TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Conte: Italia do të bëhet pjesë e projektit kinez “Rruga e Mëndafshit”

Alsat - parë: 14 orë

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte u zotua se Italia do t’i bashkohet iniciativës kineze që njihet si “Rruga e Mëndafshit”, pavarësisht kundërshtimeve dhe dyshimeve të SHBA-së si dhe anëtarëve të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Xheloshaj kryetar i Tuzit, Kaloshaj kryetar i parlamentit lokal

Alsat - parë: 15 orë

Partia Demokratike e Malit të Zi njoftoi se do të mbështesë koalicionin e partive shqiptare, Forumin shqiptar në komunën e Tuzit, në mënyrë që të dërgojnë Partinë Socialiste Demokrate të Milo ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Uashingtoni: Rusia dhe Kina po kërcënojnë paqen në hapësirë

Alsat - parë: 15 orë

SHBA-ja akuzoi sot Rusinë dhe Kinën se po rrisin rrezikun për konflikt në hapësirë, kryesisht duke zhvilluar armë satelitore, në mes të një debati për përpunimin e një traktati për mbajtjen e paqes ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kazakistan, Nazarbajev jep dorëheqjen pas 30 viteve në pushtet

Alsat - parë: 15 orë

Presidenti kazak, Nursultan Nazarbajev njoftoi sot dorëheqjen, pas gati 30 vite në krye të këtij shteti në Azinë Qendrore, i pasur me burime natyrore, por po përballet me revolta të përshkallëzuara ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Zaevi në Bruksel, takime me Hanin dhe Mogerinin

Alsat - parë: 16 orë

Në Bruksel, delegacioni i drejtuar nga kryeministri Zoran Zaev takoi përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme të BE-së Federika Mogerini ku u tha se vendi ka arsye të mëdha që të shpresojë për ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Filipçe: 40 mjekë të rinj vendosen në urgjencë

Alsat - parë: 16 orë

Tetë vetura të ministrisë së Bujqësisë do t’i jepen ministrisë së Shëndetësisë për nevojat e Ndihmës së Shpejtë. Makinat do të pajisen me aparaturat e nevojshme përpara vënies në funksion.

4 artikuj të ndërlidhur »

Dorëzohet në KSHZ kandidatura e Blerim Rekës

Alsat - parë: 16 orë

Përfaqësues të shtabit zgjedhor të kandidatit për president Blerim Reka dorëzuan në KSHZ kandidaturën e Rekës për zgjedhjet presidenciale. Në afat prej 48 orësh KSHZ do të kontrollojë të gjithë ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Shumë komuna të vendit “ngulfaten” nga deponitë

Alsat - parë: 16 orë

Në prag të javës së ekologjisë, banorët e Komunës së Butelit dhe jo vetëm, vazhdojnë të ngulfaten nga ajri dhe ambienti i ndotur. Zëvendësministri i Mjedisit Jetësor Jani Makraduli i ndërgjegjshëm ...

Nga 1 prilli DAP-i shpërndan paraqitjet tatimore

Alsat - parë: 16 orë

Nga muaji i ardhshëm, Drejtoria e të Ardhurave Publike qytetarëve do të fillojë t’u dorëzojë deklarata vjetore tatimore për të ardhurat e realizuara gjatë vitit të kaluar.

6 artikuj të ndërlidhur »

Ahmeti: Askush s’është tradhtuar nga shkrirja e Sekretariatit

Alsat - parë: 16 orë

Një javë pas reagimeve të krahut të luftës për shuarjen e Sekretariatit për implementimin e MO-së, kreu i integristëve Ali Ahmeti theu heshtjen. Ministria e re sipas Ahmetit vjen pas analizave të ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Britaniku më i pasur do të blejë Çellsin ?!

Alsat - parë: 16 orë

Britaniku më i pasur, Sër Xhim Retklif, është i gatshëm që të blejë skuadrën e Çellsit, mirëpo oferta e tij është më e vogël, nga jo që e kërkon pronari aktual i skuadrës londineze, Roman Abramoviç.

Zgjerohet ndihma shtetërore për kompanitë

Alsat - parë: 16 orë

Biznesmenët kanë mendime të ndryshme rreth ndihmës shtetërore për kompanitë vendore. Një pjesë nuk i kursenin lëvdatat, ndërsa një pjesë me fjalë të kujdesshme theksuan se ende konsiderojnë se Ligji ...

“France Football” shpalos emrat e trajnerëve më të mirë në futboll

Alsat - parë: 17 orë

Perstigjiozja franceze “France Football”, ka publikuar së fundmi renditjen e trajnerëve që konsiderohen më të mirët e historisë. Në krye të listës është emri i trajnerit holandez Rinus Mihels, i cili ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Cipras më 2 prill viziton Maqedoninë e Veriut

Alsat - parë: 17 orë

Është bërë e ditur data e vizitës së Kryeministrit Grek në Maqedoninë e Veriut, Aleksis Cipras. Mediet greke shkruajnë se vizita është e paraparë për më 2 prill.

9 artikuj të ndërlidhur »

Rafael Nadal tërhiqet edhe nga turneu në Majami

Alsat - parë: 17 orë

Tenisti spanjoll Rafael Nadal ka deklaruar se nuk do të luajë në turneun Masters të Majamit që nis nesër. Numri 2 në botë, i tërhequr në gjysmëfinalet e “Indian Uells”-it, për shkak të një dëmtimi në ...

Takimet në Bruksel, përpjekje për të siguruar datë

Alsat - parë: 17 orë

Nga aktivitetet intensive në Bruksel të funksionarëve të lartë shtetëror, ish ambasadori Nano Ruzhin, vlerëson se, në qershor, do të pasojë ftesa për fillim të negociatave për anëtarësim në Bashkimin ...

5 artikuj të ndërlidhur »

PSZH gati ofertën, në rast se humb njërin nga yjet e skuadrës

Alsat - parë: 17 orë

PSZH përgatitet për të gjetur një zgjidhje nëse humbën njërin nga yjet që ka aktualisht në skuadër, Kilian Mbape dhe Nejmar Zhunior. Antoan Grizman mund të sakrifikohet nga Atletiko Madrid, ndërsa e ...

Zjarrvënie e qëllimshme në Karadakun e Shkupit

Alsat - parë: 17 orë

Erërat gjatë natës kanë shpërndarë edhe më tej flakën në malet e Karadakut të Shkupit. Terreni i ashpër, ka vështirësuar më shumë punën e ekipeve për të lokalizuar zjarrin, thonë autoritetet.

23 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptimi i aktgjykimit të Karaxhiçit do të transmetohet me 30 minuta vonesë

Alsat - parë: 17 orë

Shqiptimi i aktgjykimit pas ankesave të të akuzuarit të Hagës Radovan Karaxhiç është caktuar për nesër në orën 14 në tribunalin e Hagës, që do të transmetohet me 30 minuta vonesë.

13 artikuj të ndërlidhur »

Isis thyen heshtjen e gjatë: Kërkon hakmarrje për terrorizmin në Zelandë të Re

Alsat - parë: 17 orë

Isisi iu ka bërë thirrje ndjekësve të saj që të kundërpërgjigjen për sulmin terrorist kundër myslimanëve që ndodhi javën e kaluar në Zelandë të Re, në një mesazh të rrallë nga një prej figurave ...

88 artikuj të ndërlidhur »