TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Botasot

Nëse shikon zjarr në ëndërr, është mirë ta marrësh seriozisht

Botasot - parë: 3 orë

Zjarri në ëndërr, është pothuajse gjithmonë simbol i emocioneve të forta dhe pasioneve në jetën e një njeriu, qofshin të mira apo të këqija Zjarri mund të jetë simbol i një zemërimi apo shkatërrimi ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Forcon stomakun, shëron dhembjen e shpinës, qetëson supet: Ky është ushtrimi më i mirë për femra!

Botasot - parë: 3 orë

Planku i përkundërt është ushtrim i cili shtrëngon dhe forcon trupin Duke përdorur peshën e ushtruesit, aktivizohen të gjithë muskujt në trup, gjaku qarkullon më mirë dhe më shpejt në gjithë trupin, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ta ndërtojmë një “Mur Kinez” në kufirin me Serbinë

Botasot - parë: 3 orë

Profesori i shkencave të sigurisë, Avni Islami është i shqetësuar nga lobimi i vazhdueshëm i Serbisë kundër Kosovës, e për këtë ai ka thënë se taksa 100% ndaj produkteve serbe nuk është e mjaftueshme.

Markovski: Maqedonia nuk është e rrezikuar nga sulmet terroriste, 156 qytetarë kanë marrë pjesë në luftërat në Lindjen ...

Botasot - parë: 3 orë

“Maqedonia nuk është qëllimi kryesor i ‘Shtetit Islamik’, ndërsa MPB ka vepruar në mënyrë parandaluese – as nuk ka pasur tentim për aksionit terrorist, as aksion konkret”, thekson koloneli në pension ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Vazhdon seanca me fjalët përfundimtare të të akuzuarve për ngjarjet e 27 prillit

Botasot - parë: 3 orë

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë, me fjalët përfundimtare të të akuzuarve. Në seancën e kaluar fjalët përfundimtare i thanë të ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Ambasada e SHBA del me thirrje për protestuesit dhe Qeverinë

Botasot - parë: 3 orë

Vetëm një orë nga nisja e proetstes se lajmeruar nga opozita, qe do te mbahet sot para Parlamentit, Ambasada e SHBA ne Tirane ka dale me nje apel te forte per pjesemarresit ne proteste, per Qeverine ...

2 artikuj të ndërlidhur »

SHBA dhe Kina përshkruajnë skicat e marrëveshjes për t'i dhënë fund luftës tregtare

Botasot - parë: 3 orë

Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë filluar të përshkruajnë angazhimet në parim për çështjet më të rrepta në mosmarrëveshjen e tyre tregtare, duke shënuar progresin më të rëndësishëm drejt përfundimit ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Dhjetëra të vrarë nga zjarri në kryeqytetin e Bangladeshit Dhaka

Botasot - parë: 3 orë

Numri i të vdekurve nga një zjarr në një zonë shekullore të kryeqytetit të Bangladeshit, Dhaka, u rrit në mënyrë dramatike duke shkuar në 70 persona të enjten, tha një zyrtar mirëpo kjo shifër mund ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Administratës i dërgohet sms në mes të natës, pushteti ka frikë nga protesta e opozitës

Botasot - parë: 3 orë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mbrëmjen e djeshme në rrjetin social mesazhin e një qytetari, i cili rrëfen se këtë të enjte në qytetin e Vlorës do të ketë kontrolle nga drejtuesit nëpër ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Opozita sot protestë para Kuvendit, mbi 1000 policë në terren

Botasot - parë: 3 orë

Opozita do të protestojë sot para Kuvendit, protesta e dytë radhazi kjo pas tubimit masiv të 16 shkurtit para Kryeministrisë. Një ditë më parë deputetët e opozitës firmosën formularin për lënien e ...

42 artikuj të ndërlidhur »

32-vjeçari u gjet i vrarë në makinë, shoku pranon krimin

Botasot - parë: 3 orë

Sokol Rama, 32 vjeçari që u gjet i vrarë brenda makinës së tij në një humnerë në malet e Përmetit me 19 shkurt është vrarë nga shoku i tij. Roland Milo, i cili u arrestua dje në Vaqarr të Tiranës në ...

31 artikuj të ndërlidhur »

OKB-ja lejon delegacionin e Koresë së Veriut të udhëtojë në Vietnam

Botasot - parë: 3 orë

Një komitet i Këshillit të Sigurimit të OKB-së ka rënë dakord të lejojë anëtarët e delegacionit të Koresë së Veriut, që janë subjekt i sanksioneve të OKB-së, të udhëtojnë në Vietnam për samitin midis ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Italia konfirmon se vajza e diplomatit të zhdukur koreano-verior është kthyer në shtëpi

Botasot - parë: 3 orë

Koreja e Veriut e informoi Italinë vitin e kaluar se vajza e ambasadorit të saj në detyrë, kishte kërkuar të kthehej në shtëpi, pasi babai i saj u largua nga posti në Romë, tha të mërkurën ministria ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Berisha për shkarkimin e Salihajt: Duhet të shqyrtohet në mbledhje të kryesisë

Botasot - parë: 3 orë

Anton Berisha, anëtar i Kryesisë së AAK-së, ka deklaruar se shkarkimi i drejtorit të Arsimit në Komunën e Prishtinës Jonuz Salihaj, duhet të shqyrtohet në mbledhjen e Kryesisë së kësaj partie.

26 artikuj të ndërlidhur »

Trump optimist: Takimi me Kim në Vietnam, nuk do të jetë i fundit mes nesh

Botasot - parë: 3 orë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump tha të mërkurën se pret të takohet me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un, përsëri, edhe pas takimit të tyre të dytë, planifikuar për javën e ardhshme në ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Donald Tusk: Më mirë zgjatje bisedimesh, sesa Brexit pa marrëveshje

Botasot - parë: 3 orë

Bisedimet e Brexit mund të shtyhen nëse Britania nuk arrin të përpunojë një marrëveshje të arsyeshme për të lënë Bashkimin Evropian, tha të mërkurën Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk.

31 artikuj të ndërlidhur »

Raporti i Parlamentit të Britanisë: Facebook-u është kriminel dixhital

Botasot - parë: 3 orë

Rrjeti social Facebook, i përdorur nga mbi 2 miliardë njerëz në botë është vënë në akuzë. Një raport i Parlamentit britanik e cilëson atë si kriminel dixhital, për shkak të lejimit të përdorimit të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Bien ndjeshëm fitimet në ekonomi, ja cilët janë sektorët më fitimprurës

Botasot - parë: 3 orë

Të bësh biznes fitimprurës në Shqipëri, sa vjen e po bëhet më e vështirë, me konkurrencën që shtohet, sektorët që maturohet, konsumin që është i tkurrur, teksa rritja e pagave ka qenë minimale vitet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Gruaja tregon tmerrin, dëshmia rrëqethëse në gjyq: Si ma vranë burrin grabitësit

Botasot - parë: 3 orë

Në Gjykatën e Tiranës është duke u zhvilluar procesi gjyqësor në ngarkim të dy autorëve të dyshuar të vrasjes së tregtarit Agim Buci, rreth një vit më parë në Kamzë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Zbuloni si parashikohet moti për ditën e sotme

Botasot - parë: 3 orë

Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë në të gjithë vendin, por vranësira të shpeshta shfaqen në zonat malore, përgjatë kufirit Lindor. Ky stabilitet i atmosferës do të na shoqërojë deri vonë ...

13 artikuj të ndërlidhur »