TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Almakos

Profesori Isa Qosja dekorohet me Mirënjohje nga Universiteti “Haxhi Zeka”

Almakos - parë: 15 orë

Fakulteti i Arteve në Universitetin “Haxhi Zeka” në Pejë, ka dekoruar më mirënjohje profesorin Isa Qosja për shkak të kontributit të tij të dhënë në fushën e artit, në veçanti në degën e Regjisë ...

Mot i ftohtë me temperatura deri në -11 gradë celsius

Almakos - parë: 16 orë

18 Janar 2019 / 7:14 Sot në Maqedoni do të jetë mot i ftohtë me temperatura polare në orët e hershme të mëngjesit, ku temperaturat do të jenë deri në -11 gradë celsius, ndërsa ato maksimale të ditës ...

35 artikuj të ndërlidhur »

Hahn takon Ramën: Presim dënime

Almakos - parë: 23 orë

Arrestimet e kohëve të fundit në Shqipëri dhe proceset gjyqësore që kanë nisur ndaj personave të akuzuar për lidhje me krimin e organizuar, sipas Bashkimit Europian duhet të çohen deri në fund nga ...

113 artikuj të ndërlidhur »

Monika Kryemadhi: Jam kërcënuar nga grupe kriminale, vajzën e largova nga Shqipëria për arsye sigurie

Almakos - parë: 23 orë

Në studion e “Open”, në Top Channel, Monika Kryemadhi ka deklaruar se është kërcënuar në rrjetet sociale nga persona të cilët i ka identifikuar si anëtarë të grupeve kriminale të lidhura me politikën ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Ujkani: Nuk jam i lumtur te Rizespor, Milani ta marr Zhegrovën pasi është si Dybala

Almakos - parë: 23 orë

Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, ka dhënë një intervistë për TuttoMercatoWeb, ku ka folur për situatën e tij, por edhe shumë gjëra rreth të ardhmes. Ai ka thënë fillimisht se nuk është i kënaqur me ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Historia e numrit “ZERO”, i cili dikur thjesht nuk ekzistonte fare!

Almakos - parë: 23 orë

Sot është pothuajse e pamundur të përfytyrosh një botë që nuk e ka “konceptin zero”. Megjithatë, deri relativisht së fundmi, në shumicën e shoqërive anembanë botës, numri zero thjesht nuk ekzistonte ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Keisi Meidini mohon lidhjen me Seldin

Almakos - parë: 23 orë

Këngëtarja Keisi Meidini, ka hedhur poshtë spekulimet se ajo është në lidhje me Seldin. Bukuroshja ka folur për raportin me këngëtarin me të cilin realizoi bashkëpunim së fundmi.

17 artikuj të ndërlidhur »

Ahmeti: Vizita e Putinit në Beograd, tregoi se marrëveshja Kosovë-Serbi është shumë larg (Video)

Almakos - parë: 24 orë

Analisti Arben Ahmeti ka thënë se vizita e presidentit rus, Vladimir Putin në Serbi, ka treguar se marrëveshja Kosovë-Serbi është shumë larg. Ahmeti, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...

44 artikuj të ndërlidhur »

Bombola e gazit merr flakë, alarmon banorët e një ndërtese në lagjen “Mati 1” në Prishtinë (Foto)

Almakos - parë: 24 orë

Një bombolë gazi ka marrë flakë në një banesë të një ndërtese në rrugën “Beqir Kastrati” në lagjen “Mati1” në Prishtinë. Siç ka bërë të ditur një lexues i Telegrafit, ngjarja ka ndodhur rreth orës ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Higuain te Chelsea, të premten testet mjekësore

Almakos - parë: 24 orë

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain të premten do tu nënshtrohet testeve mjekësore te Chelsea. Sipas Corriere dello Sport, Higuain është gati të bashkohet me Chelsean dhe vetëm formalitetet mjekësore ...

45 artikuj të ndërlidhur »

“Rruga drejt”, Saveski: Ligji i gjuhëve, mund të kërkohej “impiçmenti” për Ivanovin

Almakos - parë: 24 orë

17 Janar 2019 / 23:14 Zdravo Saveski nga partia “E Majta”, i ftuar në emisionin “Rruga drejt” tha se Ligji për përdorimin e gjuhëve është një ligj i vonuar dhe se duhet të silleheshe edhe më herët, ...

8 artikuj të ndërlidhur »

“Rruga drejt”, Kadriu: Xhaferi ka pasur mundësi ta miratonte më herët Ligjin e gjuhëve

Almakos - 17.01.2019

17 Janar 2019 / 22:55 Profesor Zeqir Kadriu, i ftuar në emisionin “Rruga drejt”, vlerësoi se ligji i gjuhëve mund të miratohej edhe më herët nga ana e Kryetarit të Kuvendit sepse nuk ka pasur asnjeë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Islami: Trump dhe Putin janë marrë vesh për ndarjen e Ballkanit në dy zona të influencës (Video)

Almakos - 17.01.2019

Analisti Dardan Islami ka thënë se presidenti amerikan Donald Trump e ka ndryshuar politikën amerikane për Ballkanin. Islami, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se Trump ia ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti i Levantes, Quico Catalan: Do ta ankohemi në federatë, duam kualifikim në tavolinë ndaj Barcelonës

Almakos - 17.01.2019

Presidenti i Levantes, Quico Catalan e ka konfirmuar se klubi i tij do të ankohet tek Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF) pasi Barcelona paraqiti një formacion me një lojtar pa të drejtë loje në ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Rihanna zgjeron perandorinë e saj të modës me LVMH

Almakos - 17.01.2019

Rihanna po e zgjeron veprimtarinë e saj në modë. Sipërmarrësja e suksesshme nga Barbados që është pronare e Fenty Beauty ka thënë se po realizon bashkëpunim me grupin më të madh të luksit, LVMH ...

Befasisht trembeni derisa jeni në gjumë të thellë: Ky është shkaku përse ju ndodh kështu!

Almakos - 17.01.2019

A ju ka ndodhur ndonjëherë që vrullshëm të trembeni derisa përpiqeni të flini gjumë? Trembja e vrullshme dhe e befasishme derisa flemë gjumë të thellë është gjendje hipnotike, përkatësisht ngërç i ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtare: Andy Robertson te Liverpooli deri në vitin 2024

Almakos - 17.01.2019

Mbrojtësi Andy Robertson e ka vazhduar kontratën e me klubin e Liverpoolit deri në vitin 2024. 24-vjeçari, i cili u bashkua me The Reds para 18 muajsh nga Hull City, vazhdoi bashkëpunimin me klubin ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Një qytetar publikon pamjet, thotë se i moshuari nuk mori për orë të tëra trajtimin në Emergjencën e QKUK-së (Video)

Almakos - 17.01.2019

Në një video që po qarkullon në rrjetet sociale, një i moshuar shihet një nga hollet e Emergjencës së QKUK-së në Prishtinë, në një gjende të rëndë shëndetësore, përderisa është xhiruar nga një ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Elita Rudi duket më bukur se kurrë në prag të lindjes

Almakos - 17.01.2019

Elita Rudi është një prej personazheve më të famshme televizive. Prezantuesja e njohur është në prag që të bëhet nënë për herë të parë. Dhe, teksa numërimi së prapthi ka filluar për lindjen e saj, ...

Zëvendësministri i FSK-së, Ramadani: Ajo që pamë sot në Beograd, po quhet “Samit anti-Nato” (Video)

Almakos - 17.01.2019

Zëvendësministri i FSK-së, Burim Ramadani, ka thënë se është e njohur tashmë se Serbia quhet “Rusia e Vogël” në Ballkan. Ramadani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se ...

3 artikuj të ndërlidhur »