TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

Meghan Markle me lot në sy, zbulon si ndihet pas sulmit në media: Ka njërëz që as më pyesin si jam

BalkanWeb - 18.10.2019

Kohët e fundit dukesha e Sussex ka qenë në një situatë tepër të vështirë me median. Meghan e mbështetur edhe nga bashkëshorti i saj princ Harry ka ngritur padi ndaj mediave në vend.

5 artikuj të ndërlidhur »

Pas refuzimit të BE a duhet t’i kërkoni parlamentit mocion besimi? Ja si përgjigjet kryeministri Rama

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk do t’i kërkonte në asnjë moment mocion besimi parlamentit shqiptar për t’i hapur rrugë largimit apo konfirmimit të tij në qeveri, pasi vendi dështoi me hapjen e ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Zidan i vë kapak çështjes “Pogba”: U takuam rastësisht, biseda jonë ishte private!

BalkanWeb - 18.10.2019

Takimi mes Zinedin Zidan dhe Pol Pogbas në Dubai ka bërë që të shpërthejnë zërat e merkatos për një transferim të mundshëm të mesfushorit të Kombëtares së Francës në radhët e Real Madridit.

13 artikuj të ndërlidhur »

“Përgjegjësia është e BE ”. Rama: Ne bëmë detyrat tona, do të vazhdojmë reformat

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryeministri i vendit Edi Rama në një konferencë për mediat, menjëherë pasi BE nuk ka pranuar të hapë negociatat me Shqipërinë, tha se përgjegjësia është e bllokut të Bashkimit Europian.

Fati dramatik i 11-vjeçarit shqiptar të mbetur në Siri, Rama tregon planin: Jemi në koordinim me partnerët, kam folur ...

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në nisje të konferencës për shtyp për rastin e 11-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha, historia e të cilit u publikua nga emisioni “LE Iene”, në Italia Uno dhe preku ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Dështimi i negociatave me BE, opozita thirrje Ramës: Jep dorëheqje!

BalkanWeb - 18.10.2019

Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët ...

Tjetër tronditje për Bullgarinë, largohet nga detyra dhe Krasimir Balakov!

BalkanWeb - 18.10.2019

Humbja 6-0 ndaj Anglisë, shanset 0 për t’u përfaqësuar në Euro2020, vite të tëra në terrin e rezultateve negative. Kësaj shtoji dhe turpin mbarëbotëror të racizmit dhe nuk të mbetet gjë tjetër veçse ...

6 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ “Bëmë baba të të ngjaj”, arrestohet djali i El Chapos, lirohet pasi banda e tij djeg qytetin

BalkanWeb - 18.10.2019

Djali i El Chapos, Ovidio Guzman Lopez u arrestua sot nga policia, mirëpo atë e ka liruar banda e tij vetëm disa kohë më pas. Policia u detyrua ta lirojë 28-vjeçarin, pasi banda e tij ia ka vënë ...

28 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Fëmijët kurdë të djegur dhe shpërfytyruar nga helmi, Turqia akuzohet se ka përdorur armë të palejuara

BalkanWeb - 18.10.2019

Turqia ka kryer ofensiva ushtarake në territorin e Sirisë, ndërsa në fokus të sulmeve kanë qenë kurdët, duke mos kursyer as fëmijët. Mediat e huaja kanë publikuar pamje të fëmijëve të djegur me armë ...

83 artikuj të ndërlidhur »

“Në gjithë Shqipërinë ka keqardhje nga mungesa e një vendimi nga KE” Balla reagon për negociatat

BalkanWeb - 18.10.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka reaguar gjatë një aktiviteti në Cërrik lidhur me vendimin e Këshillit Europian për të mos çelur negociatat me BE.

7 artikuj të ndërlidhur »

Negociatat me BE/ Rama: Pas pak, në konferencë mbi dështimin e konsensusit në KE

BalkanWeb - 18.10.2019

Kryeministri i vendit, Edi Rama dhe ministri Për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj kanë paralajmëruar një konferencë të përbashkët për mediat sot pasdite në orën 17:00.

84 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Ivanoviç/ Tridhjetë ditë paraburgim për zyrtarin policor në veri të Kosovës

BalkanWeb - 18.10.2019

Gjykata Themelore në Prishtinë, me kërkesë të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, caktoi masën e paraburgimit prej 30 ditësh kundër të pandehurit R.B.

14 artikuj të ndërlidhur »

Paralajmërimi/ “Arrestimet e para nga Gjykata Speciale në Kosovë gjatë këtyre javëve”

BalkanWeb - 18.10.2019

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka paralajmëruar se gjatë kësaj jave apo javës që vjen, Gjykata Speciale do të kryejë arrestimet e para në Kosovë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Pak kohë përpara dasmës së saj, Jennifer Lopez duket mahnitëse me fustan nusërie

BalkanWeb - 18.10.2019

SHBA Jennifer Lopez duket mahnitëse e veshur me fustan nusërie teksa shihet duke dalë nga xhirimet e filmit të saj më të fundit “Marry Me”. 50-vjeçarja është parë në një fustan me gurë shumë ngjyrë ...

Trajtimi me sukses, te spitali Hygeia, i Lezionit Ulçeroz me proçedurën bashkëkohore Argon Plazëm

BalkanWeb - 18.10.2019

Trajtimi me sukses, te spitali Hygeia, i Lezionit Ulçeroz me proçedurën bashkëkohore Argon Plazëm Pacienti i cili prej kohësh vuante nga një anemi e thellë kronike, paraqitet në Spitalin Hygeia, me ...

“Qëndrimi i Holandës politik”, Lleshaj për negociatat: Jemi në një moment të papërshtatshëm në derën e BE

BalkanWeb - 18.10.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka bërë një vizitë në zonën e Dropullit në Gjirokastër, ku u pyet edhe për çështjen e negociatave të Shqipërisë me BE.

6 artikuj të ndërlidhur »

Dështojnë negociatat, opozita kërkon dorëheqjen e Zaevit: Zgjedhje të parakohshme!

BalkanWeb - 18.10.2019

Pas vendimit kundër çeljes së negociatave për Maqedoninë e Veriut nga Këshilli Europian, partitë opozitare kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare.

110 artikuj të ndërlidhur »

KE ‘JO’ Shqipërisë për negociatat, Berisha: Shqipëria mori goditjen politike më të rëndë në historinë e saj 30-vjeçare!

BalkanWeb - 18.10.2019

Pas deklaratës së presidentit francez Emmanuel Macron se KE është kundër çeljes së negociatave të Shqipërisë me BE, vjen një reagim nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Shpërthen Petrit Vasili: Edi Rama iu hyri në borxh përjetë shqiptarëve duke i lënë jashtë Evropës

BalkanWeb - 18.10.2019

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili bën fajtor për mos hapjen e negociatave për Shqipërinë me BE, kryeministrin Edi Rama. Në një postim në “Facebook”, Vasili shkruan ashpër ...

Ofensiva e Turqisë në Siri/ Macron: Po sulmohen edhe civilë, gabim i madh i Perëndimit

BalkanWeb - 18.10.2019

Presidenti i Francës Emanuel Macron në një konferencë për mediat foli edhe për luftën e Turqisë në Siri. Macron deklaroi se Turqia në Siri po godet jo vetëm grupe terroriste, por edhe kurdë që nuk ...

166 artikuj të ndërlidhur »