TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Botasot

Çfarë lirie ne festojmë, a jemi me të vërtet të lirë???

Botasot - parë: 10 orë

Liria është e drejta e individit ose kolektivit, të ketë të garantuar një të drejtë që garantohet me akte normative të shtetit dhe të cilat burojnë nga e drejta ndërkombëtare.

Mosha është vetëm një numër për Nicole Scherzinger

Botasot - parë: 10 orë

Nicole Scherzinger po i kalon pushimet në Capri të Italisë. Nicole Scherzinger ka publikuar disa fotografi t’i tregoj fansave të saj se mosha për të është vetëm një numër, shkruan Mirror.

5 artikuj të ndërlidhur »

I “forti” i PDK-së Sami Lushtaku vota sa Eliza Hoxha për Këshillin Drejtues

Botasot - parë: 10 orë

Partia Demokratike e Kosovës, dje mbajti konventën e nëntë në të cilën ka zgjedhur kryetarin dhe Kryesinë. Nga 58 anëtarët e Këshillit Drejtues, më i votuari sipas listës është Uran Ismaili, i cili ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Skenar i heshtur për ndarjen e Karaçevës, Komuna e Kamenicës merr një vendim të rrezikshëm për banorët e brezit ...

Botasot - parë: 10 orë

Revolta e qytetarëve kamenicas po vazhdon ndaj nismës së kryetarit të Komunës në fjalë për mbylljen e disa shkollave. Në ambientet e zyrës së Gazetës Bota sot, kryetar i Bashkësisë Lokale të fshatit ...

Lartësia me e madhe e Tokës nuk është Everesti!

Botasot - parë: 10 orë

Është e vërtet se është njëri prej maleve (alpeve) më të njohura në botë dhe është 8.848 m mbi nivelin e detit, konsiderohet si Maja e Tokës. Megjithatë, duke marrë parasysh se Toka nuk është ...

Në rrahjen me karrige në LDK u përfshi edhe një gardian burgu

Botasot - parë: 10 orë

Në rrahjen mes disa aktivistëve të LDK-së e cila gjatë ditës së djeshme në lagjen Mati në Prishtinë, saktësisht në degën e tretë, është përfshirë edhe një zyrtar korrektues.

109 artikuj të ndërlidhur »

Tayna sjell fotografi nga palestra bashkë me Granit Xhakën

Botasot - parë: 10 orë

Tayna ka takuar Granit Xhakën në një palestër. Tayna dhe Granit Xhaka janë dy emra shumë të dashur nga publiku për talentin që gëzojnë. Pas ‘Ndeshjes së Yjeve’ futbollisti po i vazhdon pushimet në ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Dita nuk ka 24 orë!

Botasot - parë: 10 orë

Njerëzit vazhdojnë të thonë se nuk... kemi orë të mjaftueshme në dispozicion gjatë ditës dhe kanë të drejtë! Nuk janë 24 orë. Po, po, është e vërtet. Koha reale që i nevojitet planetit tonë për të ...

Robert Berisha rikthen Mimoza Mustafën në muzikë

Botasot - parë: 10 orë

Robert Berisha ka rikthyer në muzikë Mimoza Mustafën. Këngëtarja ka kohë që nuk solli projekte të reja deri në këtë moment. Ajo u bashkua me Robertin për këngën me titull “Krejt i boj”, e shoqëruar ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Në varrezat e dëshmorëve në Velani po varrosen edhe personalitete jashtë UÇK-së!

Botasot - parë: 10 orë

Edhe pse u premtua se do të rregullohet, gjendja e Memorialit të Varrezave që ndodhet në Velani, nuk ka ndryshuar. E se gjendja është jo e mirë, e thotë edhe Bislim Zogaj, drejtor i Agjencisë për ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Haziri: LDK-ja s’pranon inicim të rrëzimit të Qeverisë me votat e Listës Serbe

Botasot - parë: 10 orë

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se ky subjekt nuk pranon inicim të rrëzimit të Qeverisë me votat e Listës serbe. “Ne nuk i kemi pranuar deri sot votat e Listës Serbe për rrëzimin e ...

109 artikuj të ndërlidhur »

Demhasaj: LDK po përpiqet që t’i shmangë përplasjet në mbledhjen e përgjithshme

Botasot - parë: 10 orë

Analisti politik, Arton Demhasaj, ka thënë se është prit që gjatë procesit zgjedhor të brendshëm të LDK-së, të kishte përplasje e edhe grushte siç po ngjan.

109 artikuj të ndërlidhur »

Mjaft ia larguat lëkurën pulës, ja çfarë përfitimesh shëndetësore iu sjell

Botasot - parë: 10 orë

Heqja e lëkurës nga pula është një praktikë, e cila bëhet me qëllim të ruajtjes së shëndetit. Megjithatë, jo gjithmonë qëndron kjo. Madje, ekzistojnë supozime se lëkura e pulës mund të sjellë dobi të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë gruaje jeni? Zbuloni tiparet femërore sipas shenjës së horoskopit

Botasot - parë: 10 orë

Duhet të thuhet, megjithatë, se studimi i shenjave të zodiakut nuk bazohet në kritere shkencore të provuara, por në një ideal. Në fakt, sipas astrologjisë, lëvizjet e planetit dhe yjeve kanë një ...

Katrougalos: BE të vlerësoj vullnetin e Maqedonisë së Veriut të treguar me marrëveshjen e Prespës

Botasot - parë: 10 orë

Ne nuk kemi të drejtë të kërkojmë zbatimin e reformave radikale, respektimin e legjislacionit evropian dhe pastaj të tërhiqemi pa asnjë arsye, sepse mund të ketë pasoja të rëndësishme për rajonin dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Në Konventën e PDK-së fituan njerëz të SHIK-ut

Botasot - parë: 10 orë

Besoj se askush nuk kishte dyshime se cilat do të ishin rezultatet e Konventës së nëntë të PDK-së, që zhvilloi punimet këtë të diel. Përfundim ishte i pritur Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i ...

74 artikuj të ndërlidhur »

“Je t’u u kalb n’silikon oj moll”, Fifi flet publikisht për dissin që i bëri Taynës

Botasot - parë: 10 orë

Beteja mes repereve shqiptare vijon ende. Fifi i ka komentuar shpesh rivalet e saj për faktin se vetëquhen “mami” të hip hopit shqiptar. Marrëdhëniet me reperen Rina Balaj i ka mjaft të mira dhe ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet bakteri që ha plastikë

Botasot - parë: 10 orë

Shkencëtarët kanë krijuar aksidentalisht një enzimë që ha shishe plastike, dhe ky zbulim mund të jetë një zgjidhje për problemin global të ndotjes së plastikës.

PD reagon për përgjimet e publikuara nga “Bild”, Salianji: Prokuroria mbron Kryeministrin

Botasot - parë: 10 orë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka akuzuar Prokurorinë se është vënë në mbrojtje të Kryeministrit Rama. Në një reagim pas përgjimeve të publikuara nga “Bild”, Salianji shkruan se ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Gazetari gjerman i kthehet Kryeministrit: Mund të më padisni në Shqipëri, cila gjykatë punon

Botasot - parë: 10 orë

Pas reagimit të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane “BILD”, i cili tha se se u bënë për shantazh, jo për drejtësi, ka reaguar gazetari Peter Tiede.

119 artikuj të ndërlidhur »