TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

Patozi: Edi Rama si kryefamiljar problematik, po na thotë “të kemi shëndetin”

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryetari i partisë Bindja Demokratike Astrit Patozi me anë të një statusi në “Facebook”, pasi Shqipërisë nuk iu hapën negociatat në BE, shprehet se Edi Rama sot është në rolin e një kryefamiljari ...

Eurogoli i Kallakut fundos Flamurtarin, Teuta gdhin vetme në krye!

BalkanWeb - 18.10.2019

Teuta ka mposhtur Flamurtarin në ndeshjen e parë të javës së 8-të të Kategorisë Superiore, që u luajt pak çaste më parë në “Elbasan Arena”. Vendimtar ka qenë goli i shënuar nga 21-vjeçari Sherif ...

Erdogan kërcënon me rinisje të ofensivës anti-kurde, nëse marrëveshja nuk respektohet

BalkanWeb - 18.10.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”.

83 artikuj të ndërlidhur »

JO e negociatave/ Lulzim Basha: Jemi gati që nesër për zgjedhje të parakohshme, por duhen standarde

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryetari i PD Lulzim Basha në një konferencë për mediat pasi Shqipëria mori JO për hapje negociatash, deklaroi se opozita e bashkuar është gati për zgjedhje të parakohshme që nesër, por duhen ...

43 artikuj të ndërlidhur »

“JO” Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut, Eduard Kukan shpërthen ndaj Macron: Sabotator i heshtur, i indinjuar për ...

BalkanWeb - 18.10.2019

Kur sot Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut morën një ‘JO’ nga Këshilli Europian për mos hapjen e negociatave me BE, vjen një reagim i ashpër nga ish-deputeti i Parlamentit Europian Eduard Kukan.

166 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Betohet para Presidentit Meta anëtari i parë i Gjykatës Kushtetuese

BalkanWeb - 18.10.2019

Në Institucionin e Presidentit të Republikës, në prani të përfaqësuesve të institucioneve të pavarura, ambasadorëve si dhe përfaqësuese të vendeve të Bashkimit Europian dhe të Shteteve të Bashkuara ...

14 artikuj të ndërlidhur »

“Do bëjmë gjithçka për të mos pranuar gjendjen e sotme”, Basha: Rama duhet të kishte dhënë dorëheqjen

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh i vendosur për të bërë gjithçka për të mos e pranuar gjendjen e sotme në vend. Kështu deklaroi ai në konferencën për mediat gjatë pasdites, pak minuta pasi ...

43 artikuj të ndërlidhur »

Liga spanjolle rrëzon kërkesën e Realit dhe Barçës, ja kur mund të luhet “El Clasico”

BalkanWeb - 18.10.2019

Real Madridi dhe Barcelona kishin kërkuar nëpërmjet një komunitate të përbashkët që ta luanin “El Clasicon” e parë të këtij sezoni më 18 dhjetor. Por La Liga nuk ndan të njëjtin mendim dhe i ka ...

29 artikuj të ndërlidhur »

“Kemi shumë punë për të bërë, e nuk kënaqim askënd”, Rama i prerë: E kam për ata që thonë hap krahun

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryeministri Edi Rama e ka theksuar disa herë gjatë konferencës së sotme se nuk ka asnjë cedim nga ana e tij dhe qeverisë që drejton edhe pse Shqipëria mori “Jo” për negociatat.

3 artikuj të ndërlidhur »

“Paraqiten si patriotë të mëdhenj me mjekër si Ismail Qemali”, Basha ironizon Ramën

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryetari i PD Lulzim Basha ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, në lidhje me pamjen e këtij të fundit, ku shfaqet me mjekërr. Në një bashkëbisedim me gazetarët ku kryefjalë e tryezës është vendimi ...

Azilkërkuesit problem për Shqipërinë? Rama: Shqiptarët historikisht kanë lëvizur, ju tregoj bisedën me kryeministrin ...

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryeministri Edi Rama në konferencë për mediat foli edhe për faktin se Makron u ankua se nga Shqipëria ka shumë azilkërkues në Francë. Rama tha se ka zhvilluar një bisedë me kryeministrin portugez e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

“Rama puthet me Mogherinin e thotë plastë armiku”, Basha: Qeveria përgjegjëse totale për mos-hapjen e negociatave

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një konferencë për mediat menjëherë pasi BE vendosi të mos hapë negociatat me Shqipërinë, deklaroi se Edi Rama vazhdon propagandën e tij, duke thënë se ...

43 artikuj të ndërlidhur »

“Nëse do ia lëmë mjekrës që ta dëshmojë, mund të bëhet më e gjatë se flokët e tua”, ja çfarë thotë Rama për Shqipërinë ...

BalkanWeb - 18.10.2019

Me kravatë lejla, kostum të zi, me mjekrën e thinjur që vazhdon të rritet. Kështu u shfaq kryeministri Edi Rama në konferencën e sotme për mediat, pas vendimit të BE për të mos çelur negociatat për ...

LIVE/ BE ‘JO’ çeljes së negociatave, Basha: Gënjeshtër e madhe nëse do thoshim që s’e prisnim

BalkanWeb - 18.10.2019

Pasi Këshilli Europian vendosi t’i thotë ‘Jo’ çeljes së negociatave të Shqipërisë, kryetari i PD-së Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat, pak pas përfundimit të komunikimit me median nga ...

43 artikuj të ndërlidhur »

A keni përgjegjësi se nuk u hapën negociatat? Ironizon Rama: Sigurisht, nuk i binda Gjermaninë dhe Francën që të ...

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryeministri Edi Rama në konferencën për mediat u pyet nëse ndjen përgjegjësi për faktin se BE nuk hapi negociata me Shqipërinë. Rama u shpreh me ironi që patjetër ndjen përgjegjësi se Gjermania e ...

“Udhëtimi ynë europian është një testament”, Rama: E gabuar të vëmë në pikëpyetje Europën

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryeministri Edi Rama nuk ka asnjë dyshim se udhëtimi europian është e vetmja rrugë për shqiptarët. Në konferencën e sotme për mediat, i pyetur nëse do ishte e udhës që gjithë ajo energji që po ...

“JO” negociatave, Rama sqaron arsyen: Të shohim të vërtetën në sy, përplasje të qasjes mes Francës e Gjermanisë

BalkanWeb - 18.10.2019

“Nëse duam të shikojmë drejt e në sy të vërtetën është ajo që kam thënë prej disa kohësh duke e parë nga të gjitha kontaktet e diskutimet. Procesi po shkonte drejt një përplasje të qasjes mes Francës ...

9 artikuj të ndërlidhur »

“A u sakrifikua Maqedonia e Veriut për mos të ndarë shqiptarët?”, Rama: Predikim i lodhur nga ata që sakatuan ...

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mohuar kategorikisht tezën se Maqedonia e Veriut u sakrifikua për Shqipërinë, duke marrë sot dhe ajo një “JO” nga Këshilli Europian për çeljen e negociatave me BE.

166 artikuj të ndërlidhur »

“Kam disa propozime për t’i bërë”, Rama: Me shumë kënaqësi do dëgjoj idetë e freskëta të Albinit. Është momenti për…

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka folur dhe për marrëdhënien me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, kryeministrin e zgjedhur në Kosovë Albin Kurti në konferencën për shtyp, pak orë pas përgjigjes negative për ...

67 artikuj të ndërlidhur »

“Nëse nuk duan zgjerimin të na e thonë”, Rama: Disa vende tentonin të shtojnë kushte pa kuptim

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryeministri i vendit Edi Rama në konferencën për mediat tha se moshapja e negociatave nuk ka lidhje me përmbushjen ose jo të detyrave të Shqipërisë, por me problemet e brendshme të BE.