TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Botasot

Kush dashurohet më shpejt?

Botasot - parë: 8 orë

Shkencëtarët kanë bërë studimin në të cilën më shumë se gjysma e meshkujve janë përgjigjur që u mjafton vetëm një takim për të qenë të dashuruar dhe të vendosur të vazhdojnë tutje dhe të kuptojnë që ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Spiropali i drejtohet opozitës, Metën dhe Berishës: Heqim pisllëkun më 30 qershor

Botasot - parë: 8 orë

Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali “sulmon” ashpër drejtuesit e opozitës, presidentin Ilir Meta dhe ish-kryeministrin Sali Berisha.

13 artikuj të ndërlidhur »

Përgjime të reja dalin në Bild, Rama nxit prokurorinë të zbardhë dyshimet

Botasot - parë: 8 orë

Gazeta gjermane Bild botoi sot disa përgjime të tjera të realizuar nga Prokuroria shqiptare, lidhur me zgjedhjet vendore në Dibër. Janë të paktën 16 përgjime në të cilat janë përfshirë dhe drejtues ...

124 artikuj të ndërlidhur »

BE bën thirrje për lidhje më të ngushta me Azinë qendrore

Botasot - parë: 8 orë

Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian miratuan një strategji të re për Azinë qendrore, e cila synon të krijojë një "partneritet të fortë dhe të qëndrueshëm" midis bllokut dhe vendeve të rajonit.

4 artikuj të ndërlidhur »

SHBA kërkon reagim ndërkombëtar ndaj "shantazhit bërthamor" të Iranit

Botasot - parë: 8 orë

Shtetet e Bashkuara thanë se plani i Iranit për të shkelur kufirin e rezervave të uraniumit përbën "shantazh bërthamor" dhe se duhet të përballet me "presion të shtuar ndërkombëtar".

24 artikuj të ndërlidhur »

Rrëfimi: Si e plagosi ushtari i UÇK-së shokun e tij në luftë?

Botasot - parë: 8 orë

Në emisionin Pressing të Televizionit 7, ushtari i UÇK‘së nga zona e Dukagjinit, Anton Lekaj, ka rrëfyer inkuadrimin e tij në Ushtrinë Çlirimtare. Lekaj ka treguar një rast kur një ushtar i UÇK’së e ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Pinqo tregon për aksionet brenda Gjakovës dhe sallën e operacioneve të Pal Lekaj

Botasot - parë: 8 orë

Ish-ushtari i UÇK’së, Anton Lekaj, është i ftuar në emisionin Pressing në T7. Aty ai ndër të tjera ka treguar edhe për aksionet e ushtrisë në qytetin e Gjakovës.

14 artikuj të ndërlidhur »

Veseli: Do ta çlirojmë Kosovën nga korrupsioni, nepotizmi dhe abuzimet

Botasot - parë: 8 orë

Në konventën e nëntë solemne të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), kryetari i kësaj partie i rizgjedhur dje, Kadri Veseli theksoi PDK-ja është e fuqishme, nga procesi i saj zgjedhor ka dalë edhe ...

74 artikuj të ndërlidhur »

“Rama Kryeministër ilegjitim”, Kryemadhi: Dorëheqja e tij, e pashmangshme

Botasot - parë: 8 orë

Pas publikimit të përgjimeve nga “Bild”, LSI mblodhi Kryesinë nga ku kryetarja Monika Kryemadhi tha se u faktua sërish se Edi Rama është Kryeministër ilegjitim. Nga këto publikime, tha znj.

14 artikuj të ndërlidhur »

Kryemadhi: Rama, shkaktar i situatës së rendë. Opozita është shpëtimi i vetëm për vendin

Botasot - parë: 8 orë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, shprehet se situata politike në Shqipëri është tejet e rëndë. Gjatë fjalës së saj në mbledhjen e kryesisë së LSI-së, ajo tha se shkak ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Vdes ish presidenti i Egjiptit, këto janë fjalët më të fuqishme të tij

Botasot - parë: 8 orë

Ish-presidenti i Egjiptit, Mohammed Morsi, i cili u rrëzua nga ushtria në vitin 2013, ka vdekur në gjykatë, thotë televizioni shtetëror. Atij njoftohet se i ra të fikët pas një seance gjyqësore ku ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Mishi i kuq rrit rrezikun për vdekje të hershme

Botasot - parë: 8 orë

Duke e rritur konsumimin e mishit të kuq ju jeni duke rritur rrezikun për vdekje të hershme, shkruan News Harvard. Njerëzit, të cilët kanë rritur konsumimin e mishit gjatë 8 viteve të fundit janë më ...

Lajmërohet Rrok Berisha: E falënderoj Shefqet Kabashin, jo pse nuk më ka vrarë mua por që nuk është bërë vrasës!

Botasot - parë: 8 orë

Ish-aktivisti Rrokë Berisha, person për të cilin Shefqet Kabashi disa ditë më parë deklaroi se gjatë periudhës 98-99 e kanë angazhuar për ta vrarë, u shpreh se i është falënderues Kabashit jo pse s’e ...

Putin i bën dhuratën e veçantë homologu të tij kinez për ditëlindje

Botasot - parë: 8 orë

Presidenti i Rausisë ka zgjedhur një dhuratë të veçantë për ditëlindjen e homologut të tij kinez, Xi Jinping që festoi të shtunën 66-vjetorin. Vladimir Putin i kishte blerë atij një akullore.

9 artikuj të ndërlidhur »

SHFUM ”Hamit Sjediu” shënoi ditën e shkollës dhe 20 vjetorin e çlirimit të lokalitetit të Kërpimehut

Botasot - parë: 8 orë

Kërpimehu është njëri ndër lokalitetet më të mëdha të komunës së Podujevës dhe që në luftën e fundit ky lokalitet është çliruar dy ditë para pjesëve tjera të kësaj komune.

15 artikuj të ndërlidhur »

Rradhë shumë të gjata para objektit të AKI’së, ishte afati i fundit për të aplikuar për agjent

Botasot - parë: 8 orë

Sot ishte afati i fundit për të aplikuar në konkursin për agjent në Agjencionin Kosovar të Intelegjencës. Interesimi ishte shumë i madh për këtë konkurs.

5 artikuj të ndërlidhur »

Përfitimet shëndetësore nga xhenxhefili

Botasot - parë: 8 orë

Xhenxhefili është një përbërës shumë i shpeshtë në gatime të ndryshme. Por ai gjithashtu është përdorur mijëra vite me radhë për qëllime shëndetësore. Xhenxhefili mund të përdoret në shumë mënyra.

3 artikuj të ndërlidhur »

Spanja në alarm, kërcënimi për sulm terrorist mobilizon 40 mijë forca të rendit

Botasot - parë: 8 orë

Spanja ka rritur nivelin e kërcënimit nga terrorizmi. Niveli i kërcënimit është rritur nga katër në pesë që klasifikohet si shumë i madh. Shtetet e tjera europiane kanë paralajmëruar të gjithë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Çmimi i naftës bie sërish

Botasot - parë: 8 orë

Çmimi i naftës ra sërish të hënën pas një rritjeje të menjëhershme në vazhdën e tensioneve të krijuara nga sulmet mbi anijet cisterne në gjirin e Omanit.

23 artikuj të ndërlidhur »

Pinqo: Ushtarët e FARK-ut dezertuan gjatë ofensivës serbe në Dukagjin

Botasot - parë: 8 orë

I ftuar në emisionin Pressing të T7, Anton Lekaj i njohur me nofkën “Pinqo”, ka rrëfyer për ofensivën e gushtit dhe shtatorit në Dukagjin, ku FARK-u në krye me komandantin Tahir Zemaj nuk i kanë ...

14 artikuj të ndërlidhur »