TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Mot me i ngohtë dhe me frymë në Maqedoninë e Veriut

Alsat - 19.03.2019

Moti në Maqedoni paradite do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në orët e pasdites do të ketë kushte për shi lokal me bubullima, veçanërisht në rajonet malore.

34 artikuj të ndërlidhur »

Liga e Kampionëve larg nga Bufoni, edhe te PSZH

Alsat - 18.03.2019

Xhanluixhi Bufon duket se nuk do të bëjë realitet ëndrrën e tij për të fituar Ligën e Kampioneve as me PSZH, pasi në klubin parisien nuk po mendojnë që të zgjatin bashkëpunimin me portierin italian ...

Murinjo: Mbape , investim më i mirë për të ardhmen

Alsat - 18.03.2019

Hoze Murinjo në të ardhmen, në cilindo klub që të shkojë, kërkesa e tij për merkaton do të jetë vetëm një: Kilian Mbape. Trajneri portugez është i sigurt se aktualisht nuk ka futbollist që vlen më ...

Xhaka , tani nuk është kapiten i parë i Zvicrës

Alsat - 18.03.2019

Kthimi i Stefan Lihtshtajner në radhët e përfaqësueses së Zvicrës ka kthyer përsëri diskutimet mbi atë që duhej të mbante shiritin e kapitenit në radhët e saj.

11 helmet më të shpeshta në ushqime

Alsat - 18.03.2019

Ndotja e ushqimit mund të ndodhë në çdo kohë gjatë prodhimit: rritja, korrja, përpunimi, ruajtja, dërgimi ose përgatitja e ...

Dua Lipa shfaqet në rroba seksi

Alsat - 18.03.2019

Dua Lipa u shfaq në një fustan elegant në prezantimin e librit të të dashurit të saj Isaac Carew në ...

Duraku, medalje e bronzit në Lojrat Specale në Abu Dabi

Alsat - 18.03.2019

Shtohet numri i medaljeve në Lojrat Speciale Botërore në Abu Dabi, sa i përket ekspeditës nga Maqedonia. Së fundit , Sara Duraku, së bashku me trajnerin Ifraim Luta, arkëtoi medaljen e bronzit në ...

Nuk ka votim të ri mbi marrëveshjen e Brexit-it nëse nuk ndryshon

Alsat - 18.03.2019

Qeveria britanike nuk mund të paraqesë sërish për votim para deputetëve marrëveshjen e Brexit pa sjellë ndryshume substanciale, njoftoi sot presidenti i Dhomës së Komuneve, John Bercow.

37 artikuj të ndërlidhur »

NATO: Rusia t’i kthejë Krimenë Ukrainës

Alsat - 18.03.2019

Aleanca e Atlantikut të Veriut (NATO) ka bërë të ditur se nuk e njeh aneksimin rus të Krimesë dhe i bëri thirrje Moskës që qeverisjen e këtij gadishulli t’ia kthejë Ukrainës.

22 artikuj të ndërlidhur »

Edhe futbollistet dijnë të shkëmbejnë grushta (video)

Alsat - 18.03.2019

Gjatë fundjavës u regjsitruan një incident jo i përditshëm në përballjet e kombëtarëve të futbollit, kur u takuan Rusia dhe Zvicra. Futbollistet e dy kombëtareve, më saktëisht kapitenet e ekipeve ...

Zjarri në Malin e Karadakut vazhdon të jetë aktiv

Alsat - 18.03.2019

Zjarri në Malin e Karadakut i cili shpërtheu sot rreth orës 13:oo, është ende aktiv. Po digjet pylli rreth 1 400 metra lartësi mbidetare me një perimetër të madh.

23 artikuj të ndërlidhur »

Uiliem II përjashton Donis Avdijaj

Alsat - 18.03.2019

Sipas mediave holandeze Donis Avdijaj vazhdon të jetë një futbollist që nuk mëson nga gabimet dhe tashmë ka marrë ndëshkimin e radhës, ndëshkim që mund të konsiderohet më i rëndë që ka marrë ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Rusia njeh emrin e ri kushtetues, Republika e Maqedonisë së Veriut

Alsat - 18.03.2019

Rusia e ka njohur sot shtetin tonë nën emrin e ri kushtetues – Republika e Maqedonisë së Veriut, bëri të ditur sot Ministria e Punëve të Jashtme të Federatës Ruse.

22 artikuj të ndërlidhur »

Interi ka gati pasuesin e Spaletit në fund të sezonit

Alsat - 18.03.2019

Interi arriti të fitojë edhe në derbin e dytë për këtë sezon kundër Milan-it. Një ndeshje e përgatitur mirë nga trajneri Luçiano Spaletti dhe epërsia e zikaltërve u pa në rezultat dhe lojë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Vazhdon bastardimi i shqipes, këtë herë nga Qyteti i Shkupit

Alsat - 18.03.2019

Gabimet e vazhdueshme drejtshkrimore në tabelat e institucioneve kane nxjerrë në pah koordinimin e dobët mes qeverisë, grupit ndër resorësh për zbatimin e ligjit të gjuhëve dhe institucioneve.

Zidan nis revolucionin, do të largohen 9 lojtarë

Alsat - 18.03.2019

Zinedin Zidan dhe Florentino Perez po përgatisin revolucionin te Real Madrid. Sipas “Sportmediaset”, mund të ketë shumë lamtumirë në verë nga madrilenët, që mund të shkojnë deri në nëntë.

9 artikuj të ndërlidhur »

Volker: Përvjetori i aneksimit të Krimesë nga Rusia, një ditë e trishtë

Alsat - 18.03.2019

Kurt Volker, përfaqësuesi special amerikan për negociatat për Ukrainën, e cilësoi përvjetorin e aneksimit rus të Krimesë si një ditë të trishtë dhe ritheksoi kundërshtimin e SHBA-së ndaj këtij akti.

22 artikuj të ndërlidhur »

Meteori shpërthen pranë Tokës,10 herë më i fuqishëm se bomba atomike

Alsat - 18.03.2019

Trupi qiellor shpërtheu me një energji 10 herë më të fortë sesa ajo e lëshuar nga bomba atomike e Hiroshimës, sipas eksperteve të NASA-s, një lëmsh i tillë i zjarrtë i këtyre përmasave mund të pritet ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Holandë, arrestohet autori i dyshuar për sulmin terrorist në tramvaj

Alsat - 18.03.2019

Policia holandeze ka arrestuar një 37 vjeçar, të dyshuar për sulmin në një tramvaj në Utrecht të Holandës, ku tre persona u vranë dhe 5 të tjerë u plagosën.

89 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Azem Hajdarit, Gjykata në Shqipëri rihap çështjen

Alsat - 18.03.2019

Tre gjyqtarët e Krimeve të Rënda Dhimitër Lara, Nure Ndreni dhe Sokol Binaj vendosën të prishin dy vendimet që kishin dënuar Haxhinë për ta rihapur procesin me një tjetër trup gjykuese në Shkallën e ...

28 artikuj të ndërlidhur »