TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

Nga vrasja e të riut për drutë, tek arratisja me Admir Tafilin nga burgu i Drenovës, kush është Gëzim Toma

BalkanWeb - parë: 13 orë

Gëzim Toma, i dënuar me 20 vite burg për vrasje me dashje, vjedhje me dhunë dhe arratisje nga burgu i Drenovës, ka tentuar të arratiset edhe sot nga burgu i sigurisë së lartë, në Peqin, por është ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Kate Middleton, zbathur dhe me veshje tradicionale teksa viziton një xhami në Pakistan

BalkanWeb - parë: 13 orë

Edhe këtë herë Kate Middleton ka qenë perfektë. Me një look siç e do tradita, me shami dhe veshje tradicionale dhe një elegancë natyrale, dukesha e Cambridge i ka magjepsur të gjithë, teksa është ...

8 artikuj të ndërlidhur »

“Kanë një jetë me sytë nga Europa”, Conte: Gabim historik nëse nuk anëtarësohen Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

BalkanWeb - parë: 13 orë

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, ka folur pas përfundimit të mbledhjes së parë të Samitit të BE-së, ndërsa pritet sot verdikti final për hapjen ose jo të negociatave për Shqipërinë dhe ...

351 artikuj të ndërlidhur »

Tenton të arratiset nga burgu i sigurisë së lartë vrasësi Gëzim Toma

BalkanWeb - parë: 13 orë

Tenton të arratiset nga burgu i sigurisë së lartë në Peqin shtetasi Gëzim Toma. Ky i fundit akuzohet për vrasje me dashje, vjedhje me dhunë dhe arratisje nga burgu i Drenovës në vitin 2013.

18 artikuj të ndërlidhur »

Meksikë, luftë mes kartelit të drogës dhe policisë, për të shpëtuar djalin e El Chapo

BalkanWeb - parë: 13 orë

Një luftë e vërtetë me armë zjarri automatike ka shpërthyer në Culiacan, kryeqendra e Shtetit meksikan të Sinaloa, ku një patrullë policie ka gjetur vendin ku ndodhej Ovidio Guzman Lopez, djali ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Rama ka të drejtë të festojë edhe sot

BalkanWeb - parë: 14 orë

Dështimi i Shqipërisë për të hapur negociatat me BE mund të konsiderohet si një sukses i qeverisë për të shmangur skenarin më të keq, atë të ndarjes nga Maqedonia, duke mbetur edhe pas saj.

34 artikuj të ndërlidhur »

“Djajtë e kuq” hapin thesin, 6 afrime në janar për të rimëkëmbur Man.United

BalkanWeb - parë: 14 orë

Man.United po përjeton momente shumë të vështira, sezoni i tyre po shkon drejtë një dështimi total duke bërë që drejtuesit e klubit të futen fuqishëm në merkato me shpresën që minimalisht të ...

“Dokumenti konfidencial në tavolinën e Ramës”, PD: Qeveria dështon në mbledhjen e të ardhurave

BalkanWeb - parë: 14 orë

“Qeveria dështon në mbledhjen e të ardhurave, nga tatimet e doganat do të jenë 90 – 100 milionë dollarë më pak të ardhura.” kwshtu u shpreh sot drejtori i kabinetit nw PD, Dorian Teliti, ndwrsa ...

7 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ “Mbi 350 avionë anglo-amerikanë në inkursione luftarake në qiellin shqiptar duke bombarduar forcat ...

BalkanWeb - parë: 14 orë

Memorie.al publikon dokument arkivore me dosjet e panjohura të veprimtarisë së aleatëve Anglo-amerikanë në vëndin tonë gjatë periudhës së Luftës, 1943-1946, të nxjerra nga Arkiv Qëndror i Shtetit, ...

Luftuan kundër regjimit të Enver Hoxhës, kjo është historia e fotografisë së parë të partizanëve shqiptarë “titistë”

BalkanWeb - parë: 14 orë

“Paris-presse” ka botuar, të premten e 20 marsit 1953, në ballinë, një shkrim në lidhje me historinë e fotografisë së parë ekskluzive të partizanëve shqiptarë “titistë” që luftonin kundra regjimit ...

7 artikuj të ndërlidhur »

“Kam cënuar unitetin Enver-Mehmet”, letra e plotë e Beqir Ballukut nga burgu: Petriti me Hiton përqëndruan armët në ...

BalkanWeb - parë: 14 orë

Memorie.al publikon letrën e plotë të ish-Ministrit të Mbrojtjes, Beqir Balluku për Enver Hoxhën, e datës 18 Shtator të vitit 1974, e dërguar nga Roskoveci ku vuante fillimisht internimin, i akuzuar ...

Negociatat/ Paralajmërimi i ish-ministrit grek: BE do jetë përgjegjëse për çdo ndërlikim të ri në rajon

BalkanWeb - parë: 14 orë

Ish-ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias thotë se Bashkimi Europian po përballet sot me një mungesë të fortë vizioni. Me një shënim në “Twitter”, ai i bën thirrje unioni europain që t’i hapen ...

351 artikuj të ndërlidhur »

Sot shpresa e fundit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, krerët e BE “vulosin” negociatat

BalkanWeb - parë: 14 orë

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut janë “pushtuar” nga ethet, teksa në Bruksel pritet të vuloset sot fati i tyre për hapjen ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian.

351 artikuj të ndërlidhur »

Pogba-Zidane, “gjelat” takohen në Dubai, francezi gjithnjë e më larg Man.United

BalkanWeb - parë: 14 orë

Pogba-Zidane nuk e kanë fshehur kurrë simpatinë për njëri-tjetrin, të dy palët dëshirojnë që të bashkohen, këtë verë parashikohet shansi i fundit që Pogba të transferohet te Real Madrid.

16 artikuj të ndërlidhur »

Pas gafave të rënda në Kuvend, deputetja gabon edhe në të shkruar, ja mesazhi skandaloz

BalkanWeb - parë: 14 orë

Deputetja demokrate, Majlinda Halilaj, ka reaguar një ditë pas fjalës së saj në Kuvend, e cila ngjalli reagime të shumta dhe bëri bujë në media e rrjetet sociale, për shkak të gabimeve të shumta në ...

14 artikuj të ndërlidhur »

SHBA, treni po përplas një makinë, shpëtim drithërues në Utah

BalkanWeb - parë: 14 orë

Treni është duke përplasur një makinë. Në Utah, SHBA, një polic është bërë protagonist i një skene filmi aksion. Video e xhiruar nga një Dashcam, tregon një burrë, që besohet se është një polic, që ...

Negociatat/ Kryeministri i Holandës ngre një tjetër shqetësim: Shqipëria ka probleme me ndarjen e pushteteve

BalkanWeb - parë: 14 orë

Këshilli i Evropës do japë sot veridiktin final për hapjen ose jo të negociatave për Shqipërinë dhe për Maqedoninë e Veriut. Për këtë çështje ka folur edhe kryeministri i Holandës, e cila ka shfaqur ...

351 artikuj të ndërlidhur »

Pamje nga shpërthimi, eksplozivi u lidh me derën e “Benz-it” luksoz me targa gjermane

BalkanWeb - parë: 15 orë

Detaje të reja janë zbardhur nga shpërthimi i një makine me lëndë eksplozive, i ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën “Siri Kodra”. Gazetari i “BalkanWeb” , Erjon Skëndaj, sjell pamjet e para nga ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Aurela Gaçe rrëfen problemet me zërin: Mjekët më thanë se s’do këndoja më

BalkanWeb - parë: 15 orë

Startoi mbrëmjen e djeshme në ekranin e një prej televizioneve talent show më i ri, ndër më të veçantët organizuar këto kohë në ekranet shqiptare. Nën moderimin e moderatorëve Ardit Roshi dhe Inger ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Integrimi/ Basha për “Euroactiv”: Shqipëria ka potenciale për të përmbushur kushtet, na duhet lidership

BalkanWeb - parë: 15 orë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar për “Euroactiv” se vendimi i Këshillit të Evropësn nuk është ai që dëshironim dhe shpresonim, referuar lajmit të publikuar në mediet italiane se ...

48 artikuj të ndërlidhur »