TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Dy persona nën hetime për plaçkitje

Alsat - 20.09.2019

Prokurori Publik ka sjell vendim për procedure hetimore kundër dy personave, të dyshuar për grabitje me dhunë. Personat në fjalë mbrëmë kanë hyrë në objektin e “Astra krediti” në rrugën Londonska në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Kuvendi refuzon themelimin e Komisionit anketues për PSP-në

Alsat - 20.09.2019

Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi nuk pranon kërkesën e VMRO-DPMNE-së për themelimin e Komisionit anketues për shqyrtimin e punës së Prokurorisë Speciale Publike.

11 artikuj të ndërlidhur »

“Udhëtim nëpër botë” bashkon tre virtuozë shqiptarë në Kanada

Alsat - 20.09.2019

“Udhëtim nëpër botë” pas suksesit në Evropë e Amerikë, do të vijë edhe për shqiptarët e Kanadasë. Koncerti do të bëjë ndalesën e tij të parë në provincën e Ontarios, në Toronto më datën 22 shtator, ...

Aktorja e famshme bëri shumë për shqiptarët, neglizhohet nga shteti i Kosovës

Alsat - 20.09.2019

Aktorja Vanessa Redgrave ka vizituar shqiptarët nëpër kampe të ndryshme përgjatë luftës së fundit në Kosovë, por e njëjta ka vizituar Kosovën edhe në periudhën e pasluftës, duke qenë edhe kryetare e ...

Aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Gjilan, dy të lënduar

Alsat - 20.09.2019

Sot rreth orës 12:30 ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Gjilan, ku si pasojë kanë mbetur të lënduar dy persona. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zyrtarja e Policisë për ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Rreth 100 vëzhgues nga BE-ja do t’i monitorojnë zgjedhjet në Kosovë

Alsat - 20.09.2019

Shefja e Misionit Vëzhgues nga Bashkimi Evropian, për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, Viola von Cramon-Taubadel ka thënë të premten në Prishtinë se misioni që ajo drejton është dëshmi ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Rama: 80% e drejtorëve do të ikin

Alsat - 20.09.2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjendet në Velipojë ku po zhvillon një takim me Këshillin Koordinues për veriun. Burime nga mbledhja e Ramës bëjnë me dijeni që kryeministri deklaroi se 80% e ...

31 artikuj të ndërlidhur »

“Le të martohemi”, Era Istrefi publikon duetin me burrin e Cardi B

Alsat - 20.09.2019

Është publikuar kënga e re e Era Istrefit. Projekti quhet “Let’s Get Married” ose në shqip “Le të martohemi” dhe është në bashkëpunim me Yellow Claw dhe Offset – burrin e Cardi B.

11 artikuj të ndërlidhur »

Mijëra peshq të ngordhur në Greqi, BE në alarm

Alsat - 20.09.2019

Mijëra peshq të ngordhur kanë mbushur brigjet e liqenit Koroneia, në Greqinë veriore, si rezultat i temperaturave të larta dhe rënies së nivelit të ujit.

8 artikuj të ndërlidhur »

Banorët në panik, pantera e zezë lëviz nëpër çatitë e shtëpive

Alsat - 20.09.2019

Një panterë e zezë u fotografua duke shëtitur në çatitë e shtëpive në një qytet francez. Kjo gjë shkaktoi panik tek banorët, të cilët telefonuan menjëherë autoritetet.

Milloshovski: Kuvendi nuk pranon propozimin për Komision anketues për PSP-në

Alsat - 20.09.2019

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milososki tha se është e qartë se koalicioni qeverisës LSDM-BDI kanë frikë nga kontrolli i mundshëm nga deputetët në punën e PSP-së.

11 artikuj të ndërlidhur »

Amerika Jugore ka humbur 3 miliardë zogj nga viti 1970

Alsat - 20.09.2019

Amerika Jugore ka humbur rreth 3 miliardë zogj nga viti 1970, kanë thënë shkencëtarët, të gjeturat e të cilëve flasin për një krizë të madhe ekologjike.

7 artikuj të ndërlidhur »

Timonie: Standardet e vendit duhet të përkojnë me ato evropiane

Alsat - 20.09.2019

Ambasadori i Francës në Maqedoninë e Veriut, Kristian Timonie sot në Tetovë komentoi fillimin ose jo të negociatave të Maqedonisë së Veriut për integrim në Bashkimin Evropian.

22 artikuj të ndërlidhur »

Skoti: Ndaj Interit, siç bëri Slavia Praga

Alsat - 20.09.2019

Milani dhe Interi do të zbresin në fushë për të luajtur supersfidën e rradhës që prej sezonit të shkuar. Sakaq, prezantuesi i njohur, tifoz i Milanit, Geri Skoti, bën edhe parashikimin e ...

Vajza e Nysret Muqiqit pranon hapur lidhjen e dashurisë, ky është i dashuri i saj

Alsat - 20.09.2019

Vajza e këngëtarëve të mirënjohur të muzikës popullore, Nystret dhe Merita Muçiqit, Albiona ka bërë publike lidhjen e saj. Albiona publikoi një imazh të bukur me personin e zemrës, Muhamet Dudin.

Më shumë se 29 milionë fëmijë kanë lindur në zona të konfliktit më 2018

Alsat - 20.09.2019

Më shumë se 29 milionë foshnja kanë lindur vitin e kaluar në zonat e prekura nga konflikti, duke përfshirë, Afganistanin, Somalinë, Sudanin Jugor, Sirinë dhe Jemenin, ka thënë Organizata e Kombeve të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

“Kërkonte marrëdhënie treshe dhe më tradhtoi dy herë”, Demi zbulon sekretet e errëta të ish-martesës

Alsat - 20.09.2019

Demi Moore nuk ka ndërmend të përjashtojë as edhe një fragment të jetës, nga libri i saj i ri. Aktorja është e gatshme të çlirohet nga sekretet më të errëta, që duket se e mundojnë prej kohësh.

14 artikuj të ndërlidhur »

Masakroi të atin me çekiç, lihet në fuqi dënimi për Selman Aliajn

Alsat - 20.09.2019

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda në Shqipëri lë në fuqi dënimin me 21 vite burg për Selman Aliaj, i cili masakroi me çekiç babain e tij, Fejzi Aliaj rreth 22 muaj më parë.

8 artikuj të ndërlidhur »

Dani Alves, sërisht “kundër” gazetarëve

Alsat - 20.09.2019

Dani Alves, ish-lojtari i Barcelonës, Juventusit dhe PSZH-së, ndër të tjera, që tani luan me Sao Paulo, njihet për karakterin e tij rrebel dhe kontravers.

4 artikuj të ndërlidhur »

Milani nuk i shet krejt biletat për sfidën me Interin

Alsat - 20.09.2019

Në funjavë do të luhet derbi i Madoninës mes Milanit dhe Interit. “Kuqezinjtë” nuk po kalojnë një nga momentet më të mira, ndërkohë që nga ana tjetër, Interi kërkon të lërë pas barazimin në Ligën e ...

42 artikuj të ndërlidhur »