TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Antpress

Ta ndihmojnë Rrahimin e vogël nga Kumanova

Antpress - I sapo botuar

TA NDIHMOJMË RRAHIMIN E VOGËL NGA KUMANOVA Të dashur vëllezër dhe motra, miq të nderuar, ky bukurosh nga Kumanova, Rrahim Shakiri, djali i Erginit, i ka tre dijagnoza të vështira.

Zhvillimet në BFI, reagon Bekir Halimi

Antpress - parë: 32 min

Sonte ndodhi nje ngjarje ne objektin e BFI ku Skender Bozuku me nje dokument te dhene nga gjykata tregoi se ai eshte tanime Reis i BFi-se, ku edhe hyri ne objektin e BFI-se.

110 artikuj të ndërlidhur »

Dënimi i dy të rinjve shqiptarë Artan Grubi: Stop drejtësisë selektive

Antpress - parë: 1 orë

“STOP drejtësisë selektive, urgjentisht nevojitet veting i tërësishëm”, ky është qëndrimi i shprehur në Fejsbuk nga deputeti integrist Artan Grubi, rreth dënimit të shqiptuar sot nga Gjykata e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

MPB: Çështjet e brendshme të BFI-së janë punë e anëtarëve, MPB-ja nuk është e përfshirë

Antpress - parë: 1 orë

Ministria e Punëve të Brendshme përmes një komunikate për media thekson se sot ka ndërhyrë në selinë e Bashkësisë Fetare Islame në Shkup, duke shtuar se nuk kanë konstatuar prishje të qetësisë dhe ...

110 artikuj të ndërlidhur »

BDI për ndodhitë e fundit në BFI: Si parti i japim mbështetje të plotë automonisë së BFI-së

Antpress - parë: 1 orë

Bashkimi Denokratik per Integrim shpreh pakenaqesine e plote per menyren se si disa struktura tentuan sot te nderhyjne ne punen e Bashkesise fetare Islame.

110 artikuj të ndërlidhur »

Ivanovska: Opozita ka dorëzuar 15 ankesa për fushatën zgjedhore, ka ankesa edhe nga qytetarët

Antpress - parë: 1 orë

Rreth 15 ankesa ka dorëzuar partia opozitare deri te Komisioni për Antikorrupsion për keqpërdorim gjatë fushatës zgjedhore, ndërsa ankesa ka edhe nga qytetarët.

6 artikuj të ndërlidhur »

Pamje skandaloze që shihen nga rruga në hotelin në Gostivar!

Antpress - parë: 2 orë

Deri në Pa Censurë: Tung Pa Censurë, çdo natë na shqetësojnë këto pamje nga hotel Hil*on në Gostivar! Nuk e di si nuk kanë turp, le të bëjnë gjeste të tilla por jo kështu sepse gjithcka duket në ...

Sulejman Rexhepi për gjykatësen: Kam dëgjuar se është e sëmurë, le të vd.es!

Antpress - parë: 2 orë

Kryetari i BFI-së, Sulejman Rexhepi, tha se gjykatësja ka sjellë vendim duke u bazuar në një dokumentacione të fal.sifikuar. Madje, ai komentoi edhe zërat se ajo është e sëm.urë dhe vuan nga probleme ...

110 artikuj të ndërlidhur »

Prej sonte jemi në krah të kundërt me Qeverinë

Antpress - parë: 2 orë

Kreu i BFI-së, Sulejman ef. Rexhepi, në preskonferencën e sontme të organizuar enkas pas ndodhive të fundit, ku sipas kreut të BFI-së vendimi i gjykatës për shkarkimin e tij është i porositur dhe i ...

110 artikuj të ndërlidhur »

Rexhepi: nuk ka vota muslimane për pushtetin pa reforma në drejtësi

Antpress - parë: 2 orë

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), Sulejman Rexhepi tha se në mbledhjen e jashtëzakonshme në Fakultetin e Shkencave Islame në Kondovë se BFI vendosi se do të kyçet në propagandën kundër ...

110 artikuj të ndërlidhur »

Rexhepi: Nëse Buzuku është musliman, edhe qentë janë musliman

Antpress - parë: 2 orë

Në preskonferencën e ftuar për gazetarët nga BFI-ja, Ulema Ef. Sulejman Rexhepi në pyetjen e gazetarëve se a do të rrespektohet vendimi gjyqësor dhe a do të zëvendësohet nga Skender Buzuku.

110 artikuj të ndërlidhur »

Kryetari i Lëvizjes për reforma në BFI, Afrim Tahiri mohon çdo lidhje me ngjarjet e sodit në BFI

Antpress - parë: 2 orë

Jemi thellësisht të in.dinjuar nga disa përpjekje të strukturave të caktuara të d.yshimta që, me rastin e fundit që po ndodhë në Bashkësinë Fetare Islame në RMV ta ndërlidhin dhe emrin e LËVIZJES ...

110 artikuj të ndërlidhur »

LAJMI FUNDIT: Buzaku largohet nga selia e BFI-së

Antpress - parë: 2 orë

Pas tentimit për shkarkim të kreut të BFI-së, Sulejman ef. Rexhepi dhe rr.ëmujës së shkaktuar brenda BFI-së gjatë ditës së sotme, si dhe deklaratave që Skender Buzaku ka dhënë se ai është Reisi i ri, ...

110 artikuj të ndërlidhur »

Rexhepi: nuk ka vota muslimane për pushtetin pa reforma në drejtësi (VIDEO)

Antpress - parë: 2 orë

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), Sulejman Rexhepi tha se në mbledhjen e jashtëzakonshme në Fakultetin e Shkencave Islame në Kondovë, BFI vendosi se do të kyçet në propagandën kundër ...

110 artikuj të ndërlidhur »

Sulejman Rexhepi me tespih ne dorë: Nuk i frikësohem policisë o burra

Antpress - parë: 3 orë

Sulejman Rexhepi kryetar i BFI-së, sonte në një mbledhje në Kondovë në fakultetin e Shkencave Islame tha se nuk i trembet policisë “Nuk i trembem policisë o burra” u shpreh me tona të larta reisi i ...

110 artikuj të ndërlidhur »

Sadiku: Votat e PDSH-së përcaktuan avantazhin e Pendarovskit

Antpress - parë: 3 orë

Nënkryetari i PDSH-së komenton rezultatin e Rekës Nënkryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Azem Sadiku thotë se votat që kjo parti ia dha kandidatit të koalicionit qeverisës, Stevo Pendarovski ...

231 artikuj të ndërlidhur »

Artan Grubi: Jam shumë i kënaqur me punën e ministrave të BDI-së

Antpress - parë: 3 orë

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi i pyetur se nëse ndonjë nga ministrat dhe funksionarët e BDI-së, duhet të zëvendësohen, ai është përgjigjur duke thënë se është i kënaqur nga të gjithë ministrat, ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Familja e Visar Behramit: Fajtor për këtë tragjedi është Parlamenti – aty burojnë rrugët e fatkeqësive (VIDEO)

Antpress - parë: 4 orë

Lavdim Behrami, familjar i 27 vjecarit Visar Behrami që humbi jetën mbrëmë derisa po punonte, ka fajësuar institucionet të cilat nuk nxjerrin ligje të duhura për punëtorët ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Ushqimet më të mira për të mbajtur në kontroll diabetin

Antpress - parë: 4 orë

Të gjesh kombinimet e duhura ushqimore me qëllimin që të mbash të ekuilibruar nivelet e sheqerit në gjak mund të jetë shumë e vëshitrë. Prandaj çdo frut apo perim që konsumohet duhet të jetë i duhuri.