TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Antpress

Hahn: Maqedonia e Veriut e meriton datën për fillim të negociatave

Antpress - I sapo botuar

Eurokomisari Johannes Hahn i ka ftuar vendet anëtare të BE-së të miratojnë nisjen e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut. Ai ka thënë sot se kjo duhet të bëhet në afat sa më të shkurtë.

63 artikuj të ndërlidhur »

Vri*tet bruta*lisht nga hajdu*tët shqiptari në Greqi

Antpress - parë: 28 min

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Greqi, ku një shqiptar është god*itur me sende të forta në kokë në vendin e punës, duke gjetur kështu vd*ekjen.

‘Lutju Allahut’, ‘Allahut i qofshim falë’ – Fjalët e kosovarëve që përjetuan tmerrin në aeroplan

Antpress - parë: 38 min

10 persona janë lënduar në një fluturim i linjës Prishtinë-Basel si pasojë e turbulencave që ka pasur aeroplani. Ndërkaq mësohet se në bordin e aeroplanit Boeing të kompanisë AKL Airlanes kanë qenë ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Xhaferi: Me Kinën jemi larg, por kemi marrëdhënie të shkëlqyera

Antpress - parë: 38 min

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën Popullore të Kinës, sot në Shangai realizoi takim me Dong Junhu, kryetar i ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Zana Avdiu : Gratë njëherë e përgjithmonë duhet me heqë dorë prej arit, dallamave, dimijave, e këtyre broçkullave tjera ...

Antpress - parë: 2 orë

Shkruan Zana Avdiu Grate, njehere e pergjithmone duhet me heqe dore prej arit, dallamave, dimijave, e ktyne broçkullave tjera te zbukurimit. Secila grua duhet te dale prej moçalit ne te cilin gjendet.

Amfilohije: Vuçiç është tradhtar, sjellja dhe veprimet …

Antpress - parë: 3 orë

Metropoliti serb është përplasur keq me presidentin serb Aleksandar Vuçiç gjatë mbledhjes së Asamblesë së Shenjtë të Kishës Ortodokse të Kishës Ortodokse Serbe, shkruan gazeta maleze ‘Vijesti’.

7 artikuj të ndërlidhur »

Rrugët e arnuara, makth për banorët e Likovës

Antpress - parë: 3 orë

Rrugë e ngushtë me gropa të thella. Asfalt i vjetër, vende-vende i prerë. Në mbikalime duhet t’i hapësh krahun kolonës së veturave përballë, kurse nga automjetet e mëdha duhet të futesh në ara për ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Mickoski: Pushteti i Zaevit po bie, VMRO-ja vetëm ngrihet

Antpress - parë: 3 orë

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hritijan Mickoski gjatë shënimit të përvjetorit të 29 të partisë tha se dy gjera janë të sigurta, se pushteti i Zaevi po bie ndërsa ai i VMRO-DPMNE-së po ngrihet.

28 artikuj të ndërlidhur »

Pendarovski: Une u sqarova me Edi Ramën!

Antpress - parë: 3 orë

Ehe presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka deklaruar se është sqaruar me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Pendarovski në rrjetin social twitter ka treguar se ka kontaktuar me ...

56 artikuj të ndërlidhur »

Dalin pamje përbrenda aeroplanit Prishtinë- Bazel!

Antpress - parë: 3 orë

121 pasagjerë në bordin e aeroplanit Boeing të kompanisë AKL Airlanes janë tronditur mbrëmë. Nga këta 10 persona janë lënduar në aeroplanin që po udhëtonte nga Prishtina për në Bazel.

45 artikuj të ndërlidhur »

Sekuestrohet pasuria marramendëse e Admir Muratajt dhe familjarëve të tij

Antpress - parë: 3 orë

Policia e Shtetit ka sekuestruar në Tiranë rreth 1.5 milion euro pasuri në pronësi të shtetasit Admir Murataj dhe familjarëve të tij. Burimet zyrtare raportojnë se në kuadër të luftës kundër krimit ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Zaevi paralajmëroi ndërrim të 8 ministrave dhe 20 drejtorëve deri në fund të muajit

Antpress - parë: 3 orë

Gjithsej 8 ministra, aq edhe zëvendës/ministra dhe rreth 20 drejtorë të ndërmarrjeve publike do të ndërrohen deri në fund të qershorit, paralajmëroi mbrëmë nga seanca e Komitetit Qendror të LSDM-së ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Planifikoni pushime? Ja befasitë e temperaturave

Antpress - parë: 4 orë

Ashtu siç kishin paralajmëruar sinoptikanët duke filluar nga dita e sotme do të ketë ulje të ndjeshme të temperaturave. Sakaq, sipas asaj që raporton IGJEUM ditën e sotme nuk priten reshje.

Pasagjerët tregojnë se si edhe karriget dolën nga vendi si pasojë e turbulencave Prishtinë-Zvicër

Antpress - parë: 13 orë

10 persona janë lënduar pasi aeroplani Boeing i kompanisë AKL Airlanes që po udhëtonte nga Prishtina për në Bazel pati turbulenca të mëdha 20 deri 25 minuta para uljes.

45 artikuj të ndërlidhur »

Rashica: Nuk e ndërroj Kosovën, edhe po të më kërkonin 100 kombëtare

Antpress - parë: 16 orë

Këtë javë, n’Kosovë Show ka qenë ylli i Kombetares së Kosovës në futboll, Milot Rashica. Ai ka shpalosur detaje të jetës dhe karrierës së tij, duke zbuluar edhe disa të pathëna.

124 artikuj të ndërlidhur »

Zaev : 8 ministra dhe mbi 20 drejtorë do të ndërrohen

Antpress - parë: 17 orë

Kryeministri Zoran Zaev paralajmëroi rikonstruimin e Qeverisë, ku do të ndërrohen 8 ministra dhe së paku 20 drejtorë.Emrat e ministrave të ri do të publikohen në fund të javës tjetër.

26 artikuj të ndërlidhur »

Kryesia qëndrore e LSDM-së pa asnjë shqiptarë, ja përbërje e re

Antpress - parë: 17 orë

Drejtori i “Ujësjellësit dhe-Kanalizimeve”, Dushko Veskovski është sekretari i ri organizativ i LSDM-së. Ai vjen në vendin e Mile Zeçeviçit, ndërsa Dane Taleski përsëri do të jetë sekretar për ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Partitë shqiptare dje e bënë president, sot i drejtojnë kritika! (VIDEO)

Antpress - parë: 17 orë

Reagime të shumta nga partitë shqiptare pas deklaratave të Presidentit të Shtetit Stevo Pendarovski se heqja eventuale e kufirit mes Shqipërisë dhe Kosovës mund të shkaktonte tensione në rajon.

56 artikuj të ndërlidhur »

Filloi seanca e Bordit qendror të LSDM-së

Antpress - parë: 18 orë

Filloi seanca e nëntë e Bordit qendror të LSDM-së në Ohër. Në seancë pritet zgjedhja e udhëheqësisë së re partiake, si dhe rrumbullaksimi i ndryshimeve të brendshme partiake.

26 artikuj të ndërlidhur »

Videot deepfake mund të ‘nxisnin’ trazira të dhu*nshme shoqërore

Antpress - parë: 19 orë

Mark Zuckerberg ka zbuluar një truk digjital i cili mund të bëjë që çdokush të thotë gjithçka. “Deepfake” (video të dubluara) është një teknikë që bazohet në inteligjencën artificiale.

6 artikuj të ndërlidhur »