TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Durres Lajm

Makina “Audi” merr flakë në autostradën Tiranë – Elbasan

Durres Lajm - parë: 7 orë

Një makinë tip “Audi” ka marrë flakë në autostradën Tiranë – Elbasan. Ngjarja ka ndodhur pranë fshatit Ibë mbrëmjen e sotme. Nuk dihet nëse në brendësi të automjetit ka apo jo persona.

9 artikuj të ndërlidhur »

Ministri gjerman: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Durres Lajm - parë: 7 orë

Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Lulet e dasmës së Meghan Markle ishin helmuese, kanë vënë në rrezik jetën e Princeshës Charlotte (FOTO)

Durres Lajm - parë: 8 orë

Edhe pse ka kaluar më shumë se një vit nga dasma mbretërore e Princ Harry-t me Meghan Markle, mediat e huaja vazhdojnë të komentojnë ende çdo detaj të asaj dite.

4 artikuj të ndërlidhur »

Gazetat “Përplasje në Bashkinë Durrës”

Durres Lajm - parë: 8 orë

Përgjithësisht shmang të komentoj shpesh dhe gjithçka. Kjo, jo për mungesë opinioni apo argumentash, por sepse mendoj që fjalët pa vepra nuk vlejnë asgjë.

Lajme të këqija për Conten, dy lojtarë zikaltër dëmtohen me kombëtaret

Durres Lajm - parë: 8 orë

Dita e djeshme ka sjellë lajme të këqija për trajnerin e Interit Antonio Conte, pasi dy prej futbollistëve zikaltër, që janë të grumbulluar me kombëtaret respektive, kanë pësuar dëmtime dhe janë në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

PD i përgjigjet Lleshajt: Nuk e kupton qëndresën e banorëve. Jeton në dy shtëpi të padeklaruara

Durres Lajm - parë: 8 orë

Pasi ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj deklaroi se Partia Demokratike po keqpërdor edhe fëmijë në protestë, ka reaguar edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi.

23 artikuj të ndërlidhur »

Shoqërimi i Balliut, përfaqësuesit e PD-së shkojnë te Drejtoria e Policisë së Tiranës

Durres Lajm - parë: 8 orë

Sot pas përfundimit të protestës tek Unaza e Re, policia ka shoqëruar në komisariat ish-deputetin demokrat Klevis Balliu dhe disa protestues. Menjëherë pas shoqërimit në polici të Balliut, shumë ...

49 artikuj të ndërlidhur »

Shoqërimi i Klevis Balliut, reagon Lleshaj: PD duhet të dijë mirë një gjë...

Durres Lajm - parë: 9 orë

Menjëherë pas lajmit se është shoqëruar në polici ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu dhe disa protestues tek Unaza e Re, ka reaguar ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj.

23 artikuj të ndërlidhur »

Flet Roberto Baxho: Ajo penallti e mallkuar më del akoma në ëndërr

Durres Lajm - parë: 10 orë

Roberto Baxho nuk e ka harruar kurrë atë penallti të mallkuar. “ Më ndodh shpeshherë kur bie të fle ta çoj mendjen aty,” rrëfen “Bishtaleci Hyjnor” në skenën e Festivalit të Sportit në Trento.

Festoi në dasmën e së bijës, vdes në aksident shqiptari në Itali

Durres Lajm - parë: 10 orë

Kthimi në shtëpi është kthyer në tragjedi për një familje shqiptare në Itali. Aksidenti fatal ka ndodhur në komunën e Gioia Tauros, në rajonin e Reggio di Calabrias, ku dy makina (Fiat Punto dhe ...

Si kurrë më parë, kryeministri kanadez me jelek antiplumb dhe i rrethuar nga forca sigurie (FOTO)

Durres Lajm - parë: 10 orë

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau u shfaq si rrallëherë më parë në publik, i veshur me një jelek antiplumb dhe i rrethuar nga forca të shumta sigurie.

6 artikuj të ndërlidhur »

Hysaj largohet nga Napoli, agjenti Giuffredi zbulon ekipin e ri

Durres Lajm - parë: 11 orë

Agjenti i Elseid Hysaj ka konfirmuar që mbrojtësi i kombëtares shqiptare do të largohet nga Napoli për tu transferuar te një tjetër klub i Seria A. Mario Giuffredi duket se është lodhur nga trajtimi ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Edhe Braimllari i bashkohet protestës: Rama do gllabëronte 40 mln euro

Durres Lajm - parë: 11 orë

Edhe sekretari i përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari ka shkuar në mbështetje të banorëve të Unazës së Re. Ai ka bërë edhe një reagim në rrjetet sociale duke hedhur akuza mbi kryeministrin Rama.

55 artikuj të ndërlidhur »

Helmimi prej votave të ardhura nga Serbia, reagon VV: Fletëvotimet s'kanë ardhur përmes postës

Durres Lajm - parë: 11 orë

Përgjatë procesit të verifikimit të votave të ardhura nga Serbia, disa zyrtarë kosovarë kanë pësuar alergji në fytyrë dhe duar, ku sipas raportimeve të mediave në Kosovë, zarfet kundërmonin erë.

192 artikuj të ndërlidhur »

Ardit Gjebrea tregon si ia ndryshon mendimet Anila: Më flet në darkë te veshi...

Durres Lajm - parë: 12 orë

Prej vitesh moderatori Ardit Gjebrea drejton spektalin "E diela shqiptare", pjesë e të cilit janë rubrika të ndryshme. Mirëpo një ndër më të suksesshmet ka rezultuar të jetë "Ka një mesazh për ty", ...

Policia britanike iu dërgon mesazh 2 mijë klientëve të bandës shqiptare të drogës

Durres Lajm - parë: 12 orë

Policia britanike iu ka dërguar mesazh 2 mijë klientëve të një bande shqiptare të drogës duke u ofruar mbështetje përsa i përket abuzimit të tyre me drogën.

15 artikuj të ndërlidhur »

Kryebashkiaku mungon në takim, Rama e ngushëllon për humbjen e vëllait: Lutem të prehet i qetë

Durres Lajm - parë: 12 orë

Ndahet nga jeta biznesmeni, vëllai i kryebashkiakut Leli Kryeministri Edi Rama ishte ditën e sotme në qytetin bregdetar të Vlorës, ku vlerësoi punën e të gjithë aktorëve për ndërhyrjet në restaurimin ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i tetë

Durres Lajm - parë: 12 orë

Një burrë ka humbur jetën tragjikisht pasditen e kësaj të diele, pasi u hodh nga pallati ku jetonte. Ngjarja ndodhi sot rreth orës 16:00 në Fushë Mëzez Kashar, të Tiranës.

18 artikuj të ndërlidhur »

Tensione në Breshia-Vojvodina, flamuri i Shqipërisë ‘tërbon’ serbët

Durres Lajm - parë: 12 orë

Mjafton pjesëmarrja e një flamuri shqiptar për të tërbuar tifozët serbë. Ka qenë kjo situata në ndeshjen miqësore të skuadrës së Breshias përballë ekipit serb të Vojvodinës.

25 artikuj të ndërlidhur »

Largohet sërish nga puna në mes të sezonit, Einxhel Shkira tregon arsyen e vendimit

Durres Lajm - parë: 13 orë

Moderatorja sharmante Einxhel Shkira është larguar nga rubrika “Beauty” në “E diell” vetëm një javë pas fillimit të sezonit, duke pranuar se nuk e gjente fare veten në atë format.