TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

Trajtimi me sukses, te spitali Hygeia, i Lezionit Ulçeroz me proçedurën bashkëkohore Argon Plazëm

BalkanWeb - parë: 7 orë

Trajtimi me sukses, te spitali Hygeia, i Lezionit Ulçeroz me proçedurën bashkëkohore Argon Plazëm Pacienti i cili prej kohësh vuante nga një anemi e thellë kronike, paraqitet në Spitalin Hygeia, me ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Qëndrimi i Holandës politik”, Lleshaj për negociatat: Jemi në një moment të papërshtatshëm në derën e BE

BalkanWeb - parë: 7 orë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka bërë një vizitë në zonën e Dropullit në Gjirokastër, ku u pyet edhe për çështjen e negociatave të Shqipërisë me BE.

8 artikuj të ndërlidhur »

Dështojnë negociatat, opozita kërkon dorëheqjen e Zaevit: Zgjedhje të parakohshme!

BalkanWeb - parë: 7 orë

Pas vendimit kundër çeljes së negociatave për Maqedoninë e Veriut nga Këshilli Europian, partitë opozitare kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare.

70 artikuj të ndërlidhur »

KE ‘JO’ Shqipërisë për negociatat, Berisha: Shqipëria mori goditjen politike më të rëndë në historinë e saj 30-vjeçare!

BalkanWeb - parë: 7 orë

Pas deklaratës së presidentit francez Emmanuel Macron se KE është kundër çeljes së negociatave të Shqipërisë me BE, vjen një reagim nga ish-kryeministri Sali Berisha.

8 artikuj të ndërlidhur »

Shpërthen Petrit Vasili: Edi Rama iu hyri në borxh përjetë shqiptarëve duke i lënë jashtë Evropës

BalkanWeb - parë: 7 orë

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili bën fajtor për mos hapjen e negociatave për Shqipërinë me BE, kryeministrin Edi Rama. Në një postim në “Facebook”, Vasili shkruan ashpër ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Ofensiva e Turqisë në Siri/ Macron: Po sulmohen edhe civilë, gabim i madh i Perëndimit

BalkanWeb - parë: 7 orë

Presidenti i Francës Emanuel Macron në një konferencë për mediat foli edhe për luftën e Turqisë në Siri. Macron deklaroi se Turqia në Siri po godet jo vetëm grupe terroriste, por edhe kurdë që nuk ...

223 artikuj të ndërlidhur »

Terrorizon Beratin, zbraz në ajër dy karikatorë kallashnikovi, policia i vihet pas 32-vjeçarit

BalkanWeb - parë: 7 orë

Berati është zgjuar sot nën breshëritë e automatikut, duke iu risjellë në kujtesë qytetarëve vitin e errët të 1997. Një 32-vjeçar nga Berati, pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasin A.F.

2 artikuj të ndërlidhur »

“Joker” dhe shoqëria ku jetojmë

BalkanWeb - parë: 8 orë

Sa shumë po flitet këto ditë për “Joker”… ! Është filmi më i fundit të regjisorëve Todd Phillips dhe Scott Silver, me aktor protagonist Joaquin Phoenix.

Macron: “PO” negociatave për Shqipërinë? Francezët s’do e kuptonin. Dy vendet kanë bërë përpjekje, por mos të gënjejmë ...

BalkanWeb - parë: 8 orë

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaroi se francezët nuk do ta kuptonin faktin nëse KE vendoste që Shqipërisë t’i hapeshin negociatat për në BE, duke marrë shkas nga kërkesat e shqiptarëve për ...

223 artikuj të ndërlidhur »

Mallrat evropiane goditen nga tarifa të reja të SHBA-ve, produktet që preken me 25%

BalkanWeb - parë: 8 orë

Shumë prodhime nga vendet e Bashkimit Evropian do të bëhen më të shtrenjta për blerësit në Shtetet e Bashkuara. Kjo, pasi SHBA-ja vendosi të premten tarifa ndaj mallrave të BE-së, në vlerë prej 7.5 ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Ushtria turke në Siri/ Presidenti çek hedh akuza të rënda ndaj Erdogan: Ka kryer krime lufte

BalkanWeb - parë: 8 orë

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, e akuzoi Turqinë për “bashkim me terroristët” në verilindje të Sirisë dhe për “kryerje të krimeve të luftës”. “Presidenti (i Turqisë, Recep Tayyip) Erdogan i quan ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Negociatat/ Macron flet për problemet e brendshme të BE: Shqipëria ka bërë reforma të mëdha, por kjo nuk mjafton

BalkanWeb - parë: 8 orë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron foli për mediat, ku tha se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë progres dhe kanë ndërmarrë reforma të guximshme, por sipas tij, kjo nuk mjafton për nisjen ...

223 artikuj të ndërlidhur »

I vdiq djali në Gjermani, rrëfimi i trishtë i të moshuarës: Dua të shoh nipin para se të ndahem nga jeta

BalkanWeb - parë: 8 orë

Një grua nga Durrësi rrëfen sot në emisionin “ Me Zemër të Hapur” brengën e saj. 76-vjeçaria Fatime Haxhiu kërkon të shohë nipin e saj dhe të komunikojë me ish-gruan e djalit.

Negociatat/ Kreu i KE: Nuk pati unanimitet apel vendeve të mos dorëzohen. Juncker: Një gabim historik

BalkanWeb - parë: 8 orë

Kreu i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka deklaruar në një konferencë për shtyp pas diskutimeve maratonë dy ditore në Bruksel se nuk është arritur unanimiteti për hapjen e negociatave të Shqipërisë ...

333 artikuj të ndërlidhur »

“Jo” nga BE për negociatat, Presidenti i Maqedonisë së Veriut: Koha për unitet politik

BalkanWeb - parë: 8 orë

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut , Stevo Pendarovski në fjalimin e tij drejtuar popullit tha se fatkeqësisht pritshmërit tona nuk janë në përputhje me vendimin e Këshillit Evropian në ...

46 artikuj të ndërlidhur »

Negociatat/ Hahn: Përgjegjësia për këtë dështim nuk është e dy vendeve, ishte BE që s’mbajti premtimin për shkak të ...

BalkanWeb - parë: 8 orë

Komisionieri Europian për Politikat e Fqinjësisë dhe Bisedimet për Zgjerim, Johannes Hahn, me anë të një postimi nëTëitter shkruan se shkak për mos hapjen e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë së ...

59 artikuj të ndërlidhur »

“Jo-ja” e BE, Merkel në konferencë: Iu kthye shpina Shqipërisë dhe Maqedonisë, në një pikë e mbështes Macron

BalkanWeb - parë: 8 orë

Kancerlarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka deklaruar në një konferencë për shtyp nga Brukseli, se vendi i saj dëshiron që të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

223 artikuj të ndërlidhur »

“Do ketë veto nga BE”/Klajda Gjosha: Shqipëria mori me vete edhe Maqedoninë e Veriut

BalkanWeb - parë: 9 orë

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, duke folur për procesin e hapjes së negociatave me BE, thotë se Shqipëria rrezikon seriozisht të përballet me veto nga Franca dhe vendet e tjera.

Kunat i vrasësit dhe trafikantit të kokainës, kush është biznesmeni që i vunë tritol në “Benz-in” luksoz

BalkanWeb - parë: 9 orë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e ndodhur mëngjesin e sotëm, në rrugën “Siri Kodra”, ku shpërtheu me eksploziv mjeti luksoz tip “Benz”, me targa gjermane, i shtetasit Artion Bylyku.

7 artikuj të ndërlidhur »

BE nuk arriti marrëveshje për negociatat, Ansa: Dorëhiqet kryeministri i Maqedonisë së Veriut

BalkanWeb - parë: 9 orë

Kryeministri i maqedonisë së Veriut Zoran Zaev është dorëhequr. Është kjo ajo që mësohet nga burime diplomatike europiane, cituar nga Ansa, pas refuzimit të hapjes së negociatave nga Bashkimi ...

70 artikuj të ndërlidhur »