TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

FOTO/ Aksident i rëndë në Tiranë, 2 të plagosur, dërgohen te Spitali i Traumës

BalkanWeb - parë: 2 orë

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur këtë mbrëmje në aksin rrugor Sauk – Tiranë. Gazetari Shkëlzen Henkoja raporton për “Balkanweb” se dy automjete janë përplasur me njëri – tjetrin dhe për ...

5 artikuj të ndërlidhur »

“Shkaku kryesor i kancerit, duhanpirja e ndotja”, Bala: Ka shtim të rasteve me SPOK

BalkanWeb - parë: 2 orë

Kush pi duhan duhet ta dijë mirë se rrezikon seriozisht të preket nga sëmundje të rënda dhe madje vdekjeprurëse si kanceri i mushkërive apo sëmundja obstruktive e pulmonit e quajtur SPOK.

3 artikuj të ndërlidhur »

“Krimi nuk ka gjini”, Europol faqe interneti për femrat më të kërkuara

BalkanWeb - parë: 2 orë

Agjencia europiane e policisë së antikrimit, Europol, nisi sot një fushatë të re për të kapur kriminelet më të kërkuara të Bashkimit Europian, duke vënë në dukje se krimet ata kanë kryer janë njësoj ...

4 artikuj të ndërlidhur »

“Jo” për negociatat, Linda Rama citon Kadarenë: Shqiptarët jetojnë prapë në ankthin e humbjes së tretë të Evropës

BalkanWeb - parë: 2 orë

Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek vendimi që dha sot Këshilli Europian për t’i thënë ‘JO’ hapjes së negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, bashkëshortja e kryeministrit Edi ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Dështimi i negociatave, Manjani sulmon Ramën: S’ duhet të dorëhiqet, por të shporret me çdo mjet!

BalkanWeb - parë: 2 orë

“Fshehja pas Gjermanisë nuk e shpëton dot dështakun tonë që qeveris ende pa votën e shumicës së Shqiptarëve si një harbut i vërtetë”. Kështu deklaron ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani në lidhje ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Vendimi për negociatat, Cakaj: Shqipëria do vazhdojë angazhimet reformatore

BalkanWeb - parë: 3 orë

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, në një postim në rrjetin “Facebook” deklaron se pavarësisht mungesës së konsensusit në Këshill për çeljen e negociatave, Shqipëria do të ...

61 artikuj të ndërlidhur »

Patozi: Edi Rama si kryefamiljar problematik, po na thotë “të kemi shëndetin”

BalkanWeb - parë: 3 orë

Kryetari i partisë Bindja Demokratike Astrit Patozi me anë të një statusi në “Facebook”, pasi Shqipërisë nuk iu hapën negociatat në BE, shprehet se Edi Rama sot është në rolin e një kryefamiljari ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Eurogoli i Kallakut fundos Flamurtarin, Teuta gdhin vetme në krye!

BalkanWeb - parë: 3 orë

Teuta ka mposhtur Flamurtarin në ndeshjen e parë të javës së 8-të të Kategorisë Superiore, që u luajt pak çaste më parë në “Elbasan Arena”. Vendimtar ka qenë goli i shënuar nga 21-vjeçari Sherif ...

Erdogan kërcënon me rinisje të ofensivës anti-kurde, nëse marrëveshja nuk respektohet

BalkanWeb - parë: 3 orë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”.

98 artikuj të ndërlidhur »

JO e negociatave/ Lulzim Basha: Jemi gati që nesër për zgjedhje të parakohshme, por duhen standarde

BalkanWeb - parë: 3 orë

Kryetari i PD Lulzim Basha në një konferencë për mediat pasi Shqipëria mori JO për hapje negociatash, deklaroi se opozita e bashkuar është gati për zgjedhje të parakohshme që nesër, por duhen ...

48 artikuj të ndërlidhur »

“JO” Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut, Eduard Kukan shpërthen ndaj Macron: Sabotator i heshtur, i indinjuar për ...

BalkanWeb - parë: 3 orë

Kur sot Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut morën një ‘JO’ nga Këshilli Europian për mos hapjen e negociatave me BE, vjen një reagim i ashpër nga ish-deputeti i Parlamentit Europian Eduard Kukan.

226 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Betohet para Presidentit Meta anëtari i parë i Gjykatës Kushtetuese

BalkanWeb - parë: 4 orë

Në Institucionin e Presidentit të Republikës, në prani të përfaqësuesve të institucioneve të pavarura, ambasadorëve si dhe përfaqësuese të vendeve të Bashkimit Europian dhe të Shteteve të Bashkuara ...

14 artikuj të ndërlidhur »

“Do bëjmë gjithçka për të mos pranuar gjendjen e sotme”, Basha: Rama duhet të kishte dhënë dorëheqjen

BalkanWeb - parë: 4 orë

Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh i vendosur për të bërë gjithçka për të mos e pranuar gjendjen e sotme në vend. Kështu deklaroi ai në konferencën për mediat gjatë pasdites, pak minuta pasi ...

48 artikuj të ndërlidhur »

Liga spanjolle rrëzon kërkesën e Realit dhe Barçës, ja kur mund të luhet “El Clasico”

BalkanWeb - parë: 4 orë

Real Madridi dhe Barcelona kishin kërkuar nëpërmjet një komunitate të përbashkët që ta luanin “El Clasicon” e parë të këtij sezoni më 18 dhjetor. Por La Liga nuk ndan të njëjtin mendim dhe i ka ...

49 artikuj të ndërlidhur »

“Kemi shumë punë për të bërë, e nuk kënaqim askënd”, Rama i prerë: E kam për ata që thonë hap krahun

BalkanWeb - parë: 4 orë

Kryeministri Edi Rama e ka theksuar disa herë gjatë konferencës së sotme se nuk ka asnjë cedim nga ana e tij dhe qeverisë që drejton edhe pse Shqipëria mori “Jo” për negociatat.

3 artikuj të ndërlidhur »

“Paraqiten si patriotë të mëdhenj me mjekër si Ismail Qemali”, Basha ironizon Ramën

BalkanWeb - parë: 4 orë

Kryetari i PD Lulzim Basha ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, në lidhje me pamjen e këtij të fundit, ku shfaqet me mjekërr. Në një bashkëbisedim me gazetarët ku kryefjalë e tryezës është vendimi ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Azilkërkuesit problem për Shqipërinë? Rama: Shqiptarët historikisht kanë lëvizur, ju tregoj bisedën me kryeministrin ...

BalkanWeb - parë: 4 orë

Kryeministri Edi Rama në konferencë për mediat foli edhe për faktin se Makron u ankua se nga Shqipëria ka shumë azilkërkues në Francë. Rama tha se ka zhvilluar një bisedë me kryeministrin portugez e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

“Rama puthet me Mogherinin e thotë plastë armiku”, Basha: Qeveria përgjegjëse totale për mos-hapjen e negociatave

BalkanWeb - parë: 4 orë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një konferencë për mediat menjëherë pasi BE vendosi të mos hapë negociatat me Shqipërinë, deklaroi se Edi Rama vazhdon propagandën e tij, duke thënë se ...

48 artikuj të ndërlidhur »

“Nëse do ia lëmë mjekrës që ta dëshmojë, mund të bëhet më e gjatë se flokët e tua”, ja çfarë thotë Rama për Shqipërinë ...

BalkanWeb - parë: 4 orë

Me kravatë lejla, kostum të zi, me mjekrën e thinjur që vazhdon të rritet. Kështu u shfaq kryeministri Edi Rama në konferencën e sotme për mediat, pas vendimit të BE për të mos çelur negociatat për ...

3 artikuj të ndërlidhur »

LIVE/ BE ‘JO’ çeljes së negociatave, Basha: Gënjeshtër e madhe nëse do thoshim që s’e prisnim

BalkanWeb - parë: 4 orë

Pasi Këshilli Europian vendosi t’i thotë ‘Jo’ çeljes së negociatave të Shqipërisë, kryetari i PD-së Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat, pak pas përfundimit të komunikimit me median nga ...

48 artikuj të ndërlidhur »