TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Gazetarë kujdes kalon Gatusso

Alsat - 17.01.2019

Situata te Milani nuk është aspak e mirë. Si të mos mjaftonte përshtjellimi që ka sjellë sulmuesi Higuan, “djalli” ka humbur edhe Superkupën e Italisë ndaj Juves.

Hani nga Prishtina shkon në Tiranë

Alsat - 17.01.2019

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Evropian do të vizitojë sot edhe Shqipërinë. Lajmi bëhet i ditur nga ambasadori i delegacionit të BE-së në Shqipëri Luigi Soreca.

113 artikuj të ndërlidhur »

Hardeni kot numëroi deri në 58-të (VIDEO)

Alsat - 17.01.2019

Skuadra e Bruklin Nets pas dy vazhdimeve me rezultatin 145:142 e mundi Hjustonin. Në orvatjen për të shënuar një rezultat të mirë Roketsave, nuk iu ndihmuan as 58 pikët e shënuara nga Xhejms Harden.

Rrugët e pa pastruara, struganët padisin Komunën

Alsat - 17.01.2019

Qytetarët e Strugës kërkojnë dëmshpërblime nga komuna dhe ndërmarrja publike komunale, të angazhuar për mirëmbajtjen e qytetit gjatë dimrit, për shkak të lëndimeve nga akulli dhe dëbora.

5 artikuj të ndërlidhur »

“Snajperisti” shënon rekord të ri në NBA (VIDEO)

Alsat - 17.01.2019

Golden Stejt Voririos, ka vazhduar me dominim e tyre në NBA. Pas Denverit, këta ia mbushën koshin edhe skuadrës së Nju Orleans, të cilët i mundën me rezultatin 147:140.

Asnjë gjurmë nga dhunuesi i Selës, Vojminovski

Alsat - 17.01.2019

Prokuroria Publike kërkon dëshmi nëse dikush e ka ndihmuar gjatë arratisjes Nikolla Vojminovskin, i dënuar me 13 vjet e gjysmë burg për vrasjen në tentativë të kryetarit të Aleancës për shqiptarët, ...

22 artikuj të ndërlidhur »

10-tëshe e pastër (VIDEO)

Alsat - 17.01.2019

Amerikania Kejtlin Ohashi, arriti të bëhet hit në botë edhe pse sporti i saj nuk është në mesin e sporteve me shikueshmëri të madh. Ohashi në garat universitare të UCLA-së, për paraqitjen e saj ka ...

Sot votohet ligji i ri i Anti-korrupsionit

Alsat - 17.01.2019

Përbërja e re e Komisionit Antikorrupsion do të ketë proces të vështirë për kthimin e besimit të qytetarëve në këtë institucion. Ekspertët që i kontaktoi Alsat-i shprehen se përveç asaj që në ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Sindikatat e Pavarura paralajmërojnë rikthimin e protestave

Alsat - 17.01.2019

Konfederata e sindikatave paralajmëron protesta për shkak të mos përfilljes së kërkesave nga ana e Institucioneve. Protestat do të nisin nga qyteti i Shtipit më 26 janar prej ku do të njoftojnë edhe ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Komersant: Moska kundër korrigjimit të kufijve, Serbia me këtë e njeh Kosovën

Alsat - 17.01.2019

Vizita e presidentit Vladimir Putin në Beograd ka rëndësi politike dhe duhet të jetë përgjigje në pyetjen e parimit: nëse Serbia është e gatshme të jetë një aleat kyç i Moskës në rajon dhe të ...

Të punësuarit e DSK-së, edukime pas reformave

Alsat - 17.01.2019

Të gjithë të punësuarit e Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim të cilët do të transferohen në Agjencinë për Siguri Kombëtare e cila pritet të formohet, do t’i nënshtrohen filtrimit duke kaluar edhe ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Pas shpëtimit të qeverisë greke, në radhë Marrëveshja e Prespës

Alsat - 17.01.2019

Pasi Qeveria “Cipras” morri votëbesimin nga Kuvendi grek, tani është e hapur rruga për ratifikimin e marrëveshjes së Prespës. E njëjta të premten do të hyjë në procedurë parlamentare.

50 artikuj të ndërlidhur »

Infrastruktura pengon shkëmbimin tregtarë Maqedoni-Bullgari

Alsat - 17.01.2019

Ndonëse shkëmbimi tregtar mes Maqedonisë dhe Bullgarisë pas nënshkrimit të marrëveshjes për fqinjësi të mirë shënon rritje, akoma ekzistojnë barriera për bizneset.

Revizioni zbulon parregullsi në Agjencinë e Investime të Huaja

Alsat - 17.01.2019

Agjencia për Investime të Huaja dhe Promovimin e Eksportit ka paguar ndihmë shtetërore për investitorët e huaj pa dokumentacion të plotë, thuhet në raportin e Revizionit Shtetëror mbi punën e këtij ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Seanca për “Mostrën”, me dyer të mbyllura

Alsat - 17.01.2019

Seanca e rastit “Monstra” u zhvillua me dyer të mbyllura për publikun për shkak se u prezantuan bisedat e përgjuara, të cilat ndërlidhen me vrasjen e pesëfishtë te Liqeni Smilkoves më 12 prill të ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Alarm i rrejshëm për vendosjen e minave në Kuvend

Alsat - 17.01.2019

Një shtetas 40-vjeçar nga Shkupit dje ka raportuar në polici se ka vendosur mina para Kuvendit dhe para një spitali. Sipas informatave nga Ministria e Punëve të Brendshme, dje në ora 23:05, D.I.

9 artikuj të ndërlidhur »

Remenski: Nuk kemi nevojë për zgjedhje parlamentare

Alsat - 17.01.2019

Shumica parlamentare akoma nuk ka vendosur për mënyrën e zgjedhjes së kandidatit për president të shtetit. LSDM-ja në kuadër të partisë ka diskutuar por pa vendim konkret, nëse janë për kandidat ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Mançevski sërish premton sistematizimin e administratorëve

Alsat - 17.01.2019

Deri në mes të këtij viti do të përfundojë procesi i sistematizimit të administratorëve të angazhuar nga Sekretariati për Implementimin e Marrëveshjes së Ohrit.

5 artikuj të ndërlidhur »

Ministrat e rinj të Shqipërisë betohen tek Meta, mungon Rama

Alsat - 17.01.2019

Emrat e rinj të kabinetit qeveritar të Shqipërisë u betuan para Presidentit Ilir Meta. Në këtë ceremoni vihet re mungesa e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, i cili ka një konflikt të hapur me ...

35 artikuj të ndërlidhur »

BREXIT, May nis konsultimet për gjetjen e një zgjidhje

Alsat - 17.01.2019

Kryeministrja britanike, Theresa May i ka mbijetuar mosbesimit në Parlamentin britanik, dhe menjëherë ka njoftuar nisjen e konsultimeve me udhëheqësit politikë parlamentarë, por kreu i opozitës ka ...

93 artikuj të ndërlidhur »