TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Vjedhja më e madhe në histori të Rusisë: Hakerët sulmojë Presidentin Putin (VIDEO)

Alsat - parë: 10 orë

Hakerë të panjohur kanë kryer vjedhjen më të madhe të të dhënave në histori të Rusisë, me çka e kishin kërcënuar projektin për internet të pavarur për të ruajtur interesat kombëtare, që e kishte ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Sa i saktë është parashikimi i plakjes tuaj me Faceapp?

Alsat - parë: 10 orë

Faceapp mund ta keni parë gjithandej këto ditët e fundit, dhe një nga arsyet që u përhap aq shumë ishte se plakja që i bën inteligjenca artificiale fytyrës së personave ishte mjaft bindëse.

10 artikuj të ndërlidhur »

Sot çmime të reja të derivateve të naftës

Alsat - parë: 10 orë

Komisioni rregullator për Energjetikë sot duhet të sjell vendim për çmimet e reja të derivateve, të cilat do të vazhdojnë nga mesnata. Në ndryshimin e fundit javën e kaluar derivatet u shtrenjtuan ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Pas Clinton e Albright, edhe senatori Bob Dole do të bëhet me bust në Kosovë

Alsat - parë: 10 orë

Kryeministri i Kosovës në largim, Ramush Haradinaj sot merr pjesë në shënimin e ditëlindjes dhe inicimit të ndërtimit të bustit për senatorin Bob Dole.

29 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj sot dorëzon dorëheqjen e tij tek presidenti Thaçi

Alsat - parë: 10 orë

Kryeministri kosovar në largim, Ramush Haradinaj sot pritet të dorëzojë edhe formalisht dorëheqjen tek presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Haradinaj njoftoi për dorëheqjen gjatë mbledhjes së qeverisë ...

241 artikuj të ndërlidhur »

Piloti që bëri fluturimin e parë rreth botës

Alsat - parë: 11 orë

Piloti amerikan Wiley Post më 22 korrik të vitit 1933 përmbushi fluturimin e parë i vetëm rreth botës. Fluturimi në avionin me një motor mbuloi një itinerar prej 25 mijë kilometrash dhe zgjati 7 ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Tronditet Hong Kongu, sulmues të maskuar dhunojnë njerëzit në stacionin e trenit

Alsat - parë: 11 orë

Dhjetëra persona të maskuar dhe të armatosur me shkopinj kanë sulmuar një stacion treni në lagjen Hong Kong të Yuen Long. Videot dhe fotot e postuara në rrjetet sociale tregojnë meshkujt, të gjithë ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Joveski: Paratë në “REKET” janë dhënë në dorë në dy raste, dimë llogaritë nga kanë ardhur

Alsat - parë: 11 orë

Prokurori Republikan, Lubomir Joveski në intervistë për “Nezavisen Vesnik” ka thënë se e dinë se si dhe nga janë dhënë 1,5 milion euro për rastin “Reket” ku të dyshuar janë Bojan Jovanovski – BOKI13, ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Vatikani në kërkim të zbulimit të misterit 36-vjeçar, zbulon mijëra eshtra në varr

Alsat - parë: 11 orë

Mijëra eshtra janë zbuluar në dy varre në qytetin e Vatikanit, si pjesë e kërkimeve të vazhdueshëm për të gjetjen e trupit të një vajze 15-vjeçare të zhdukur më shumë se tre dekada më parë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Shkup, 30 aksidente trafiku gjatë kësaj fundjave

Alsat - parë: 11 orë

Gjashtë persona kanë marrë lëndime të rënda trupore, ndërsa 11 janë lënduar lehtë në gjithsej 13 prej 30 aksidenteve rrugore që kanë ndodhur gjatë fundjavës në rajonin e Qytetit të Shkupit.

7 artikuj të ndërlidhur »

Sot mot i nxehtë me temperatura deri në 36 gradë Celsius

Alsat - parë: 11 orë

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me vranësira të vogla deri mesatare. Temperatura maksimale do të arrijë deri 38 gradë Celsius ndërsa indeksi UV do të jetë 9.

33 artikuj të ndërlidhur »

Ruskoska: Dy prokurorë të PSP-së kanë kërkuar të më takojnë, dëshirojnë të rrëfehen

Alsat - parë: 11 orë

Prokuroja Vilma Ruskoska në intervistë për emisionin “KOD” ka deklaruar se Katica Janeva nuk ka qenë nën masa hetimi të posaçme dhe se ajo personalisht beson se e njëjta nuk është arratisur nga ...

55 artikuj të ndërlidhur »

Partia e presidentit Zelensky fiton zgjedhjet parlamentare në Ukrainë

Alsat - parë: 11 orë

Partia e presidentit të Ukrainës, Volodimir Zelensky, ka fituar shumicën në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, duke shënuar kështu konsolidimin e fuqisë së tij politike.

35 artikuj të ndërlidhur »

Philip Reeker këtë javë viziton Shkupin

Alsat - parë: 11 orë

Ndihmës sekretari i shtetit të SHBA-së për Evropën dhe Euroazinë, Philip Reeker, këtë javë do ta vizitojë Greqinë dhe Maqedoninë e Veriut, ku do të realizojë takime me përfaqësues të pushtetit, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

“REKETI”, konfiskohet skafi i Zoki Kiçeec

Alsat - 21.07.2019

Prokuroria Publike sekuestroi një motoskaf në Ohër, në pronësi të të dyshuarit të dytë në hetimin “Reket”, Zoran Milevski – Kiçeec. Kjo është masa e vetme që deri tani e konfirmon ky institucion, ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Në mes të verës, apartamentet në Ohër gjysmë të zbrazët

Alsat - 21.07.2019

Në mes të korrikut në Ohër, kapacitetet private të akomodimit janë gjysmë të mbushura. Nga sektori i turizmit thonë se rrjedha aktuale e sezonit turistik është shumë më poshtë pritjeve.

6 artikuj të ndërlidhur »

Opinioni përsëri i pakënaqur nga çmimet e përmbarueseve

Alsat - 21.07.2019

Nga sektori civil nuk janë të kënaqur me mënyrën e re të tarifimit të përmbaruesve. Ata pretendojnë se me rregullat e reja gjërat nuk kanë ndryshuar, përmbaruesit paguajnë shuma të mëdha nga ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj dha dorëheqje, por sot prapë në punë

Alsat - 21.07.2019

Edhe pse dy ditë më parë lajmëroi dorëheqjen e tij si kryeministër i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka vazhduar me agjendën, duke u shfaqur në përurimin e shtatores së atdhetarit, Shejh Mihedin Shehu, ...

241 artikuj të ndërlidhur »

Nuredini: Punojmë në zbulimin e ndotësve kryesorë

Alsat - 21.07.2019

Ministri i Ekologjisë Naser Nuredini thotë se punon intensivisht për zbulimin e ndotësve kryesorë të ajrit. Në një intervistë për Alsat, Nurdini bëri të ditur se qeveria shqyrton mundësinë për ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Pendarovski: Pajtimi nuk nënkupton amnisti për Zaevin

Alsat - 21.07.2019

Procesi i pajtimit mes pushteti dhe opozitës është i vështirë dhe i njëjti nuk mund të japë rezultate brenda natës, thotë presidenti Stevo Pendarovski, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë.

28 artikuj të ndërlidhur »