë, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Edhe Inspektorati shtetëror për inspektim teknik zbaton gjuhën shqipe

Flaka - parë: 3 orë

Inspektorati shtetëror për inspektim teknik prej sot ka filluar të zbatojë në praktikë përdorimin e gjuhës shqipe. Përveç tabelës në gjuhën shqipe edhe letrat deri tek institucionet tjera shtetërore ...

50 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet personi që pengoi Njësitin e zjarrfikësve gjatë intervenimit

Flaka - parë: 3 orë

Njësiti i zjarrfikësve i Qytetit të Shkupit mbrëmë ka intervenuar në shuarjen e një zjarri, i cili shpërtheu në një shtëpi në bulevardin “Maqedonia” në Shkup.

5 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, profesorët universitar kërkojnë rritjen e pagave

Flaka - parë: 4 orë

Sindikata e Pavarur Akademike (SPA) dje realizuan takim me ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi dhe bashkëpunëtorët e tij. Që në shtator 2018, SPA përshëndeti vendimin e qeverisë për ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Çavushoglu: Mirëpresim Maqedoninë si anëtarja e 30-të e NATO-s

Flaka - parë: 4 orë

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavushoglu sot u takua me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, ku diskutuan rreth ngjarjeve politike në Maqedoni dhe rajon.

30 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria: Do të hetohet nëse Vojminovski është ndihmuar gjatë arratisjes

Flaka - parë: 4 orë

Prokuroria Themelore informon se do të kyçet në ndjekjen penale të personave të cilët eventualisht e kanë ndihmuar njërin nga sulmuesit e Ziadin Selës, Nikolla Vojminovskin, të arratiset nga arresti ...

59 artikuj të ndërlidhur »

Mourinho bëhet komentator, 68 mijë euro për ndeshje…me një kusht!

Flaka - parë: 20 orë

Jose Mourinho gjeti një punë të re pa u mbushur mirë muaji, që nga shkarkimi i tij nga Manchester United. Trajneri portugez do të jetë në rolin e komentatorit për platformën televizive “beIN Sports”, ...

26 artikuj të ndërlidhur »