TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Botasot

Nga murgeshë në yll të filmave për të rritur/ Njihuni me Addie Andrews

Botasot - I sapo botuar

Një misionare Mormoneei cila ndjehej e “shtypur seksualisht” është larguar nga kisha dhe është bërë një yll pornoje i njohur. Addie Andrews, 30, është një yll në rritje në radhët e botës së filmave ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Hajrizi: Gjykata Kushtetuese do të mbetet gjithmonë në krye të detyrës

Botasot - I sapo botuar

Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës ka shënuar sonte jubileun e dhjetë të Vitit Gjyqësor me një ceremoni solemne, nga ku u tha se kjo gjykatë do të mbetet gjithmonë në krye të detyrës dhe e ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Victoria Beckham zbulon sekretin e martesës 20 vjeçare

Botasot - I sapo botuar

Victoria Beckham ka zbuluar sekretin e martesës 20 vjeçare me David Beckham. Së fundmi, ajo ishte e ftuar në “Today”, ku foli për nxjerrjen në treg të linjës së produkteve të bukurisë që mbajnë emrin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Stoltenberg nuk e komenton bllokimin e Maqedonisë së Veriut nga BE

Botasot - I sapo botuar

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i cili nesër do të jetë nikoqir të mbledhjes ministrore për mbrojtje në Aleancë, nuk dëshironte të komentojë bllokimin e Francës për Maqedoninë e ...

71 artikuj të ndërlidhur »

Reforma zgjedhore, opozita zgjedh grupet e punës

Botasot - I sapo botuar

Opozita e bashkuar do të mblidhet nesër në orën 09:30 për të diskutuar për Reformën zgjedhore. Mësohet se opozita ka caktuar edhe grupet e Punës. Gazment Bardhi do të jetë në kyre të grupit të punës.

27 artikuj të ndërlidhur »

Deputeti italian në PE shpërthen me akuza ndaj Turqisë, “Pse vazhdojmë t’i përkrahim me fonde?”

Botasot - parë: 17 min

Eurodeputeti italian Angelo Cioccas, që përfaqëson Lega Nordin e Italisë, shpërtheu në revoltë sot kundër ofensivës turke ndaj kurdëve në Siri. Me një kuti çokollatash në dorë, Cioccas tha se ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Votat nga Serbia, Mustafa ka një kërkesë për KQZ-në

Botasot - parë: 17 min

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka kërkuar që KQZ-ja të trajtojë ligjshmërinë e votave të ardhura në pliko nga Serbia, për Listën Serbe, përcjell Bota sot.

33 artikuj të ndërlidhur »

E çuditshme deklarata e Batatinës: Gjilani është skuadra më korrekte në Superligë, fitore më se e merituar!

Botasot - parë: 17 min

Gjilani ka triumfuar përballë Llapit në njërën ndër ndeshjet më interesante të javës së njëmbëdhjetë në Superligën e Kosovës në futboll me rezultat bindës 3-0.

28 artikuj të ndërlidhur »

Arbana Xharra për rinumërimin e votave: I keni dhënë zor me i’u kalu pragun atyre që i ndëshkojë votuesi

Botasot - parë: 17 min

Arbana Xharra ka reaguar në lidhje me rinumërimin e votave që ende po vazhdon duke thënë se kjo është një tragjikomendi sepse po i japin zor t’ia kalojnë pragun atyre që i ndëshkojë votuesi dhe se në ...

Vjen thirrja për Albin Kurtin pas aksidentit në Tiranë: Nuk është i sigurt nga ky person

Botasot - parë: 27 min

Prof. dr. Binak Maxharraj, ka bërë një koment në llogarinë e tij në Facebook, pas aksidentit të liderit të VV-së në Tiranë. Maxharraj në profilin e tij lutet që zoti ta ruajë Albin Kurtin nga ndonjë ...

136 artikuj të ndërlidhur »

Dua Lipa publikon “trailerin” e klipit të ri me skena të nxehta

Botasot - parë: 27 min

Pas një pritje të gjatë, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa po rikthehet! Ajo është në përfundim e sipër të albumit të saj të dytë, teksa kënga e parë nga ky album do të publikohet më 1 ...

26 artikuj të ndërlidhur »

VV kërkon shqyrtimin dhe numërimin e fletëvotimeve të bashkatdhetarëve

Botasot - parë: 27 min

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj verifikimit të fletëvotimeve të ardhura në mënyrë të parregullt nga Serbia, duke thënë se kjo është e pa telorueshme kur dihet se zarfet me fletëvotime nga ...

53 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Gjykata Kushtetuese i ka shërbyer vendit në zbatimin dhe funksionimin e një shteti të së drejtës

Botasot - parë: 27 min

Në shënimin e 10 vjetorit të Gjykatës Kushtetuese, kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka thënë se, është kënaqësi të shohësh se si institucionet e Kosovës kanë avancuar në zhvillim, në mbrojtje ...

Një tjetër gjigant evropian interesohet për Rashicën

Botasot - parë: 37 min

Schalke 04 është skuadra e re që ka shprehur interesim për transferimin e yllit kosovar të Werder Bremenit, Milot Rashica. Sipas gazetës gjermane “Sport Bild”, Schalke është duke rivalizuar Leipzigun ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Gjykatësja “harron” ta shkruajë aktgjykimin, dënohet për herë të dytë i akuzuari se përdori armën pa leje

Botasot - parë: 37 min

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Podujevë, brenda pak muajsh e ka dënuar dy herë për të njëjtat vepra penale të akuzuarin, Ahmet Rrahimi. Ai akuzohej për armëmbajtje pa leje dhe për përdorim ...

3 artikuj të ndërlidhur »

E konfirmon presidenti i Napolit: E duam Ibrahimovicin në janar

Botasot - parë: 37 min

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka konfirmuar se dëshiron ta transferojë Zlatan Ibrahimovicin në janar, por e ka pranuar se gjithçka varet nga sulmuesi suedez.

20 artikuj të ndërlidhur »

Trondit Bajram Gecaj: Krahason komisionerët e zgjedhjeve me Stalinin

Botasot - parë: 37 min

Zyrtari i LDK-së, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka deklaruar se disa komisioner kanë lexuar Stalinin, shkruan "Bota sot". Sipas tij, kjo për shkak të një thënie që ka përdor një herë e dikur ...

LDK-ja kërkon mbledhje urgjente të KQZ, është kundër votave të parregullta nga Serbia

Botasot - parë: 37 min

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes anëtarëve të saj në KQZ po kërkon nga KQZ të mblidhet për të vendosur si do të procedohet me votat e ardhura në mënyre të paligjshme nga Serbia.

33 artikuj të ndërlidhur »

Gerberich: Maqedonia meritonte anëtarësim të plotë në BE

Botasot - parë: 37 min

Ambasadori i Gjermanisë në Maqedoni të Veriut, Thomas Gerberich për vendimin e Këshillit të BE-së të mos të nisen bisedimet me Maqedoninë e Veriut, tha se vendi është pjesë e Evropës dhe nuk meriton ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Fabrici: Rajoni s’duhet të dëshpërohet pas vendimit të KE-së për Maqedoninë e Veriut

Botasot - parë: 37 min

Shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian në Begorad, Sam Fabrici thotë se rajoni nuk duhet të dëshpërohet “pas vendimit që të mos hapen bisedimet me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”.

2 artikuj të ndërlidhur »