TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

Foto/ Gafa e rëndë e Donald Trump që bëri xhiron e mediave, fytyra e përkthyeses i thotë të gjitha

BalkanWeb - parë: 11 orë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump gaboi në datat historike teksa fliste para mediave me homologun italian, Sergio Mattarella.

76 artikuj të ndërlidhur »

Pulë me pilaf dhe perime

BalkanWeb - parë: 11 orë

1 pulë, 1 qepë, 1 karrotë, 2-3 lgj vaj, ½ gotë verë të bardhë, 1 koncentrat perimesh, Kripë, piper, arrë moskat, Rozmarinë, dafine 1 kokërr limon, 1 lgj niseshte.

Pjesë e bandës së Habilajve, Armando Koçerrit i pranohet kërkesa për gjykim të shkurtuar

BalkanWeb - parë: 11 orë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur të pranojë kërkesën për gjykim të shkurtuar të bërë nga i pandehuri Armando Koçerri, i cili po hetohet si pjesë e bandës së Habilajve.

5 artikuj të ndërlidhur »

Shkrimtari, krimet dhe mirënjohja

BalkanWeb - parë: 11 orë

Si të dehur nga shlivovica: mbi vendimin e jurisë së Stockholmit që Peter Handke të nderohet me Çmimin “Nobel” për letërsi. Erdhi dita e errët, kur një shkrimtar tejet i kontestuar për shkak të ...

39 artikuj të ndërlidhur »

ZYRTARE/ Shtyhet “El Clasico”, ja kur mund të luhet Barcelona-Real

BalkanWeb - parë: 11 orë

Tani është zyrtare. “El Clasico” i parë sezonal mes Barcelonës dhe Realit të Madridit në program për t’u luajtur më 26 tetor është shtyrë për një datë tjetër të pacaktuar.

49 artikuj të ndërlidhur »

Ç’do ndodhë sot në Bruksel, media greke: Pritet një “kundërsulm” gjerman mbi Macron

BalkanWeb - parë: 11 orë

Ashtu si Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, edhe Greqia vijon të ndjekë me mjaft vëmendje diskutimet, që vijojnë prej ditës së djeshme mes liderëve të Bashkimit Evropian, në Bruksel, teksa pritet edhe ...

223 artikuj të ndërlidhur »

NASA prezanton kostumet e reja të hapësirës

BalkanWeb - parë: 11 orë

NASA ka prezantuar kostumet që do të përdoren në misionin ”Artemis” që synon të zhvillojë udhëtime me njerëz në Hënë. Në aktivitetin e prezantimit të organizuar në qendrën e NASA-s në Uashington, u ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Tre kamionë dhe njëzet e gjashtë milionë orë

BalkanWeb - parë: 11 orë

Në mungesë të energjisë dhe ideve politike në Evropë karshi Ballkanit dhe posaçërisht në mungesë të vullnetit politik për ta integruar këtë regjion në BE në një afat më të përafërt, alternativa e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

DW: Nga 1 janari, me viza 6-mujore për të kërkuar punë në Gjermani, çfarë parashikon ligji i ri

BalkanWeb - parë: 11 orë

Shumë vetë nga Shqipëria e Kosova që kërkojnë një vizë pune realisht duhet të stërvisin durimin për shkak të pritjes së gjatë në ambasadat gjermane. Ministria e Jashtme tani i thotë DW-së se do të ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Tritan Shehu tregon shkakun e “JO-së” për negociatat: Vizioni i Ramës nuk është BE, por despotizmi lindor

BalkanWeb - parë: 11 orë

Në prag të verdiktit final për negociatat mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE, kanë nisur menjëherë dhe sulmet politike në adresë të kryeministrit, Edi Rama.

2 artikuj të ndërlidhur »

“Lidheni këtë të marrë që klith”, Vasili: Rama u çmend, s’e kupton që e tallin dhe përçmojnë

BalkanWeb - parë: 11 orë

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, shkruan në “Facebook” se Rama është një i marrë, që jeton me halucinacionin e liderit botëror, dhe sipas tij, nuk e kupton që e tallin dhe e përçmojnë.

Në Malibu në breg të detit “Shtëpia e ëndrrave” për të gjitha Barbie girl

BalkanWeb - parë: 11 orë

Fansat e Barbie tani kanë ‘shtëpinë’ e tyre. Të gjithë të apasionuarit e kukullës më të famshme dhe të dashur të të gjitha kohërave, mund t’i lejojnë vetes mundësinë të jetojnë në shtëpinë e ...

Jose Mourinho kthehet në Premier, Tottenham pret përgjigjen e tij

BalkanWeb - parë: 12 orë

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë. Nuk kanë dyshime për këtë mediat angleze që afrojnë “Special One” me Tottenham. Klubi londinez ka vendosur të largojë Maurizio Pochettino pas ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti Meta çmon me titullin “Mjeshtër i Madh” ekonomistin Dr. Ichak Kalderon Adizes

BalkanWeb - parë: 12 orë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, çmoi sot gjatë një ceremonie solemne Dr. Ichak Kalderon Adizes me Titullin “Mjeshtër i Madh”, me motivacionin: “Në mirënjohje për karrierën e spikatur shumëvjeçare ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Policia ndërmerr aksione “blic” në Berat, pranga dy të kërkuarve (Akuzat)

BalkanWeb - parë: 12 orë

Policia e Beratit ka vënë në pranga dy persona, të cilët ishin shpallur në kërkim. Në pranga kanë përfunduar shtetasit K.T. banues në Kuçovë, ndaj të cilit gjykata kishte caktuar masën e sigurisë ...

Burrel, rrëmbehet 31 vjecari nën kërcënimin e armës, kapet një prej pengmarrësve, tre në kërkim

BalkanWeb - parë: 12 orë

Një 31 vjecari është marrë peng në Burrel nën kërcënimin e armës. Burime zyrtare nga policia e shtetit bën me dije se një prej autorëve është vënë në pranga ndërsa 3 të tjerë janë shpallur në kërkim.

8 artikuj të ndërlidhur »

“Grupi i rrezikshëm KÇK”, Ibrahimi i përgjigjet Ramës: Akuzë politike, SPAK fillon punën në momentin që..

BalkanWeb - parë: 12 orë

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, folu sot për ngritjen e SPAK, teksa ishte i pranishëm në Komisionin e Ligjeve. Ibrahimi tha se deri më tani janë përzgjedhur 15 kandidatë për ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Negociatat/ “Po luan lojë të ndyrë”, Tanja Fajon “shuplakë” Francës: Minoi interesin tonë në Ballkan

BalkanWeb - parë: 12 orë

Anëtarja e Parlamentit Europian, Tanja Fajon, ka reaguar ashpër duke kritikuar qëndrimin e Presidentit të Francës për çështjen e negociatave mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

223 artikuj të ndërlidhur »

Presion dhe premio, Safet Gjici karikon Kukësin, kërkon 3 fitore në 3 ndeshje

BalkanWeb - parë: 12 orë

Të shohësh Kukësin në vendin e 7-të duket e pabesueshme, një situatë më të cilin Safet Gjici nuk është mësuar por fatmirësisht diferenca me kreun është vetëm 2 pikë.

Nga vrasja e të riut për drutë, tek arratisja me Admir Tafilin nga burgu i Drenovës, kush është Gëzim Toma

BalkanWeb - parë: 12 orë

Gëzim Toma, i dënuar me 20 vite burg për vrasje me dashje, vjedhje me dhunë dhe arratisje nga burgu i Drenovës, ka tentuar të arratiset edhe sot nga burgu i sigurisë së lartë, në Peqin, por është ...

18 artikuj të ndërlidhur »