TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Botasot

NASA ka zbuluar ujë në asteroidin Bennu

Botasot - parë: 3 orë

OSIRIS-REx e NASA-s ka zbuluar një përzierje uji pas një udhëtimi dy-vjeçar në një asteroid. Anija hapësinore OSIRIS-REx ishte duke zhvilluar për dy vjet një ekspeditë – 2.2 milion kilometra – derisa ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptarja që i bën konkurrencë Kim Kardashianit

Botasot - parë: 3 orë

Bukuroshja nga Tirana, Redona Koci, pa dyshim është avokatja më seksi që ka Shqipëria dhe jo vetëm. Zeshkanja seksi jo rallë herë poston foto në rrjetet sociale ku ajo duke më të vërtetë bombastike.

Vlora Çitaku plot sharm, në imazhin e fundit!

Botasot - parë: 3 orë

Ambasadorja e Kosovës në New Jork, Vlora Çitaku vazhdon të merr vëmendje me pamjen e saj. Ajo din të shfaqet atraktive në çdo paraqitje të saj. Vlora është aktive në rrjete sociale.

Bosnja kërkon përjashtimin e Kosovës nga CEFTA

Botasot - parë: 3 orë

Mirko Sharoviq ka thënë se mund të kërkojnë përjashtimin e Kosovës nga CEFTA, pas vendimit për taksë prej 100 për qind naj mallrave të importuara nga Bosnja e Hercegovina.

17 artikuj të ndërlidhur »

May diskuton për Brexitin me udhëheqësit e vendeve tjera evropiane

Botasot - parë: 3 orë

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, do të takojë me 11 dhjetor, udhëheqësit e Bashkimit Evropian në përpjekje për të shpëtuar planin e saj të daljes nga blloku.

65 artikuj të ndërlidhur »

Korça duket e magjishme në Festivalin e Dritave

Botasot - parë: 3 orë

Korça po duket e magjishme në prag të festave të fundvitit. “Festivali i Dritave” edhe këtë vit mblodhi shumë vizitorë dhe turistë në qytetin e bukur të Korçës.

6 artikuj të ndërlidhur »

Narkomani që shqetëson banorët e Dardanisë

Botasot - parë: 3 orë

Banorët e lagjes Dardania në Prishtinë janë ankuar se janë në hall me një përdorues të substancave narkotike. Ata po thonë se i kap tmerri kur u duhet të ballafaqohen më të.

Sot diskutohet për zbatimin e ligjit për parandalimin e konfliktit të interesit

Botasot - parë: 3 orë

Sot në kuadër të “Javës Kundër Korrupsionit”, do të diskutohet për Zbatimin e Ligjit për Parandalimin e Konfliktit të Interesit në ushtrimin e funksionit publik në pushtetin legjislativ.

3 artikuj të ndërlidhur »

Pyetja që duhet t’ia bëni vetes për jetë më të lumtur

Botasot - parë: 3 orë

Shumica e njerëzve janë shumë të nxënë, arrijnë të kryejnë të gjitha obligimet e tyre, mirëpo nganjëherë harrojnë të ndajnë kohë për veten. Një hap i rëndësishëm drejt lumturisë, është që kohë pas ...

Kompania turke fitoi 22 milionë euro nga shitja e rrymës

Botasot - parë: 3 orë

Kompania për Furnizim me Energji Elektrike (KESCO) gjatë vitit 2017 ka dyfishuar fitimin, duke e krahasuar me një vit më herët. Në bazë të raportit të Auditorit të siguruar nga gazeta “Zëri” shihet ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Mishi i kuq hap rrugë për sulme të zemrës

Botasot - parë: 3 orë

Një hamburger në ditë vërtetë mund të shkaktojë një sulm në zemër, kanë paralajmëruar hulumtimet e reja. Konsumi i rregullt i mishit të kuq mund të rrisë nivelet e një sëmundjeje kardiovaskulare.

Zbulohet grupi i mercenarëve serbë, që rrezikojnë të destabilizojnë veriun e Kosovës

Botasot - parë: 3 orë

Është zbuluar se ekziston një grup kriminal, i cili është i përgatitur për destabilizuar pjesën veriore të Kosovës. Ai ka edhe përkrahjen e funksionarëve të lartë të shtetit serb.

5 artikuj të ndërlidhur »

Kuvendi i Kosovës sot do mbajë tryezë për pakon ligjore kundër korrupsionit

Botasot - parë: 3 orë

Në objektin e Kuvendit do të mbahet një tryezë për pakton ligjore kundër korrupsionit. Aty do të diskutohet për këto pako, si dhe për punën e institucioneve të drejtësisë në luftën kundër krimit të ...

82 artikuj të ndërlidhur »

Hailey Bieber tregon se si Miley Cyrus e bëri viktimë të bullizmit

Botasot - parë: 3 orë

Në një episod të “Carpool Karaoke” u shfaqën Miley Cyrus, Hailey Bieber dhe Kendall Jenner ku biseduan shumë gjëra. Ndër të tjerash Hailey tregoi se si Mailey e keqtrajtonte atë kur ishin të vogla, ...

Moti, bien ndjeshëm temperaturat

Botasot - parë: 3 orë

Ballkani po ndikohet nga aktiviteti i qëndrës me presion të ulët atmosferik e cila po kushtëzon mot të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

2 artikuj të ndërlidhur »

A duhet brengosur për shkak të shtërzimeve të rreme të lindjes?

Botasot - parë: 4 orë

Kontraktimet e quajtura Braxton Hicks janë kontraktime sporadike të cilat mund të shfaqen edhe në shtatzëninë shumë të hershme, mirëpo më së shpeshti shfaqen vetëm në tremujorin e dytë, përkatësisht ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Befason Greqia me qëndrimin e saj në lidhje me liberalizimin e vizave për Kosovën

Botasot - parë: 4 orë

Dy shtetet më të fuqishme të Bashkimit Evropian, Gjermania dhe Franca nuk janë angazhuar të flasin për Ballkanin Perëndimor e Kosovën, në debatin e së hënës të Këshillit të Ministrave të BE-së.

18 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadori gjerman në Beograd ka një porosi për Kosovën e Serbinë

Botasot - parë: 4 orë

Ambasadori gjerman në Serbi, Thomas Schieb, ka thënë se pa pajtim mes popujve në shtetet e ish-Jugosllavisë nuk ka as të ardhme për rajonin. Në një intervistë për mediat serbe, Schieb ka folur edhe ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Dobitë shëndetësore nga lëkura e portokallit

Botasot - parë: 4 orë

Lëkura e frutave është një thesar i vërtetë kur vjen puna për vlerat ushqyese dhe vitaminat që mund të përfitohen prej saj. Një frut tepër i rëndësishëm për shëndetin është dhe portokalli e sidomos ...

Nuk e keni parë asnjëherë vajzën mjeke të Isa Mustafës

Botasot - parë: 4 orë

Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka një vajzë dhe dy djem, këta të fundit jemi mësuar t’i shohim në rrjete sociale, mirëpo vajzën jo. Është, Afërdita Mustafa- Xhemajli, vajza e kryetarit të ...