TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Botasot

Përgjimet, gazetarja Lala: Janë 63 CD dhe mund të ketë mbi 15 mijë telefonata

Botasot - parë: 6 orë

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë detaje të reja në lidhje më 16 audio-përgjimet e reja të publikuara nga gazeta gjermane Bild. Në emisionin Opinion, ajo tha se përgjimet janë të autorizuara nga ...

124 artikuj të ndërlidhur »

Balla: Përgjimet të njëjta me “Babalen”

Botasot - parë: 6 orë

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla pranoi në studion e “Real Story” në Vizion Plus se audio-përgjimet e dala në “BILD” janë të vërteta, përfshirë komunikimin mes ...

124 artikuj të ndërlidhur »

“Mallkimet tuaja janë kthyer në barsoleta… Po o Skënderbe”, “përplasja” Spiropali-Ceka

Botasot - parë: 6 orë

Ministrja Elisa Spiropali dhe politikani Neritan Ceka janë përplasur mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Open’ teksa flisnin për përgjimet e Bild, duke mos kursyer dhe ironinë ndaj njëri-tjetrit.

10 artikuj të ndërlidhur »

Munishi lavdëron nënat e Xhakës e Rashicës

Botasot - parë: 6 orë

Trajneri karizmatik i futbollit në Kosovë, Ismet Munishi ka dhënë një deklaratë interesante për Granit Xhakën dhe Milot Rashicën. Pas ndeshjes së ‘yjeve’ që u zhvillua të shtunën në stadiumin ‘Fadil ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Diplomon Tayna, por nuk ka të bëjë me muzikën

Botasot - parë: 6 orë

Ajo është një ndër emrat më të përfolur në industrinë e muzikës, ku rrëmben vëmendjen e mediave edhe jashtë skenave muzikore. Bëhet fjalë për këngëtaren shqiptare, Doruntina Shalën, e cila më mirë ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Krasniqi: Jemi të interesuar që Veseli të udhëheqë me Kosovën, do të ndodhnin gjëra të mira

Botasot - parë: 6 orë

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se edhe në 11 vjetët sa kjo parti ka qenë në qeverisje ka pasur ngecje në fusha të ndryshme. Mirëpo sipas Krasniqit gjërat në qeverisjen e tanishme kanë ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Deputetja e VV-së për deklaratën e Veselit: Qesharake, nëse e lufton korrupsionin duhet t’ia fillojë nga vetvetja

Botasot - parë: 6 orë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh kreu LDK-së, sot tha se do ta çlirojë Kosovën nga korrupsioni, ashtu siç ka luftuar kundër Serbisë. “E kemi përfunduar luftën për pavarësi, por jo për ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Pogba më 1 korrik te Reali

Botasot - parë: 6 orë

Real Madrid dëshiron që të nënshkruajë me Paul Pogba më 1 korrik të kësaj vere. Kjo pavarësisht se Manchester United nuk ka shfaqur interesim për ta shitur francezin, shkruan Marca.

41 artikuj të ndërlidhur »

Neritan Ceka për përgjimet: Janë të pandreqshëm; e papranueshme toleranca për vjedhjen e votave

Botasot - parë: 6 orë

Neritan Ceka, themelues i Partisë Demokratike, tha në emisionin ‘Open’ në Top Channel se ndihet i turpëruar nga situata ku ndodhet vendi, për shkak se ka qenë deputeti i parë në Parlament i një ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Smajl Latifi: Nga reshjet e mëdha të shiut kemi dëme në amvisëri dhe bujqësi

Botasot - parë: 6 orë

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Smajl Latifi ka njoftuar se pas situatës së krijuar nga reshjet e dendura dhe të rrëmbyeshme atmosferike sot, gjendja ka filluar të stabilizohet.

7 artikuj të ndërlidhur »

Dekada e re me njerëz të vjetër

Botasot - parë: 7 orë

Sonte në Konventën e nëntë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), e cila parti është në pushtet 15 vite dhe tashmë me sloganin e ri “Dekada e re”. Por në listën e Këshillit Drejtues të kësaj partie ...

Humbi 13 anëtarë të familjes në luftë, ish-ushtari i UÇK-së: Do të luftojmë sërish nëse është nevoja

Botasot - parë: 7 orë

“Nuk mendoj se serbët do të na japin diçka. Unë shpresoj se nuk ka një tjetër luftë, por ne do të luftojmë përsëri nëse është nevoja. Kemi punë të papërfunduara.

Musliu: Fillimi i negociatave nuk lidhet me politikën e brendshme të vendit

Botasot - parë: 7 orë

Të martën, ministrat e jashtëm dhe të çështjeve evropiane të vendeve anëtare të BE-së do të takohen në Luksemburg. Ministrat duhet të vendosin nëse dhe kur Maqedonia e Veriut do të fillojë negociatat ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Fener apo Galatasaray, Muriqi në fokusin e gjigantëve

Botasot - parë: 7 orë

Fenerbahce dhe Gallatasaraj impenjohen çdo sezon në futbollin turk në përballje sfiduese në fushën e lojës, por tani gjigantët e Stambollit po luajnë një mini-derbi për një futbollist cilësor.

9 artikuj të ndërlidhur »

Kush janë më tërheqës meshkujt muskuloz apo ata me bark?! Ja çfarë thotë studimi

Botasot - parë: 7 orë

Çdo njeri mund të ketë preferencat e veta. Janë disa femra që pëlqejnë meshkujt me muskuj, por ka e nga ato që meshkujt me ‘bark’, i konsiderojnë më tërheqës.

Në vend të dietës, bëni këto gjëra efektive për trupin tuaj

Botasot - parë: 7 orë

Në vend që të adaptoni një dietë të rreptë të re ose një regjim intensiv të stërvitjeve të përditshme, vendosni për çdo javë qëllime shëndetësore të arritshme të vogla dhe së shpejti do të filloni të ...

Mbrojtësi serb ia thyen këmbën talentit të Austrisë

Botasot - parë: 7 orë

Wolf ka thyer këmbën në ndeshjen mes Serbisë dhe Austrisë. Hannes Wolf, vetëm 20 vjeç dhe me të ardhme premtuese do të duhet të mbyllë këtu “Euro 2019” për moshën nën 21-vjeç, pasi theu këmbën në ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Sëmundja i shfaqej në shtëpi, por i zhdukej në spital, ja si e shpëtoi nëna të bijën

Botasot - parë: 7 orë

Vajzës 5 vjeçare të Jade Rodford, Ella Erangey iu kishte vështirësuar frymëmarrja vite më parë. Rodford ishte e shqetësuar, andaj ajo i bëri një vizitë të bijes tek doktori, por simptomat shfaqeshin ...

Kumanova nën ujë nga të reshurat e shiut

Botasot - parë: 7 orë

Kumanova nën ujë nga të reshurat e shumta. Të reshurat e mëdha të shiut që kanë kapluar vendin dhe shumë qytete kanë sjellë problem për qytetarët dhe pushtetin lokal.

3 artikuj të ndërlidhur »

Ditën kur Kadri Veseli nis luftën çlirimtare kundër korrupsionit, qindra delegatë të PDK-së i votojnë Grabovcin e ...

Botasot - parë: 7 orë

Një ditë pasi PDK zgjodhi në Këshillin Drejtues, e mes tyre edhe Adem Grabovcin, Besim Beqajn, Njazi Kryeziun dhe Zenun Pajazitin, që janë të dyshuar për aferën korruptive “Pronto”, kryetari i ...

74 artikuj të ndërlidhur »