TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Botasot

Pa subvencione, bileta e autobusit urban në Shkup do të ishte më e shtrenjtë

Botasot - parë: 7 orë

Subvencionet për të mbuluar humbjet që i prodhon transporti publik i Shkupit, vite me radhë kanë qenë një nga shkaqet kryesore të dredhjes së parave nga buxheti i qytetit.

2 artikuj të ndërlidhur »

Vetëvendosje edhe zyrtarisht me qendër në Tiranë

Botasot - parë: 7 orë

Lëvizja Vetëvendosje është zgjëruar edhe në Shqipëri. Javën e kaluar, Gjykata e Rrethit Gjyqësor në Tiranë ka marrë vendim për ta miratuar regjistrimin e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë si organizatë ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Përfitimet e të ngrënit hudhra të papërpunuara

Botasot - parë: 7 orë

Hudhra është jashtëzakonisht e dobishme për shëndetin e njeriut. Ky ushqim natyral shumë i shëndetshëm mund të përdoret në trajtimin dhe shërimin e shumë sëmundjeve të ndryshme.

2 artikuj të ndërlidhur »

CR7, Juventusit: I dua këta lojtarë në skuadër

Botasot - parë: 7 orë

Cristiano Ronaldo u transferua te Juventus verën e kaluar, për të udhëhequr këtë skuadër drejt triumfit në Ligën e Kampionëve, pas pritjes së gjatë 23 vjeçare.

34 artikuj të ndërlidhur »

Rrëfimi i Muhamed Kukës, ushtarit që u kthye nga Amerika për të luftuar në Kosovë

Botasot - parë: 7 orë

Të gjithë e njihni, por pak nga ju e dini se plaku 70 vjeçar që pas luftës rri vetëm më uniformë të UÇK, është kthyer nga Amerika për t’iu bashkuar luftës së Kosovës.

Dua Lipa si ‘karamele’ në imazhin e fundit, duket tërheqëse në fustanin shumëngjyrësh

Botasot - parë: 7 orë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, rrëmben gjithmonë vëmendjen me stilin e saj. Së fundmi, ajo publikoi një fotografi në rrjetin social Instagram, ku është shfaqur mjaft e ëmbël, veshur ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Hoxha: 20 vjet pas luftës, Kosova do të mund të bëhet një shtet start-up i Evropës

Botasot - parë: 7 orë

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka shkruar një editorial, për gazetën prestigjioze Huffingtonpost, botimin frëngjisht, me titull: 20 vite pas luftës, Kosova do të mund të bëhet një ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Mulla Sula jashtë selisë së BFI-së, udhëheqësia e re ka marrë detyrën!

Botasot - parë: 7 orë

Udhëheqësia e re e BFI-SË ka marrë kontrollin në këtë instituciin, në krye me reisin e ri Skender Buzaku. Gazeta Lajm mëson se udhëheqësia e re është brenda selisë së BFI-së.

112 artikuj të ndërlidhur »

Grabitja në Rinas, arrestohet autori i pestë i dyshuar

Botasot - parë: 7 orë

Ka shkuar në pesë numri i personave të arrestuar si të dyshuar për grabitjen në aeroportin e Rinasit. Arrestimi i fundit u bë në Bullgari. Ende nuk ka detaje rreth identitetit të personit që është ...

83 artikuj të ndërlidhur »

Charlize Theron ka vendosur ta rritë si vajzë fëmijën e saj transgjinor

Botasot - parë: 7 orë

Pasi rrëfeu së fëmija i saj, Jackson, është transgjinor, Charlize Theron ka thënë se ka vendosur ta rritë atë si vajzë. “Edhe unë kam menduar se është djalë, derisa nuk më shikoi kur i kishte tre ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kosova e varfër, në duar të komandantëve milionerë dhe haraçistëve

Botasot - parë: 7 orë

“Aksidenti i rëndë politik që Kosovën e qeverisin dhe drejtojnë një grusht komandantesh, që u bënë pasanik nga biznesi i luftës e pasluftës pasi uzurpuan pasuritë publike dhe krijuan pushtet fisi.

Kylie Jenner masakrohet nga fansat për photoshop-in!!!

Botasot - parë: 7 orë

Familja Kardashian –Jenner gjithmonë ka bërë lajm për fotografitë e publikuara. Argumenti më i lakuar, photoshop-i. Radhën këtë herë e ka Kylie Jenner, e cila ka postuar dy fotografi në Instagram, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

“KQZ nuk mund t’i organizoj zgjedhjet, ka probleme me koaliconin PAN”

Botasot - parë: 7 orë

Njohësi i ҫështjeve juridke, Blerim Burjani në një prononcim për “Bota sot” thotë se Komisioni Qendror Zgjedhor nuk është në gjendje të organizoj zgjedhje të reja.

KH: Gjysma e grave në Maqedoni janë jashtë tregut të punës

Botasot - parë: 7 orë

“Një e treta e grave besojnë se përkatësia e tyre është të kenë fëmijë dhe të kujdesen për shtëpinë dhe familjen dhe në plan të dytë e kanë përfitimin, derisa shumica e grave, 52,8 për qind, pajtohen ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Arrestimi për grabitjen në Rinas, Rama: Policia në nivel të re fuqie goditëse të krimit

Botasot - parë: 7 orë

Kryeministri Edi Rama përshëndeti arrestimin e një autori tjetër të grabitjes në Rinas, duke theksuar se policia po provon se ka kaluar në një nivel të ri fuqie goditëse të krimit.

83 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadori i Shqipërisë Qemal Minxhozi vizitoi Vushtrrinë

Botasot - parë: 7 orë

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Prishtinë, Qemal Minxhozi, me të cilin kanë biseduar për mundësitë e thellimit të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet/ Ja kush është personi i pestë i grabitjes së Rinasit që po sillet nga Bullgaria

Botasot - parë: 8 orë

Është zbuluar identiteti i personit të pestë që është arrestuar nga Policia për llogari të grabitjes së ndodhur në Rinas më 9 prill. Ai është E.P nga Fushë-Kruja, dhe arrestimi i tij është brë nga ...

110 artikuj të ndërlidhur »

Aktorja shqiptare provokon si rrallë herë nga vetura

Botasot - parë: 8 orë

Aktorja e njohur shqiptare i ka provokuar ndjekësit e saj me publikimin e disa imazheve të reja. Aktorja e njohur, Olta Gixhari, ka zgjedhur llogarinë e saj në Instagram për t’i ndarë me ndjekësit ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Familja e të vdekurit nga shembja e një pjese të “Adriatikut” fal gjakun

Botasot - parë: 8 orë

Familja Behrami i ka falur gjakun familjes Hajrizi për vdekjen e djalit të tyre gjatë shembjes së një pjese të ish-hotel “Adriatiku”. Visar Behrami (27) ishte duke punuar së bashku me tre punëtorë të ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Edhe Ministri i Brendshëm italian gëzohet për kapjen e terroristit shqiptar, ja çfarë shkruan Salvini

Botasot - parë: 8 orë

Këtë të martë në bazë të një shpallje ndërkombëtare arresti, policia e Elbasanit ka vënë në pranga një 28 vjeçar shqiptar i cili kërkohej nga drejtësia italiane për përfshirje në organizata të ...

34 artikuj të ndërlidhur »