TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Vuçiq: Pa biseduar me Serbinë, shqiptarët nuk mund të bëjnë asgjë

Alsat - 18.03.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se “agresioni kundër Jugosllavisë nuk i ka sjellë Kosovës paqe e as shoqëri të bazuar në demokraci dhe se ky nuk është stabilitet i përhershëm”.

32 artikuj të ndërlidhur »

Xhaferi merr pjesë në Konferencën e 16-të të Nismës Adriatike- Joniane

Alsat - 18.03.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi do të marrë pjesë në Konferencën e 16-të të Kryetarëve të Parlamenteve të Nismës Adriatike – Joniane e cila më 18 dhe 19 mars ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Të shtënat me armë në tramvajin në Holandë, raportohet një i vdekur

Alsat - 18.03.2019

Një person raportohet i vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë në tramvajin në qytetin holandez të Utrehtit, tha policia. Sheshi pranë stacionit të tamvajit është rrethuar nga ...

89 artikuj të ndërlidhur »

Policia në Holandë po dyshon për sulm terrorist

Alsat - 18.03.2019

Një numër i madh njerëzish janë lënduar pasi një person ka qëlluar me armë zjarri në një tramvaj të qytetit Utrecht të Holandës mëngjesin e së hënës, shkruan dailymail.

89 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiq: Pa bisedime me Serbinë, shqiptarët nuk mund të bëjnë asgjë

Alsat - 18.03.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se vendi i tij ka përmbushur marrëveshjen e Brukselit dhe iu takon atyre që krijuan shtetin e Kosovës, për ta vënë atë në këmbë racionale dhe të ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti kinez në një tur vizitash në Itali, Monako dhe Francë

Alsat - 18.03.2019

Presidenti kinez, Xi Jinping do të kryejë këtë javë një tur vizitash në Itali, Monako dhe Francë, bëri të ditur Ministria e Punëve të Jashtme. Roma pritet t’i bashkohet me këtë rast projektit kinez ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Çmimet e benzinës sërish në rritje

Alsat - 18.03.2019

Benzina do të rritet për 1,5 denarë, gjegjësisht 1 denarë për litër, derisa çmimi i dizelit do të ulet për 0,5 denarë. Këtë vendim e ka sjell sot Komisioni Rregullator për Energjetikë.

12 artikuj të ndërlidhur »

Hasani: Nuk ka kundërshtarë të lehtë ose të dobët

Alsat - 18.03.2019

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futboll, në grumbullimin e parë në prag të eliminatoreve për Evropianin e vitit 2020, do të jetë pa Arian Ademin, Stefan Spirovski dhe Ivan Triçkovski.

2 artikuj të ndërlidhur »

Elvana Gjata publikon këngën ‘Pa dashuri’

Alsat - 18.03.2019

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, ka publikuar këngën e saj më të re ‘Pa dashuri”. Kjo këngë është edhe kolona zanore e filmit ‘2 gisht mjaltë’, film ky në të cilin protagoniste është Elvana dhe ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Inspektorati Shtetëror i ndërtimtarisë ka filluar kontrollet në bregun e liqenit

Alsat - 18.03.2019

Inspektorati shtetëror i ndërtimtarisë nga sot ka filluar me kontrolle në të gjithë bregun e liqenit me qëllim që të vërtetojë se ka apo jo aktivitete ilegale në këtë shtrirje të Liqenit të Ohrit.

10 artikuj të ndërlidhur »

Sot nisin takimet e grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së

Alsat - 18.03.2019

Në orën 16 në Ministrinë e Drejtësisë fillon takimi i grupeve të punës mes dy partive më të mëdha nga blloku politik maqedonas. Në takim do të flitet për tejkalimin e dallimeve mes dy subjekteve në ...

67 artikuj të ndërlidhur »

Kinezi dënohet ashpër për hedhjen e monedhave në motorin e aeroplanit

Alsat - 18.03.2019

Një pasagjer me mbiemrin Li vendosi të hedhë dy monedha në motorin e aeroplanit, si shenjë e një udhëtimi të mbarë. Ky veprim rrezikoi sigurinë e fluturimit, gjë që shkaktoi largimin e aeroplanit nga ...

Vullkani që mund të shkatërrojë botën

Alsat - 18.03.2019

Sipas vlerësimeve të OKB-së, pas shpërthimit, njerëzimi do të kishte ushqim të mjaftueshëm për vetëm 74 ditë. Kur përmendet fundi i botës, shumica e njerëzve mendojnë për luftën botërore bërthamore, ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Si të ruani shikimin?

Alsat - 18.03.2019

Disa ndryshime të vogla në zakonet e jetesës janë të mjaftueshme për të ruajtur shikimin e mirë në vitet në vijim. Për të ruajtur shikimin e mirë në vitet e pjekura, filloni të kujdeseni për veten në ...

Moto GP, nis lufta verbale mes Honda-s dhe Ducati-t

Alsat - 18.03.2019

Ka nisur lufta mes ekipeve të “Honda”-s dhe “Ducati”-t në Moto GP. Pas apelimit që “Honda” i bëri fitores së Andrea Dovizioso, një javë më parë në Katar, duke e mbajtur pezull këtë sukses të pilotit ...

Sigurohen të hollat për shpërndarjen e internetit nga hapësira

Alsat - 18.03.2019

Kompania OneWeb ka siguruar 1.25 miliardë dollarë fonde të reja që mundësojnë shpejtimin e planeve për të nisur një rrjet global me shpejtësi të lartë.

Ilaçi më i fuqishëm për organizimin tuaj

Alsat - 18.03.2019

Kjo bimë është një nga erëzat më të mira, pasi shëron probleme të ndryshme shëndetësore. Shafrani i Indisë është një bimë barishtore me origjinë nga Azia Jugore dhe i përket familjes së xhenxhefilit.

Këtë javë merret vendim për apelin e Karaxhiqit

Alsat - 18.03.2019

Gjykata në Hagë pritet që më 20 mars të marrë vendim lidhur me apelin e ish-liderit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq, për dënimin që i është bërë për gjenocid dhe mizori të tjera gjatë ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Mbyllet klubi i armëve ku ushtroi terroristi që vrau 50 myslimanë

Alsat - 18.03.2019

Klubi i armëve ku thuhet se i akuzuari për vrasjen e 50 myslimanëve, Brenton Tarrant kishte ushtruar para masakrës, tashmë është mbyllur. Zëvendëspresidenti i Bruce Rifle Club, Scott Williams i tha ...

71 artikuj të ndërlidhur »

LSDM: Me cilat para djali i Ivanovit ka blerë dy banesa

Alsat - 18.03.2019

Nga partia në pushtet LSDM, para kabinetit të presidentit Gjorgje Ivanov kërkojnë sqarime për blerjen e dy banesave nga ana e djalit të Ivanovit. “Djali i Ivanovit ka blerë dy banesa me më shumë se ...

14 artikuj të ndërlidhur »