TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

Afganistan, mbi 62 të vdekur pas sulmit kundër një xhamie

BalkanWeb - I sapo botuar

Të paktën 62 besimtarë humbën jetën gjatë faljes të të premtes pas një atentati në lindje të Afganistanit. “Bilanci i sulmit kundër xhamisë arriti në 62 të vdekur dhe 33 të plagosur”, njoftoi ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Historia e Lavdies me kancer, humbi fëmijën nga varfëria: Me ngelën kujtim thonjtë!

BalkanWeb - parë: 1 orë

Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” ka transmetuar historinë dramatike të Lavdijes. 37-vjeçarja është e sëmurë me tumor. Ajo ka tre vajza të vogla. Bashkëshorti i ka shkuar ne Greqi të punoje për të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Komshiet: E kemi ndihmuar me bukën e gojës, Lavdia s’ka fuqi as të mbajë fëmijët

BalkanWeb - parë: 1 orë

Historia e fqinjës së tyre i ka shokuar. Në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” komshiet e Lavdies në Fier tregojnë vështirësitë që kjo grua e sëmurë me tumor i duhet të përballojë së bashku me tre ...

BE ‘JO’ çeljes së negociatave me Shqipërinë, DASH kundër vendimit: Jemi të zhgënjyer

BalkanWeb - parë: 1 orë

“Shtetet e Bashkuara mbështesin përkushtimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë ndaj integrimit transatlantik dhe aspiratat e tyre për anëtarësim në Bashkimin Europian.

350 artikuj të ndërlidhur »

Burg për udhëheqësit katalanas, 1.5 miionë persona mbushin rrugët e Barcelonës

BalkanWeb - parë: 1 orë

Dita e pestë e protestave dhe një grevë e përgjithshme, për shkak të burgosjes së udhëheqësve katalanas, e kanë bllokuar qytetin e Barcelonës. Policia tha se mbi gjysmë milioni njerëz janë mbledhur ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Apeli i 8-vjeçares: Ndihmoni shoqen time të varfër! I jap bukën time në pushim të gjatë

BalkanWeb - parë: 1 orë

Nëse mendojmë se bota e fëmijëve janë vetëm lodrat gabohemi. Ata mendojnë për bashkëmoshataret e tyre. Amina në Fier, vetëm 8 vjeç i është drejtuar emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 me ...

2 artikuj të ndërlidhur »

‘Hazall’ drejt altarit, kush është partneri 17 vite më i madh që i ka rrëmbyer zemrën

BalkanWeb - parë: 2 orë

TURQI Alina Boz, aktorja e njohur turke për rolin e Hazall në serialin “Fate të kryqëzuara”, është një ndër aktoret e reja më të komentuara momentalisht në Turqi.

5 artikuj të ndërlidhur »

Preku zemrat e shqiptarëve, babai i Alvin Berishës jep alarmin: Djali humbet gjurmët nga kampi në Siri

BalkanWeb - parë: 2 orë

Historia e 11-vjeçarit Alvin Berisha preku zemrat e shqiptarëve dhe jo vetëm. Babai i vogëlushit, që mbahet i izoluar në kampet e ISIS në Siri deklaron se ka humbur gjurmët e të birit.

34 artikuj të ndërlidhur »

Deutsche Welle: Armëpushim apo ndërprerje e përkohshme e ofensivës?

BalkanWeb - parë: 2 orë

SHBA dhe Turqia kanë arritur të enjten (17.10) marrëveshje për armëpushimin në veri të Sirisë. Deri tani ka pasur vetëm shkelje sporadike të marrëveshjes.

98 artikuj të ndërlidhur »

Gjesti prekës i nënës së Sokolit: Paratë për implantin e djalit ia dhurojmë Flavias

BalkanWeb - parë: 2 orë

Sezonin e kaluar televiziv emisioni shumë i dashur për publikun “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 trajtoi historinë e tre vogëlushëve. Ata nuk dëgjonin dhe nuk flisnin.

2 artikuj të ndërlidhur »

Zëri i Amerikës: BE nuk hap negociatat për Tiranën dhe Shkupin, vendimtare këmbëngulja e Francës

BalkanWeb - parë: 2 orë

Këmbëngulja e Francës, përkundrejt shumicës dërrmuese të vendeve anëtare të Bashkimit europian, bëri që sot Këshilli Europian të mos dalë me një vendim për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me ...

59 artikuj të ndërlidhur »

E ëma e Sokolit rrëfen dramën: Si mu shemb bota kur mësova se djali nuk do të dëgjojë kurrë

BalkanWeb - parë: 2 orë

Shumë i rëndë ka qenë momenti kur e ëma e Sokolit mësoi lajmin se djali nuk do mund të dëgjojë më. Ajo prit me ankth dhe shpresë përgjigjen nga mjeku austriak përgjatë gjithë muajve të verës.

Ofensiva turke në Siri/ Mësues dhe nxënës në Gostivar me përshëndetje ushtarake

BalkanWeb - parë: 2 orë

Disa qindra filloristë nga shkolla e Gostivarit “Mustafa Kemal Ataturk”, të shoqëruara nga mësimdhënësve të tyre, nën flamurin turk, dërgojnë përshëndetje ushtarake në shenjë të përkrahjes së ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Ëndrra e prindërve në Dibër: Duam që Flavia të na thërrasë mami dhe babi!

BalkanWeb - parë: 2 orë

Personazhi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 quhet Flavia. Vogëlushja është katër vjeç e gjysmë dhe jeton më prindërit e saj në Dibër.

2 artikuj të ndërlidhur »

Bylykbashi: Rama ka bllokuar integrimin e vendit për 10 vjet, shqiptarët detyrë ta largojnë nga pushteti

BalkanWeb - parë: 2 orë

Anëtari i Kryesisë të PD Oerd Bylykbashi me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se nuk e ka fajin Macron pse Shqipëria ka kryeministër Edi Ramën.

4 artikuj të ndërlidhur »

Rubini dy muaj pas operacionit nis jetën e re, prindërit nuk gjejnë fjalët: Është një mrekulli! Ai na dëgjon

BalkanWeb - parë: 2 orë

Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 ka rikthyer historinë e Rubinit të vogël, vogëlushit që u operua disa javë më parë pasi shqiptarët grumbulluan paratë për operacionin e tij.

2 artikuj të ndërlidhur »

Historia prekëse e vogëlushëve, Endisi dëgjon tingujt e parë. Shikoni momentin emocionues

BalkanWeb - parë: 2 orë

Shqiptarët u njohën pak muaj më parë me historinë e tre djemve që nuk mund të dëgjonin dhe duhet të kryenin operacionin e shtrenjtë në limitet kohore për të fituar dëgjimin.

2 artikuj të ndërlidhur »

Alarmi, në vend ka shumë institucione shtetërore e Ente Publike që nuk paguajnë sigurimet e punonjësve

BalkanWeb - parë: 3 orë

Shumë punonjës të institucioneve shtetërore dhe enteve publike do të përballen me mosmarrjen e pensionit në pleqëri pasi institucionet ku ata punojnë nuk i paguajnë detyrimet për sigurimet shoqërore.

Ministrja Denaj në SHBA, takime me përfaqësues të FMN dhe BB, ja për çfarë do diskutohet

BalkanWeb - parë: 3 orë

Ministrja e Financave Anila Denaj po merr pjesë në Takimet Vjetore 2019 të FMN dhe Bankës Botërore. Përmes një mesazhi në “Facebook” Denaj thekson se në fokus të takimeve që do të zhvillojnë me ...

2 artikuj të ndërlidhur »

EMRI – FOTO/ Shqiptari u kap me 27 kg kokainë, dënohet 5 vjet burg

BalkanWeb - parë: 3 orë

Një gjykatë italiane ka dënuar me 5 vjet burg një shqiptar, i cili ishte kapur me 27 kg kokainë. I dënuari është shtetasi Qemal Shaskaj i arrestuar dhjetorin e vitit të kaluar në një shtëpi ...

3 artikuj të ndërlidhur »