TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Shemben disa banesa nga tërmeti në periferi të Tiranës, 2 persona të lënduar (video)

Alsat - parë: 41 min

Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkaktuar panik të madh banorët. Qytetarë të shumtë kanë lënë banesat e kanë dalë. Në videot e siguruara nga “BalkanWeb” qytetarë të shumtë në panik kanë dalë ...

116 artikuj të ndërlidhur »

Strugë – Qaf Thanë, rruga në gjendje të mjerueshme

Alsat - parë: 51 min

Shteti ka përuruar terminalin e ri doganor me kufirin e Shqipërisë në kalimin kufitar Qafë Thanë, por rruga deri atje është sikur nëpër filmat horror.

Tërmet në Durrës, ndjehet edhe Maqedoni dhe Kosovë

Alsat - parë: 1 orë

Tërmet prej 5.8 shkallë është regjistruar para pak çasteve në Detin Adriatik, në afërsi të Durrësit. Tërmeti është ndje edhe në Maqedoni dhe Kosovë. Tani për tani nuk ka informata për dëme materiale ...

116 artikuj të ndërlidhur »

Shtohet numri i veprave penale për gjuhën e urrejtjes

Alsat - parë: 1 orë

Gjuha e urrejtjes dhe veprat të cilat mund të çojnë deri në incidente ndëretnike nga dita në ditë po rriten. Kjo dëshmohet edhe nga veprat penale të cilat gjatë këtij viti janë rritur deri në 5 herë ...

VMRO: Donçev nuk mohoi asnjë akuzë për “Reket 2”

Alsat - parë: 1 orë

Një ditë pas prononcimit të drejtorit të Fondit Shëndetësor për rastin e ashtuquajtur “Reket 2” VMRO DPMNE-ja opozitare thotë se Donçev së bashku me ministrin e Shëndetësisë duhet të tërhiqen nga ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Zbatimi i gjuhës shqipe ngec edhe në organet e pushtetit gjyqësor

Alsat - parë: 2 orë

Organi i cili duhet t’i ndjek penalisht shkelësit e ligjit, nuk respekton as aktin më të lartë juridik. Prokuroria Publike ka hequr dhe më nuk i ka vendosur tabelat me emrin e ri kushtetues dhe me ...

“Ligji i Prokurorisë”, shtyhet takimi i grupeve të punës

Alsat - parë: 2 orë

Shtyhet takimi i paralajmëruar i grupeve të punës të partive për ligjin e prokurorisë. Negociatat mes pushtetit dhe opozitës mbi propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike kanë ngecur në dallimet që ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Akoma asnjë zgjidhje për mbi një mijë persona “fantom”

Alsat - parë: 2 orë

Ende nuk ka zgjidhje për njerëzit e paevidentuar që jetojnë në Maqedoninë e Veriut. Mendohet se ka mbi 1 mijë persona që nuk figurojnë në asnjë regjistër shtetëror, ndërsa të njëjtit, nuk gëzojnë ...

Idrizovë, s’ka zgjidhje për nxënësit shqiptarë

Alsat - parë: 2 orë

Një muaj nga fillimi i vitit shkollor nxënësit shqiptarë të Idrizovës të cilët kanë mbaruar klasën e pestë, akoma nuk kanë nisur procesin mësimor. Presin zgjidhjen e problemit me paralelen shqipe në ...

25 artikuj të ndërlidhur »

“Acibadem Sisitina”, kontrolle falas për probleme muskulore

Alsat - parë: 2 orë

Nën moton “Jetë, fuqi dhe pavarësi” Spitali Klinik Axhibadem Sistina në shënimin e muajit të “Distrofisë muskulare” organizoi shoqërim interaktiv me 30 fëmijë të cilët vuajnë nga kjo sëmundje.

Filloi aksioni vjeshtor për pastrim të përgjithshëm në Komunat e Shkupit

Alsat - parë: 2 orë

“Me rastin e Ditës botërore të pastrimit – World cleanup day , NP ,,Higjiena Komunale” – Shkup, sot filloi aksionin shumë ditor për pastrim të përgjithshëm në të gjitha komunat e Shkupit.

9 artikuj të ndërlidhur »

“Reket”, Boki 13 të hënën dëshmon para Vilma Ruskoskës

Alsat - parë: 3 orë

Të hënën më 23 shtator, dëshmi për rastin e shumë përfolur në opinion “Reket”, të hënën do të jep i dyshuari i parë i rastit, Boki 13. Bojan Jovanovski, të hënën është thirrur për të dhënë deklaratë ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Aksion i koordinuar policorë në 24 qytete, konfiskohet armë dhe drogë (video)

Alsat - parë: 3 orë

Mbrëmë dhe sot në orët e hershme të mëngjesit është zhvilluar një aksion i koordinuar i Ministrisë së Brendshme. Aksioni përfshinë 24 qytete, me çrrastë janë bastisur 54 lokacione.

9 artikuj të ndërlidhur »

Nesër mbahet ceremonia e varrimit të gazetares së RTK-së

Alsat - parë: 4 orë

Të dielën, në orën 16:00, mbahet ceremonia e varrimit të gazetares Ardita Sylejmani-Bllaca. Ajo vdiq të enjten pasi kishte komplikime shëndetësore gjatë lindjes.

20 artikuj të ndërlidhur »

“Pasqyra e shëndetit” – Rëndësia e ushqimit gjatë gjidhënies

Alsat - parë: 4 orë

Emisioni “Pasqyra e Shëndetit” fillon sot në ora 16:40 minuta. Në këtë emision të parë do të flasim për rëndësinë e ushqimit gjate gji-dhënies. A ndikon ushqimi në kualitetin e qumështit të nënës? ...

Një aeroplan në SHBA bie gjatë fluturimit nëntë kilometra për një minutë

Alsat - parë: 4 orë

Udhëtarët në një fluturim të ‘Delta Airlines’ këtë javë u tmerruan pasi avioni i tyre kishte rënë për 9 kilometra, raporton CNN. Avioni fluturoi nga Atlanta drejt Fort Lauderdale, por u dërgua në ...

Karter, basketbollisti më më shumë sezone në NBA

Alsat - parë: 4 orë

Legjenda e basketbollit amerikan, Vins Karter, edhe zyrtarisht firmosi kontratën për edhe një vit me NBA skuadrën e Atlantës. Në rast se do të zhvillojë së paku një ndeshje në sezonin e ri 2019/20, ...

Bolt: Dua të garojë me 3 futbollistët më të shpejtë

Alsat - parë: 4 orë

Atleti nga Xhamajka, Usein Bolt, pas pensionimit nga atletika, në një intervistë për faqen zyrtare të FIFA-s, është shprehur se ka dëshirë që të garojw në 100 metra me 3 yje të futbollit.

3 artikuj të ndërlidhur »

Bufon barazon rekordin e Paolo Maldinit

Alsat - parë: 4 orë

Xhanluixhi Bufon do të ketë rastin që të barazojë rekordin e Paolo Maldinit me 902 paraqitje në terrenet futbollistike. Portieri i Juventusit do të jetë në portën e kampionit aktual të Italisë në ...

Gjuajtjet e lira, Bardhi në vendin e katërt

Alsat - parë: 4 orë

Reprezentuesi i Maqedonisë dhe futbollisti aktual i Levantes, Enis Bardhi, sipas kompanisë për lojrat sportive “EA Sports” është një ndër ekzekutuesit më preciz të gjuajtjeve të lira, në lojrat ...