TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Botasot

Përgjimet e Bild/ Krimet e Rënda: Po verifikojmë autenticitetin e audiove të publikuara

Botasot - parë: 11 orë

Pas përgjimeve të publikuara nga ‘Bild’, kpas reagimeve të kryeministrit Rama ka reaguar edhe Prokuroria e Krimeve të Rënda. Në reagimin zyrtar, Krimet e Rënda bëjnë të ditur se janë duke verifikuar ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Përgjimet/ Edi Rama konfirmon bisedën me Keshin: Është shkelur ligji për sekretin hetimor

Botasot - parë: 11 orë

Kryeministri Edi Rama reagoi sërish në Twitter para pak, duke vlerësuar se "ky është i gjithi një skandal i turpshëm" e duke shtuar se është shkelur ligji për nxjerrjen e sekretit hetimor.

5 artikuj të ndërlidhur »

Përgjimi 8/Arben Keshi me shefin e komisariatit Kamzë: Kemi ngritur disa postoblloqe

Botasot - parë: 11 orë

Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar përgjime të shit-blerjes së votave në zonën e Dibrës. Në përgjimin numër 8 të gazetës gjermane, zyrtari i Ministrisë së Brendshme Arben Keshi flet me shefin e ...

124 artikuj të ndërlidhur »

Vasili: Provat e Bild shkatërruese, Rama të japë dorëheqjen menjëherë

Botasot - parë: 11 orë

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas përgjimeve të shit-blerjes së votave në Dibër. Vasili thotë se pas daljes së përgjimeve të blerjes së votave në Dibër, Rama nuk duhet më të rrijë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Përgjimi 7/ Keshi bisedë me kreun e DAR Dibër: Kujtoji të votojnë për PS, ndryshe…

Botasot - parë: 11 orë

Në përgjimet e publikuara, gazetari gjerman ka siguruar edhe telefonatën e drejtorit të ministrisë së Brendshme, Arben Keshi, me drejtorin rajonal në Dibër.

124 artikuj të ndërlidhur »

Përgjimet/ Deputeti ish-kryepolic Pjerin Ndreu: Të deklarojë votën hapur, ose të gjejë vend e të futet

Botasot - parë: 11 orë

Në përgjimet e reja të publikuara ditën e sotme nga e përditshmja gjermane “Bild” shfaqet edhe ish-deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu, i cili komunikon me drejtorin e drejtorisë rajonale ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Aksident në rrugën Prishtinë- Gjilan, Policia e autoambulanca në vendin e ngjarjes

Botasot - parë: 11 orë

Një aksident komunikacioni ka ndodhur para pak minutash në rrugën magjistrale Prishtinë-Gjilan, afër liqenit të Badovcit. Sipas një qytetari, i cili në adresë të KALLXO.com ka dërguar foto, në vendin ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Zbulojeni se çfarë pin kjo grua 64-vjeçare, për t’u dukur kaq e re

Botasot - parë: 11 orë

Një modele 64-vjeçare nga franca ka zbuluar sekretet për t’u dukur si e re, duke përfshirë një listë të pijeve që përdor në baza ditore. Yazemeenah Rossi është një modele franceze, e cila ka 64 vjet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Bisha e rrallë”: VW Beetle kushton mbi 80.000 dollarë

Botasot - parë: 11 orë

Kur Volkswagen rinovoi modelin Beetle në fund të shekullit të 20-të, ky prodhues kishte ambicie të mëdha me versionin e ri. Edhe pse Beetle i ri kurrë nuk arriti lavdinë e modelit origjinal, kjo ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Mushkolaj: Përjashtimi i Abrashit dhe Borovcit nga gara, veprim antidemokratik i LDK-së

Botasot - parë: 11 orë

Analisti Imer Mushkolaj për gazetën ‘’Bota sot’’ ka komentuar mbi ngjarjet e fundit që kanë ndodhur brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai e konsideruar antidemokratik përjashtimin e Hazir ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Adelina Ismajli tregon kë e përkrah për udhëheqjen e LDK-së me postimin e këndshëm

Botasot - parë: 11 orë

“Me gruan më të sinqertë dhe më të dashur në politikë”. Adelina Ismajli ka vazhduar me përkrahjen e saj për anëtaren e LDK-së Vjosa Osmani. Këngëtarja e njohur e ka cilësuar Osmanin se “gruan më të ...

17 artikuj të ndërlidhur »

‘Një qasje e re për Kosovës nënkupton rolin kryesor të SHBA-së’

Botasot - parë: 11 orë

Ish-shefi i ushtrisë së SHBA-së në Evropë, Ben Hodges, propozon një qasje të re për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. "Qasja e re" do të thotë një rol të madh të SHBA-së në negociatat, një angazhim të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Spiuni francez që ka vepruar në Kosovë, kërcënohet në Francë

Botasot - parë: 11 orë

Themeluesi i organizatës humanitare "Solidariteti për Kosovë" Arno Gujon është prononcuar rrteh kërcënimit pas reportazhit për jetën e serbëve në Kosovë në gazetën franceze "Figaro", shkruan “B92” ...

Presion amerikan mbi gjigantin kinez “Huawei”

Botasot - parë: 11 orë

Presioni amerikan mbi gjigantin kinez te telekomunikacionit, “Huawei” po nis të ndihet me pasoja konkrete. Ren Zhengfei, themelues i firmës kineze të teknologjisë, pohoi se shitjet ndërkombëtare të ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Ferizaj gati për bashkatdhetarët

Botasot - parë: 11 orë

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi i Ferizajt ka mbajtur sot mbledhjen e radhës në të cilën u vlerësua gjendja e sigurisë në territorin e kësaj komune, integrimin e personave të riatdhesuar, ...

Aksion pastrimi dhe protestë në Qendrën Historike të Prizrenit

Botasot - parë: 11 orë

Sot gjatë ditës EC Ma Ndryshe dhe Klubi i Ambientit “Luciano Motroni”, kanë realizuar një aksion pastrimi përgjatë rrugës “Marin Barleti” dhe rrugës së Kalasë në qytetin e Prizrenit duke synuar ...

Reçica takon me përfaqësuesen e Fondit Monetar Ndërkombëtarë

Botasot - parë: 11 orë

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka bërë të ditur se është takuar me përfaqësues të Fondit Monetar Ndërkombëtarë, përcjell “Bota sot”.

Sistemit arsimor i duhen udhëheqës të mirë, thotë Bytyqi

Botasot - parë: 11 orë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, mori pjesë në ceremoninë e hapjes së punimeve të konferencës dyditore “Nga paqja në prosperitet – Transformimi i shoqërisë kosovare ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Vatikani hap dyert për burrat e martuar që duan të bëhen priftërinj

Botasot - parë: 12 orë

Kisha Katolike ka befasuar të hënën pasi njoftoi se do t’ua hapë dyert burrave të martuar që duan të bëhen priftërinj. Sidoqoftë, kjo mundësi vlen vetëm për njerëzit që jetojnë në zonat e thella të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Ylli i Realit porosi Zidanes: Nuk dua të punoj me ju

Botasot - parë: 12 orë

Dani Ceballos do të jetë në mesin e lojtarëve që do të largohet nga Real Madrid. ‘Los Blancos’ janë ndër skuadrat më aktive në tregun e transferimeve, ku kanë afruar disa lojtarë me emër, dhe në ...

3 artikuj të ndërlidhur »