TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Durres Lajm

“Aventurë e re? Po”, Mauro Ikardi flet për të ardhmen e tij

Durres Lajm - parë: 13 orë

Mauro Icardi është padyshim një nga emrat më të spikatur të merkatos së kësaj vere. Ndërsa po afrohet data e fundit, kur mund të bëhen transferime në futboll, rritet edhe ankthi se cila do të jetë ...

40 artikuj të ndërlidhur »

“Të nisesh për punë e të kthehesh i vdekur”. Flet i ati i 26-vjeçarit që u vra me plumb në kokë

Durres Lajm - parë: 13 orë

Vrasje e atentate, kush janë 2 vëllezërit Kusi që qëlluan teknikun e kondicionerit Zbardhet krimi në Tiranë, 26-vjeçari u vra nga djemtë e pronarit të vilës Babai i 26-vjeçarit Indrit Çelaj, i cili ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Kryebashkiakja Sako takohet me përfaqësues të organizatës ndërkombëtare World Vision

Durres Lajm - parë: 13 orë

Organizata ndërkombëtare World Vision Albania & Kosovo, që prej vitit 2012 jep kontributin e saj në Durrës me fokus përmirësimin e cilësisë së jetës së fëmijëve dhe komunitetit ku ata jetojnë.

Detajet/ Veliera me 1 ton drogë u nis nga Shqipëria, do shkëmbehej me heroinë të pastër

Durres Lajm - parë: 14 orë

Policia greke ka kapur një velierë me mbi 1 ton drogë, e cila ishte nisur nga Shqipëria. Mediet greke raportojnë se në velierë ndodheshin 1 ton e 65 kilogramë e 750 gramë marijuanë, ndërsa kishte si ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Aksident i rëndë në Prishtinë, kamioni merr përpara 9 makina, disa të plagosur

Durres Lajm - parë: 14 orë

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në rrugën "Agim Ramadani" në Prishtinë, ku një kamion i kompanisë "Pastrimi" ka shkaktuar një aksident masiv në të cilin janë përfshirë 9 makina dhe ...

125 artikuj të ndërlidhur »

"Investitori mik i Ballës", deputeti i përgjigjet opozitës (VIDEO)

Durres Lajm - parë: 14 orë

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka postuar në Facebook një video nga prishja e digës së HEC-it pranë kanionit të Holtës. Në postimin e tij, Balla i përgjigjet edhe akuzave të ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Pushimet e familjes Beckham në Itali (VIDEO)

Durres Lajm - parë: 14 orë

David dhe Victoria Beckham u kanë dhuruar fansave disa prej momenteve nga pushimet e tyre në Itali. Ata kanë publikuar në rrjetet sociale disa foto në një jaht, teksa shfaqen të përqafuar dhe të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

"Peshqit e mëdhenj i mori vesh gjithë bota", Vasili: Goodbye Reforma dhe udhë të mbarë për në Dibër

Durres Lajm - parë: 15 orë

Nënkryetari dhe ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar një ditë pasi Prokuroria e Përgjithshme argumentoi arsyet e delegimit të dosjes 184 për hetim në prokurorinë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Zjarret në disa qarqe të vendit, Presidenti Meta thirrje institucioneve

Durres Lajm - parë: 15 orë

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për situatën aktuale të përhapjes masive të zjarreve në disa qarqe të vendin. Meta u bën thirrje dhe nxit institucionalisht autoritetet qendrore e vendore, për ...

12 artikuj të ndërlidhur »

MC Kresha martohet në tetor? Reperi sqaron të vërtetën

Durres Lajm - parë: 15 orë

Lajmi se reperi i njohur MC Kresha është fejuar dhe së shpejti do i japë fund beqarisë, i habiti jo pak të gjithë duke qenë se ai nuk kishte deklaruar më parë se ishte në një marrëdhënie.

10 artikuj të ndërlidhur »

Interi rekord abonimesh në Serinë A

Durres Lajm - parë: 16 orë

Sezoni i ri i kampionatit italian do të startojë këtë fundjavë, ndërsa interesi këtë vit pritet të jetë tejet i lartë, për shkak të investimeve të shumta në merkato, që pritet të përkthehen në një ...

Ekstradohen dy shqiptarë, ja pse akuzohen

Durres Lajm - parë: 16 orë

Policia e Shtetit njofton se ka ekstraduar një 32-vjeçar nga Amerika dhe një 21-vjeçar nga Gjermania. 32-vjeçari D.M., nga Elbasani ka vuajtur dënimin me 5 vite burg në SHBA dhe është ekstraduar ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Vrasje e atentate, kush janë 2 vëllezërit Kusi që qëlluan teknikun e kondicionerit

Durres Lajm - parë: 16 orë

Zbardhet krimi në Tiranë, 26-vjeçari u vra nga djemtë e pronarit të vilës Policia ka dhënë detaje të reja në lidhje me ngjarje e rëndë, ku një 26-vjeçar u plagos me plumb në kokë dhe për pasojë ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Kinezi zgjohet nga koma pas 5 vitesh, gruaja i shërbeu ditë e natë

Durres Lajm - parë: 16 orë

Pas pesë vitesh në gjendje kome ku gruaja i shërbente plot 20 orë në ditë, është zgjuar një burrë nga Kina. Li Zhihua nga Xiangyang pësoi lëndime të mëdha në kokë pas një aksidenti me makinë.

5 artikuj të ndërlidhur »

“Vetëm hajdutët mund të ankohen për …”, Murinjo thumbon keq Guardiolën

Durres Lajm - parë: 16 orë

Është e pamundur që Zhoze Murinjo mos të prodhojë polemika gjithmonë që ai jep ndonjë deklaratë. Tashmë në rolin e analistit të “Sky Sports”, portugezi nuk ka nguruar të thumbojë, trajnerin e ...

“Të çlirohemi nga makthi i diktaturës”, Meta: Kurrë më kthim 30 vite pas

Durres Lajm - parë: 16 orë

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar sot Ditën Evropiane të Kujtimit të Vtë Stalinizmit dhe Nazizmit. Në një mesazh në “Facebook”, Meta shkruan se për 45 vite me radhë edhe Shqipëria u shndërrua në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

PD: Kajmaku i dënuar për vepra të rënda, Rama e di

Durres Lajm - parë: 16 orë

Në një dalje për media, Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata ka akuzuar kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku se është dënuar, dëbuar dhe arrestuar në Greqi për vepra të ...

54 artikuj të ndërlidhur »

Tri shenjat e Horoskopit që janë dominantë në çift

Durres Lajm - parë: 16 orë

Jeta në çift do të ishte më e thjeshtë nëse do të kishim një libër me përgjigjjet e gatshme për çdo situatë të vështirë që hasim gjatë marrëdhënieve që krijojmë, por ja që dashuria nuk ecën mbi bazë ...

Radhë kilometrike në autostradën Tiranë-Durrës, edhe një makinë e përmbysur

Durres Lajm - parë: 17 orë

Trafik tejet i rënduar raportohet paraditen e sotme në autostradën Tiranë- Durrës, teksa radha e automjeteve që presin për të vijuar lëvizjen në destinacionin e duhur, shkon në kilometra.

4 artikuj të ndërlidhur »

Jo thjesht një gur, dhurata e Anwar për Duan është shumë e veçantë

Durres Lajm - parë: 17 orë

Një ditë më parë, më 22 gusht këngëtarja me origjinë shqiptare e njohur ndërkombëtarisht, Dua Lipa festoi 24-vjetorin e lindjes. Në këtë ditë speciale për Duan nuk munguan dhuratat dhe urimet e ...

38 artikuj të ndërlidhur »