TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Durres Lajm

Hapet zjarr në drejtim të shtëpisë së 26-vjeçarit

Durres Lajm - 21.05.2019

Persona të paidentifikuar kanë hapur zjarr rreth orës 01:00 të kësaj të marte në drejtim të një shtëpie në Selenicë të Vlorës. Policia njofton se në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Betohet presidenti i Ukrainës, pritet si yll kinemaje

Durres Lajm - 21.05.2019

Një pritje e denjë për festivalin e Kanës apo çmimet Oskars, ku yjet e ekranit përshëndesin fansat dhe pozojnë në tapetin e kuq. E tillë ishte ceremonia e betimit për presidentin Volodimir Zelenski, ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Negociatat, Ruçi, Balla e Hajdari nisin takimet në Holandë

Durres Lajm - 21.05.2019

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla dhe deputetja Rudina Hajdari kanë nisur ditën e sotme takimet zyrtare në Parlamentin e Holandës.

68 artikuj të ndërlidhur »

Terrorizoi kullën "Eiffel" për 6 orë, kapet "Spider Man"-i francez

Durres Lajm - 21.05.2019

Personi i cili pasditen e kaluar arriti të ngjitë kullën "Eiffel" si dhe ta mbyllë përkohësisht atë, është kapur pas 6 orësh nga autoritetet. Sipas mediave franceze, personi ende i paidentifikuar ...

Aurela Gaçe mahnit me zërin e saj, këndon me vajzën në skenë

Durres Lajm - 21.05.2019

Aurela Gaçe ngriti peshë zemrat e publikut dhe të fëmijëve në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan” në Tv Klan. Diva e muzikës shqiptare ishte e ftuara e radhës mbrëmjen e së hënës në emision.

6 artikuj të ndërlidhur »

Qytetet me burrat dhe gratë më dembelë, Durrësi në vend të parë për gratë

Durres Lajm - 21.05.2019

Ndërsa shumë ndërmarrje, sidomos ato në sektorin e industrisë, si p.sh. në tekstile e këpucë, po vuajnë mungesën e fuqisë punëtore, ka dhe shumë individë, meshkuj apo femra, që zgjedhin vetë të mos ...

"Vol-Vo 4", ndalohet një tjetër person nga Durrësi

Durres Lajm - 21.05.2019

Vijon operacioni policor i koduar "Vol-Vo 4", ndalohet një tjetër person i shpallur në kërkim në kuadër të këtij operacioni. Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Parandalohet konflikti me armë, në pranga 3 persona

Durres Lajm - 21.05.2019

Policia e Elbasanit ka parandaluar një konflikt në fshatin Bradashesh të Elbasanit. Gjatë ndërhyrjes për parandalimin e konfliktit , Policia kapi në flagrancë me armë zjarri pistoletë shtetasin , i ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Ndahet nga jeta legjenda austriake e Formula 1

Durres Lajm - 21.05.2019

Tri herë kampioni i botës i Formula 1 Niki Lauda ka vdekur sot në moshën 70-vjeçare. Legjendari austriak, një nga figurat më të njohura në gara motorike, mori titullin për Ferrarin në 1975-n dhe ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Punonin në të zezë, Zvicra iu vë ‘fshesën’ 5 shqiptarëve

Durres Lajm - 21.05.2019

Policia Kantonale e Zyrihut në kuadër të goditjeve të rasteve të paligjshmërisë ka vënë në pranga pesë kosovarë në një kantier ndërtimi, në vendin e quajtur Richterswil.

7 artikuj të ndërlidhur »

Europianët dhe SHBA-ja bllokojnë një mbledhje të OKB-së

Durres Lajm - 21.05.2019

Europianët dhe SHBA-ja bllokuan mbajtjen e një mbledhje të Këshillit të Sigurimit mbi gjuhën në Ukrainë të kërkuar nga Rusia ditën e betimit të presidentit të ri ukrainas, Volodimir Zelenski dhe të ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Cili është çelësi për një gjumë të qetë

Durres Lajm - 20.05.2019

Ne shpenzojmë një të tretën e jetës tonë, në gjumë dhe nuk mund të jetojmë pa atë. Është një proces shumë i rëndësishëm që ndikon në shëndetin tonë Kur ne jemi në gjumë, truri jonë fillon të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kjo është shenja e horoskopit që e kanë zili të gjithë

Durres Lajm - 20.05.2019

Shenjat kardinale përfaqësojnë pikat kyçe të ndryshimit në zodiak, ashtu si dhe në natyrë; DASHI vjen në pranverë, GAFORRJA me verën, PESHORJA me vjeshtën dhe BRICJAPI me dimrin.

4 artikuj të ndërlidhur »

Basha të mërkurën në Durrës, çfarë do të diskutohet me qytetarët

Durres Lajm - 20.05.2019

Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të jetë pasditen e së mërkurës në Durrës për të zhvilluar një takim me qytetarët në pallatin e sportit “Ramazan Njala”.

Goditën Sahit Dollapin, Prokuroria nis hetimet për 8 efektivë të FNSH

Durres Lajm - 20.05.2019

Prokuroria e Tiranës ka marrë nën hetim 8 punonjës të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë. Shkak për këtë hetim u bënë pamjet filmike të shfaqura në media mbrëmjen e 11 majit, në fund të protestës së ...

U vu në qendër të akuzave të PD-së, reagon Lefter Koka: Në Shqipërinë e çudirave ndodh gjithçka!

Durres Lajm - 20.05.2019

Emri i deputetit të Durrësit është lakuar shpesh nga politika ditët e fundit, pas akuzave të ngritura nga Partia Demokratike për paligjshmërinë e regjistrimit të Bindjes Demokratike.

51 artikuj të ndërlidhur »

36 milionë euro për 3 vite, Juventusi i bën ofertë zyrtare trajnerit argjentinas

Durres Lajm - 20.05.2019

Juventusi duket i vendosur për Mauricio Poçetinon dhe zërat nga Torino sa vijnë e bëhen më të fortë për trajnerin e Totenhemit. E përditshmja “Libero” ka zbuluar dje se kontaktet mes argjentinasit ...

30 qershori/ Rama: Duam pjesëmarrje, evidentoni presionet dhe kërcënimet e opozitës

Durres Lajm - 20.05.2019

Partia Socialiste ka nxjerrë disa porosi për strukturat e saj për zgjedhjet e 30 qershorit. Në kushtet kur opozita e bashkuar ka treguar vendosmëri se nuk do të këtë zgjedhje me 30 qershor, nga ana ...

Babai vret gabimisht vajzën

Durres Lajm - 20.05.2019

Një 23-vjeçare ke mbetur e vdekur në vend, pasi u qëllua nga babai i saj. Ngjarja tragjike ka ndodhur në Karolinën e Veriut mbrëmjen e së dielës, raporton Fox10tv.

Graciela ia thotë haptazi Stines: ‘Nuk e di çfarë ke humbur’

Durres Lajm - 20.05.2019

Këngëtari Stine dhe partnerja e tij Graciela patën një ndarje mjaft të bujshme përpara 5 muajve. E megjithatë, ata janë shprehur nëpër intervista të ndryshme televizive në mënyrë të atillë që midis ...

5 artikuj të ndërlidhur »