TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Zaev: “Fshesë” për arrogantët dhe joprofesionistët nëpër institucione

Alsat - 22.05.2019

Lideri i LSDM-së dhe i BDI-së, Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti për rikonstruimin e Qeverisë së pari do të bisedojnë me bashkpartiakët dhe më pas në nivel të liderëve, kjo është dakorduar dje në takimin e ...

55 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet një person për trafikim me njerëz

Alsat - 22.05.2019

Një person është arrestuar në Fushë Kosovë, nën dyshimin se ka kryer veprën penale trafikim me njerëz, njofton Policia. Në lidhje me rastin është intervistuar një femër, që dyshohet të jetë viktimë e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Ndërron jetë njëri nga të aksidentuarit në autostradën ‘Arbën Xhaferi’

Alsat - 22.05.2019

Ka ndërruar jetë njëri nga tre personat e akisdentuar në autostradën ‘Arbën Xhaferi’, aksident ky që kishte ndodhur më 17 maj, njofton Policia. Aksidenti kishte ndodhur në mes dy veturave dhe një ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Forcat ajrore greke zhvillojnë teste në hapësirën tonë ajrore

Alsat - 22.05.2019

Avionët luftarakë fluturuan sot në hapësirën tonë ajrore për herë të parë si pjesë e operacioneve të NATO-s. Këto fluturime vijnë në kuadër të një marrëveshje të nënshkruar nga kryeministri grek, ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet në PE, aplikacion për orientimin e votuesve të pavendosur

Alsat - 22.05.2019

Ndihma tek të pavendosurit për të zgjedhur partinë më të afërt me vlerat e tyre dhe vizionin e tyre politik duke sjellë sa më shumë qytetarë të BE të jetë e mundur për të votuar, është qëllimi i ...

E rrallë, në Poloni një grua lind gjashtë fëmijë

Alsat - 22.05.2019

Një grua polake 29 vjeçare ka lindur gjashtë fëmijë. Ajo sot ka qenë e aftë që të ngritët nga shtrati i saj i spitalit dhe ka vizituar fëmijët e saj të cilët janë në inkubator dhe janë plotësisht të ...

Xhaferi me Delegacion shtetëror në Selinë e Shenjtë në Romë

Alsat - 22.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, më 24 maj do e paraprijë Delegacionin shtetëror për shënimin e manifestimit tradicional “Maqedonia për Nder të Sh.

11 artikuj të ndërlidhur »

Gjermania me ligj lejon ngasjen e trotineteve elektrike në zonat urbane

Alsat - 22.05.2019

Dhoma e Lartë e Parlamentit gjerman votoi një ligj që lejon trotinetet elektrike të përdoren në rrugë publike, por edhe në shtigje të biçikletave. Lajmi u mirëprit nga kompanitë e tilla si “Bird ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Прогноза за времето денеска

Alsat - 22.05.2019

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд претежно попладне и кон крајот на денет. Ќе има и појава на грмежи и краткотрајно засилување на ветерот.

Studimi i OKB-së: Bota në rrezik të lartë për një luftë bërthamore

Alsat - 22.05.2019

Rreziku që bota të përjetojë një luftë bërthamore aktualisht është në nivelet më të larta që prej Luftës së Dytë Botërore. Kështu thotë një studim i Kombeve të Bashkuara, që u bën thirrje fuqive të ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Gjysma e amerikanëve parashikojnë luftë me Iranin brenda pak vitesh

Alsat - 22.05.2019

Gjysma e amerikanëve besojnë se Shtetet e Bashkuara do të angazhohen në një luftë me Iranin gjatë disa viteve të ardhshme, sipas një sondazhi të lëshuar sot nga Instituti Ipsos dhe Reuters, në mesin ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Gjashtë të vdekur në trazirat pas zgjedhjeve në Indonezi

Alsat - 22.05.2019

Gjashtë persona kanë vdekur dhe mbi 200 të tjerë janë plagosur në Indonezi gjatë trazirave që kanë kapluar një pjesë të Xhakartës të martën vonë pasi komisioni zgjedhor atje konfirmoi se Joko Widodo ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Vetëm 7 gra në botë mund të vishen me të bardha përpara Papës

Alsat - 22.05.2019

Pak kush është në dijeni që kur takon Papën ekziston një kod i caktuar veshjeje. Njësoj si në të gjitha kishat katolike, shpatullat duhet të jenë të mbuluara dhe fundi asnjëherë mbi gju.

Rita Ora rrëfen udhëtimin drejt Kosovës: Ishte më keq seç e prisja

Alsat - 22.05.2019

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora u kthye në Kosovë pak janë më parë me Unicef për të vizituar familjet e varfra. Në një intervistë për The Sun, Rita tha se u kthye në vendlindje sepse nuk ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Mashtroi zviceranen 55 vjeçare duke i marrë mbi 150 mijë franga, arrestohet i dyshuari

Alsat - 22.05.2019

Një grua 55 vjeçe nga regjioni i Kreuzlingenit (Kantoni Thurgau) ka marrë të martën e kaluar një thirrje telefonike nga një person i panjohur, i cili i ka folur në gjermanishten letrare, shkruan ...

Serbia ngurron t’ia dorëzojë Hagës dy radikalët, reagojnë institucionet ndërkombëtarë të drejtësisë!

Alsat - 22.05.2019

Ngurrimi i Serbisë që t’ia dorëzojë Hagës dy persona, ka bërë që prokurori ndërkombëtar, Serge Brammertz të shkojë në Beograd. Ai ka kërkuar nga autoritetet serbe të drejtësisë që të arrestojnë ...

Janë përjashtuar nga komunikacioni 24 vozitës pa patent shoferë

Alsat - 22.05.2019

Gjashtë persona janë lënduar rëndë në gjithsejt 11 fatkeqësi komunikacioni gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB Shkup. Siç informuan nga SPB Shkup, janë përjashtuar nga komunikacioni 24 vozitës të ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Trafik droge dhe armë, goditet banda shqiptare në Itali

Alsat - 22.05.2019

Në orët e para të mëngjesit të sotëm policia italiane e Bergamos ka ekzekutuar operacionin e koduar “Snowfall” i cili ka çuar në shkatërrimin e një grupi trafikantësh shqiptarë.

6 artikuj të ndërlidhur »

Ishulli i njohur do të kompensojë turistët nëse bie shi

Alsat - 22.05.2019

Vetëm një gjë mund të prishë pushimet verore: shiu. Por një ishull italian jashtë brigjeve të Toskanës ka bërë një ofertë tepër të mirë. Cdo hotel në Elba të Italisë do rimbursojë turistët për cdo ...

9 artikuj të ndërlidhur »

SHBA akuzon qeverinë siriane për sulm të ri me armë kimike

Alsat - 22.05.2019

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë akuzuar qeverinë siriane për një sulm të ri me armë kimike. “Ne po mbledhim ende informacion mbi incidentin e së dielës, por përsërisim paralajmërimin tonë se ...

9 artikuj të ndërlidhur »