TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Durres Lajm

Armë të ftohta dhe pistoletë imituese, një në pranga në Durrës, procedohen dy të tjerë

Durres Lajm - parë: 14 orë

Një person në Durrës është arrestuar ndërsa dy të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë, pasi janë kapur me armë të ftohta dhe pistoletë imituese. Mësohet se gjatë kontrolleve për rritjen e ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Aurela Gaçe rrëfen problemet me zërin: Mjekët më thanë se s’do këndoja më

Durres Lajm - parë: 14 orë

Startoi mbrëmjen e djeshme në ekranin e një prej televizioneve, talent show më i ri, ndër më të veçantët organizuar këto kohë në ekranet shqiptare. Nën moderimin e moderatorëve Ardit Roshi dhe Inger ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Integrimi/ Basha për "Euroactiv": Vendimi i KE nuk është ai që dëshironim dhe shpresonim

Durres Lajm - parë: 14 orë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar për "Euroactiv" se vendimi i Këshillit të Evropës nuk është ai që dëshironte dhe shpresonte, referuar lajmit të publikuar në mediet italiane se ...

48 artikuj të ndërlidhur »

Situata financiare e studentëve shqiptare më e rënda në Europë, 73% në vështirësi financiare

Durres Lajm - parë: 14 orë

Studentët shqiptarë paraqiten më vështirësitë më të mëdha financiare në Europë sipas një studimi që bëri Qendra Gjermane për Kërkime në Arsimin e Lartë nëpërmjet ne një anketë me studentë në të ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Shpërthim me eksploziv në një makinë

Durres Lajm - parë: 15 orë

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, në rrugën "Ramazan Bogdani" në Tiranë. Nga burimet zyrtare mësohet se rreth orës 07:45 në automjetin në pronësi të ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Negociatat/ Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të presin, Franca vendos veton

Durres Lajm - parë: 15 orë

Sipas asaj që shkruan shkruan , Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të presin për aspiratën e tyre evropiane. Liderët e Bashkimit Evropiane kanë zhvilluar një debat të gjatë deri në orët e para të ...

349 artikuj të ndërlidhur »

Borisov: BE-ja gabim historik, nëse refuzon Tiranën dhe Shkupin

Durres Lajm - parë: 15 orë

Kryeministri bullgar, Bojko Borisov ka thënë se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut duhet të marrin datë për negociata, pasi do të bëhej një gabim historik nëse nuk i lejojmë t’i fillojnë negociatat.

31 artikuj të ndërlidhur »

45 mijë shqiptarë kanë aplikuar për azil në Francë në dekadën e fundit, fluksi më i lartë në 2016-2018

Durres Lajm - parë: 16 orë

Në aeroportin e Rinasit janë mbledhur familjarë të azilantëve që po depërtohen nga Franca. Kërkesa e tyre, kryesisht për azil ekonomik, është refuzuar për të disatën herë dhe autoritet kanë vendosur ...

Franca vë veton kundër çeljes së negociatave

Durres Lajm - 17.10.2019

Franca i ka qëndruar vetos së saj kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Edhe në darkën informale që u zhvillua mbrëmjen e së enjtes presidenti Emanuel Makron ka ...

349 artikuj të ndërlidhur »

Deputetja që zëvendësoi Bashën nuk di as të lexojë... (VIDEO)

Durres Lajm - 17.10.2019

Deputetllëku i sjell fat, martohet në moshën 42-vjeçare deputetja e opozitës së re Zonja që shikoni e dëgjoni në këtë video është deputete në Kuvendin e Shqipërisë.

14 artikuj të ndërlidhur »

Veshja e Ramës në Bruksel, Mustafa Nano: Mua më duket i sëmurë, të betohem!

Durres Lajm - 17.10.2019

Dhe një gjë të vogël sa për humor. Mua dje më thanë se ishin shumë të impresionuar nga veshja e kryeministrit tonë i cili… Për ne nuk ishte lajm por këtu është lajm… Kjo deklaratë e gazetares së Tv ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Goditet banda e grabitësve të futbollistëve në Spanjë

Durres Lajm - 17.10.2019

Ishin bërë të shpeshta, thuajse të zakonshme, grabitjet e shtëpive të futbollistëve në Madrid në kohën që këta të fundit ishin duke zhvilluar ndeshjet e La Liga-s apo Champions League.

E shkarkuan 6 ditë më parë, Armand Tragaj akuzon kryesinë e KB Durrës: Shkelin ato që miratojnë vetë!

Durres Lajm - 17.10.2019

U shkarkua me anë të një vendimi politik, siç e cilësoi ai vetë, dhe sot lëshon një kunj ndaj kryesisë së Këshillit Bashkiak Durrës. Avokati Armand Tragaj, ish-sekretar i KB, që u shkarkua në ...

Burrë e grua bien në dashuri me shoqen e palestrës

Durres Lajm - 17.10.2019

Një burrë dhe bashkëshortja e tij ranë në dashuri me një grua që njohën në palestër. Tani janë të lumtur, të tre bashkë. Inxhinierja dhe pronarja e një palestre, Meri Barillas, u njoh me ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhje të parakohshme po nuk u hapën negociatat? Rama reagon prerë

Durres Lajm - 17.10.2019

Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipëria nuk do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, nëse Këshilli Evropian nuk çel negociatat për anëtarësim në BE. Ndryshe nga homologu i tij i Maqedonisë së ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Hygerta Sako tregon se cili është futbollisti i preferuar i kombëtares

Durres Lajm - 17.10.2019

E ftuar në emisionin e mëngjesit “Wake Up” në Top Channel, Sako ka folur për jetën e saj, karrierën dhe futbollin. Përsa i përket futbollit shqiptar, Hygerta ka theksuar se sipas saj Kombëtarja nuk ...

SHBA-ja dhe Turqia bien dakord për armëpushim në Siri

Durres Lajm - 17.10.2019

Nënpresidenti amerikan Mike Pence u takua sot me Presidentin Tayip Erdogan në Turqi si pjesë e një misioni për të bindur Ankaranë të ndalë ofensivë kundër luftëtarëve kurdë në Sirinë verilindore.

98 artikuj të ndërlidhur »

“I zemëruar, por kryelartë”, Calja: Me jepni shpërblimet për medaljet e arta!

Durres Lajm - 17.10.2019

Kampioni shqiptar i shtangës, Briken Calja, ka akuzuar ashpër nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale institucionet shqiptare, që vazhdojnë ta zvarritin në të drejtën e tij për të përfituar ...

Mesi merr çmimin, djemtë e tij “kapen” për Këpucën e artë

Durres Lajm - 17.10.2019

Lionel Mesi ditën e djeshme, ka marrë çmimin “Këpuca e Artë”, të cilin e fitoi sezonin e kaluar. Argjentinasi shënoi 36 gola dhe la në vendin e dytë Mbapenë me 33 gola.

"PO-ja më e rëndësishme në jetën time!"

Durres Lajm - 17.10.2019

Ukraina ka bërë një super fazë eleminatoresh për 'EURO 2020', ku arriti kualifikim në ndeshjen përballë Portugalisë së CR7. Një nga lojtarët kryesorë të Ukrainës ka qenë edhe ylli Manchester City, ...