TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Botasot

LSDM: Shteti i së drejtës funksionon, ligjet vlejnë për të gjithë

Botasot - parë: 3 orë

Shteti i së drejtës funksionon, ndërsa ligjet vlejnë për të gjithë, komentojnë për LSDM, pas arrestimit të mbrëmshëm të prokurores Katica Janeva. “Si deri më tani, LSDM i inkurajon dhe u bënë thirrje ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Hoxhaj pas shpërbërjes së Kuvendi: PDK do ta kthejë besimin e qytetarëve tek institucionet

Botasot - parë: 4 orë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, përmes një shkrimi ka thënë se pavarësisht se mund të duket se shpërbërja e sotme e Kuvendit është vetëm një nga hapat e ndërrimit të legjislaturave, ajo ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kurti e quan lajm të mirë për Kosovën vendimin për shpërndarjen e Kuvendit që i dha fund PAN-it

Botasot - parë: 4 orë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur pas shpërndarjes së Kuvendit të Republikës së Kosovës, vendim ky që dërgon vendin në zgjedhje të parakohshme.

14 artikuj të ndërlidhur »

Aksident i rëndë/ Përplasen 4 automjete, 1 person në gjendje të rëndë

Botasot - parë: 4 orë

25-vjeçari është në luftë për jetën, pas një aksidenti automobilistik, ku u përplas me katër automjete të tjera, mbrëmjen e djeshme. Nga mediat e huaja është raportuar gjithashtu se një tip Jaguar ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Gecaj: “ADIOS” legjislatura më e dobët dhe qeveria më e mbrapsht

Botasot - parë: 4 orë

Zyrtari i LDK-së, Barjam Gecaj, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se për shpërndarjen e Kunvendit të Kosovës duke e cilësuar si me të dobët dhe qeverinë si më të mbrapshtën.

As parkingu pa pagesë nuk e ndalon parkimin e pa rregullt në Tetovë

Botasot - parë: 4 orë

Parkimi në trotuare, në zonën e udhëkryqeve dhe rretheve dhe deri në lënien e veturave në hapësirat e gjelbra, janë sjelljet e pamatura të shoferëve në Tetovë.

2 artikuj të ndërlidhur »

“La Verita”: Katica Janeva është gjykuar për t’u bërë një rrufepritës për të gjithë gjyqtarët dhe politikanët

Botasot - parë: 4 orë

Gazeta italiane “La Verita” paralajmëroi dëshmi plotësuese të cilat konfirmojnë kontroll të drejtpërdrejt nga ana e udhëheqësia shtetërore mbi aktivitetet e “haraçit”, në atë kohë kur të sigurohen ...

270 artikuj të ndërlidhur »

Mbyllet për qarkullim bulevardi tek Bit Pazari në Shkup

Botasot - parë: 4 orë

Prej sot do të mbyllet për qarkullim bulevardi “Krste Petkov-Misirkov”, gjegjësisht pjesa në drejtim të Bit Pazarit, nga udhëkryqi me bulevardin “Goce Dellçev”.

6 artikuj të ndërlidhur »

Seancë për rastin “Monstra”, PSP ka paralajmëruar dëshmi të reja

Botasot - parë: 4 orë

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të duhet të vazhdojë gjykimi për rastin “Monstra”, i cili ka të bëjë me vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës.

10 artikuj të ndërlidhur »

Vizë turistike në SHBA? Ambasada ka disa këshilla për përfituesit

Botasot - parë: 4 orë

Ambasada Amerikane në Tiranë këshillon të gjithë përfituesit e vizës turistike për në Amerikë, të zbatojnë si duhet rregullat gjatë udhëtimit. Përmes një postimi në facebook, Ambasada Amerikane në ...

6 artikuj të ndërlidhur »

PD i kërkon Prokurorisë verifikimin e Agim Kajmakut: Është subjekt i Ligjit të Dekriminalizimit

Botasot - parë: 4 orë

Një tjetër reagim ka ardhur ditën e sotme nga selia e PD ku thuhet se, kërkesa e firmosur nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, bëhet në kushtet kur ekzistojnë të dhëna, të bëra publike ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Shkëndija e fortë për Gostivarin

Botasot - parë: 4 orë

Shkëndija nga Tetova ia shënoi katër gola Gostivarit në ndeshjen e kupës. Me golat e Felipes, Imerit, B. Ibraimit dhe Beqirit, Shkëndija fitoi me rezultat 4:1 si mysafir Gostivarin për kalim në 1/8 e ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Kualifikohet Shkupi

Botasot - parë: 4 orë

Shkupi është kualifikuar në raundin e dytë të Kupës së Maqedonisë së Veriut, pasi në xhiron e parë të këtij kompeticioni eliminoi skuadrën e Teteksit, duke e mundur me shifra të thella 1:5.

4 artikuj të ndërlidhur »

Sveçla: Kjo datë do të mbahet mend si fillimi i fundit të një epoke të errët për vendin

Botasot - parë: 4 orë

Është shpërnadrë Kuvendi dhe ish-deputeti i LVV-së, Xhelal Sveçla, ka thënë se, fundi i qeverisjes së koaliciont PAN, dhe shpërndarja e këtij legjislacionit të kuvendit është lajm i mirë për ...

Struga Trim Lum e shkatërroi Lokomotivën

Botasot - parë: 4 orë

Struga Trim Lum e shkatërroi Lokomotivën. Struga Trim Lum e shkatërroi Llokomotivën, në ndeshjen e parë të kupës së vendit, duke e mposhtur me rezultatin 5:1.

2 artikuj të ndërlidhur »

Mbrojtësi i ardhur pritet titullar për Kukësin

Botasot - parë: 4 orë

Erhun Obanor pritet titullar kundër Partizanit. Prej tri ditësh Kukësit i është bashkuar në stërvitje qendërmbrojtësi nigerian, i cili ka ardhur si përforcim i rëndësishëm në një repart ku largimet ...

Ky deputet thotë se do të votojë kundër shpërndarjes së Kuvendit

Botasot - parë: 4 orë

Ka nisur seanca e shpërndarjes së Kuvendit. Deputeti i Kuvendi të Kosovës, Milaim Zeka, në një prononcim për T7 para fillimit të seancës për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës ka deklaruar se do të ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Hoti në seancën e shpërndarjes numëron ‘mëkatet’ 2 vjeçare të PAN-it

Botasot - parë: 4 orë

Shefi i deputetëve të LDK’së, Avdullah Hoti, në fjalën e tij para votimit për shpërndarjen e Kuvendit, ka numëruar të gjitha skandalet në të cilat është përfshirë koalicioni PDK-AAK-NISMA gjatë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Kështu i presin japonezët Majlinda Kelmendin me kombëtaren e Kosovës

Botasot - parë: 4 orë

Kombëtarja e Kosovës në xhudo zbarkon në Japoni, aty ku do të mbahet Kampionati Botëror nga data 25 gusht e deri me 1 shtator. Kosova synon medalje në krye me kampionen olimpike, Majlinda Kelmendi, ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Stërmbesa e Skënderbeut ka për të thënë diçka për Teuta Selimin

Botasot - parë: 4 orë

Sophie Castriota ka thënë diçka për Teuta Selimin. Stërmbesa e Skënderbeut, Sophie Castriota, është aktive në rrjete sociale, sidomos në Instagram. Së fundmi si rrallë herë ajo e ka publikuar një ...