TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Almakos

Përse njerëzit largohen nga personi të cilin e dashurojnë?

Almakos - parë: 11 orë

Mund të jetë alarmante kur jeni në një lidhje që mendoni se po shkon shumë mirë, se po e dashuroni partnerin dhe po ju dashuron, por papritmas lidhja përfundon dhe ju mbeteni duke u ndjerë të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Juventusi kërkon Palmierin për Higuainin?

Almakos - parë: 11 orë

Juventusi thuhet se shpreson të përfshijë mbrojtësin Emerson Palmieri në marrëveshjen e transferimit të Gonzalo Higuain te Chelsea. Telenovela Higuian po vazhdon edhe të premten, me sulmuesin ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Interi arrin marrëveshje në parim me Skriniarin për rinovimin e kontratës

Almakos - parë: 12 orë

Interi thuhet se ka arritur një marrëveshje në parim për të zgjatur kontratën e Milan Skriniar deri në verën e vitit 2023. Mbrojtësi sllovak është njëri nga lojtarët më të mirë të Interit aktualisht ...

12 artikuj të ndërlidhur »

ISHP, 281 persona të sëmurë nga gripi

Almakos - parë: 12 orë

18 Janar 2019 / 11:51 Gjatë javës së kaluar ( nga 7 janari deri në 13 janar) janë regjistruar 281 të sëmurë nga gripi, që është rritje për 43.4 për qind në krahasim me javën para saj kur janë ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Hoti pas Kryesisë: Kam frikë se do të vazhdojë avazi i vjetër në Kuvend

Almakos - parë: 12 orë

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit tha se ka frikë që do të vazhdojë avazi i vitit të kaluar, kur të gjitha seancat e ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Sejdiu nga PSD-ja: Nuk duhet të ketë marrëveshje me Serbinë pa njohje

Almakos - parë: 12 orë

Dardan Sejdiu nga Partia Socialdemokrate pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit tha se nuk duhet të ketë marrëveshje me Serbinë pa njohje të shtetit të Kosovës.

10 artikuj të ndërlidhur »

Lagjja turke me vila përrallash në të cilat nuk jeton askush (Foto)

Almakos - parë: 12 orë

Një lagje ishte planifikuar të jetë zonë luksoze për blerës të huaj në Turqi, por ky qëllim nuk është arritur duke u shndërruar kështu lagjja në “një qytet fantazmë” me qindra vila sikur ato të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Meta dekreton Edi Ramën ministër të Jashtëm të Shqipërisë

Almakos - parë: 12 orë

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar shkarkimin e Ditmir Bushatit dhe dekretimin e Edi Ramës si ministri të Jashtëm të Shqipërisë. Për dekretimin e Ramës në postin e të parit të diplomacisë ...

65 artikuj të ndërlidhur »

Dobësohu n’shpi!

Almakos - parë: 12 orë

Për të humbur peshë apo për të filluar një jetë më aktive dhe më të shëndetshme, nuk ju duhet domosdoshmërish një anëtarësim në fitnes që zakonisht kushton shtrenjtë, ju merr kohë dhe ju vë përballë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Milan sot zbulon transferimin e madh

Almakos - parë: 12 orë

Sulmuesi i Genoas, Krzysztof Piatek, do të jetë transferimi i madh i Milanit këtë afat kalimtar. ‘Rossonerët’ që tashmë kanë humbur Gonualo Higuain që pritet të transferohet te Chelsea, kanë reaguar ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria: Me Ligjin për gjuhët nuk aplikohet dygjuhësia e plotë

Almakos - parë: 12 orë

Qeveria e Maqedonisë ka sqaruar opinionin se me Ligjin për gjuhët nuk aplikohet në tërësi dygjuhësia. Sipas sqarimit të Qeverisë, ky ligj përparon të drejtat e të gjitha bashkësive joshumicë dhe nuk ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Të punësuar – të papunë, sipas regjistrimit të vitit 2002

Almakos - parë: 12 orë

Komunat me shumicë shqiptare 👇 Haraçinë: 815-1865 (69.6% papunësia) Bogovinë: 847-1805 (68%) Veleshte: 433-788 (64.5%) Dibër: 2332-3379 (60%) Zhelinë: 916-3536 (79.4%) Zajazi: 537-1094 (67%) Kamjan: ...

Për dy dekada qëndroi i mbyllur në shtëpi për shkak të mbipeshës, tajlandezi ka ngrënë pa kontroll akullore dhe ushqim ...

Almakos - parë: 12 orë

Një burrë në Tajlandë që peshon 317 kilogramë, është shpëtuar nga shtëpia e tij e drurit për t’iu nënshtruar trajtimit mjekësor, pasi për plot dy dekada kishte mbetur i ngujuar në shtëpi për shkak të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Rita Ora vihet në siklet kur pyetet për lidhjen me Andrew Garfieldin

Almakos - parë: 12 orë

Rita Ora nuk jep asnjë përgjigje kur vjen puna te marrëdhënia me Andrew Garfieldin. Në një intervistë të fundit me “The Morning Mash Up” në SiriusXM Hits 1, Ora kishte një reagim të papritur në një ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet një person në Skenderaj për trafikim me njerëz

Almakos - parë: 12 orë

Policia e Kosovës, konkretisht njësia e antitrafikimit me qenie njerëzore në Mitrovicë, me datën 17 janar 2019, ka realizuar një urdhërkontroll në dy lokacione të caktuara në rajonin e Mitrovicës, ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Gjendet e shtrirë në rrugë një 14 vjeçare në Prishtinë

Almakos - parë: 12 orë

Një vajzë 14 vjeçare është gjetur e shtrirë në rrugë me disa lëndime. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 13:50 në Prishtinë. Policia përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se viktima është dërguar për ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Rakitic: Futbollistët e Barcelonës janë të fokusuar të fitojnë vetëm në fushë

Almakos - parë: 12 orë

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic ngul këmbë se furia për eliminimin e mundshëm nga Copa del Rey nuk ka ndikuar në ekipin e tij. Një raport në El Mundo Deportivo pohon se një nga lojtarët e ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Tregtarët e Bit Pazarit në protesta kundër ligjit për licencat

Almakos - parë: 12 orë

Tregtarët e Bit Pazarit kanë dalë sot në mëngjes në protesta, kundër ligjit të ri, me të cilin u kërkohen pagesa shtesë për licenca. Ata kanë bllokuar rrugën kryesore tek ura e Bit Pazarit dhe ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Mickoski këmbëngul në zgjedhje të parakohshme parlamentare

Almakos - parë: 12 orë

18 Janar 2019 / 10:35 Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski këmbëngulë në organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, që sipas tij do të mbaheshin bashkë me zgjedhjet presidenciale, për ...

30 artikuj të ndërlidhur »

SHSKUK flet për rastin e të moshuarit: Pacienti mori trajtimin e duhur nga mjekët

Almakos - parë: 12 orë

Zyra e Drejtorit të Përgjithshëm të SHSKUK-së, përmes një njoftimi për media ka theksuar se dëshiron të sqaroj opinionin në lidhje me rastin e të moshuarit, filmimet e të cilit u publikuan mbrëmë në ...

42 artikuj të ndërlidhur »