TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Mësohen motivet për sulmin në Holandë, policia gjen letrën e sulmuesit

Alsat - parë: 17 orë

“Në këtë moment seriozisht po shqyrtohen motivet terroristike të sulmit” ka deklaruar prokurori holandez duke shpalosur detale se është gjetur një letër të cilën sulmuesi e kishte lënë në makinë.

89 artikuj të ndërlidhur »

Përplasjet “virtuale” të kandidatëve për president

Alsat - parë: 18 orë

Akoma pa filluar zyrtarisht fushata presidenciale, kandidatët kanë filluar me zbatimin e strategjive të tyre për bindjen e qytetarëve për t’i votuar. Lufta më e ashpër po zhvillohet mes Siljanovskës ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Strugë, zjarrfikësit s’kanë mjete për shuarjen e zjarreve

Alsat - parë: 18 orë

Është lokalizuar zjarri që përfshiu një sipërfaqe të madhe të malit mbi fshatrat Dellogozhdë dhe Pohum në rajonin e Strugës një ditë më parë. Ndërkohë, ndërsa komuna bleu makina në vlerë totale prej ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Taksistët ankohen për konkurrencën jolojale

Alsat - parë: 18 orë

Në kryeqytet ka mbi 5.000 taksi makina, dhe vetëm gjysma e tyre janë të licencuara. Numri i taksistëve të regjistruar ligjërisht në Agjencinë e Punësimit është pesë herë më i ulët.

6 artikuj të ndërlidhur »

Forcat e SHBA-së mbërrijnë në Berlin për stërvitjen e NATO-s

Alsat - parë: 18 orë

Qindra ushtarë amerikanë kanë filluar të mbërrijnë në Gjermani në kuadër të një strategjie të re për vendosjen e shpejtë të forcave ushtarake të NATO-s në Evropën Lindore në rast të agresionit rus ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Përplasje me armë në Londër

Alsat - parë: 18 orë

Rrugët janë mbyllur në Croydon, Londër jugore, pasi policët rrethuan një person të armatosur i cili kërcënonte të ”vriste njerëz”. Oficerë të armatosur të policisë, shërbimi i ambulantes dhe brigada ...

Jakimovski para gjyqit: Do të fitojmë!

Alsat - parë: 18 orë

Jakimovski i cili doli shkurt para gjyqit i ka përshëndetur gazetarët dhe ka deklaruar se do të fitojmë. Ish-Kryetari i Komunës së Karposhit, Stevçe Jakimovski mëngjesin e sotëm u arrestua dhe është ...

43 artikuj të ndërlidhur »

Aktorja Rosario Dawson mund të bëhet zonja e parë e SHBA-ve

Alsat - parë: 18 orë

Aktorja amerikane Rosario Dawson (39) konfirmoi spekulimet që ka të bëjë me senatorin amerikan dhe kandidat demokrat për president, Cory Booker. Ky i fundit u kishte thënë gazetarëve më parë se ishte ...

Prishtinë, LDK-ja kërkon debat parlamentar për aksidentet në komunikacion

Alsat - parë: 18 orë

Grupi Parlamentar i LDK-së ka kërkuar debat parlamentar, për të diskutuar lidhur me aksidentet në komunikacion me pasoja fatale që kanë ndodhur ditëve të fundit në Kosovë.

58 artikuj të ndërlidhur »

LSDM: Siljanovska sërish në mbrojtje të kriminelëve

Alsat - parë: 18 orë

Kandidatja e Hristijan Mickovskit, Gordana Siljanovska, sërish është vënë në mbrojtje të kriminalitetit dhe kriminelëve. Me këtë sjellje, Siljanovska edhe një herë ka vërtetuar se edhe ajo ashtu si ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia e dhjeta në botë për hedhje të ushqimit

Alsat - parë: 18 orë

Sistemi i rrjetit “Site siti” i cili mundëson që teprica e ushqimit në vend se të hidhet, të u shpërndahet kategorive me nevoja dhe familjeve të cilët nuk mund të sigurojnë ushqime, ky projekt është ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Pendarovski: Ivanov ka punuar kundër atdheut

Alsat - parë: 18 orë

Ivanov është politikan i cili në 30 vitet e fundit, që nga pavarësimi e deri më tani, më së shumti nga të gjithë ka punuar kundër atdheut, thotë kandidati i LSDM-së për President, Stevo Pendarovski.

37 artikuj të ndërlidhur »

Tre të ndaluar për sulmin në Holandë

Alsat - parë: 18 orë

Policia e Holandës ka arrestuar personin e tretë të dyshuar për përfshirje në sulmin në tramvaj, një ditë më parë në Utreht. Tre vetë mbetën të vdekur nga të shtënat, ndërsa pesë të tjerë u plagosën.

89 artikuj të ndërlidhur »

Trajkoviq: Fundi i Vuçiqit, në Serbi sundon mafia

Alsat - parë: 18 orë

Opozita serbe është duke zhvilluar betejën e përbashkët kundër regjimit të presidentit aktual të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Protesta janë organizuar gjithandej qyteteve të ndryshme të Serbisë, por ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Kërkohen veprime konkrete për të përmirësuar mjedisin jetësor

Alsat - parë: 18 orë

Qytetarët nuk kanë qasje efektive deri te drejtësia kur është i rrezikuar shëndeti dhe jeta e tyre, këtë e garanton Kushtetuta. Në rastin me ajrin e ndotur, nuk merren masa konkrete theksojnë ...

Ambasadori gjerman Schieb: Prishtina të heqë taksën

Alsat - parë: 18 orë

Ambasadori gjerman në Serbi Thomas Schieb tha se vendi i tij mbështet fuqishëm dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës me ndërmjetësimin e BE dhe i bëri thirrje Prishtinës të heqë taksat ndaj ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Me ndryshimin e Ligjit për përkrahje financiare zgjerohet numri i kompanive që do të përfshihen

Alsat - parë: 19 orë

Qeveria do të lehtësojë kushtet për kompanitë të cilat dëshirojnë të përfitojnë subvencione nga shteti. Me ndryshimet e Ligjit për përkrahje financiare do të rritet numri i kompanive të cilat do të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ligjvënësit britanikë mund të votojnë të njëjtën marrëveshje të Brexit-it

Alsat - parë: 19 orë

Kryesuesi i parlamentit britanik hodhi poshtë mundësinë që të hidhet në votim para ligjvënësve një marrëveshje e njëjtë e Brexit-it. Kreu i parlamentit britanik, John Bercow, tha se marrëveshje e ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Ishulli me 365 plazhe, nga një për çdo ditë të vitit

Alsat - parë: 19 orë

365 plazhe, nga një të ri për çdo ditë të vitit. Kjo është moto që përdoret vazhdimisht nga promotorët e Antiguas, për të tërhequr turistët. Por e bukura qëndron se ky pretendim për ishullin e vogël ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Andrea Marshall, ra në dashuri me Manta Rejn

Alsat - parë: 19 orë

Andrea Marshall, biologe marinse, e cila 15 vitet e fundit jeton në Afrikë ka vendosur të studiojë Manta Rejn. Pjesën më të madhe të kohës së saj ajo e kalon në ujë.