TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Shpallet tender ndërkombëtar për furnizimin e eko- autobusëve

Alsat - parë: 22 orë

Ndërmarrja Publike “Shkupi” sot ka njoftuar se është shpallur tenderi ndërkombëtar për furnizimin e autobusëve ekologjik CNG. “Procedura do të zhvillohet në pajtueshmëri me rregullat dhe procedurat e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Interi, për Ikardin kërkon argjentinasit te Juventusi

Alsat - parë: 22 orë

Sipas “La Gazzetta dello Sport” skuadra e Interit , ka ndërmend të tentojë blerjen e një tjetër argjentinasi, Paulo Dibala, për të cilin do të ofronte pikërisht Ikardin, i cili i pëlqen shumë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Kryeministrja e Zelandës së Re e nis fjalimin para Kuvendit me “Selam Alejkum”

Alsat - parë: 22 orë

Kryeministrja e Zelandës së Re, Xhasinda Ardern është betuar se asnjëherë nuk do ta përmend emrin e terroristit në dy xhami në qytetin Krajstçerç i cili vrau 50 persona.

89 artikuj të ndërlidhur »

Novicki kalon Çemberlejnin në listën e përhershme (video)

Alsat - parë: 22 orë

Legjenda e Dallas Maveriksit, Dirk Novicki , kishte një mbrëmje histrike në disfatën e skuadrës së tij në terrenin vendas ndaj Nju Orlindit. Kur kishte për tu luajtur edhe 8 minuta të çerekut të ...

UNESCO: Miliarda njerëz të privuar nga e drejta për ujë

Alsat - parë: 22 orë

Me gjithë përparimet e bëra gjatë 15 viteve të fundit, qasja te uji i pijshëm, i sigurt dhe i pastër, është një objektiv i paarritshëm për pjesën më të madhe të popullsisë së botës.

3 artikuj të ndërlidhur »

Xherdan Shaqiri, lërgohet nga kombëtarja e Zvicrës

Alsat - parë: 22 orë

Xherdan Shaqiri është larguar nga kombëtarja e Zvicrës, pas konfirmimit të problemit shëndetësor. Çështja është përshkruar si “një inflamacion i dhimbshëm në zonën e gjoksit” nga stafi mjekësor i ...

22 artikuj të ndërlidhur »

May diskuton për hapat e ardhshëm për Brexit

Alsat - parë: 22 orë

Kryeministrja Theresa May do të mbledhë kabinetin e saj ku pritet të të diskutojë për hapat e ardhshëm për Brexit, pasi kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve, John Bercow, vuri në dyshim planet e saj.

37 artikuj të ndërlidhur »

Tuna publikon shtatë videoklipe nga albumi i ri

Alsat - parë: 22 orë

Këngëtarja Altuna Sejdiu –Tuna, pas publikimit të albumit më të ri ‘Fortuna’, ka realizuar edhe videoklipet e shtatë këngëve që përmban ky album. Dy nga këngët vijnë me bashkëpunime.

34 artikuj të ndërlidhur »

SHBA redukton buxhetin për REL dhe Zërin e Amerikës, anulohen tre servise

Alsat - parë: 22 orë

Administrata e presidentit të SHBA-së, Donald Tramp parashtroi buxhetin për vitin 2020 i cili parasheh ulje të mjeteve për programe ndërkombëtare për 22 për qind, përfshirë edhe heqjen e tre ...

Jakimovski para gjykatësit, PTHP kërkon paraburgim

Alsat - parë: 22 orë

Ish-Kryetari i komunës së Karposhit, Stevço Jakimovski dhe dy punonjës komunal janë arrestuar sot për shkak të keqpërdorimit të detyrës zyrtare. Jakimovski derisa ishte kryetar komune, ka kryer ...

43 artikuj të ndërlidhur »

San Antonio befason kampionin aktual, fiton edhe Denveri

Alsat - parë: 22 orë

San Antonio ka mundur 111-105 Golden Stejtin, në një përballje e dominuar nga skuadra e Spurs. Fitorja e 42-të sezonale për San Antonio, që hedh një hap të madh drejt konsolidimit në një vend në play ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Mesazhi i fuqishëm i ish-presidentit Bush në përkrahje të migrantëve

Alsat - parë: 22 orë

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, George W. Bush, u tha shtetasve të rinj amerikanë në një ceremoni të natyralizimit se “migrimi është bekim dhe forcë”, pavarësisht politikave të ndërlikuara.

12 artikuj të ndërlidhur »

Vazhdon gjykimi për lëndën “Titanik” të PSP-së

Alsat - parë: 22 orë

Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike lidhur me parregullsitë zgjedhore. Kryetar i këshillit gjyqësor është gjykatësi Osman ...

5 artikuj të ndërlidhur »

BE: Brenda dy viteve të largohen nga tregu veturat me mortor diesel

Alsat - parë: 22 orë

Prodhuesit evropianë të automjeteve duhet t’i japin konsumatorëve më shumë lehtësira për të kthyer pas automjetet në kuadër të skandalit me motorët diesel, deklaroi dje Komisioni Evropian.

13 artikuj të ndërlidhur »

Lista e qyteteve më të lira dhe më të shtrenjta në botë

Alsat - parë: 22 orë

Parisi së bashku me Hong Kongun dhe Singaporin kryesojnë listën e qyteteve më të shtrenjta në botë. Është hera e parë që tri qytete ndajnë vendin e parë në historinë 30-vjeçare të vëzhgimit të ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet Stevço Jakimovski, ish kryetar i Komunës së Karposhit

Alsat - parë: 23 orë

Ish kryetari i komunës së Karposhit dhe lideri i partisë “Grom”, Stevço Jakimovski sot në mëngjes është arrestuar dhe është dërguar para gjykatësit të procedurës paraprake në Gjykatën Penale në Shkup.

43 artikuj të ndërlidhur »

Holandë, arrestohet i dyshuari për të shtënat në tramvaj

Alsat - 19.03.2019

Zyrtarët holandezë njoftojnë se është arrestuar një person i dyshuar për gjuajtje me armë, vrasjen e tre personave dhe plagosjen e pesë të tjerëve gjatë të shtënave me armë në tramvaj në Holandë, ...

89 artikuj të ndërlidhur »

20 vite nga përfundimi i Konferencës së paqes për Kosovën

Alsat - 19.03.2019

20 vite më parë në Parisit, përfundoi Konferenca ndërkombëtare e paqes kushtuar Kosovës, ku një ditë më parë Kosova dhe Serbia kishin nënshkruar dokumente të ndryshme.

6 artikuj të ndërlidhur »

Zv/Kryeministri Angjushev do të mbajë fjalim në lidhje me Ligjin për mbështetje finansiare

Alsat - 19.03.2019

Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike Koço Angjushev do të nbajë fjalim në diskutimin lidhur me propozim për ndryshime dhe plotësime të Ligjit për mbështetje financiare të investimeve ku do të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kryeministri Zoran Zaev për vizitë njëditore në selitë e NATO-s dhe BE-së

Alsat - 19.03.2019

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, zëvendësen e kryetarit të Qeverisë dhe ministre e ...

2 artikuj të ndërlidhur »