TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Botasot

Rusia lëshon nëndetësen e re me kapacitet bërthamor

Botasot - parë: 7 orë

Rusia ka lëshuar një nëndetëse të re me kapacitet bërthamor që besohet se mund të mbajë një dron bombardues. Nëndetësja Belgorod u nis më 23 prill në qytetin veriperëndimor të Severodvinsk.

8 artikuj të ndërlidhur »

Rruga e gjatë e Kosovës drejt NATO-s

Botasot - parë: 7 orë

Që nga miratimi i tri ligjeve për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, nga një forcë për ndërhyrje emergjente në një forcë ushtarake, anëtarësimi i Kosovës në NATO, tani theksohet të jetë ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Putin dhe Kim Jong Un takohen më 25 prill

Botasot - parë: 7 orë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un do të takohet me presidentin rus Vladimir Putin, më 25 prill në qytetin lindor të Rusisë, Vlladivostok, njoftoi zyrtari i Kremlinit, Juri Ushakov.

26 artikuj të ndërlidhur »

Tërmeti i dytë me radhë godet Filipinet

Botasot - parë: 7 orë

Derisa filipinasit po vraponin të shpëtonin njerëzit e ngujuar nën një ndërtesë të shembur në Manila kryeqyteti i Filipineve, goditi tërmeti i dytë. Tërmeti i dytë ishte me shkallë më 6.4 dhe më i ...

63 artikuj të ndërlidhur »

Komisioni i Helsinkit: Trajkoviq po rrezikohet nga Vuçiq dhe mediat serbe

Botasot - parë: 7 orë

Komisioni i Helsinkit për të Drejtat e Njeriut në Serbi ka shprehur shqetësimin në lidhje me cenimin e sigurisë së Rada Trajkoviqit që po i bëhet nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq e dy mediumet ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Deputetja e VV-së, Policisë dhe Prokurorisë: Në vend se të bëjnë deklarata boshe kundrejt Lëvizjes...

Botasot - parë: 7 orë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka reaguar pas deklaratës së Policisë së Kosovës rreth deklaratën e vrasjes në Prishtinë. Ajo përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se “në vend ...

Fifi për Luanën: Po më thotë ke rënë në dashuri me…

Botasot - parë: 7 orë

Fifi dhe Luana Vjollca mbrëmë deri në orët e vona janë shoqëruar bashkë. Fifi dhe Luana Vjollca kanë ndarë me ndjekësit disa imazhe më rrjete sociale, në të cilat treguan se po kalonin mirë në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Peshkaqeni i bardhë sulmon kamerën që po e filmonte

Botasot - parë: 7 orë

Një peshkaqen i madh i bardhë u afrua aq shumë ndaj një kamere që po e filmonte duke e sulmuar, aq sa për pak nuk e gëlltiti. Skena që shihni në videon që noa.al sjell më poshtë, vjen nga ishulli i ...

Vdekja e 25 vjeçares pas lindjes, reagon ashpër gazetarja: Përgjegjësia e spitalit të Elbasanit

Botasot - parë: 7 orë

Gazetarja Blerina Gjoka ka reaguar ashpër sot lidhur me ngjarjen e djeshme të ndodhur në Elbasan ku një 25 vjeçare humbi jetën pasi kreu një lindje çezariane.

Turqia do të vazhdojë ndihmën për Kosovën

Botasot - parë: 7 orë

Shefi i diplomacisë Behgjet Pacolli ka pritur sot në takim zëvendësministrin e Jashtëm të Turqisë, ambasadorin Faruk Kaymakci, me të cilin ka diskutuar për marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve, ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Publikohet ‘Djal dukat’ nga Lumi B dhe Skerdi

Botasot - parë: 7 orë

Është publikuar kënga më re në mes Lumi B dhe Skerdit. Kënga titullohet ‘Djal dukat’ dhe ka një videoklip të realizuar në mënyrë interesante dhe vetëm dy-ngjyrësh.

16 artikuj të ndërlidhur »

Dëshmitari i tragjedisë në Mitrovicë rrëfen për ngjarjen deri te gjetja e trupit të Visar Behramit

Botasot - parë: 7 orë

Naser Osmani ka qenë në vendin e ngjarjes kur dje pasdite në Mitrovicë, ka humbur jetën 27 vjeçari Visar Behrami, pas shembjes së një pjese të ish hotelit “Adriatiku”.

74 artikuj të ndërlidhur »

Shkoi për vizitë, gruaja përdhunohet dhe vritet nga stafi i spitalit

Botasot - parë: 7 orë

Një grua është përdhunuar dhe më pas masakruar për vdekje nga stafi i një spitali në Pakistan. Ajo kishte shkuar për të marrë ndihmë mjekësore për një infeksion, por përfundoi viktimë.

3 artikuj të ndërlidhur »

Eni dhe Genci rrëfejnë të vërtetën e çmimit të madh në “Dance with me”

Botasot - parë: 7 orë

Në dhjetor të vitit që lamë pas, çifti i njohur i showbizit, Eni Jani dhe Genc Fuga, fituan çmimin e parë në edicionin e pestë të “Dance with me”. Të ftuar ditën e sotme në “InTV”, çifti i njohur i ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Soreca takim me Bashën në selinë e PD-së

Botasot - parë: 7 orë

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, po zhvillon një takim me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha në selinë blu. Takimi i diplomatit europian me Bashën vjen pas zyrtarizimit ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Ferizaj shënon Ditën e Tokës, qeverisja e përkushtuar për mbrojtjen e mjedisit

Botasot - parë: 7 orë

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Tokës, kreu i Komunës së Ferizajt Agim Aliu dhe drejtorët e drejtorive komunale në sheshin “Adem Jashari” kanë mbjellë drunjë dekorativ dhe lule.

56 artikuj të ndërlidhur »

Reperja amerikane me fustan të Blerina Kllokoqit Rugovës?!

Botasot - parë: 7 orë

Rpeperja, aktorja dhe prezantuesja e njohur amerikane Joseline Hernandez i është bashkuar yjeve të njohura të cilat për evenimente të njohura po veshën nga kreatorja e njohur nga Kosova, Blerina ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Bleona Qereti ka për të thënë diçka për çiftin Haradinaj

Botasot - parë: 7 orë

Bleona Qereti, u takua mbrëmë me miken e saj më të mirë të shkollës, Anita Muçajn, e më pas edhe me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ishte i ftuar në “Kurthin e Piter Pan”.

31 artikuj të ndërlidhur »

Konjusha: Pretendojmë ta çojmë kupën në Prishtinë

Botasot - parë: 7 orë

Janë në emocionet e finales së katërt të play-off-it të Superligës së Kosovës në basketboll (femrat), mes Prishtinës dhe Bashkimit, kampione në fuqi, e cila zhvillohet nesër në orën 19.00 në Qendrën ...

Padi penale ndaj prindërve të tre fëmijëve që ndërruan jenë nga shpërthimi i zjarrit në Veles

Botasot - parë: 7 orë

Akuzë kundër gruas 38-vjeçare dhe burrit 46-vjeçar ka ngritur Prokuroria Publike deri te Gjykata Themelore në Veles, pasi dyshohen ata kanë kryer vepër penale – lënie pas dore dhe maltretim i fëmijës.

5 artikuj të ndërlidhur »