TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Zhbogar: Rastin “Reket” e shoh me pozitivitet, nuk ka arsye për krizë politike në vend

Alsat - parë: 8 orë

Euro ambasadori, Samuel Zhbogar sot në Novaci ka folur mbi rastin “Reket”, ai ka thënë se Prokuroria Publike është treguar e denjë në luftimin kundër korrupsionit dhe ka treguar nivel të lartë të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Festim Latos, familja hap dyert e mortit

Alsat - parë: 8 orë

Në familjen e 48 vjeçarit Festim Lato në Vlorë të Shqipërisë janë hapur dyert e mortit. Një familje e madhe me 9 fëmijë, hynë dhe dalin të afërm dhe familjarë për ngushëllim, njofton Top Channel.

82 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptari në Zvicër dënohet për mbështetje të ISIS-it

Alsat - parë: 8 orë

Një dënim pa kusht me heqje lirie është absolutisht i domosdoshëm, për ta parandaluar atë nga kryerja e delikteve të tjera, ka shkruar veç tjerash Prokuroria Federale në akuzën e bërë kundër ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e të vetëshpallurit President i Çamërisë, shokët: Vrasje politike. Policia dyshon edhe për borxhlinjtë

Alsat - parë: 8 orë

Lajmi qarkulloi prej 24 orës nëpër portale, por policisë shqiptare vetëm pas mesnatës i mbërriti konfirmimi i autoriteteve holandeze mbi ekzekutimin e Festim Latos, të vetëshpallur “Presidenti i ...

82 artikuj të ndërlidhur »

Irani thotë se shkatërroi një rrjet spiunësh të CIA-s amerikane, dyshohet për 17 të arrestuar e të dënuar me vdekje

Alsat - parë: 8 orë

Irani ka kapur 17 spiunë që punojnë për CIA amerikane dhe disa prej tyre janë dënuar me vdekje, raportoi të hënën media iraniane, sipas Reuters. Televizioni shtetëror citoi Ministrinë e Inteligjencës ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Turqia kërcënon me operacion ushtarak

Alsat - parë: 8 orë

Nëse zona e planifikuar e sigurt në Siri veriore nuk vendoset dhe nëse kërcënimet ndaj Turqisë do të vazhdojnë, do të nisë një operacion ushtarak, paralajmëroi sot ministri i Jashtëm Mevlut Cavusoglu.

7 artikuj të ndërlidhur »

Ushtria izraelite shkatërron shtëpitë e palestinezëve

Alsat - parë: 8 orë

Qindra trupa izraelitë të shoqëruar nga buldozerë kanë filluar që të shkatërrojnë shtëpitë e palestinezëve në fshatin Sur Baher pavarësisht protestave të tyre dhe kritikave ndërkombëtare.

14 artikuj të ndërlidhur »

Dorëhiqet ministri britanik, Alan Duncan

Alsat - parë: 8 orë

Ministri i Britanisë së Madhe për Evropën dhe Amerikën, Alan Duncan, ka dhënë dorëheqje, raporton Anadolu. Duncan ka dhënë dorëheqjen disa orë para se të përfundojë votimi për udhëheqjen e Partisë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kapen dy persona nga Gostivari me 11 kg marihuanë

Alsat - parë: 8 orë

Kapen dy persona nga Gostivari me 11 kg drogë të tipit marihuanë. Alsat mëson se bëhet fjalë për dy persona me iniciale E.H dhe E.M, që besohet të jenë nga qyteti i Gostivarit, janë kapur me 11 ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Irani dënon me vdekje “spiunët e CIA-s”?

Alsat - parë: 8 orë

Autoritetet iraniane kanë bërë të ditur se 17 persona u dënuan për spiunazh për Agjencinë Qendrore të Inteligjencës (CIA) të SHBA-ve, transmeton Anadolu.

23 artikuj të ndërlidhur »

Erdogan paralajmëron SHBA-të dhe bazën e tyre Inxhirlik në Turqi

Alsat - parë: 8 orë

Turqia mund të ndërmerr hapa konkret kundër bazës ushtarake amerikane Inxhirlik si përgjigje për sanksionet e paralajmëruara nga Amerika, për shkak të furnizimit të Ankarasë zyrtare me sistemin ...

Zjarr i madh në Strugë, përfshihen nga flakët 33 varka (VIDEO)

Alsat - parë: 8 orë

Zjarr i madh mbrëmë ka shpërthyer në qendër të Strugës, është djegur parkingu i klubit “Snegar” nga Struga. Njësitë zjarrëfikëse kanë arritur që të lokalizojnë zjarrin, mirëpo për fat të keq, të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Shtetasi kosovar arrestohet në aeroportin e Shkupit

Alsat - parë: 8 orë

Dje pasdite, një shtetas i Kosovës është arrestuar në Aeroportin e Shkupit, për shkak se ka tentuar të largohet nga Maqedonia me dokumente të falsifikuara, njofton Ministria e Brendshme.

2 artikuj të ndërlidhur »

Intervistë ekskluzive me ambasadoren e re amerikane, Kate Byrnes

Alsat - parë: 8 orë

Intervistë ekskluzive me ambasadoren e re amerikane, Kate Byrnes. Intervistën e parë që pas marrjes së detyrës, në të cilën flet për të gjitha zhvillimet aktuale por edhe për prioritetet e saj do të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Naomi Campbell e fiksuar pas mikrobeve, ja si mbrohet para se të fluturojë me avion

Alsat - parë: 9 orë

Naomi Campbell i dashuron udhëtimet nëpër botë: “Kam lindur duke udhëtuar”, shpjegon në një video të publikuar në rrjetet sociale. Sa keq ama, që çdo fluturim në avion shndërrohet për të në një ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kompania japoneze do të nis shitjen e sutjenave apo “gjokset” për burra

Alsat - parë: 9 orë

Në botën moderne nuk është e mundur që të arrihet dukje perfekt përshkak të jetës dinamike dhe angazhimeve të përditshme, por edhe lloji i ushqimit që konsumohet çdo ditë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Trajkoviq: Dorëheqja e Haradinajt e ka shtyrë kohëzgjatjen e taksës

Alsat - parë: 9 orë

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane në Kosovë, dhe ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, ka thënë se dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka shtyrë kohëzgjatjen e ...

248 artikuj të ndërlidhur »

Refuzohet kërkesa e dytë e Sead Koçanit për të shtyrë dënimin me burg

Alsat - parë: 9 orë

Është e vlerësuar edhe kërkesa e dytë e biznesmenit Sead Koçan, për të shtyrë vendimin për të vuajtur dënimin me burg, i cili përmes avokatëve të tij javën e kaluar ishte dorëzuar në gjykatë.

8 artikuj të ndërlidhur »

Shpallet i pafajshëm pas 22 vitesh burg, nëna e viktimës gjen vet vrasësin e vërtetë

Alsat - parë: 10 orë

Hyri në burg kur ishte 20 vjeç, duke e ditur se ishte i pafajshëm, me një akuzë të ulët: përdhunim dhe vrasje të një shoqeje. Doli nga burgu në moshën 42 vjeçare dhe nuk ishte avokati ai që i dha ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Këto janë çmimet e reja të benzinës dhe naftës

Alsat - parë: 10 orë

Komisioni rregullator për Energjetikë sot duhet të sjell vendim për çmimet e reja të derivateve, të cilat do të vazhdojnë nga mesnata. Në ndryshimin e që është publikuar sot derivatet u liruan për 1 ...

12 artikuj të ndërlidhur »