TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Botasot

Shkupi afër hapjes së negociatave, Tirana mbetet pas!?

Botasot - parë: 7 orë

Shtetet anëtare do të shtyjnë vendimin për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, me shumë gjasë deri në shtator. Gati të gjitha vendet janë të përgatitura t’i japin dritën ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Shpëtoni nga qimet nën lëkurë

Botasot - parë: 7 orë

Qimet nën lëkurë përveç që estetikisht nuk duken mirë, ato mund të përcjellen edhe me shumë probleme pastaj siç janë shumimi i tyre dhe krijimi i puçrrave.

Gjithçka ters për Neymarin, i konfiskohen 36 apartamente e vila

Botasot - parë: 7 orë

Neymar asesi të gjej rahati, pasi që problemet vetëm janë duke u shtuar. Pas akuzave se kishte përdhunuar një modele braziliane dhe dëmtimit të rëndë që do e lë për disa kohë jashtë fushave të ...

Gazetari i 'BILD': Do të publikoj përgjime tjera, kanë të bëjnë me kriminelët që blejnë vota për PS-në

Botasot - parë: 7 orë

Gazetari gjerman tashmë shumë i njohur edhe për shqiptarët Peter Tiede, pikërisht për shkak të publikimit të dhjetëra përgjimeve ka folur sonte në “A show” në News24.

119 artikuj të ndërlidhur »

Rrëfimi i ndjeshëm i Kadri Veselit për djalin e një ushtari të UÇK-së

Botasot - parë: 7 orë

Rrëfimi i ndjeshëm i Kadri Veselit për djalin e një ushtari të UÇK-së Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka rrëfyer para mijëra qytetarëve në Konventën Festive të PDK-së, një rast ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Memli Krasniqi ‘thumbon’ LDK-në: Konventat në Kosovë gjithnjë problematike, përveç për PDK-në

Botasot - parë: 7 orë

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se të gjithë përfaqësuesit e këtij subjekti partiak nuk kanë qenë të verbër karshi defekteve të ndodhura brenda kësaj partie ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Goditje e rëndë për Veselin: A është ky, ai Kadria i të gjitha vrasjeve politike?

Botasot - parë: 7 orë

Veprimtari i njohur, Fatmir Bajraj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebool ka komentuar fjalimin e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas përfundimit të konventës së ...

Apostolva reagon për skenat në protestën e shoqërisë civile

Botasot - parë: 7 orë

Ajo në një postim në rrjetin social Twitter ka shprehur keqardhje se si u trajtuan protestuesit në zyrën PDK’së. “E drejta e tubimeve dhe shprehjes është një e drejtë fundamentale demokratike” Ky ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Ish-ushtari i UÇK-së tregon se si u arrestua në Mal të Zi dhe u burgos në Serbi

Botasot - parë: 7 orë

Anton Lekaj, i njohur edhe si Pinqo, ka treguar në emisionin Pressing në T7 se si është arrestuar nga policia malazeze dhe pastaj ishte ekstraduar në Serbi.

14 artikuj të ndërlidhur »

A ka kapacitet politik dhe diplomatik Kosova që ta marrë rolin e faktorit kyç në rajonin e Ballkanit?

Botasot - parë: 7 orë

Republika e Shqipërisë ndodhet në krizën më të madhe politike që pas krizës së fillim viteve të 90 që njihet si kriza e emigrimit të madh dhe të pakontrolluar të qytetarëve shqiptar nga Shqipëria dhe ...

Marina Vjollca dhe Ghetto Geasy të ‘zhytur’ në romancë

Botasot - parë: 7 orë

Marina Vjollca dhe Ghetto Geasy po kalojnë momentet më të lumtura të lidhjes bashkëshortore. Lidhja e moderatorës dhe reperit zgjon interesim jashtëzakonisht të madh tek publiku, ngase janë ndër ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Iu përmend emri në përgjimet e “Bild”, flet Flamur Noka

Botasot - parë: 7 orë

Gazeta gjermane ‘Bild’ publikoi sot 16 përgjime të reja nga dosja “184” mbi zgjedhjet vendore të vitit 2016 në Dibër. Një prej bisedave të përgjuara përfshin edhe kryeministrin Edi Rama më një zyrtar ...

124 artikuj të ndërlidhur »

Basha: Rama është krimineli me të cilin duhet të merremi deri sa ta largojmë

Botasot - parë: 7 orë

Kryetari i Partisë Demokratike doli në konferencë të jashtëzakonshme për mediat në të njëjtën ditë kur Prokuroria vendosi që ta shoqërojë atë me polici për të dëshmuar pranë organit të akuzës, si ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Duma: Po shkojmë drejt diktaturës, institucionet hidhen si topa lecke

Botasot - parë: 7 orë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Gruda Duma e ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora, u shpreh se vendi ynë po shkon drejt diktaturës. “Shkuarje drejt diktaturës pa asnjë dyshim.

4 artikuj të ndërlidhur »

Ish-zëvendëskancelari austriak jep dorëheqje edhe si eurodeputet

Botasot - parë: 8 orë

Ish-udhëheqësi i FPOE-së, Heinz-Christian Strache, i detyruar të japë dorëheqjen nga posti i zëvendëskancelarit pas videoskandalit në Ibiza, njoftoi se do të braktiste vendin e tij edhe në ...

Këta janë kundërshtarët e mundshëm të Feronikelit në Ligën e Kampionëve

Botasot - parë: 8 orë

Feronikeli dhe Prishtina si kampion dhe nënkampion do ta prezantojnë Kosovën në garat ndërkombëtare këtë vit. Feronikeli do të luajë në raundin paraelimnator të Ligës së Kampionëve që zhvillohet në ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Modelja e njohur shijon pushimet në bregdet, tërheq vëmendjen me gjoksin e saj

Botasot - parë: 8 orë

Rhian Sugden njihet për format e saj fizike tejet “bombastike”. Rhian Sugden ka tërhequr vëmendjen e mediave me fotot e saj të fundit. Ajo shfaqet në superformë e veshur me një palë bikini të bardha ...

6 artikuj të ndërlidhur »

5 tipare të përbashkëta që kanë njerëzit toksikë

Botasot - parë: 8 orë

A keni menduar ndonjëherë për veten jeni një person toksik apo një person miqësor dhe argëtues? Nëse nuk jeni në gjendje ta kuptoni, apo të kuptoni të tjerët në janë toksikë apo jo, ja 5 tiparet e ...

"Prokurori i Hagës më tha kërko çfarë të duash, vetëm dëshmo kundër Ramushit"

Botasot - parë: 8 orë

Ish-luftëtari i UÇK’së, Anton Lekaj, i njohur si “Pinqo”, në një rrëfim ekskluziv për Pressing ka thënë se prokurorët e Hagës i kanë kërkuar që të dëshmojë kundër Ramush Haradinajt, gjatë kohës që ai ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadori rus: E njohim vendin tuaj si Republika e Maqedonisë së Veriut

Botasot - parë: 8 orë

Ambasadori i Federatës ruse në kuadër të Bashkimit Evropian, Vlladimir Çizhov, në konferencën e rregullt për shtyp në Bruksel sot porositi se vendi i tij e pranoi vendin tonë nën emrin e tij ...

6 artikuj të ndërlidhur »