TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bota.al

Varësia e Europës nga SHBA ishte e gjitha pjesë e planit

Bota.al - parë: 11 orë

Nga Claire Berlisnki Sikurse druhej shumëkush, presidenti i Shteteve të Bashkuara mbërriti në samitin e NATO-s në një gjendje nervoze, dhe me një përbuzje të thellë dhe vrazhdësi tronditëse ndaj ...

Xhelozia ndodh vetëm për 3 arsye, dhe nuk është faji i partnerit

Bota.al - parë: 11 orë

Si rezultat i shumë sondazheve dhe intervistave është bërë e ditu se xhelozia është ndjenja më e keqe që mund të ketë dikush pasi është konsumim i vetes.

5 artikuj të ndërlidhur »

Para se të lidheni me dikë, duhet t’i bëni PATJETER këto pyetje

Bota.al - parë: 11 orë

Është shumë e drejtë dhe e logjikshme që të të kapin dyshime para se të krijosh një lidhje me dikë. Ske siguri nëse ai/ajo është njeriu i duhur për ty sepse të duket sikur nuk e ke njohur mjaftueshëm ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Pesë llojet e njerëzve që duhet të largoni nga jeta juaj

Bota.al - parë: 11 orë

Nëse nuk ndiheni mirë në shoqërinë e dikujt, sipas intv.al duhet të veproni, pra t’i shmangni. Ja lista e këtyre personave, që duhet t’i qëndroni larg: 1.

5 artikuj të ndërlidhur »

Po kur duket sikur dashuria mes jush po shteron? Ja se çfarë duhet të bëni për ta mbajtur atë të gjallë…

Bota.al - parë: 11 orë

E ke provuar ndonjëherë të përjetosh dashurinë e vërtetë? Atë ndjesinë e bukur që të bën të ndihesh mirë me personin që ke në krahë, me të cilin të shijojnë të njëjtat gjëra, kënaqeni me të njëjtat ...

“Mall” poezia e trishtë nga Ismail Kadare që të gjithë duhet ta lexojnë…

Bota.al - parë: 11 orë

Ca pika shiu ranë mbi qelq. Për ty unë befas ndjeva mall. Jetojmë të dy në një qytet, Dhe rrallë shihemi, sa rrallë. Edhe m’u duk pak e çuditshme Si erdh kjo vjeshtë, ky mëngjes.

“Mërzitje do të thotë të të mungojë prania e prindërve, dhe sado të duash t’i kthesh në jetë, nuk mundesh dot”

Bota.al - parë: 11 orë

“Mërzitje do të thotë të lexosh bisedat e vjetra me ata që dikur ishin miqtë e tu më të mirë”. “Mërzitje do të thotë të jetosh në një familje që nuk po funksionon siç duhet”.

Ndiheni të lodhur mendërisht? Doni gjumë? Ja çfarë të bëni për të mos qenë në këtë gjendje…

Bota.al - parë: 11 orë

Shpesh gjatë rutinës sonë të përditshme e ndiejmë veten tepër të lodhur dhe na duket sikur truri jonë është duke fjetur gjumë, ndërkohë që ne rrimë kot zgjuar duke u përpjekur të bëjmë aktivitetet që ...

“Nëse ne nuk mësojmë se si të jemi të vetëm, do të ndihemi përherë të vetmuar”

Bota.al - parë: 11 orë

Disa thënie nga Jay Shetty që do t’ju pëlqejnë dhe do t’ju inkurajojnë pamasë… “Të anullosh planet e tjera për të lexuar, është gjëja e duhur. Të mos shkosh në një festë për të shkuar në palestër, ...

Historia e trishtë e jetës së këngëtares së famshme, Adele…

Bota.al - parë: 11 orë

I ati e braktisi Adele dhe të ëmën e saj, kur Adele ishte vetëm dy vjeçe. E ëma ishte vetën 18 vjeçe në atë kohë dhe iu desh ta rriste e vetme dhe me mjaft sakrifica atë që ne e shohim sot në skenat ...

Histori: Kur njeh dashurinë e vërtetë, gjatë dhimbjes më të madhe të jetës…

Bota.al - parë: 11 orë

Im atë e braktisi nënën time për dikë tjetër, kur unë isha vetëm tre vjeçe. Normalisht në atë kohë nuk kuptoja asgjë, por më vonë e kuptoja sa vuante e vetme nëna ime për t’ia dalë mbanë për të dyja ...

Histori prekëse: “Duhanpirja kronike më bëri t’i kem ditët të numëruara…”

Bota.al - parë: 11 orë

Ndoshta për pak kohë as që do jetoj më… Po përpiqem të bëj çdo gjë që mundem, por më dhemb në shpirt të di që ditët e mia po shkojnë drejt fundit. Unë nuk e dija se fundi im do të vinte kaq shpejt.

Ernesto “Che” Guevara: Komandanti i luftërave të humbura

Bota.al - parë: 15 orë

Më 14 mars 1965, Ernesto Guevara, i mbiquajtur Che, zbriti nga avioni që e sjell në Kubë nga Praga, pas një misioni të gjatë diplomatik nëpër botë, i mbyllur me një bisedë me Fidel Castro për rreth ...

2 artikuj të ndërlidhur »

MIRËQENIE / Dieta e verës. Humb 5 kg në një javë

Bota.al - parë: 15 orë

Një dietë e thjeshtë dhe efikase që do ju ndihmojë të humbisni 5 kg në javë, pa shumë sforcime. Eshtë një dietë e shëndetshme dhe e ekuilibruar, që mund ta ndiqni qetësisht, pa probleme për shëndetin ...

Puthja!

Bota.al - parë: 16 orë

“Jam vonë për në mbledhje, më duhet të vrapoj”, tha ai, teksa hodhi pallton krahëve dhe u nis të dilte nga shtëpia. Teksa ai po largohej me makinë, ajo nxitoi duke zbritur shkallët dy e nga dy.

Historia e një djali dhe nënës së tij

Bota.al - parë: 16 orë

Nëna ime kishte një sy. Unë e urreja… më fuste shumë në siklet. Ajo kishte një dyqan të vogël në një treg gjërash të vjetëruara. Ajo mblidhte barëra për të shitur… çdo gjë për paratë që na duheshin.

Të dhembin thembrat në mëngjes dhe kur rri në këmbë? Ja çfarë duhet të dish

Bota.al - parë: 17 orë

Fasha e shputës është një gjendje shëndeti pak e njohur, por tejet e përhapur. Pothuaj gjysma e shqiptarëve vuajnë nga dhimbja e këmbëve dhe dhimbja shpesh shkaktohet nga shputa, një ligament i lehtë ...

“Burrat që janë për shtëpi”. Vetëm këto tre shenja Horoskopi janë

Bota.al - parë: 17 orë

Nëse jeni ende të pasigurta për partnerin me të cilin doni të kaloni jetën, nëse ai është apo jo një mashkull familjar, i përkushtuar dhe i dashur me fëmijët, studimet iu kanë lehtësuar ‘punën’.

Botërori si pasqyrë e “fytyrës” së futbollit të sotëm. 6 përfundime nga “Rusi 2018”

Bota.al - parë: 18 orë

Pas golave, surprizave, festimeve, dëmtimeve, deklaratave dhe imazheve sukseset që shënuan Botërorin, Rusi 2018 fshihet mes rrudhave dhe cikatriceve të fytyrës aktuale të futbollit.

5 artikuj të ndërlidhur »

Fati juaj për sot: Horoskopi ditor, e Martë 17 Korrik 2018

Bota.al - parë: 18 orë

Dashi Ky është një moment shumë i mirë për të pushuar dhe rikuperuar të gjithë ato raporte që gjatë kohëve të fundit kanë kaluar në plan të dytë për shkak të punës së tepërt.

26 artikuj të ndërlidhur »