TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Durres Lajm

Klosi: Task Forca e Turizmit, duhet të dëgjojë dhe zgjidhë problematikat kohë pas kohe (VIDEO)

Durres Lajm - 21.05.2019

Ndarja e detyrave, njohja e përgjegjësive dhe evidentimi i problematikave të vitit 2018, me qëllim zgjidhjen e tyre që ky sezon i ri turistik të jetë më i pastër, cilësor dhe i sigurt ishin në fokus ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Johnny Depp akuzon ish-bashkëshorten për abuzim, kërkon 50 mln dollarë dëmshpërblim

Durres Lajm - 21.05.2019

Ylli hollivudian Johnny Depp ka hedhur poshtë akuzat për keqtrajtim të ish-bashkëshortes Amber Heard, dhe ka thënë se ishte ajo që ka abuzuar gjatë marrëdhënies së tyre.

2 artikuj të ndërlidhur »

PSG del me deklaratë zyrtare, Mbappe nuk largohet!

Durres Lajm - 21.05.2019

Deklarata e Kylian Mbappe në momentin e marrjes së çmimit si lojtari më i mirë i sezonit në Ligue 1, ka trembur jo pak drejtuesit e PSG të cilët kanë dalë me një komunikatë zyrtare ku kanë ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Iu arratis policisë në 2018-n, kapet trafikanti në Tiranë

Durres Lajm - 21.05.2019

Policia e Tiranës ka vënë në pranga dy persona për akuzën e trafikut të lëndëve narkotike, ndërsa njëri prej tyre rezultonte i shpallur në kërkim që nga dhjetori i vitit të kaluar.

15 artikuj të ndërlidhur »

Ministria e Jashtme: Ja shtetet ku njihen patentat shqiptare

Durres Lajm - 21.05.2019

Shtohen shtetet në të cilat do të njihen patentat shqiptare. Lajmin e ka dhënë ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj përmes një postimi në Facebook.

Thaçi takohet me Ramën, tregon çfarë biseduan

Durres Lajm - 21.05.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi bën të ditur se me Ramën kanë biseduar për aktualitetet politike në ...

42 artikuj të ndërlidhur »

"Nesër rikthehet fuqishëm uragani studentor!"

Durres Lajm - 21.05.2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar përmes një postimi në Facebook se ditën e nesërme studenët do t’iu rikthehen protestave. Berisha shkruan se të mërkurën e 22 majit në orën 12:00 ...

107 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet në flagrancë 24-vjeçari nga Shijaku, në kërkim i vëllai

Durres Lajm - 21.05.2019

Policia e Durrësit ka goditur një rast të shpërndarjes së drograve të forta në formë dozash, ndërsa në pranga ka rënë një 24 vjeçar dhe në kërkim u shpall vëllai i tij 28-vjeçar.

15 artikuj të ndërlidhur »

Këngëtarja shqiptare bën testin e origjinës: 70% greke (VIDEO)

Durres Lajm - 21.05.2019

Këngëtarja e famshme në Greqi me origjinë shqiptare, Eleni Foureira ka bërë së fundmi testin "Heritage" që nxjerr prejardhjen dhe origjinën. Teksa ishte e ftuar në "Eurovision" gjatë qëndrimit në ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Lista paraprake e Shqipërisë, Reja i habit të gjithë me emrat e grumbulluar!

Durres Lajm - 21.05.2019

Edi Reja nis zyrtarisht punën në fushë, publikon listën paraprake me 10 lojtarët e grumbulluar për dy sfidat e radhës kundër Islandës dhe Moldavisë në kualifikueset e “Euro2020”.

19 artikuj të ndërlidhur »

Shkatërrohet banda e drogës në Greqi, në pranga shqiptarë e grekë

Durres Lajm - 21.05.2019

Policia greke ka shkatërruar një bandë kriminale me veprimtari në trafikun e drogës në Komotini edhe rrethina. Banda prej kohësh ishte "pikasur", ndërsa forcat policore kanë ndërhyrë më datë 17 maj, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Avramopoulos: Asnjë shtet nuk ka kërkuar pezullimin e vizave me Shqipërinë

Durres Lajm - 21.05.2019

Komisioni Evropian nuk ka marrë asnjë njoftim nga vendet anëtare për pezullimin e vizave për Shqipërinë apo për ndonjë vend tjetër. Kështu ka deklaruar komisioneri evropian për migracionin Dimitris ...

Rama: Të dashuruar me BE-në, por nuk jemi naivë

Durres Lajm - 21.05.2019

Kryeministri Rama tha se 93% e shqiptarëve janë të dashuruar me Bashkimin Evropian, por kjo dashuri e verbër tha ai nuk është arsye për të buzëqeshur.

Studimi i “Deutsche Bank”: Qyteti me pagat më të larta

Durres Lajm - 21.05.2019

San Francisco, qyteti në bregun perëndimor të Shteteve të Bashkuara kryeson renditjen për pagat më të larta dhe të ardhurat e mbetura në dispozicion pas qirasë, sipas klasifikimit të “Deutsche Bank” ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Bushati: Si u shpërblye me katër rroga gardisti i 21 Janarit, sot kandidat i PS-së për Bashkinë e Matit

Durres Lajm - 21.05.2019

Dy ditë më parë gazeta e së majtës “Dita”, botoi një dokument shumë domethënës që rënonte propagandën e socialistëve për 21 janarin. Sipas saj, Agron Malaj, ish-gardisti i grupit të zjarrit, tani ...

Të lidhura prej 7 vitesh, aktorja e njohur italiane Eva Grimaldi martohet me të dashurën

Durres Lajm - 21.05.2019

Aktorja e famshme italiane, Eva Grimaldi është martuar me të dashurën e saj, Imma Battaglia, të dielën në Romë. Të lidhura prej 7 vitesh, ato i thanë “Po” njëra-tjetrës, disa muaj pasi njoftuan në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Transportonin pllaka guri dekorativ nga Mali i Tomorrit, dy në pranga

Durres Lajm - 21.05.2019

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Skraparit pasi janë kapur duke transportuar gurë dekorativ që ishin nxjerrë në mënyrë të paligjshme në malin e Tomorrit. Dy të arrestuarit janë S.Q.

3 artikuj të ndërlidhur »

Kallaku: Ekipi duhet të ruajë boshtin

Durres Lajm - 21.05.2019

Fitorja me Partizanin e ka rritur moralin në kampin durrsak, pasi janë më të sigurt në vendin e tretë kur kanë mbetur edhe dy javë nga fundi i sezonit.Për mesfushorin e Teutës, Sherif Kallaku, ndaj ...

Humb jetën tragjikisht shqiptari në Itali, baba i dy fëmijëve

Durres Lajm - 21.05.2019

Një shqiptar ka humbur tragjikisht jetën në Itali mëngjesin e kësaj të marte gjatë kohës që punonte. Bëhet fjalë për një 48-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet publik.

10 artikuj të ndërlidhur »

Hapet zjarr në drejtim të shtëpisë së 26-vjeçarit

Durres Lajm - 21.05.2019

Persona të paidentifikuar kanë hapur zjarr rreth orës 01:00 të kësaj të marte në drejtim të një shtëpie në Selenicë të Vlorës. Policia njofton se në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë ...

18 artikuj të ndërlidhur »