TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

LIVE/ BE ‘JO’ çeljes së negociatave, Basha: Gënjeshtër e madhe nëse do thoshim që s’e prisnim

BalkanWeb - parë: 5 orë

Pasi Këshilli Europian vendosi t’i thotë ‘Jo’ çeljes së negociatave të Shqipërisë, kryetari i PD-së Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat, pak pas përfundimit të komunikimit me median nga ...

48 artikuj të ndërlidhur »

A keni përgjegjësi se nuk u hapën negociatat? Ironizon Rama: Sigurisht, nuk i binda Gjermaninë dhe Francën që të ...

BalkanWeb - parë: 6 orë

Kryeministri Edi Rama në konferencën për mediat u pyet nëse ndjen përgjegjësi për faktin se BE nuk hapi negociata me Shqipërinë. Rama u shpreh me ironi që patjetër ndjen përgjegjësi se Gjermania e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Udhëtimi ynë europian është një testament”, Rama: E gabuar të vëmë në pikëpyetje Europën

BalkanWeb - parë: 6 orë

Kryeministri Edi Rama nuk ka asnjë dyshim se udhëtimi europian është e vetmja rrugë për shqiptarët. Në konferencën e sotme për mediat, i pyetur nëse do ishte e udhës që gjithë ajo energji që po ...

“JO” negociatave, Rama sqaron arsyen: Të shohim të vërtetën në sy, përplasje të qasjes mes Francës e Gjermanisë

BalkanWeb - parë: 6 orë

“Nëse duam të shikojmë drejt e në sy të vërtetën është ajo që kam thënë prej disa kohësh duke e parë nga të gjitha kontaktet e diskutimet. Procesi po shkonte drejt një përplasje të qasjes mes Francës ...

351 artikuj të ndërlidhur »

“A u sakrifikua Maqedonia e Veriut për mos të ndarë shqiptarët?”, Rama: Predikim i lodhur nga ata që sakatuan ...

BalkanWeb - parë: 6 orë

Kryeministri Edi Rama ka mohuar kategorikisht tezën se Maqedonia e Veriut u sakrifikua për Shqipërinë, duke marrë sot dhe ajo një “JO” nga Këshilli Europian për çeljen e negociatave me BE.

220 artikuj të ndërlidhur »

“Kam disa propozime për t’i bërë”, Rama: Me shumë kënaqësi do dëgjoj idetë e freskëta të Albinit. Është momenti për…

BalkanWeb - parë: 6 orë

Kryeministri Edi Rama ka folur dhe për marrëdhënien me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, kryeministrin e zgjedhur në Kosovë Albin Kurti në konferencën për shtyp, pak orë pas përgjigjes negative për ...

112 artikuj të ndërlidhur »

“Nëse nuk duan zgjerimin të na e thonë”, Rama: Disa vende tentonin të shtojnë kushte pa kuptim

BalkanWeb - parë: 6 orë

Kryeministri i vendit Edi Rama në konferencën për mediat tha se moshapja e negociatave nuk ka lidhje me përmbushjen ose jo të detyrave të Shqipërisë, por me problemet e brendshme të BE.

351 artikuj të ndërlidhur »

Meghan Markle me lot në sy, zbulon si ndihet pas sulmit në media: Ka njërëz që as më pyesin si jam

BalkanWeb - parë: 6 orë

Kohët e fundit dukesha e Sussex ka qenë në një situatë tepër të vështirë me median. Meghan e mbështetur edhe nga bashkëshorti i saj princ Harry ka ngritur padi ndaj mediave në vend.

4 artikuj të ndërlidhur »

Pas refuzimit të BE a duhet t’i kërkoni parlamentit mocion besimi? Ja si përgjigjet kryeministri Rama

BalkanWeb - parë: 6 orë

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk do t’i kërkonte në asnjë moment mocion besimi parlamentit shqiptar për t’i hapur rrugë largimit apo konfirmimit të tij në qeveri, pasi vendi dështoi me hapjen e ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Zidan i vë kapak çështjes “Pogba”: U takuam rastësisht, biseda jonë ishte private!

BalkanWeb - parë: 7 orë

Takimi mes Zinedin Zidan dhe Pol Pogbas në Dubai ka bërë që të shpërthejnë zërat e merkatos për një transferim të mundshëm të mesfushorit të Kombëtares së Francës në radhët e Real Madridit.

16 artikuj të ndërlidhur »

“Përgjegjësia është e BE ”. Rama: Ne bëmë detyrat tona, do të vazhdojmë reformat

BalkanWeb - parë: 7 orë

Kryeministri i vendit Edi Rama në një konferencë për mediat, menjëherë pasi BE nuk ka pranuar të hapë negociatat me Shqipërinë, tha se përgjegjësia është e bllokut të Bashkimit Europian.

351 artikuj të ndërlidhur »

Fati dramatik i 11-vjeçarit shqiptar të mbetur në Siri, Rama tregon planin: Jemi në koordinim me partnerët, kam folur ...

BalkanWeb - parë: 7 orë

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në nisje të konferencës për shtyp për rastin e 11-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha, historia e të cilit u publikua nga emisioni “LE Iene”, në Italia Uno dhe preku ...

35 artikuj të ndërlidhur »

Dështimi i negociatave me BE, opozita thirrje Ramës: Jep dorëheqje!

BalkanWeb - parë: 7 orë

Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Tjetër tronditje për Bullgarinë, largohet nga detyra dhe Krasimir Balakov!

BalkanWeb - parë: 7 orë

Humbja 6-0 ndaj Anglisë, shanset 0 për t’u përfaqësuar në Euro2020, vite të tëra në terrin e rezultateve negative. Kësaj shtoji dhe turpin mbarëbotëror të racizmit dhe nuk të mbetet gjë tjetër veçse ...

18 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ “Bëmë baba të të ngjaj”, arrestohet djali i El Chapos, lirohet pasi banda e tij djeg qytetin

BalkanWeb - parë: 7 orë

Djali i El Chapos, Ovidio Guzman Lopez u arrestua sot nga policia, mirëpo atë e ka liruar banda e tij vetëm disa kohë më pas. Policia u detyrua ta lirojë 28-vjeçarin, pasi banda e tij ia ka vënë ...

37 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Fëmijët kurdë të djegur dhe shpërfytyruar nga helmi, Turqia akuzohet se ka përdorur armë të palejuara

BalkanWeb - parë: 7 orë

Turqia ka kryer ofensiva ushtarake në territorin e Sirisë, ndërsa në fokus të sulmeve kanë qenë kurdët, duke mos kursyer as fëmijët. Mediat e huaja kanë publikuar pamje të fëmijëve të djegur me armë ...

10 artikuj të ndërlidhur »

“Në gjithë Shqipërinë ka keqardhje nga mungesa e një vendimi nga KE” Balla reagon për negociatat

BalkanWeb - parë: 8 orë

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka reaguar gjatë një aktiviteti në Cërrik lidhur me vendimin e Këshillit Europian për të mos çelur negociatat me BE.

14 artikuj të ndërlidhur »

Negociatat me BE/ Rama: Pas pak, në konferencë mbi dështimin e konsensusit në KE

BalkanWeb - parë: 8 orë

Kryeministri i vendit, Edi Rama dhe ministri Për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj kanë paralajmëruar një konferencë të përbashkët për mediat sot pasdite në orën 17:00.

59 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Ivanoviç/ Tridhjetë ditë paraburgim për zyrtarin policor në veri të Kosovës

BalkanWeb - parë: 8 orë

Gjykata Themelore në Prishtinë, me kërkesë të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, caktoi masën e paraburgimit prej 30 ditësh kundër të pandehurit R.B.

14 artikuj të ndërlidhur »

Paralajmërimi/ “Arrestimet e para nga Gjykata Speciale në Kosovë gjatë këtyre javëve”

BalkanWeb - parë: 8 orë

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka paralajmëruar se gjatë kësaj jave apo javës që vjen, Gjykata Speciale do të kryejë arrestimet e para në Kosovë.

13 artikuj të ndërlidhur »