TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Strugë, reparti kirurgjik mbetet i mbyllur

Alsat - parë: 19 orë

Gjatë javës së ardhshme do të dihet nëse do të ketë sanksione për drejtorin e Spitalit të Strugës si dhe mbi shkaqet e mos vaksinimit kundër fruthit të një pjesë të personelit mjekësor si në Spitalin ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Pendarovski kompletoi kabinetin, Erolld Musliu në krye të Agjencisë së Zbulimit

Alsat - parë: 20 orë

Agjenti Erolld Musliu emërohet drejtor i Agjencisë së Zbulimit. Presidenti Stevo Pendarovski ka filluar me formimin e kabinetit presidencial. Musliu në krye të Inteligjencës vjen pas punës disa ...

40 artikuj të ndërlidhur »

“Marija Kiri Skllodovska”, rikonstruim i objektit

Alsat - parë: 20 orë

Në shkollën e mesme të qytetit “Marija Kiri Skllodovska” do të nis rikonstruimi i tërësishëm i fasadës së shkollës. Sipas drejtorit Blerim Nebiu, shkolla është ndërtuar në vitin 1968 dhe deri më sot ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Antikorrupsioni, dyshime për nepotizëm nga Pançevski

Alsat - parë: 20 orë

Komisioni anti-korrupsion do të dorëzojë në prokurori iniciativën për ngritjen e aktakuzës kundër ish-kryetarit të Gjykatës themelore Shkupi 1, Vlladimir Pançevski.

7 artikuj të ndërlidhur »

“FSHESA”, asnjë detaj nga takimi Zaev-Ahmeti

Alsat - parë: 20 orë

Asnjë detaj nga takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së ALi Ahmeti në kuadër të rikonstruimit të kabinetit qeveritar. Dy partnerët e koalicionit u takuan mbrëmë për të diskutuar mbi ...

50 artikuj të ndërlidhur »

Financimi i OJQ-ve nga Qeveria, dilema rreth pavarësisë

Alsat - parë: 20 orë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut planifikon të japë më shumë para për financimin e Organizatave joqeveritare. Momentalisht në qarkullimin vjetor në total prej 150 milion eurosh në sektorin qytetar, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Arrestimi i Boshkovskit, do të dëshmoj edhe Kotevski

Alsat - parë: 20 orë

Gazetarja Olivera Trajkovska, biznesmeni Orce Kamçev dhe ish zëdhënësi i MPB-së, Ivo Kotevski do të dëshmojnë në seancën e ardhshme për rastin “Tortura” më 20 qershor.

6 artikuj të ndërlidhur »

Singapori me internetin më të shpejtë në botë, Maqedonia e 79-ta

Alsat - parë: 20 orë

Testet kanë dëshmuar se internetin më të shpejtë në botë e ka Singapori, me 197.50 Mbps. Ndërkohë më të ngadalshmen e ka Turkmenistani (3.11 Mbps) dhe Jemeni (3.15 Mbps).

4 artikuj të ndërlidhur »

Pagesa elektronike në të gjitha pikë-pagesat rrugore, e para fillon me Korridorin 10

Alsat - parë: 21 orë

Në pikat e pagesës përgjatë Korridorit 10 – Rramanli, Otovica, Sopot, Stobi, Gjevgjeli, si dhe në pikat e pagesës Petrovec dhe Milladinovc afër Shkupit, nga mesi i muajit të ardhshëm, shoferët do të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

“BEG”: Nuk i kemi refuzuar kërkesat nga të shkyçurit

Alsat - parë: 21 orë

Kompania për prodhimin dhe shpërndarjen e energjisë termike në Shkup sot i mohon pretendimet e djeshme nga kreu i Komisionit Rregullator të Energjetikës Marko Bislimovski se kompania refuzon t’i ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Nga 1 korriku, 70 % roaming më të lirë në Ballkan

Alsat - parë: 21 orë

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë, Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnje-Hercegovinës nga muaji korrik do të mund të bisedojnë me njëri-tjetrin me çmime shumë më të lira.

8 artikuj të ndërlidhur »

Londër, mbahet ekspozita më e madhe e luleve

Alsat - parë: 21 orë

“Chelsea Flower Show”, ekspozita më prestigjioze dhe më e famshme e luleve në botë, po tërheq me mijëra vizitorë çdo ditë, që nga hapja e saj me një vizitë të vet Mbretëreshës Elizabeth II.

3 artikuj të ndërlidhur »

Tiroidja ”ka në dorë” humorin, zemrën dhe pjellorinë

Alsat - parë: 21 orë

Tiroidja është poseduesja e shëndetit tonë dhe studimet e fundit konfirmojnë lidhjen me sëmundjet e zemrës, pjellorisë dhe madje edhe me humorin. Me rastin e javës botërore kushtuar gjëndrës në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Firmoset emërimi i shefit të Agjencisë së zbulimit. Erolld Musliu në krye të këtij Institucioni

Alsat - parë: 21 orë

Nga burime brenda Presidencës, Alsat mëson se është firmosur vendimi që për Drejtor të Agjencisë së zbulimit të emërohet Erolld Musliu. Nga të njëjtat burime gjithashtu bëhet e ditur se Blerim ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Largohet infermierja nga puna, tentoi t’ia shëronte kancerin pacientit përmes librit të shenjtë

Alsat - parë: 21 orë

Një infermiere u shkarkua nga një spital britanik, pasi tentoi ta shëronte një pacient përmes Biblës. Sarah Kuteh u shkarkua nga puna në Spitalin e Luginës Darent në Dartford, Kent, pasi në vitin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Miratohet ligji për Agjencinë e Sigurimit Kombëtar

Alsat - parë: 21 orë

Me 91 vota “pro” është miratuar para pak çastesh në Kuvend ligji për Agjencinë e Sigurimit Kombëtar. Ky ligj ka marrë edhe një pjesë të votave të opozitës të pranishëm në Kuvend ditën e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

E dashura e Ronaldos bën të gjithë ta kthejnë kokën nga ajo në festivalin e Kanës

Alsat - parë: 21 orë

E dashura e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez mori vëmendje me fustan të zi, me pjesëmarrjen e saj në Kanë. E dashura e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez, shfaqi figurën e saj të ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Salmanit që ishte në Kosovë do t’i pritet koka pas Bajramit – Kush ishte dijetari i famshëm mysliman?

Alsat - parë: 22 orë

Sot u raportua se Arabia Saudite kishte marrë vendim për ekzekutimin e tre dijetarëve islam, përfshirë Sheik Salman al Awdah-në. Riadi zyrtar po i akuzon ata për vepra të shumta që kanë të bëjnë me ...

Spasovski: Ndjehem krenar që të gjithë bashkë do ta realizojmë këtë reformë

Alsat - parë: 22 orë

Asnjë qeveri dhe asnjë ministër s`mund të bëjë diçka thelbësore për shtetin nëse nuk e bënim të gjithë bashkë. Jam krenarë që sot do ta bëjmë bashkë këtë reformë.

3 artikuj të ndërlidhur »

Merkel refuzon postin e kreut të Këshillit Evropian

Alsat - parë: 22 orë

Disa udhëheqës evropianë u përpoqën të bindin kancelaren gjermane Angela Merkel në një samit në Rumani më 9 maj për të pranuar një pozitë udhëheqëse në BE, por ajo e refuzoi, shkruan Bloomberg.

4 artikuj të ndërlidhur »