TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bota.al

Parashikimi i yjeve / HOROSKOPI, e mërkurë 24 prill 2019

Bota.al - parë: 3 orë

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 24 prill 2019 Dashi Kjo e mërkurë do të jetë disi e vështirë në raport me ditët e kaluara. Nëse diçka nuk ka shkuar siç donit, atëherë duhet vetëm që të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Hidhu përpjetë po deshe, këto shenja HOROSKOPI nuk do arrish t’i kuptosh

Bota.al - parë: 5 orë

Ka njerëz të zodiakut, që me të vërtetë janë të vështirë për t’u kuptuar, madje në disa raste është e pamundur. Këta njerëz nuk janë më të mirë apo më këqinj se të tjerët; ata mund të jenë më të ...

Dëshiron ta testosh sa seriozisht e ka? Bëji atij këto 10 pyetje

Bota.al - parë: 5 orë

Nga qindra pyetje që i beni partnerit brenda një jave, çfarë do të ndodhte nëse një nga ato do të ishte, “Si mund të të mbeshtes më mirë në jetë?” Nuk është e lehtë të hapësh një bisedë të thellë, ...

Shumë kohë më parë, Steve Jobs tha se vetëm NJË GJË ka më shumë rëndësi se teknologjia

Bota.al - parë: 5 orë

Për një tip si Steve Jobs ishte një deklaratë e jashtëzakonshme, dhe është një gjë, të cilën të gjithë mund ta zbatojmë në jetë. Steve Jobs dha një dorë në krijimin e produkteve të njohura që ...

Gratë më të admiruara të HOROSKOPIT janë këto

Bota.al - parë: 9 orë

Një nga mënyrat për të njohur pikat e forta të dikujt është përmes astrologjisë, kështu që ne kemi mbledhur 4 shenjat që përfaqësojnë gratë më të admiruara në Zodiakut.

Shenjat e Horoskopit që largohen nga lidhja, edhe kur dashurojnë

Bota.al - parë: 9 orë

T’i japësh fund një marrëdhënie dashurie nuk ka qenë dhe nuk do jetë kurrë e lehtë, sidomos kur ka ndjenja në mes. Disa njerëz mund të krijojnë distance apo të ndjejnë nevojën për t’u izoluar në një ...

Më shumë se pavarësi: Polonia dhe viti 1918

Bota.al - parë: 13 orë

Polonia e rifitoi pavarësinë e saj pas Luftës së Parë Botërore. Pavarësisht se zhvilloi shumë vizione të shumëfishta ambicioze, ajo dështoi që të rikrijojë shtetin e mëparshëm të saj, Komonuelthin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Pse Mao Ce Duni, ka ende një ndikim të qëndrueshëm në Kinë dhe mbarë botën

Bota.al - parë: 14 orë

Emrat e diktatorëve më të përgjakshëm të shekullit XX-të, janë sinonim i së keqes. Hitleri, Pol Poti, Stalini:madje të qeshësh me ta, është një shaka pa kripë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Si Putini e ngriti Perandorinë e tij Laramane të tiranëve, dhe shteteve të dështuara

Bota.al - parë: 14 orë

Nga Simon Shuster Edhe në kohërat më të këqija, Rusia kishte qenë një mike e besueshme e Sudanit të Omar Al-Bashirit. Moska vazhdoi t’i shiste armë, gjatë mizorive që regjimi i tij kreu në rajonin e ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Si e shikoni veten tuaj?

Bota.al - parë: 14 orë

Disa njerëz gjithsesi mund ta “zbukurojnë” veten. Të tjerët, megjithatë, shkojnë në skajshmërinë tjetër dhe vlerësojnë veten më keq se që e vlerëson rrethi i tij A mendoni që jeni më i mençuri, më i ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Gruaja papritur zgjohet nga koma pas 28 vitesh

Bota.al - parë: 14 orë

Një grua në Lindjen e Mesme është zgjuar papritur pasi qëndroi në koma për 28 vite. Munira Abdulla pësoi dëmtim të rëndë të trurit në një aksident automobilistik në vitin 1991.

20 artikuj të ndërlidhur »

Parashikimi i të martës tuaj. Horoskopi i sotëm, 23 prill 2019

Bota.al - parë: 15 orë

Dashi Për shkak të kundërshtimit të Venusit me Marsin, gjërat nuk kanë për t’iu ecur mirë sot dhe do ndiheni keq në disa momente. Nëse keni një lidhje do acaroheni edhe për gjëra të vogla me ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Kur mundi dhe puna shpërblehen, këto janë shenjat e horoskopit që do të jenë të super të pasura kur të plaken

Bota.al - parë: 15 orë

Kush nuk do të donte të jetonte një jetë dinjitoze dhe elegante në një moshë të vjetër? Astrologët me eksperiencë pohojnë se mirëqenia jonë lidhet drejtpërdrejt me shenjat zodiakale.

Horoskopi juaj për ditën e martë, 23 prill 2019

Bota.al - 22.04.2019

Dashi Lëreni mënjanë humorin e keq të ditëve të kaluara! Tashmë ka ardhur momenti që të shikoni përpara dhe të prisni mundësitë që do ju ofrohen. Megjithatë duhet të mbani parasysh se për të pasur ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Game of Thrones / Tre teori pse dhomat e nëndheshme të Uinterfellit, do vendosin betejën e madhe

Bota.al - 22.04.2019

Me Mbretin e Natës dhe ushtrinë e tij në Uinterfell, tashmë ka mbërritur beteja për mbijetesën e njerëzimit në Game of Thrones. Megjithatë, të gjallët mund të kenë bërë një gabim të madh taktik.

“Game of Thrones”, qetësia para furtunës. Në pritje të betejës së madhe

Bota.al - 22.04.2019

Ishte një lëvizje e mençur që na mundësuan të kalonim një orë të tërë me personazhet tanë të preferuar, disa të ulur përreth zjarrit e të tjerë duke shfaqur njerëzillëk me njëri-tjetrin – një kujtesë ...

“Nëna e zë vendin e cilitdo, por vendin e saj, nuk e zë dot askush!”

Bota.al - 22.04.2019

“Zemërmi i nënës është si bora e pranverës. Bie shumë, por shkrin shpejt”. “Nëna është ajo që mund të zërë vendin e kujtdo, por vendin e saj nuk mund ta zërë askush”.

Doni të keni vëmendjen e personit të pëlqyer? Provoni këto mënyra, tejet efikase

Bota.al - 22.04.2019

Pozitiviteti është diçka shumë e rëndësishme. Ka shumë fuqi në pozitivitet. Psikologët kanë treguar se vetëm mendimi i të menduarit pozitiv mund të përmirësojë gjëndjen e dikujt.

Cilin imazh zgjidhni? Merrni mesazhin tuaj për sot, mes katërfilit, zogjve dhe buqetës

Bota.al - 22.04.2019

Katërfili Vështirësitë mund të shfaqen në rrugë, por tërfili me katër fletë tregon shpresën që do të vijë dhe do të lërë një përmbledhje të shkurtër të situatës.

Të luftosh dhe të mos dorëzohesh! Sepse stuhia vjen dhe shkon, ti mbetesh…

Bota.al - 22.04.2019

Ti, që fshihesh pas fjalëve të luftës dhe përpjekjes. Ti, që pyet veten se si do të arrish të tejkalosh ditët që ende nuk kanë ardhur. Ti që ke bërë vuajtjen tatuazh mbi lëkurën tënde.