TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Ligji i Amnistisë, Kacarska: Me atë ligj drejtësia nuk është e plotë

Flaka - parë: 10 orë

Gjyqtarja Dobrilla Kacarska, e cila e udhëhoqi procesin gjyqësor lidhur me ngjarjet në Kuvend më 27 prill 2017 dhe mori aktvendim për gjithsej 211 vjet burg për 16 të pandehur, thotë se jo vetëm për ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Maksuti: Amnistia për “27 prillin”, rast specifik

Flaka - parë: 10 orë

Profesori universitar, Mersim Maksuti gjatë një debati në emisionin “Programi 200” në Alsat për fatin e PSP-së, foli edhe për ngjarjet e 27 prillit. Ai tha se ngjarjet e 27 prillit vunë në pikëpyetje ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Super-veturat më të mira në Geneva Motor Show

Flaka - parë: 10 orë

Modelet e prezantuara, tejkaluan standardet që kërkon panairi i Gjenevës. Të gjithë prodhuesit e super-veturave, e dinë mirë që për të prezantuar modelin e ri, Geneva Motor Show është një aktiviteti ...

Vetura që do të zëvendësojë Ferrari F40-shin e vjetër

Flaka - parë: 10 orë

Ky mund të jetë një nga modelet më të bukura që vijnë nga Maranello dekadave të fundit. Kohët e fundit, një dizajn mjaft mbresëlënës nga Samir Sadikhov, i cili e ri-restauroi F40’shin, tregoi se si ...

4 artikuj të ndërlidhur »

BE: Brenda dy viteve të largohen nga tregu veturat me motor diesel

Flaka - parë: 10 orë

Prodhuesit evropianë të automjeteve duhet t’i japin konsumatorëve më shumë lehtësira për të kthyer pas automjetet në kuadër të skandalit me motorët diesel, deklaroi Komisioni Evropian.

13 artikuj të ndërlidhur »

Dermatologët: ‘Apple Watch’-ët, të rrezikshëm për shëndetin

Flaka - parë: 10 orë

Pajisjet si `Apple Watch` dhe `Fitbit` mund të shkaktojnë skuqje në lëkurë, ngase janë “terren i përsosur për baktere”, sipas një studimi. Personat që bëjnë palestër dhe nuk i pastrojnë dy pajisjet ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Telefoni që e mban baterinë rreth 50 ditë

Flaka - parë: 10 orë

Smartfoni i kompanisë teknologjike “Avenir” ka baterinë me kapacitetin më të madh të ndërtuar ndonjëherë. Dy trendet e mëdha në zhvillimin e smartfonëve janë procesorët gjithnjë e më të shpejtë dhe ...

Ja se si do të dukej telefoni i palosshëm nga Apple

Flaka - parë: 10 orë

Një iPhone i palosshëm i Apple nuk do të arrijë deri në vitin e ardhshëm, por kompania me qendër në Cupertino patjetër do të duhet të bashkohet me trendin.

3 artikuj të ndërlidhur »

Sallatë me gjoks pule dhe bajame

Flaka - parë: 10 orë

Sallatat do të gjejnë vend në tryezat tona përditë e më shumë, meqenëse temperaturat do të ngrihen. Me këtë variant, për shkak të pranisë së mishit, mund të mos ju nevojitet një pjatë tjetër.

Zaev në NATO u zotua se deri në vitin 2024 Maqedonia e Veriut do të ndajë dy për qind nga BPV-ja për mbrojtjen

Flaka - parë: 10 orë

Kryeministri Zoran Zaev, pas takimeve në selinë e Bashkimit Evropian, realizoi takim me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg dhe e konfirmoi përkushtimin e Maqedonisë së Veriut ndaj ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Janakieski nga Shutka kërkon ndihmë!

Flaka - parë: 10 orë

Ish-ministri Mile Janakieski, i akuzuar në disa lëndë të Prokurorisë Speciale ka dërguar letër deri tek “Llupa e Gjerbërt – Zelena Llupa” në të cilën ankohet se i janë shkelur të drejtat e njeriut.

3 artikuj të ndërlidhur »

LSDM ka marrë kredi për zgjedhjet lokale, pas një viti e ka kthyer

Flaka - parë: 10 orë

LSDM ka marrë kredi bankare para zgjedhjeve lokale në vitin 2017 dhe e ka kthyer atë në një bazë të vetme vitin e ardhshëm, sipas raportit të fundit të Entit të auditimit që ka bërë mbi partinë ...

Siljanovska e komenton edhe arrestimin e Jakimovskit

Flaka - parë: 11 orë

Kandidati presidencial i VMRO-DPMNE, Gordana Siljanovska, komentoi mbi arrestimin e ish-kryetarit të Komunës së Karposhit, Stevço Jakimovski, përcjell FLAKA.

30 artikuj të ndërlidhur »

Kacarska: Nuk mundet vetëm se Jankulloska është nënë, procedura të mos kryhet

Flaka - parë: 11 orë

Gjykatësja Dobrilla Kacarska, në një intervistë në 1TV, tha se për Gordana Jankullovska, ish-ministre e Brendshme, ka qenë maksimalisht tolerante ndërsa ka qenë duke u zhvilluar gjykimi për “Tank”, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria do të bëjë Strategji për transparencë

Flaka - parë: 11 orë

Në seancën e 126-të të rregullt të qeverisë, ministrat rishikuan dhe miratuan informacionin mbi nevojën për hartimin e një strategjie për transparencë të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë Veriore ...

Zyrtare: Hekuran Duka kandidat i BDI-së për Dibrën

Flaka - parë: 11 orë

Hekuran Duka zgjidhet kandidat i BDI-së për kryetar të Komunës së Dibrës, ndërsa për shef të shtabit u zgjodh Artin Spahiu, përcjell FLAKA. “Sonte, në zyrat e BDI-së në Dibër, kryesia e BDI dega ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Kacarska: Mickoski të flej qetë, te unë nuk ka urdhëra gjyqësore

Flaka - parë: 11 orë

Gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka komentuar sonte atë që kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski e përdor si shprehej “Kacarska gjyqësi”, e që gjykon sipas urdhërave të kryeministrit Zoran Zave, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria jep drite jeshile për uljen e çmimeve të roamingut në vendet e Ballkanit Perëndimor

Flaka - parë: 11 orë

Qeveria në seancën e sotme e pranoi tekstin e harmonizuar të Marrëveshjes për uljen e çmimeve të shërbimeve për roaming në rrjetet për komunikime publike mobile në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

9 artikuj të ndërlidhur »

BE-ja kundër bojkotit eventual të zgjedhjeve presindeciale

Flaka - parë: 11 orë

Pjesëmarrja në proceset zgjedhore do të jetë me rëndësi thelbësore për vlerësimin për fillim të negociatave në qershor, krerët evropianë u kanë bërë thirrje edhe pushtetit edhe opozitës në ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Strugë, zjarrfikësit s’kanë mjete për shuarjen e zjarreve

Flaka - parë: 11 orë

Është lokalizuar zjarri që përfshiu një sipërfaqe të madhe të malit mbi fshatrat Dellogozhdë dhe Pohum në rajonin e Strugës një ditë më parë. Ndërkohë, ndërsa komuna bleu makina në vlerë totale prej ...

5 artikuj të ndërlidhur »