TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

BE nuk arriti marrëveshje për negociatat, Ansa: Dorëhiqet kryeministri i Maqedonisë së Veriut

BalkanWeb - parë: 10 orë

Kryeministri i maqedonisë së Veriut Zoran Zaev është dorëhequr. Është kjo ajo që mësohet nga burime diplomatike europiane, cituar nga Ansa, pas refuzimit të hapjes së negociatave nga Bashkimi ...

71 artikuj të ndërlidhur »

“Rama ktheu Akademinë e Shkencave në organizatë politike”, PD: Do ankimojmë në Kushtetuese vendimin për Gjinushin

BalkanWeb - parë: 10 orë

Ish deputeti i PD-së Luciano Boci ka reaguar përmes një deklaratë për mediat lidhur me mbledhjen e sotme në Akademinë e Shkencave. “Edi Rama, pasi i imponoi Akademisë së Shkencave një ligj ...

7 artikuj të ndërlidhur »

“Ligjet nuk cenojnë mandatet e fituara” Gjinushi nis punën si kryetar i Akademisë së Shkencave: Vendimi i Metës, ...

BalkanWeb - parë: 10 orë

Edhe pse nuk u dekretua nga Presidenti Ilir Meta, Skënder Gjinushi nis sot punën si kryetar i Akademisë së Shkencave. I vetmi person që ka kundërshtuar sot Gjinushin nga anëtarët e Akademisë së ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Rihanna provokon me bikini, ndërsa në New York del biografia e saj fotografike

BalkanWeb - parë: 10 orë

Ajo sapo ka nxjerrë librin e saj biografik në formatin fotografik, duke u prezantuar në New York me një look leopard, super agresiv dhe seksi. Ndër të tjera këngëtarja Rihanna ka treguar në një video ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Lerda “qan” tifozët dhe do fitoren në Shkodër: Për Trashin vetëm…

BalkanWeb - parë: 10 orë

Një tjetër ndalesë do të shkëpuste më tej Partizanin nga rivalët direktë në garën për titullin kampion. Diçka që nuk mund t’ia lejojnë vetes Franko Lerda dhe të besuarit e tij, që si objektiv kanë ...

11 artikuj të ndërlidhur »

A do ta dekorojë kryeministrin Rama nëse hapen negociatat? Si përgjigjet Ilir Meta

BalkanWeb - parë: 10 orë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, nga qyteti i Kukësit aty ku po merr pjesë në kremtimin e 60-vjetorit të “Radio Kukësit”, u ndal tek negociatat, por edhe tek roli qe kjo radio ka luajtur në ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Lady Gaga rrëzohet teksa perfomon në krahë të një fansi, por në rrjetet sociale tregon tangat

BalkanWeb - parë: 11 orë

Incident, fatmirësisht pa pasoja të rënda, gjatë një prej koncerteve të fundit të Lady Gaga në L;as Vegas. Ylli i pop-it po performonte në krahë të një fansi, i cili humbi ekuilibrin duke rënë në ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Negociatat me BE, Ilir Meta: Të mos humbasin shpresat. Vendet skeptike të ndjekin shembullin e Bundestagut

BalkanWeb - parë: 11 orë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka folur për negociatat nga qyteti i Kukësit. “Shpresoj të ketë reflektim për vendim pozitiv. Asgjë nuk ka përfunduar dhe shpresoj të ketë reflektim.

22 artikuj të ndërlidhur »

U arrestua për shpërdorim detyre, Apeli liron kreun e Kadastrës në Durrës

BalkanWeb - parë: 11 orë

Lirohet me masën detyrim paraqitje kreu i Kadastrës në Durrës, Liridon Pula. Vendimi për lirimin e tij u mor sot nga Gjykata e Apelit në Durrës. Liridon Pula u arrestua pak ditë më parë, ku nga ana e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Nën stres, qelizat e burrave kryejnë ”vetëvrasje”

BalkanWeb - parë: 11 orë

Kur i nënshtrohen kushteve të veçanta të stresit, qelizat e burrave kryejnë ”vetëvrasje”, ndërsa qelizat e grave rezistojnë dhe mbijetojnë, sipas një studimi botuar në revistën ”Cell Death and ...

8 artikuj të ndërlidhur »

“Askush nuk na nxjerr nga ajo familje”, Braçe për negociatat: I përkasim Evropës që nga koha e Skënderbeut

BalkanWeb - parë: 11 orë

“Askush nuk e nxjerr Shqipërinë nga familja europiane, pavarësisht se kush është, vendimmarrës i madh, politikbërës i madh apo i ardhur nga anët më të errëta të racizmit, kështu ka deklaruar zëvendës ...

“Rrezik për destabilizim”, Hahn: Liderët e BE nuk dakordësohen për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

BalkanWeb - parë: 11 orë

Komisioneri Johannes Hahn jep zyrtarisht lajmin e hidhur për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes një mesazhi në “Twitter”, Hahn deklaron se liderët e BE nuk kanë arritur dakordësimin për ...

58 artikuj të ndërlidhur »

Intervista në DW, FRONTEX: Rritet numri i emigrantëve që kalojnë paligjshëm në kufirin Greqi-Shqipëri

BalkanWeb - parë: 11 orë

Në një intervistë ekskluzive për Deutsche Welle, zëdhënësja e FRONTEX, Izabela Cooper, tha se numri i emigrantëve që përdorin kufirin Greqi-Shqipëri për kalim të paligjshëm, është dyfishuar, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Revanshi i Higuain dhe Dybala, Juve i ofron rinovimin sulmuesëve

BalkanWeb - parë: 11 orë

Nga të padëshiruar në lojtarë formacioni. Gjërat ndryshojnë shpejt në futboll dhe këtë më mirë se të gjithë e ditë Gonzalo Higuain dhe Paulo Dybala që po jetojnë një përmbysje të madhe të statusit të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Debate në gjyqin ndaj Emiljano Shullazit, kërkohet dorëheqja e trupës gjykuese

BalkanWeb - parë: 11 orë

Debate të ashpra jane zhvilluar sot në seancën ndaj Emiljano Shullazit dhe 4 të pandehurve të tjerë, në Apelin e Krimeve të Rënda. Avokati i Endrit Zelës, Bledar Shania kërkoi dorëheqjen e kryesueses ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Inter, “minierë ari” nëpër botë, 4 lojtarë të huazuar vlejnë 130 mln euro

BalkanWeb - parë: 11 orë

Inter ishte një nga ekipet më aktive në merkaton e verës, një revolucion i vërtetë nën firmën e Antonio Contes. Jo vetëm në hyrje por klubi nga Milano ishte aktiv dhe në dalje duke larguar disa të ...

“Piktori e bëri shtet që të mos e duan edhe shqiptarët” Kim Mehmeti: Problemi i Shqipërisë nuk është pse atë nuk e do ...

BalkanWeb - parë: 11 orë

“Problemi i Shqipërisë nuk është pse atë nuk e do Evropa, por pse Piktori e bëri shtet që të mos e duan edhe shqiptarët” kwshtu shkruan sot nw njw postim tw gjatw nw facebook analisti Kim Mehmeti.

Gishti i ambasadorit të OSBE-së, si metaforë

BalkanWeb - parë: 12 orë

Gishti i ngritur i ambasadorit të OSBE-së, Borschardt, ndaj protestuesve të “Astirit”, si përgjigje e thirrjes së tyre “Shame on you” dhe pastaj ndjesa e tij për këtë akt, duhen parë si metaforë e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet prapaskena e bujshme, Ribery mund të ishte i Milanit

BalkanWeb - parë: 12 orë

Frank Ribery po jeton një rini të dytë në aspektin sportiv. Transferimi në Serie A te Fiorentina ishte zgjedhja e duhur për mesfushorin francez, që është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm ...

Kek i përmbysur me molle

BalkanWeb - parë: 12 orë

2-3 mollë, 2 filxhanë miell, 1 filxhan sheqer, ½ filxhan gjalpë ose vaj, ½ filxhan arra, 1 ls kanellë, 3-4 kokrra vezë, ½ filxhan qumësht /lëng portokalli, 1 lç pluhur pjekës, 1 bustinë vanilje, 1 ...