TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Almakos

IPKO sjell ndeshjet më të mëdha të kualifikimeve të Evropianit, nuk mungojnë as Kosova e Shqipëria

Almakos - parë: 15 orë

Platforma më e madhe televizive në Kosovë – IPKO, krahas ligave më të forta evropiane, sjell edhe ndeshjet më të mëdha të kualifikimeve të Evropianit 2020 IPKO përmes kanaleve të Super Sportit këto ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ylli i Chelseas: Hazard do të qëndrojë me ne

Almakos - parë: 15 orë

Eden Hazard po vazhdon të lidhet me një kalim të mundshëm te Real Madrid. Eden Hazard është i gatshëm që të transferohet te Real Madrid, mirëpo Chelsea po refuzon ta shet atë.

16 artikuj të ndërlidhur »

Kosovë – Bullgari, këtë skuadër e favorizojnë bastoret

Almakos - parë: 15 orë

Sipas kompanive të basteve më të njohura botërore, Kosova është favorite sonte në duel me Bullgarinë Kosova do ta nisë sonte kampanjën kualifikuese të Kampionatit Evropian, të parën në histori me ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Hidhet shorti për zgjedhjet lokale

Almakos - parë: 15 orë

25 Mars 2019 / 12:27 Këto janë numrat me të cilët do të përfaqësohen kandidatët e partive politike për zgjedhjet lokale në komunat Dibër, Ohër dhe Novosellë.

15 artikuj të ndërlidhur »

Prokurorja Merita Bina – Rugova zgjidhet anëtare e KPK-së nga radhët e PSRK-së

Almakos - parë: 15 orë

Në Prokurorinë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK) është realizuar procesi i votimit për zgjedhjen e anëtarit të Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK) nga radhët e këtij institucioni ...

5 artikuj të ndërlidhur »

707 raste me tuberkuloz për 2018 në Kosovë

Almakos - parë: 15 orë

Për vitin 2018, 707 raste me tuberkuloz janë regjistruar gjithsej në Kosovë, e me këtë sëmundje prin popullata e kryeqytetit, ndërsa me më së paku raste janë në komunën e Gjakovës.

25 artikuj të ndërlidhur »

Fotot e rralla të vitit 1999: Këngëtarja e njohur shqiptare shfaqet e alivanosur, duke ikur nga barbarizmi serb

Almakos - parë: 15 orë

Ditën e djeshme u shënua 20 vjetori i nisjes së bombardimeve të forcave aleate të NATO-s ndaj bazave ushtarake serbe. Fushata 72 ditore u shoqërua me masakra, dëbim dhe persekutim të popullsisë ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Pesë simptomat më pak të njohura të kancerit që duhet t’i dini

Almakos - parë: 15 orë

Kanceri është sëmundja ku qelizat në pjesë të caktuara të trupit rriten dhe riprodhohen në mënyrë të pakontrolluar. Për momentin nuk ka ndonjë ilaç që e shëron këtë sëmundje, prandaj diagnostikimi i ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Berati – kopshti shkëmbor i Evropës jug-perëndimore

Almakos - parë: 15 orë

“Swedish Nomad” është një blog udhëtimi, të cilin e menaxhon Alexander Waltner. Alex është fotograf dhe bloger i njohur udhëtimi që e shëtit botën tërë kohën qysh prej vitit 2014.

3 artikuj të ndërlidhur »

Veseli: Dhuna ndaj fëmijëve dhe grave nuk duhet toleruar asnjëherë

Almakos - parë: 15 orë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se nëpërmjet mënyrës se si i trajtojmë sot fëmijët, shpërfaqet edhe vizioni ynë për të ardhmen.

10 artikuj të ndërlidhur »

Nintendo mund të lansoj dy modele të reja Switch këtë vit

Almakos - parë: 15 orë

Sipas spekuliemeve të mëparshme, Nintendo në fakt mund të planifikojë lansimin e një Nintendo Switch të ri, më vonë këtë vit. Tani sipas një raporti të ri nga Wall Street Journal, duket se ne mund të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Marihuana së shpejti legale në Maqedoni?!

Almakos - parë: 15 orë

TV21 mëson se qeveria në Shkup është duke e shqyrtuar seriozisht legalizimin e ‘barit’! Kjo nismë, siç thonë burimet e afërta të TV21 me kabinetin e kryeministrit Zoran Zaev, ka për cak “marihuana ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Makina godet një 11-vjeçar në Tetovë

Almakos - parë: 15 orë

Dje rreth mesditës në rrugën rajonale Ratae –Zhelinë në fshatin Shemshovë të Tetovës, makina “Fiat Punto” me targa të Tetovës, e vizatur nga S.M. (48) nga Shkupi, e ka goditur një fëmijë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Kocijançiq: Kosova ta pezullojë taksën

Almakos - parë: 15 orë

25 Mars 2019 / 11:50 Ambasadori i SHBA-së dhe ai i Britanisë së Madhe në Prishtinë gjatë javës së kaluar kanë kërkuar vazhdimisht të luftohet korrupsioni, nepotizmi, por asnjë fjalë nuk e kanë thënë ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Ligjet e padekretuara nga Ivanovi, të mërkurën në seancë plenare për votim të sërishëm

Almakos - parë: 15 orë

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), të mërkurën do të vendos për ligjet që nuk u dekretuan nga presidenti në ikje, Gjorge Ivanov, për shkak se në të njëjtat është përdorur emri i ri i ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Ngacmimet shënojnë rritje në shkollat e Maqedonisë së Veriut

Almakos - parë: 15 orë

Ndasitë e thella në aspektin social, komunikimi i tepërt në rrjetet sociale si dhe mungesa e kontrollit nga ana e prindërve, janë shkaqet kryesore që kanë çuar në rritjen e ngacmimeve si dukuri, që ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Pavlopulos: Greqia e mbështet perspektivën evropiane të Maqedonisë Veriore, nevojitet të përmbushen parakushtet

Almakos - parë: 15 orë

Greqia e mbështet perspektivën evropiane të Maqedonisë së Veriut, por nevojitet respektim i plotë i të drejtës ndërkombëtare dhe implementim të rregullt të Marrëveshjes së Prespës, në të kundërtën do ...

18 artikuj të ndërlidhur »

23 aksidente gjatë fundjavës, një këmbësor i lënduar rëndë

Almakos - parë: 15 orë

Gjatë fundjavës në Shkup kanë ndodhur gjithsej 23 aksidente, ku një nga këmbësorët ka marrë lëndime të rënda trupore, në 11 aksidente lëndime të lehta kanë marrë 17 persona, ndërsa në 11 është ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Zidane: S’isha idiot të shkoja në lokale nate, flija mirë dhe pija vetëm ujë

Almakos - parë: 16 orë

Rrugëtimi i Zinedine Zidane drejt majës si futbollist profesionist ka qenë i gjatë dhe i lodhshëm. Legjenda franceze ka rrëfyer për jetën e vet si futbollist.

27 artikuj të ndërlidhur »

Flet lojtari zviceran që u shpëtua nga kundërshtari i tij: S’mbaj në mend asgjë, por ia ka vlejtur

Almakos - parë: 16 orë

Fabian Schar ka thënë se nuk mban në mend asgjë nga përplasja brutale që ka mundur ta lërë të vdekur gjatë fitores së Kombëtares së tij, Zvicrës, kundër Gjeorgjisë në një ndeshje kualifikuese për ...

6 artikuj të ndërlidhur »