TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Durres Lajm

Në lokal në Tiranë me pistoletën e mbushur në çantë, si u kap 23-vjeçari (VIDEO)

Durres Lajm - parë: 16 orë

Finalizohet një tjetër operacion në fushën e armëmbajtjes pa leje dhe krimit ndaj personit, falë bashkëpunimit me qytetarët. Operacioni policor i koduar "Aleati", nga Komisariati i Policisë Nr.

6 artikuj të ndërlidhur »

Kishte dalë për vrap, gjendet e vdekur atletja e njohur ruse

Durres Lajm - parë: 17 orë

Sporti i atletikës në Rusi është tronditur pasi kampionia e vendit Margarita Plavunova është gjetur e pajetë në anë të rrugës, në zonën e Tamblov Oblast.

12 artikuj të ndërlidhur »

Këmbët e Lukakut, Erjona Sulejmani sulmon SportMediaset

Durres Lajm - parë: 17 orë

Erjona Sulejmani sulmon SportMediaset. Modelja shqiptare, ish-bashkëshortja e Blerim Dzemailit njihet si një tifoze e Interit në Serie A dhe ashtu si shumë fansa të tjerë zikaltër, edhe ajo ka mbetur ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Adelina Ismaili shtatzënë? Fotografohet me barkun e rrumbullakosur

Durres Lajm - parë: 17 orë

Këngëtarja Adelina Ismaili që nga mesi i muajit qershor nuk është bërë aktive në rrjetet sociale. Fansat e saj kanë filluar t'ia ndjejnë mungesën dhe i shkruajnë vazhdimisht në foton e fundit.

33 artikuj të ndërlidhur »

Sllovenia vendos gardhe shtesë në kufirin me Kroacinë

Durres Lajm - parë: 17 orë

Sllovenia ka filluar instalimin e një gardhi shtesë përgjatë kufirit me Kroacinë, në një sektor ku janë raportuar këtë vit numri i rritur i hyrjeve të paligjshme, përgjatë lumit Kupa, njoftuan të ...

5 persona humbin jetën në koncertin ku po këndonte artistja shqiptare

Durres Lajm - parë: 17 orë

Pesë persona kanë humbur jetën ndërsa 21 të tjerë janë plagosur në një koncert të reperit algjerian Abderraouf Derradji i njohur me emrin e artit Soolking, i cili njihet nga publiku shqiptar për ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Hurma arabie me qumësht, kura që bën mrekulli për shëndetin

Durres Lajm - parë: 17 orë

Është një ndër kurat më të lashta popullore përdorur mijëra vite më parë për t’u mbrojtur nga sëmundjet, për të mbajtur organizmin e fortë dhe mendjen e mprehtë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Zbardhet krimi në Tiranë, 26-vjeçari u vra nga djemtë e pronarit të vilës

Durres Lajm - parë: 18 orë

U plagos dje në rrugën “Myslym Shyri”, ndërron jetë në spital 26-vjeçari Policia e Tiranës ka zbardhur ngjarjan e rëndë të ndodhur dje në "Myslym Shyri", teksa u qëllua me plumb në kokë 26-vjeçari ...

38 artikuj të ndërlidhur »

U plagos dje në rrugën “Myslym Shyri”, ndërron jetë në spital 26-vjeçari

Durres Lajm - parë: 18 orë

Indrit Çelaj, 26-vjeçari që u plagos dje në rrugën "Myslym Shyri", teksa ishte duke punuar ka ndërruar jetë sot në Spitalin e Traumës në Tiranë. Edhe pse u transportua me urgjencë në spital, i riu ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Rrufetë dhe stuhia godasin malet, shënohen viktima

Durres Lajm - parë: 18 orë

Një stuhi verore ka shkaktuar katër viktima, përfshirë një vajzë 13-vjeçare, dhe njëqind të plagosur në Poloni. Rrufeja ka goditur malet Tatra, pjesa më e lartë e Karpateve, në jug të vendit.

23 artikuj të ndërlidhur »

Plagosi me armë zjarri një person, arrestohet 35-vjeçari

Durres Lajm - parë: 18 orë

Policia e Burrelit ka zbardhur ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e të enjtes në fshatin Baz, ku u plagos me armë zjarri një shtetas. Forcat blu kanë vënë në pranga autorin, 35-vjeçari F.Gj, si dhe ka ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Erdogan tregon planet e Turqisë për Mesdheun Lindor

Durres Lajm - parë: 19 orë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se vendi i tij me vendosmëri do të vazhdojë të hulumtojë burimet hidrokarbure në Mesdheun Lindor, raporton Anadolu Agency (AA).

2 artikuj të ndërlidhur »

Shokohet policia, 8-vjeçari me 140 km/h në autostradë

Durres Lajm - parë: 19 orë

Një djalë 8-vjeçar gjerman i mori makinën nënës së tij dhe eci me 140 km/h përgjatë një autostrade. Nëna e djalit telefonoi policinë në orën 00:25 duke i njoftuar se djali i kishte marrë mjetin tip ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Aksidentohet zv.ministri i Brendshëm i Kosovës

Durres Lajm - parë: 20 orë

Zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme të Kosovës, Izmi Zeka është përfshirë në një aksident, ditën e djeshme, raportojnë mediet kosovare. Ndërkohë, vetë Zeka ka konfirmuar aksidentin, ...

125 artikuj të ndërlidhur »

Trump dhe Macron dakord që Rusia të ftohet në G-7 vitin tjetër

Durres Lajm - 22.08.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump dhe Presidenti francez Emmanuel Macron kanë rënë dakord se Rusia duhet të ftohet për të marrë pjesë në samitin e G-7s vitin e ardhshëm, megjithëse udhëheqësi francez ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Amazona po digjet prej skenarit të OJQ-ve?

Durres Lajm - 22.08.2019

Zjarret në pyjet e Amazonës janë aq intensive sa tymi ka mbuluar qytete që gjenden edhe mijëra kilometra larg. Këto zjarre, raportohet se janë aq të mëdha sa që mund të shihen edhe nga hapësira.

77 artikuj të ndërlidhur »

Çifti i njohur turk prindër për herë të dytë

Durres Lajm - 22.08.2019

Dy aktorët e njohur turq Halit Ergenç dhe Berguzar Korel kanë konfirmuar lajmin që qarkullon në media se janë në pritje të fëmijës së tyre të dytë. Ata u shprehën entuziastë për faktin që do të bëhen ...

Basha premton një shtator të nxehtë

Durres Lajm - 22.08.2019

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha paralajmëroi në ‘Çim Peka Live’ se shtatori do të nisë aty ku u la, me protesta të fuqishme për të rrëzuar Edi Ramën dhe për të mbajtur zgjedhje të lira dhe të ndershme ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Kapet peshku me dy gojë

Durres Lajm - 22.08.2019

Fotoja e një peshku me dy gojë u bë menjëherë virale, pasi u postua nga një grua në SHBA, e cila e kishte kapur në Nju Jork. Gruaja, e quajtur Debi Geddes, tha për Fox News se peshku ishte i ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Studimi që parashikon vdekjen me saktësi të frikshme

Durres Lajm - 22.08.2019

Një analizë gjaku mund të parashikojë nëse do të vdisni brenda 10 viteve të ardhshme, dhe shifra e frikshme e saktësisë është 83%. Një ekip shkencëtarësh në Holandë zbuluan se duke u bërë matje 14 ...

2 artikuj të ndërlidhur »