TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alsat

Petr Çeh mbron penalti në sfidën e hokejit

Alsat - parë: 6 orë

Ish-portieri i Çellsit dhe Arsenalit i është futur sportit të hokejt, madje ka debutuar duke qenë protagonist kryesor për ekipin e tij. 37-vjeçari ka nisur karrierën si profesionist me skuadrën e ...

Gjermania, fiton edhe me një futbollist më pak

Alsat - parë: 6 orë

Gjermania ka mposhtur Estoninë me rezultatin e pastër 3-0 megjithëse duhet të luante shumicën e ndeshjes me një lojtar më pak pas të kuqit të Emre Can.

20 artikuj të ndërlidhur »

Zëvëndësimet vulosën fatin e Maqedonisë në Varshavë

Alsat - parë: 6 orë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll nuk arriti që të përgatit befasi në Grupin G dhe me disfatë nga Polonia 0-2 mbylli ciklin e parafundit të eliminatoreve për Kampionatin EVropian 2020.

Ministri gjerman: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Alsat - parë: 7 orë

Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Daka: Mbi 15 mijë zarfe të verifikuara do të dërgohen në QNR

Alsat - parë: 8 orë

Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme.

192 artikuj të ndërlidhur »

Merkel: Turqia t’u japë fund menjëherë sulmeve në Siri

Alsat - parë: 11 orë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, gjatë një telefonate me presidentin turk, Recep Tajip Erdogan, kërkoi përfundimin e menjëhershëm të sulmit ushtarak në Siri, deklaroi një zëdhënëse e qeverisë.

27 artikuj të ndërlidhur »

VV: Autoritetet të hetojnë shkaqet e helmimit të numëruesve të KQZ-së

Alsat - parë: 11 orë

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas rastit të helmimit të punonjësve të operacionit të votimit përmes postës duke thënë se ka shqetësuar familjarët e stafit, por edhe opinionin publik.

192 artikuj të ndërlidhur »

Aksident i rëndë në Vushtrri, shtatë të lënduar

Alsat - parë: 11 orë

Një aksident trafiku me te lënduar është raportuar të ketë ndodhur sot rreth orës 14:00 në fshatin Druare të Vushtrrisë. Në këtë aksident janë përfshirë dy vetura civile.

25 artikuj të ndërlidhur »

Helmimi i zyrtarëve të KQZ-së, priten sqarime nga Prokuroria Speciale

Alsat - parë: 12 orë

Zyrtarë të Policisë së Kosovës i thanë KosovaPress-it se Prokuroria Speciale nuk i ka lejuar ata të japin komente rreth helmimit të zyrtarëve të KQZ-së.

192 artikuj të ndërlidhur »

KQZ për helmimin e zyrtarëve të vet: Çfarë ka ndodhur ende nuk e dimë

Alsat - parë: 12 orë

Kryeshefi i ekzekutiv i sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët e KQZ-së, ku ka thënë se ende nuk e dinë se çka ka ndodhur por se kishte raportim për një ...

192 artikuj të ndërlidhur »

Helmohen anëtarët e KQZ-së gjatë numërimit të votave

Alsat - parë: 13 orë

26 anëtarë të Komisionit Qëndror Zgjedhor të Kosovës, në mesin e të cilëve edhe dy femra shtatzënë kanë pësuar reaksione alergjike të ngjashme me helmim, ndërkohë që po numëronin fletëvotimet e ...

192 artikuj të ndërlidhur »

“BOMBA”, Shekerinska kërkon “votim parimor” në KSHZ

Alsat - parë: 13 orë

“Bombarduesi” El Çeka ka publikuar edhe një bisedë të përgjuar. Biseda zhvillohet mes Radmilla Sheqerinskës dhe Fatmir Besimit. Besohet që regjistrimi është nga viti 2013 dhe ka të bëjë me zgjedhjet ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet e parakohshme, VMRO-ja optimiste për numrin e mjaftueshëm të votave

Alsat - parë: 13 orë

VMRO DPMNE-ja është optimiste se megjithatë mund të sigurojë mbështetjen e 61 deputetëve për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Zëdhënësi i partisë Naum Stoikovski thotë se VMRO-ja është në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Instituti i Shëndetit Publik: Nëntë zyrtaret e KQZ-së kishin kruarje dhe vjellje

Alsat - parë: 13 orë

Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë dhe Klinika Infektive, kanë njoftuar se nëntë zyrtaret e Komisionit Qendror Zgjedhor, kishin kruarje të intenzitetit të ulët dhe se gjendja e ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Merkel sonte takon Makronin, përpjekja e fundit rreth datës për çeljen e negociatave

Alsat - parë: 13 orë

Fati i procesit euro-integrues të Maqedonisë së Veriut por edhe i Shqipërisë pritet të vendoset sonte në Paris, në takimin Merkel-Makron. Përveç për BREXIT si dhe koordinimit për Këshillin Evropian, ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Bordi i Akreditimeve pa mandat, Kambovski akuzon politikën

Alsat - parë: 14 orë

Bordit të Akreditimeve i ka skaduar mandati që nga 15 shtatori. Në periudhën e fillim vitit akademik, kur duhet të bëhen akreditimet e fakulteteve, kryetari i këtij bordi Vllado Kambovski thotë se ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Merkel takon Macron-in para samitit të 17 tetorit

Alsat - parë: 14 orë

Presidenti francez Emmanuel Macron pret sot kancelaren Angela Merkel në Paris, përpara samitit të pritshëm të liderëve të BE më 17 tetor. Ndonëse mediat e huaja raportojnë se në qendër të bisedimeve ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Udhëtimit të nxënësve të Lagjes Bardhi, si duket po i vjen fundi?!

Alsat - parë: 14 orë

Instituti Sizmologjik i ka dhënë dritë jeshile projektit për ndërtimin e Shkollës Fillore në lagjen Bardhi të fshatit Bllacë. Këtë e konfirmoi ministri i Arsimit Arbër Ademi.

2 artikuj të ndërlidhur »

Qytetarët në “luftë” me përmbaruesit, kërkojnë ndihmën e presidentit

Alsat - parë: 14 orë

Shoqatat civile, që kundërshtojnë punën e përmbaruesve, vazhdojnë betejën e tyre siç thonë derisa sa të fitojnë drejtësinë. Problemet e tyre por edhe të një numri të madh të qytetarëve ata ia ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kërçovë, në një hapësirë të Spitalit kryhen edhe operacione edhe lindje

Alsat - parë: 14 orë

Intervenimet kirurgjikale dhe lindjet në spitalin e përgjithshëm të Kërçovës realizohen në një sallë të vetme. Për shkak të mungesës së hapësirës për dy repartet, gjendja është e këtillë me vite.

2 artikuj të ndërlidhur »