TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Antpress

Shkencëtarët mahniten nga ajo që gjejnë në thellësi të detit

Antpress - parë: 3 orë

Rreth 160 kilometra larg Luizianës dhe Alabamas, shkencëtarët kanë kapur një kallamar gjigant në thellësitë e deteve amerikane . Surpriza erdhi pas 120 orë regjistrim nën thellësinë e detit dhe ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Të famshmet shqiptare që zgjodhën partnerë jo shqiptarë

Antpress - parë: 4 orë

Thonë se dashuria nuk njeh moshë, ngjyrë e aq më pak etni! Kur të godet të godet dhe ti i nënshtrohesh bukurisë së paarsyeshmërisë së saj dhe automatikisht, jeta bëhet më e bukur.

“Gylsereni” konfirmon: Jam e lumtur, së shpejti do të martohem

Antpress - parë: 4 orë

Tashmë më nuk po e fshehin lidhje e tyre romantike, ku dyshja duken më të lumtur se kurrë në jetë. Bëhet fjalë për Nurgul Yesilcay, e cila është në lidhje me producentin filmik turk, Necati Kocabay.

Lagjet më të pasura në Amerikë (Foto)

Antpress - parë: 4 orë

Lagjja më e pasur në Amerikë është e mbyllur, lejohen vetëm banorët që jetojnë aty. Quhet Fisher Island, dhe është një ishull pranë brigjeve të Majemit, ku mund të shkosh vetëm me traget ose me ...

3 artikuj të ndërlidhur »

“Xhamadani vija-vija”, ja si e dogjën kuqezinjtë në dasmën e Hysajt

Antpress - parë: 4 orë

Elseid Hysaj ka djegur shaminë e beqarit, duke zhvilluar një dasmë madhështore në Kalanë e Rozafës. Aty kanë qenë shumë të ftuar, rreth 400 vetë, mes të cilëve lojtarët e Kombëtares Shqiptare, të ...

Vogëlushja në foto, sot repere e njohur shqiptare

Antpress - parë: 4 orë

A po e njihni vogëlushen në fotografi? Ajo është sot e njohur për publikun shqiptar madje është bërë nënë. Bëhet fjalë për Gjirën – artisten e cila pati goxha sukses me projektet e saj muzikore por u ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Sot reper i njohur, por nuk do e besoni ku punonte dikur Fero

Antpress - parë: 4 orë

Fero është një nga reperat më të rinj në tregun e muzikës shqiptare. Reperi ka publikuar disa këngë. Ndërsa nga publiku njihet për tipin e tij “gangster’.

10 artikuj të ndërlidhur »

Pushimet e nxehta të Cristiano Ronaldos dhe Georgina Rodriguez

Antpress - parë: 4 orë

Cristiano Ronaldo dhe e dashura e tij, Georgina Rodriguez po shijojnë pushimet në Sait Tropez. Dhe çifti është fotografuar në bordin e jahtit luksoz. Georgina vuri në pah format e saj bombastike ...

40 artikuj të ndërlidhur »

E humbi Stambollin, Erdogan deklarohet pas zgjedhjeve

Antpress - parë: 9 orë

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka folur për herë të parë pas zgjedhjeve të sotshme për qytetin e Stambollit. “Dëshiroj që rezultatet e zgjedhjeve për komunën metropolitane të Stambollit ...

91 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Delfini i vogël shfaqet në plazhin e Ishmit

Antpress - parë: 23 orë

Kjo verë duket se ka ardhur mjaft interesante për shqiptarët. Nëpër plazhet e vendit tonë janë shfaqur disa krijesa të çuditshme dhe të rralla. Çudia e radhës është regjistruar në Ishëm.

13 artikuj të ndërlidhur »

Ja disa nga tatuazhet më të bukur të bërë në qafë

Antpress - parë: 23 orë

Tatuazhet e bëra në qafë kanë shumë sukses sot, megjithëse ideja për të duruar gjilpërën rreth qafës nuk iu pëlqen shumë njerëzve. Një tatuazh në qafë mund të admirohet për bukurinë e tij dhe efektin ...

VATRA u bën thirrje palëve në Shqipëri të ulen në bisedime

Antpress - 23.06.2019

Organizata shqiptaro-amerikane VATRA u bëri thirrje palëve politike në Shqipëri që të ulen në bisedime t’i ofrojnë popullit një zgjidhje afatgjatë, që të mund të sigurojë jo vetëm standardet ...

OSMANI TË HËNËN DO TA PADITË ASH-në

Antpress - 22.06.2019

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani do të ngrejë pa*di-penale kundër Aleancës për Shqiptarët për shpifje dhe rr*ënim të integritetit. Ai tha se afati prej 24 orëve për të kërkuar falje ka kaluar.

Kër*cënon Trumpi: Në rast luf*te Irani zhduket

Antpress - 22.06.2019

Presidenti amerikan Donald Trump e paralajmëroi Iranin se në rast lu*fte, do të përballet me zhdukjen. Duke folur për NBC shefi i Shtëpisë së Bardhë e beri të qartë se Shtetet e Bashkuara janë të ...