TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Basha: Shqipëria si gjithë Europa, aspirata që i ka mbledhur shqiptarët bashkë

Alsat - parë: 11 orë

E duam Shqipërinë si gjithë Europa! Ky është mesazhi, kjo është aspirate që I ka mbledhur shqiptarët në këtë bashkim të pashembullt për herë të 6 në këtë shesh”, tha ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Luis Hamilton, niset i pari në Monako

Alsat - parë: 15 orë

Piloti britanik, Luis Hamilton do të niset i pari në garën për Çmimin e Madh të Monakos, pasi që ishte më shpejtë në provat zyrtare. Pas tij u rendit kolegu i tij i skuadrës “Mercedes”, Valteri ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Protesta e sotme në Shqipëri, ndërkombëtarët bëjnë thirrje për përmbajtje

Alsat - parë: 15 orë

Pak orë para protestës së opozitës përmes së cilës kërkohet largimi i kryeministrit Edi Rama edhe shtyrja e zgjedhjeve lokale që supozohet të mbahen më 30 qershor, prezenca e OSBE-së në Shqipëri ka ...

324 artikuj të ndërlidhur »

Spasovski për Alsat: Reformat në siguri, pa ndikime politike

Alsat - parë: 15 orë

Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski, në një intervistë për Alsat thotë se personat e implikuar në krim dhe të dyshuar për pjesëmarrje në vepra penale nuk do të jenë pjesë e Agjencisë për Siguri ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Gatuzo: Nëse arrijmë Championsin, 11 vite nuk e heq mjekrën

Alsat - parë: 15 orë

Milani ende shpreson për një vend në Ligën e Kampionëve dhe megjithëse nuk ka asgjë në dorë tashmë, besimi është i madh se Interi ose Atalanta do të hedhin një hap të gabuar në javën e fundit të ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Shkup, probleme me shkyçjen ne ngrohja qendrore

Alsat - parë: 16 orë

Shoqata “No Pasaran” akuzon BEG-un për kërkimin e të dhënave personale, apo numrin personal të qytetarëve, të cilën ngrenë parashtresa që mos marrin llogari paushalle për ngrohje qendrore, sepse me ...

4 artikuj të ndërlidhur »

“Nefa Mebel” zhduket brenda natës, qindra familje të mashtruar

Alsat - parë: 16 orë

Kompania serbo-ruse “NEFA mebel” ka mbyllur brenda natës dyqanet zinxhir në të gjithë Maqedoninë dhe Serbinë, dhe qindra konsumatorë që kanë paguar porositë e mobilieve kanë mbetur të mashtruar.

9 artikuj të ndërlidhur »

Ohër-Strugë, mungesë kuadri në sektorin e hotelerisë

Alsat - parë: 16 orë

Kompanitë në vend po përballen gjithnjë e më shumë me mungesën e stafit arsimor profesional. Ohri dhe Struga jo vetëm që kanë problem të kenë njerëz të kualifikuar në sektorin e hotelerisë, por edhe ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Hazard zbraz arkën e Realit, Çellsi cakton dëmshpërblimin

Alsat - parë: 16 orë

Transferimi i Eden Hazard te Reali i Madridit i afrohet çdo ditë e më shumë konkretizimit. Në fakt, transferimi ka mbetur ende në pritje për shkak të finales së Ligës Europa , ku Hazard do të jetë i ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Forcohet kontrolli ndaj agjencive turistike

Alsat - parë: 16 orë

Komuniteti i biznesit kërkon ndryshime në ligjin për veprimtari turistike. Në prag të sezonit të verës, u paraqitën raste të reja të turistëve të mashtruar nga agjencitë turistike.

5 artikuj të ndërlidhur »

Lëndohet sulmuesi i kombëtarës së Shqipërisë

Alsat - parë: 16 orë

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja, ka marrë një goditje, pasi sulmuesi Rej Manaj është dëmtuar. Tekniku italian mund të privohet nga shërbimet e tij duke qenë se lushnjari nuk është grumbulluar as në ...

As Murinjo, e as Alegri, Tuhel mbetet me PSZH-në

Alsat - parë: 16 orë

Kampionati francez përfundoi me PSZH-në që triumfoi, si zakonisht, por edhe ky sezon është konsideruar dështim për shkak të eliminimit të shpejtë në Ligën e Kampionëve, pa harruar dështimin në kupat ...

Kanalizimet e bllokuara nga moskujdesi i qytetarëve

Alsat - parë: 16 orë

Bllokimi i kanalizimeve në ndërtesa dhe shtëpi shpesh herë ka shkaktuar përmbytje dhe dëme të mëdha në këto të fundit. Gjatë ndërhyrjes së ekipeve për pastrim nga “Ujësjellësi dhe kanalizime” janë ...

A do të ketë tërmet pas reshjeve të shiut, përgjigjen sizmologët

Alsat - parë: 16 orë

Koincidencë apo jo, në vitin 2016, pas reshjeve të shumta të shiut dhe vërshimeve në Hasanbeg, u paraqitën një seri tërmetesh në Maqedoni. Por sa mund që lëkundjet e tashme të tokës të jenë nxitur ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Afganistan,të paktën 24 persona të vdekur nga vërshimet

Alsat - parë: 17 orë

Shirat e rrëmbyeshëm që kanë goditur shumë pjesë të Afganistanit, shkaktuan vërshime, duke lënë të vrarë të paktën 24 persona dhe plagosur 11 të tjerë vetëm në 48 orët e fundit, njoftuan zyrtarët.

10 artikuj të ndërlidhur »

Rama i shkruan letrën e 4-t Bashës: Edhe armiqtë dialogojnë

Alsat - parë: 18 orë

Zoti Kryetar, nuk dua t’Ju krijohet ideja se ky është një ushtrim serial i llojit “m’ka çu nana me la gojën”, as një përsiatje e zgjatur ku unë kam thjesht interesin e ndarjes me publikun, të ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Japoni, dy pjepra shiten për 45 000 dollarë

Alsat - parë: 18 orë

Dy pjepra japonez u shitën për më shumë se 45 500 dollarë, duke arritur një vlerë rekord për këtë lloji produkti. “Të rritur në Jubari, në zonën e Hokaidos, një qytet në veri të Japonisë, pjeprat ...

9 artikuj të ndërlidhur »

“Chelsea Flower Show”, spektakli i luleve në Londër tërheq 150 mijë vizitorë

Alsat - parë: 18 orë

“Chelsea Flower Show” , ekspozita më prestigjioze dhe më e famshme e luleve në botë, po tërheq me mijëra vizitorë çdo ditë, që nga hapja e saj të martën, me një vizitë të vetë mbretëreshës Elizabeth ...

SHBA-të do të ratifikojnë Protokollin për në NATO në qershor

Alsat - parë: 19 orë

Senati pritet ta ratifikojë Protokollin për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO në muajin qershor, thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës, Xhejms Rish, kryesues me Komisionin e Senatit për ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Greqia përveç zgjedhjeve evropianë mban edhe ato lokale

Alsat - parë: 19 orë

Me një miting të madh në sheshin qendror të Athinës kryeministri Aleksis Tsipras ka mbyllur fushatën elektorale të partisë së tij për zgjedhjet për parlamentin europian dhe ato të administratës ...

15 artikuj të ndërlidhur »