TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Kush është rusi i kërkuar për 20 vrasje, që dyshohet se fshihet në Shqipëri

Alsat - 22.05.2019

Një shtetas rus, i konsideruar si një kriminal i rrezikshëm nga autoritetet në Moskë, dyshohet se strehohet në Shqipëri, pasi ka edhe nënshtetësi shqiptare.

Plani i Macronit për zgjedhjet e BE-së

Alsat - 22.05.2019

Vetëm edhe një ditë na ndanë nga fillimi i zgjedhjeve për Parlamentin Evropian, të cilat do të fillojnë më 23 maj për disa vende anëtare të BE-së dhe do të përfundojnë më 26 maj 2019 për të gjitha ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Fytyra e mërgimtarit shqiptar, në muralin e madh të New York-ut

Alsat - 22.05.2019

Fytyra e një mërgimtari shqiptar me plis, të fiksuar në një nga fotografitë historike nga “Ishulli i Emigrantëve” Ellis (Ellis Island), në New York është bërë pjesë e një nga muraleve më të mëdhenj ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Një ligj i rrogës minimale për të gjitha shtetet e BE’së?

Alsat - 22.05.2019

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker bëri thirrje sot që të krijohet një ligj për rrogë minimale që do implementohej në gjithë Bashkimin Europian.

Trump paralajmëron Meksikën: Ndali migrantët ose do të përgjigjesh

Alsat - 22.05.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Meksika nuk po bën asgjë për të ndalur migrantët e jashtëligjshëm të cilët arrijnë në kufirin jugor me Shtetet e Bashkuara.

Seanca për heqjen e mandatit të Gruevskit është caktuar për të enjten

Alsat - 22.05.2019

Komisioni kuvendor për Çështje të Rregullores dhe të Mandatit dhe Imunitetit të enjten duhet të debatojë për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski.

24 artikuj të ndërlidhur »

Seanca të reja për rastet “Tortura”, “Titanik 3” dhe “T.N.T.” të PSP-së

Alsat - 22.05.2019

Në Gjykatën penale në Shkup sot janë caktuar seanca të reja për rastet “Tortura”, “Titanik 3” dhe “T.N.T.” të Prokurorisë Speciale Publike. Lënda “Tortura” e PSP-së ka të bëjë me mënyrën e arrestimit ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Ligjet e sigurisë sot para deputetëve

Alsat - 22.05.2019

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet ta mbajë seancën e 99-të në të cilën në lexim të dytë janë shumë ligje nga sfera e sigurisë. Në këtë seancë duhet të shqyrtohet Propozim ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Juventusi vihet në gjah pas yllit të Lacios

Alsat - 22.05.2019

Sipas mediave prestigjoze italiane, Fabio Paratici dhe Pavel Nedved janë rikthyer fuqishëm në skenë për të marrë shërbimet e mesfushorit serb Sergei Milinkoviç-Saviç dhe kanë arritur tashmë ...

Kërkesat e mamas dhe paga, larguan Rabiotin nga Barça

Alsat - 22.05.2019

Adrien Rabiot ka qenë shumë pranë Barcelona-s, por kërkesat e mamasë së tij Veronik, si dhe blerja e Frenkie de Jong, eventualisht prishën marrëveshjen.

Tani bashkëshortja e Kasiljas kapet nga një tumor

Alsat - 22.05.2019

Familja e Iker Kasijasit duket se nuk ka qetësi këto kohë. Pak ditë pasi portieri u godit nga një infarkt që e ka detyruar të tërhiqet nga futbolli i luajtur, tashmë është një tjetër fatkeqësi që ka ...

Arsovski: Partitë nuk dinë të lundrojnë në ujëra të qeta

Alsat - 22.05.2019

Analisti Petar Arsovski, i ftuar në emisionin “Programi 200”, thotë se partitë politike në vend duhet të gjejnë arsye të tjera të ekzistimit të tyre. Sipas Arsovskit, partitë nuk dinë të lundrojnë në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Selimi: Partitë politike veprojnë me “mendësi feudaliste”

Alsat - 21.05.2019

Sefer Selimi, aktivist i shoqërisë civile, në emisionin “Programi 200” tha se në vendin tonë kemi të bëjmë me një “mentalitet fedualist” se si veprojnë partitë që janë në pushtet.

Alaskë, SHBA-ja intercepton avionë ushtarakë rusë në zonë neutrale

Alsat - 21.05.2019

Aeroplanët luftarakë amerikanë interceptuan gjashtë avionë ushtarakë rusë që po hynin në zonë neutrale pranë brigjeve të Alskës, njoftuan sot forcat e armatosura amerikane, duke theksuar se avionët ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtarët amerikanë informojnë kongresin për kërcënimin nga Irani

Alsat - 21.05.2019

Zyrtarë të lartë të administratës së Presidentit Donald Trump po informojnë të martën me dyer të mbyllura anëtarët e Kongresit lidhur me kërcënimin që ata thonë se paraqet Irani.

FRONTEX nis misionin në kufirin shqiptaro-grek

Alsat - 21.05.2019

Agjencia europiane e Rojes Bregdetare dhe të Kufirit, FRONTEX, nisi sot misionin e saj në Shqipëri për menaxhimin e përbashkët të kufirit, i pari i këtij lloji në një shtet jo anëtar të Bashkimit ...

Basha përsërit: Zgjedhje nuk ka!

Alsat - 21.05.2019

Lideri i opozitës ripërsëriti se zgjedhjet duhet të ndalen me çdo kusht që bashkitë të mos drejtohen nga kriminelë dhe të emëruar prej kriminelëve. “Tani kërkon të çimentojë pushtetin e krimit duke ...

Maas: Vetëm e fuqishme Europa mund të ketë një zë në nivel botëror

Alsat - 21.05.2019

Vetëm një BE e fuqishme mund të ketë një zë në nivel botëror, deklaroi sot ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas pasi u takua me homologët e tij nga shtetet baltike në Hamburg.

Macron: Këto janë zgjedhjet europiane më të rëndësishme që prej 1979

Alsat - 21.05.2019

Jam një patriot europian, nuk mund të jem një spektator i zgjedhjeve të BE-së më 26 maj, deklaroi sot presidenti francez, Emmanuel Macron në një intervistë të publikuar në shtypin francez.

9 artikuj të ndërlidhur »

Formatimi i qeverisë, takim kokë më kokë mes Zaevit dhe Ahmetit

Alsat - 21.05.2019

Filluan takimet për “ fshesën” e paralajmëruar nga kryeministri. Takimi sy më sy mes partnereve të koalicionit Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti nuk zgjati më shumë se 60 minuta.

55 artikuj të ndërlidhur »