TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

Thaçi: Liberalizimi i vizave për Kosovën do të ndodhë brenda këtij viti

BalkanWeb - 23.03.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është i bindur se kosovarët do të lëvizin pa viza këtë vit. Ai ka deklaruar se me ratifikimin e demarkacionit Kosova ka plotësuar kushtet për lëvizjen e lirë.

76 artikuj të ndërlidhur »

Akuzat për tjetërsim pronash, deputeti i PS flet për pasurinë: Kam punuar që 18 vjeç

BalkanWeb - 23.03.2018

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni, ka reaguar pas akuzave të nënkryetarit të Komisionit të Sigurisë, Flamur Noka, se ka vjedhur 11 mijë metra katrorë tokë në Dhërmi nga familja Bua.

13 artikuj të ndërlidhur »

“Një shtëpi për fëmijët, pastaj të vdes”, apeli i babait tek “Shqiptarët për shqiptarët”

BalkanWeb - 23.03.2018

TIRANË- Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtoi sërish në Kosovë, në Grashticën e Epërme që është rreth 15 km larg Prishtinës, në shtëpinë e Tahir Krasniqit duke sjellë historinë e familjes së ...

Surpriza e “Shqiptarët për shqiptarët”, Eli Fara takon Ninën, fansen e saj më të madhe

BalkanWeb - 23.03.2018

Eli Fara ka shkuar për të suprizuar Ninën, 17-vjeçaren e paralizuar që tregoi se ishte një fanse e çmendur e saj. “E kam kërkuar kudo, në facebook nuk e kam gjetur”, thotë ajo.

Jeta përrallore e djemve të Tom Doshit, trashëgimtarë të një “perandorie” (FOTO)

BalkanWeb - 23.03.2018

Fëmijët e pasur të Instagramit, tashmë nuk është vetëm një trend i huaj, por ndodh edhe në Shqipëri. Fëmijë baballarësh të pasur që “reklamojnë” jetën e tyre luksoze në llogaritë e Instagramit.

Fushata e LGBT në gjimnazet e Tiranës, reagon Ministria e Arsimit: Të ndërgjegjësojmë nxënësit të mos kenë steriotipe

BalkanWeb - 23.03.2018

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka reaguar pas publikimit të fotove nga komuniteti i LGBT të cilët gjenden në disa gjimnaze në Tiranë duke zhvilluar orë edukative.

10 artikuj të ndërlidhur »

“Shqiptarët për shqiptarët” bashkon Prishtinë-Tiranë, Riadi viziton 17-vjeçaren e paralizuar. Dhurata që i bën

BalkanWeb - 23.03.2018

Llambrini Papa ose Nina siç e thërrasin shkurt ka lindur e paralizuar e nuk mund të ecë. Vajza 17-vjeçare ka kërkuar të jetë pjesë e emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 duke i shkruar dhe ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Adelina Tahiri zbulon dhomën luksoze të bebit (Foto)

BalkanWeb - 23.03.2018

TIRANE – Që prej momentit kur bëri publik lajmin e shtatzënisë ,Adelina Tahiri ndan me ndjekësit e saj nëpër rrjetet sociale cdo gjë nga pritja e ëmbël.

6 artikuj të ndërlidhur »

Shkatërrohet banda e drogës në Selanik, pranga shqiptarit dhe 4 grekëve

BalkanWeb - 23.03.2018

GREQI – Një shqiptar dhe 4 grekë janë arrestuar nga policia helene si pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës me qendër në Selanik. Arrestimet u kryen në Selanik dhe në Drama.

4 artikuj të ndërlidhur »

Norvegjia tregon ‘dhëmbët’ 3 ditë para Shqipërisë, i realizon 4 gola Australisë (Video)

BalkanWeb - 23.03.2018

Norvegjia ka fituar miqësoren e parë të Marsit kundër Australisë me rezultatin e thellë 4-1. Skuadra nordike edhe pse e nisi në malore duke pësuar gol e para, arriti t’i përmbyste shifrat falë ...

Festë në “Shqiptarët për shqiptarët”/ Fondacioni ‘Firdeus’ gëzon jetimët e gratë e dhunuara

BalkanWeb - 23.03.2018

TIRANË- Një festë e vërtetë me fëmijët jetimë dhe gratë e dhunuara ka ardhur në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” në News24. Fondacioni “Firdues” që nga themelimi promovon mirësinë dhe gjendet ...

“Rama shpërblen hajdutin e tokave të Vlorës, e emëron drejtor tek ALUIZNI në Tiranë”

BalkanWeb - 23.03.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook ka akuzuar sërish kreun aktual të qeverisë, Edi Rama për emërimet në instiutucionet publike. Ai shkruan se Rama ka emëruar në postin e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Tentoi të mashtronte policinë, gjobë rekord për futbollistin e blerë nga Liverpool

BalkanWeb - 23.03.2018

Naby Keita, futbollisti i Leipzig që në qershor do t’i bashkohet Liverpool-it, së fundmi ka patur disa probleme me policinë gjermane. Shkak është bërë patenta e tij, me të cilin mesfushori ka lëvizur ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Basha publikoi videot nga Shkodra e përmbytur, Rama: Kazan dixhital me foto të vitit 2010

BalkanWeb - 23.03.2018

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të opozitës për përmbytjet në Shkodër dhe gjendjen e rëndë në këtë rreth. Në një status në “Facebook”, ndonëse Basha publikoi video, Rama ...

54 artikuj të ndërlidhur »

Xhafaj takohet me zv/koordinatoren e Antiterrorit në SHBA, marrëveshja që nëshkruan (FOTO)

BalkanWeb - 23.03.2018

SHBA – Takimi i radhës në Departamentin e Shtetit, i Ministrit të Brendshëm dhe drejtuesve kryesorë të Policisë së Shtetit, ishte me Zëvendës Koordinatoren për Antiterrorizmin, znj.Alina Romanowski ...

35 artikuj të ndërlidhur »

Përmbytjet në Shkodër, reagon Xhaçka pas akuzave të opozitës: Përtej llafeve po ndihmojmë çdo banor

BalkanWeb - 23.03.2018

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar pas akuzave të shumta të opozitës se nuk po bëhet sa duhet për banorët e Shkodrës, shtëpitë e të cilëve janë përmbytur nga reshjet e shumta.

3 artikuj të ndërlidhur »

Bushi: Terreni favorizoi kundërshtarin, kishim shumë debutues në skuadër

BalkanWeb - 23.03.2018

Trajneri i kombëtares Shpresa, Alban Bushi, pas humbjes kundër Sllovakisë është shprehur se terreni i rënduar favorizoi kundërshtarët. Më tej ai shton se një arsye se përse erdhi ky rezultat ishte se ...

9 artikuj të ndërlidhur »

“Nuk ka siguri për gjimnazistët”, LRI protestë para Ministrisë së Arsimit: Duam libra, jo drogë

BalkanWeb - 23.03.2018

LRI organizoi përpara Ministrisë së Arsimit një protestë kundër përhapjes së drogave në shkolla. Qindra protestues mbanin banderola në të cilat thuhej “Duam Libra, Jo Drogë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Për herë të parë në ekran, këngëtari shqiptar prezanton dy djemtë dhe gruan

BalkanWeb - 23.03.2018

TIRANE – Të gjithë i mbajnë mend vitet e tij të para, por edhe nëse jo, nuk kanë humbur asgjë, në të vërtetë, sepse Ervin Bushati, këngëtari i njohur shkodran, nuk ka ndryshuar thuajse fare që nga ...

Neuer: Po stërvitem me limitet njerëzore, do jem i gatshëm për Botëror

BalkanWeb - 23.03.2018

Rikthimi i Manuel Neuer është gjithnjë e më pranë. Programi për rehabilitimin e portierit vazhdon sipas planeve. “Unë mendoj se do të jem në gjendje të stërvitem me intestitet të plot duke nisur nga ...

5 artikuj të ndërlidhur »