TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

Këngëtarja Era Istrefi rrezikon performancën në Botëror, për shkak se është shqiptare

BalkanWeb - parë: 17 min

Këngëtarja shqiptare Era Istrefi do të jetë zëri i këtij Botërori, teksa do të së bashku me Uill Smith dhe Niki Xhem këndojnë këngën “Live it up”. Kjo përfshirje e Erës në këngën zyrtare të ...

62 artikuj të ndërlidhur »

Ngre siparin “Mural Fest”, Tirana pjesë e një shpërthimi të vërtetë ngjyrash dhe stilesh

BalkanWeb - parë: 27 min

TIRANE – Kryeqyteti do të bëhet pjesë e një shpërthimi të vërtetë ngjyrash dhe stilesh të ndryshme. Ka nisur në kryeqytet “Mural Fest”, projekt që lindi si fryt i bashkëpunimit mes Bashkisë së ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Japoni, dy pjepra ”mbretërorë” shiten 25 000… euro gjatë një ankandi në Saporo

BalkanWeb - parë: 27 min

Dy pjepra të varietetit ”Yubari”, frut shumë i pëlqyer në Japoni, u shitën sot për 3,2 milionë jen, thënë ndryshe mbi 25 000 euro, në një ankand në Saporo, në ishullin Hokaido.

2 artikuj të ndërlidhur »

Bastisja e Prokurorisë së Durrësit, tre të arrestuarit dalin sot para Gjykatës (Foto)

BalkanWeb - parë: 37 min

DURRES – tre të arrestuarit për grabitjen e zyrave të Prokurorisë së Rrethit të Durrësit pak ditë më parë, kanë dalë sot para Gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë.

14 artikuj të ndërlidhur »

Risia me Kupën e Shqipërisë, trofeun për skuadrën fituese e jep Presidenti Ilir Meta

BalkanWeb - parë: 47 min

“Elbasan Arena” do të presë sot finalen e Kupës së Shqipërisë mes Skënderbeut dhe Laçit, që do të luhet në orën 19:00. Skuadra fituese do të ketë privilegjin që trofeun t’ua dorëzojë Presidenti i ...

9 artikuj të ndërlidhur »

FSHF i beson 3 gjyqtarëve të FIFA-s finalen e Kupës, ja kush do të vendos drejtësi në “Elbasan Arena”

BalkanWeb - parë: 57 min

Do të jetë gjyqtari lezhjan me stemën e FIFA-s, Eldorjan Hamiti që do të vendosë drejtësi në finalen e Kupës mes Skënderbeut dhe Laçit. Federata Shqiptare e Futbollit, ka vendosur që në këtë sfidë të ...

Cikloni i tmerrshëm godet Gadishullin Arabik, humb jetën 12-vjeçarja, 40 të zhdukur (Video)

BalkanWeb - parë: 57 min

ARABI- Cikloni Mekunu goditi Gadishullin Arabik herët të shtunën, duke shkatuar dëme të mëdha. Vendet me klimë zakonisht të thatë të Omanit dhe Jemenit patën reshje të rënda dhe erëra të fuqishme, ku ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Bomba e Ronaldos: Ishte bukur të luaje në Madrid, këtë kupë duhet ta quani CR7 Champions Ligë

BalkanWeb - parë: 1 orë

Kristiano Ronaldo nuk mundi ta rrëmbente “skenën” në fushën e lojës, por ia doli të ishte personazhi kryesor pas finales. Madje me deklaratën e tij e kaloi në plan të dytë festën madrilene, pasi ...

53 artikuj të ndërlidhur »

Në ankand perla më e madhe natyrale e Katerinës II, çmimi i saj vlerësohet deri në 637 000 dollarë

BalkanWeb - parë: 1 orë

Perla më e madhe natyrale e ujërave të ëmbla, e cila për një periudhë kohe i përkiste mbretëreshës Katerina II e Rusisë, pritet të dalë në ankand në Holandë në fund të muajit, njoftoi sot kompania e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Qytetari i ankohet për drejtorin e ISSH, Ahmetaj e Balla në një zë: Shkarkohet nëse ka shkelur afatin

BalkanWeb - parë: 1 orë

PERRENJAS – Llogaridhënia publike e Qeverisë ka vijuar në Përrenjas gjatë fundjavës që lamë pas. Gjatë baskëbisedimit me qytetarët, një prej tyre i është ankuar ministrit të Financave, Arben Ahmetaj, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Tërmetet shkundin Shqipërinë. 7 lëkundje në një javë, i fundit regjistrohet në Vlorë

BalkanWeb - parë: 1 orë

VLORE – Jugu i vendit është tronditur sërish nga tërmeti. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit një tërmet me magnitudë 2.5 ka lëkundur jugun, në orën 07:11 të mëngjesit të ...

22 artikuj të ndërlidhur »

“Ujku i çuditshëm”, fermerët vrasin kafshën misterioze, ekspertët nuk e dinë ç’është

BalkanWeb - parë: 1 orë

Ekspertët e faunës në SHBA janë habitur tej mase nga një kafshë e ngjashme me ujkun që u vra nga një fermer në Montana. Mësohet se fermeri e qëlloi kafshën misterioze javën e shkuar, kur ajo ju afrua ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata ndalon YouTube në Egjipt për një muaj, zbuloni përse

BalkanWeb - parë: 1 orë

Një gjykatë egjiptiane e lartë ka vendosur që YouTube duhet të ndalohet për një muaj në vend. Ndalimi vjen pasi faqja e internetit priti një video që denigronte Profetin Muhamed.

5 artikuj të ndërlidhur »

Bëhuni gati për plazh! Ditët me shi i lënë vendin diellit, i nxehti “pushton” Shqipërinë

BalkanWeb - parë: 2 orë

TIRANE – Ditët me shi duket se i kanë lënë vendin kthjellimeve dhe temperatrave të larta. Pas vranësirave, pritet që ditet me diell të pasojë fundin e muajin maj, dhe përgjatë qershorit, duke bërë që ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Pagesa deri në 5 mijë ‎€, flasin vajzat shqiptare të martuara në Serbi: Si mashtrohemi

BalkanWeb - parë: 2 orë

Një hulumtim në Serbi sjell realitetin e vajzave nga Shqipëria te martuara vitet e fundit në këtë vend. Gazetari Marin Mema me “Gjurmë Shqiptare”, ka sjellë një investigim mbi vajzat nga Shqipëria që ...

8 artikuj të ndërlidhur »

‘O budall’, video ku Rita Ora tallet në shqip me miqtë e saj do t’ju shkrijë së qeshuri

BalkanWeb - parë: 2 orë

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora siç dihet ka nisur turin e saj në të gjithë Europën. Ditën e djeshme ajo ndodhej në Munich të Gjermanisë, ku dhe k dhënë një performancë të zjarrtë për të ...

22 artikuj të ndërlidhur »

S’ju pëlqen profesioni juaj? Pesë faktorë që tregojnë se ju keni zgjedhur karrierën e gabuar

BalkanWeb - parë: 2 orë

Edhe pse në ditët e sotme dëgjojmë shpesh se të shumtë janë ata persona që kanë zgjedhur karrierën e gabuar, për Karen Elizaga, profesore dhe autore e librit “Find your Sweet Spot”, nuk është e lehtë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kryeparlamentari i Maqedonisë në Tiranë: Rajoni ynë ka nevojë për stabilitet më shumë se kurrë

BalkanWeb - parë: 2 orë

TIRANE – “Takimet e Mëngjesit të Lutjeve janë një traditë inspiruese që përçojnë vlerat e besimit, paqes dhe dashurisë, dhe pikërisht janë këto vlera thelbësore që i nevojiten njerëzimit për t’u ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Natyra shqiptare josh turistët e huaj, media spanjolle: Kanioni i Madh i Kolorados shqiptare

BalkanWeb - parë: 2 orë

Natyra mbresëlënëse e Shqipërisë po tërheq gjithnjë e më shumë të pasionuar pas aventurave, në kërkim të emocioneve të forta, sportin e rafting-ut, një sport për dashamirësit e ujit, që mund ta ...

3 artikuj të ndërlidhur »

“Facebook” kundër lajmeve false: Faqet përgjegjëse do të penalizohen me 80%

BalkanWeb - parë: 2 orë

Lufta kundër fake news dhe keqinformimit të Facebook kalon në fazën e sulmit. Menaxheri i produktit, Tessa Lyons, përshkroi tre fazat, tre lëvizjet me të cilat kompania synon të luftojë fenomenin, ...

2 artikuj të ndërlidhur »