TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Botasot

Tahiri flet për ata të cilët gjenden akoma në Siri: Kemi informatat të detajuara për ta

Botasot - parë: 3 orë

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se shteti e ka për obligim që t’i rehabilitojë fëmijët, por edhe gratë që janë kthyer pas tmerrit që kanë përjetuar atje.

91 artikuj të ndërlidhur »

Ermedina Rama, 20 vjeçarja sjell cover-in e këngës “Tavolina e mërzisë” nga Elvana Gjata

Botasot - parë: 3 orë

Është bërë një muaj që kur Elvana Gjata shënoi rikthimin e saj pas shumë muajsh me projektin e titulluar “Tavolina e mërzisë”. Baladë kjo e cila është realizuar si cover edhe nga shumë artistë të ...

Nishani paralajmëron akte masive të mosbindjes civile: Rama duhet të largohet

Botasot - parë: 3 orë

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve mbylli sot regjistrimin e partive për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Jashtë mbetën tetë parti të opozitës me në krye PD, të cilat firmosën marrëveshjen ku ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Enver Hasani e godet Hashim Thaçin: Shkëmbimi i territoreve i hap rrugë Rusisë

Botasot - parë: 3 orë

Korrigjimi i kufijve, sipas Enver Hasanit, nuk duhet të ndodhë. Ai në një intervistë për Rubikon të KTV-së thotë se nuk ka dyshim që e gjithë kjo iniciativë është për interesa personale.

5 artikuj të ndërlidhur »

LSDM: Qytetarët nuk do të lejojnë kthimin e regjimit

Botasot - parë: 3 orë

Nëpërmjet një njoftimi të partisë maqedonase në pushtet LSDM thuhet se “krimi, korrupsioni, padrejtësia, mosrespektimi i të drejtave dhe lirive themelore të njeriut, përgjimet, dhuna ndaj studenteve, ...

40 artikuj të ndërlidhur »

“Kobra”: 25 femra u infiltruan nga Serbia për të zbuluar oficerët e FARK-ut

Botasot - parë: 4 orë

Naser Vllasi, i njohur si komandant “Kobra”, gjatë betejës së Koshares, në “Debat Plus” të RTV Dukagjinit ka rrëfyer detaje interesante nga lufta në Kosovë.

13 artikuj të ndërlidhur »

Arrest shtëpiak për dhjetë gra të kthyera nga Siria

Botasot - parë: 4 orë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës për caktimin e masës së arrestit shtëpiak kundër të pandehurave V.B, F.D, F.L, N.H, A.Z, ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Kosova të ketë kujdes nga të kthyerit nga Siria, mund të kryejnë sulme terroriste

Botasot - parë: 4 orë

Para pak ditësh në vendin tonë u kthyen rreth 110 shqiptarë nga zonat e konfliktit në Siri. Në përbërje të tyre kishte katër luftëtarë, 32 gra dhe 74 fëmijë, përfshirë këtu edhe nëntë fëmijë që kanë ...

91 artikuj të ndërlidhur »

“Nga e enjtja bllokojmë akset kombëtare, opozita s’i bojkoton zgjedhjet, kërkon kushte”

Botasot - parë: 4 orë

“Nuk do të ketë zgjedhje farsë pa u ndëshkuar krimi elektoral dhe pa u vënë përpara përgjegjësisë Rama dhe bashkëpunëtorët e tij Dako dhe Gjiknuri”, ka deklaruar Lulzim Basha menjëherë pas ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Diplomati Lauka: Gjarpri Hashim Thaçi - kërcënim për Kosovën

Botasot - parë: 4 orë

Gjarpri është i rrezikshëm, kishte paralajmëruar Presidenti Ibrahim Rugova. Këtë gjë e parasheh edhe diplomati i karrierës, ish ambasadori i Republikës së Shqipërisë, në Republikën e Kosovës, dr.

Askush nuk dëshiron ta punësojë për shkak të emrit: Kur të dëgjoni si quhet do të keni gjithçka të qartë

Botasot - parë: 4 orë

Më shumë se një dekadë pas ekzekutimit, Saddam Husseini ka ndikim të madh në jetën e një njeriu. Inxhinieri detar në Indi nuk e fajëson gjyshin e tij që ia vuri emrin e diktatorit irakian 25 vjet më ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Nëna Terezë bashkon dy famulli amerikane në një

Botasot - parë: 4 orë

Dy kisha katolike, “Sacred Heart” dhe “St. Francis of Assisi” në qytetin Njubërg të Nju Jorkut, një qytet i vogël në breg të lumit madhështor Hudson, janë bashkuar kohët e fundit në një famulli, që ...

Komandant “Kobra”: Xhavit Haliti ushtarëve të papërgatitur u rekomandonte të stërviteshin te oficerët e FARK-ut

Botasot - parë: 4 orë

Naser Vllasi, i njohur si komandant “Kobra” gjatë betejës së Koshares, në emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka rrëfyer detaje interesante nga lufta në Kosovë.

13 artikuj të ndërlidhur »

Merruni me të gjallët, jo me të vdekurit

Botasot - parë: 4 orë

Ka ardhur koha që liderët politikë udhëheqës të shqiptarëve, të mësojnë nga Amerika dhe nga Evropa Perëndimore, që të mos e plaçkisin dhe të mos e vjedhin shtetin, sepse shteti është vetë populli.

Kjo është historia e hotel ‘Adriatik’, gjatë ndërtimit të së cilit kishte vdekur edhe një punëtor

Botasot - parë: 4 orë

Objekti i hotel ‘Adriatiku’ ishte ndërtuar në vitet e ’70-ta, në atë kohë ishte një prej hoteleve më të mira në rajon. E atëherë ky hotel ishte njëri nga objektet më luksoze të kohës, dhe atë jo ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata merr vendim për të kthyerat nga Siria

Botasot - parë: 4 orë

Gjykata e Prishtinës ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Speciale për caktimin e masës së arrestit shtëpiak kundër të pandehurave V.B., F.D., F.L., N.H., A.Z., V.K., H.K., L.L., S.S. dhe M.A.

8 artikuj të ndërlidhur »

IPK arreston një zyrtar policor

Botasot - parë: 4 orë

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) ka pranuar sot një informatë nga Policia e Kosovës lidhur me dyshimet për kryerje të veprimeve të kundërligjshme nga një zyrtar policor respektivisht i përfshirë ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptarizmi po vdes në Maqedoninë e Veriut

Botasot - parë: 4 orë

Humbja n'zgjedhjet presidenciale e Blerim Rekes, nuk është humbje personale e një kandidati serioz dhe kredibil shqiptar n'Maqedoninë e Veriut, por është humbje kolektive e faktorit shqiptarë n'këtë ...

Zbulohet fanella e Juve-s për sezonin e ardhshëm

Botasot - parë: 4 orë

Fanella e Juventus për sezonin e ardhshëm është zbuluar në rrjetet sociale, ajo është me një vijë rozë në mes. Sipas Footy Headlines, fanella do të jetë gjysmë e bardhë e gjysmë e zezë, me ngjyrat e ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Jacques Baudouin: Shkëmbimi i territoreve është problem

Botasot - parë: 4 orë

Shkrimtari francez Jacques Baudouin ka deklaruar sonte se vendi i tij është kundër ndryshimit të territoreve Kosovë-Serbi, pasi ky do të jetë një problem për vendin dhe Evropën.

8 artikuj të ndërlidhur »