TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Durres Lajm

Durrës, sekuestrohen 1 milion euro pasuri të paluajtshme

Durres Lajm - I sapo botuar

Policia e Durrësit dhe Prokuroria ka sekuestruar 1 milion euro pasuri të paluajtshme, si dhe 30 milion lekë e 5.770 euro të një 57-vjeçari me të kaluar kriminale.

13 artikuj të ndërlidhur »

Minorenia e denoncuar gjendet nga policia, por habit me deklaratën e saj

Durres Lajm - parë: 34 min

15-vjeçarja që u denoncua e zhdukur në Fier është gjetur nga policia në Berat, por minorenia ka dalë kundër prindërve. Policia e Fierit njofton zyrtarisht se sot në Komisariatin e Policisë Fier është ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Kryeministri Edi Rama letër publike Lulzim Bashës

Durres Lajm - parë: 1 orë

Kryeministri Edi Rama i ka dërguar një letër publike kryedemokratit Lulzim Basha, ku i bën thirrje për dialog për zgjidhjen e krizës politike. Në letrën, e publikuar nga kryeministri në faqen e tij ...

18 artikuj të ndërlidhur »

“Më mirë djepi bosh se shejtani brenda”, Manjani i përgjigjet Ramës

Durres Lajm - parë: 1 orë

Ish-Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar sot reagimin e Kryeministrit Edi Rama, të cilën e konsideron një mendësi të rrezikshme. Në një reagim në Facebook, ai argumenton se sot vendi ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Bejl kritikon botën e futbollit: Lojtarët trajtohen si robotë, kemi humbur kontrollin e jetës

Durres Lajm - parë: 2 orë

Garet Bejl flet në "State Of Play", por nuk tregon asgjë në lidhje me të ardhmen e tij te Reali i Madridit, por kritikon jetën që bëjnë futbollistët. Uellsiani thotë se lojtarët trajtohen si robotë.

15 artikuj të ndërlidhur »

Thyen xhamat e ministrisë, reagon Shahini: Trishtim, protesta u rrëmbye nga një grusht partiak

Durres Lajm - parë: 2 orë

Studentët në protestë, thyejnë xhamat e ministrisë (FOTO) Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka reaguar pas protestës së sotme të studentëve para institucionit që ajo drejton në vendin tonë.

107 artikuj të ndërlidhur »

Anjeli këmbëngul për Guardiolën, por më pranë Juves duket Sarri

Durres Lajm - parë: 2 orë

E ardhmja e stolit të Juventusit është ende mes një liste të gjatë emrash. Andrea Anjeli po shqyrton dhe shpreson të bëjë goditjen e duhur. Ëndrra e madhe quhet Pep Guardiola, por spanjolli është një ...

61 artikuj të ndërlidhur »

Bardhi porosi ish-deputetëve: Asnjë koment për Borchardt

Durres Lajm - parë: 3 orë

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi ka porositur ish-deputetët e selisë blu të mos komentojnë deklaratat e kreut të prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt.

9 artikuj të ndërlidhur »

“Masakra e Peshkëpisë”/ Rihapet dosja pas 25 vitesh, Fredi Bejleri merret në pyetje

Durres Lajm - parë: 3 orë

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka rihapur pas 25 vitesh dosjen që njihet ndryshe si "Masakra e Peshkëpisë", ku mbetën të vrarë dy persona. Ditën e sotme Krimet e Rënda kanë marrë në pyetje për këtë ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Prindërit denoncojnë rrëmbimin e vajzës 15-vjeçare

Durres Lajm - parë: 3 orë

Një 15-vjeçare është zhdukur pa lënë gjurmë një ditë më parë në Ura e Mbrostarit në Fier. Kanë qenë prindërit e adoleshentes Jurgena Xhelaila të cilët kanë bërë kallëzimin në polici.

9 artikuj të ndërlidhur »

Hysaj drejt Anglisë, e do një tjetër skuadër londineze!

Durres Lajm - parë: 3 orë

Shumë zhurmë për asgjë. Deri tani kanë qenë vetëm fjalë, megjithatë emri i Elseid Hysajt vazhdon të lakohet në Angli, aty ku tashmë e kërkon një tjetër skuadër londineze.

11 artikuj të ndërlidhur »

“Adidas”, “Nike” dhe “Puma” letër Trumpit: Jo luftë tregtare me Kinën

Durres Lajm - parë: 3 orë

Kompanitë e njohura amerikane “Adidas”, “Nike” dhe “Puma” i bëjnë thirrje presidentit Donald Trump t’i japë fund sa më parë luftës tregtare me Kinën, duke e quajtur “katastrofike” vendosjen e ...

20 artikuj të ndërlidhur »

I vë flakën vetes, 40-vjeçari humb jetën në spital

Durres Lajm - parë: 3 orë

Një 40-vjeçar ka djegur veten këtë të mërkurë me benzinë në Ishull Lezhë. Mësohet seshtetasi Nikolin Gjolaji i ka vënë flakën vetes në banesën e tij. Edhe pse u transportua me urgjencë në spitalin ...

12 artikuj të ndërlidhur »

I riu përplas për vdekje me makinë një 48-vjeçar

Durres Lajm - parë: 3 orë

Një person ka gjetur vdekjen mesditën e kësaj të mërkure në Ballsh. Sipas informacioneve të policisë, viktima është një 48-vjeçar me iniciale I.M. Ai po ecte në këmbë kur u përplas nga një makinë ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Dortmundi nuk ndalet, Hazard firmos për 5 vite!

Durres Lajm - parë: 4 orë

Borussia e Dortmundit nuk ndalet më në merkato. Verdhezinjtë kanë zyrtarizuar blerjen e dytë në harkun e pak orëve, teksa kanë siguruar shërbimet e Thorgan Hazard nga Borussia Moenchengladbach.

25 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadorja gjermane: Bojkoti dhe kriza politike po ngadalësojnë reformat

Durres Lajm - parë: 4 orë

Ndryshe nga Presidenti Meta, i cili kritikoi reformën në Drejtësi, ambasadorja Gjermane në Shqipëri, Sussane Schütz, e vlerësoi atë, duke shtuar gjithashtu se Shqipëria ka bërë progres drejt ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Rama “kunjë” Metës: Mezi presim apelin e vonuar në mbrojtje të 30 qershorit

Durres Lajm - parë: 4 orë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter pas deklaratave të sotme të presidentit Ilir Meta për reformën në drejtësi. “Presidenti ka të drejtë kur thotë djegia e mandateve është e papranueshme, po ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Shkatërrohet banda e kokainës në Angli, mes tyre 2 shqiptarë (EMRAT)

Durres Lajm - parë: 5 orë

Pas një operacioni prej gjashtë muajsh, policia britanike ka arritur të shkatërronte një bandë të trafikimit të drogës, ndërsa në pranga ranë 11 persona, 2 prej të cilëve shqiptarë.

9 artikuj të ndërlidhur »

Katër mina me celular drejt Italisë, vëllai i Alketa Vejsiut merret i pandehur

Durres Lajm - parë: 5 orë

Endrit Vejsiu, vëllai i moderatores së njohur Alketa Vejsiu është marrë i pandehur dhe dërguar në gjykatën e Lezhës, ku do përballet me akuzën e “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve” dhe “Mbajtja pa ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Teuta pa Sidibe, Shkëmbi: Kastrioti nuk është inferior!

Durres Lajm - parë: 5 orë

Teuta mori tre pikët me Partizanin dhe kërkon të sigurojë pjesëmarrjen në kupat e Europës. Një fitore me Kastriotin do i afronte ata me objektivin sezonal dhe në kampin durrsak po mendojnë për këtë ...