TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Almakos

E humbi gruan në vitin 2009, tani Liam Neesoni i ndodhi edhe një tragjedi familjare

Almakos - parë: 9 orë

Liam Neesonit i ka ndodhur edhe një tjetër tragjedi familjare. Nipi i aktorit të famshëm vdiq në moshën 36-vjeçare i rrethuar nga familja në Irlandë, pesë vjet pas rënies tragjike në të cilën ai ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Kosova U-16 merr pjesë në turneun e Dubait, do të ndeshet me kombëtare të njohura

Almakos - parë: 9 orë

Përfaqësuesja e Kosovës U-16 do të udhëtojë në Emiratet e Bashkuara Arabe, pasi do të marr pjesë në turneun e Dubait. Përfaqësuesja e Kosovës për grupmoshën deri 16-vjeç, nën drejtimin e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Chelsea afër mbylljes së transferimit të Paredes

Almakos - parë: 9 orë

Chelsea pritet të përfundojë marrëveshjen për transferimin e mesfushorit të Zenit St Petersburg, Leandro Paredes. Blutë e Londrës janë shumë të interesuar në mesfushorin e ri argjentinas dhe kjo nuk ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Është ngritur aktakuzë për të akuzuarit për tentativën për vrasje në fshatin Batincë

Almakos - parë: 9 orë

Prokurori kompetent publik i Prokurorisë Themelore Publike ka ngritur aktakuzë kundër një peroni për vepër penale të bërë – vrasje nga neni 123 paragrafi 1 në lidhje me nenin 19 (tentativë) nga Kodi ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kekenovski dorëzon iniciativë në Gjykatën Kushtetuese: Nuk pajtohem me miratimin e Ligjit të gjuhëve

Almakos - parë: 9 orë

Profesori maqedonas Jove Kekenovski, ka dorëzuar iniciativë për vlerësimin e kushtetutshmërisë të Ligjit për përdorimin e gjuhëve. Sipas tij, qeveria në mënyrë kauboje miratoi ligjin dhe shkeli ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Aksident trafiku në Shkup, vetura e tipit “Opel Astra” përplaset me veturën “Seat Ibica”

Almakos - parë: 9 orë

Me 17.01.2019 në ora 15.45 në udhëkryqin nga bulevardi “ASNOM” dhe rruga “Rasti i Shkurtit” ka ndodhur nj aksident trafiku midis veturës “Opel Astra” me targa nga Shkupi, e drejtuar nga O.A.

3 artikuj të ndërlidhur »

MASHT dhe British Council me Memorandum Mirëkuptimi

Almakos - parë: 9 orë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi dhe drejtori ekzekutiv i British Council për Kosovë dhe Shqipëri, Angus Bjarnason, kanë nënshkruar sot Memorandum Mirëkuptimi për ...

5 artikuj të ndërlidhur »

KMDLNj kërkon trajtim të barabartë për avokatët para Gjykatës Speciale

Almakos - parë: 9 orë

Qeveria e Kosovës ka ndarë një shumë prej 1.5 milionë euro për të paguar mbrojtjen e të akuzuarve të mundshëm nga Kosova nga Gjykata Speciale si dhe mbulimin e të gjitha shpenzimeve që ndërlidhen me ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Solari po e humb durimin me Marcelon dhe Iscon

Almakos - parë: 10 orë

Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari është i ngopur me problemet fizike të Marcelos. Jose Ramon de la Morena, duke folur në El Transistor, thotë se braziliani kishte shtuar shtatë kilogramë ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Aksident trafiku në Kratovë, një veturë përplaset me një autobus

Almakos - parë: 10 orë

Me 17.01.2019 në ora 09.15 në fshatin Ketenovo, Kratovë, ka ndodhur një aksident trafiku midis veturës “Fiat Doblo” me targa nga Shkupi, e drejtuar nga S.B.

3 artikuj të ndërlidhur »

Jasharaj: Greva do të vazhdojë deri në plotësimin e kërkesave

Almakos - parë: 10 orë

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës e Kosovës (SBASHK), Rrahman Jasharaj në një prononcim për Telegrafin ka thënë se i tërë sistemi arsimor është duke iu përgjigjur grevës, e që ...

60 artikuj të ndërlidhur »

Aksident trafiku në Kavadar, shoferi me gjithë veturë bie në një lum

Almakos - parë: 10 orë

Me 17.01.2019 në ora 20.30 në rrugën “Strasho Pinxhur” në fshatin Vatasha, Kavadar, vetura e tipit “Jugo” me targa nga Manastiri, e drejtuar nga E.B.(40) nga Kavadari ka dal nga rruga dhe është ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Kompania IPKO ndihmon QKMF në Malishevë me aparat laboratorik

Almakos - parë: 10 orë

Kompania telekomunikuese IPKO, sot ka ndihmuar Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Malishevë, me një aparat laboratorik dhe një aparat tjetër për EKG.

2 artikuj të ndërlidhur »

Rama-pedagogëve: Mos më detyroni të bashkohem me studentët kundër jush!

Almakos - parë: 10 orë

Kryeministri Edi Rama u tregua i ashpër sot me pedagogët duke i bërë përgjegjës për plagjiaturat në doktoraturat dhe punimet shkencore. Gjatë diskutimit për Paktin e Universitetit, ai merr fjalën dhe ...

47 artikuj të ndërlidhur »

Koha kur e hani mëngjesin ndikon në kualitetin e gjumit

Almakos - parë: 10 orë

Gjumi është proces shumë i rëndësishëm kur flitet për shëndetin e një personi – mungesa e gjumit mund të shpijë në sëmundje serioze shëndetësore, si diabeti.

3 artikuj të ndërlidhur »

iPhone-ët e këtij viti mund të vijnë me bateri më të mëdha dhe zmadhim optik 3x

Almakos - parë: 10 orë

Jetagjatësia e baterisë në iPhone të Apple nuk është e dobët, por nuk është veçanërisht e mirë. Ndërsa Apple ka bërë përmirësime të mëdha të teknologjisë gjatë viteve, jeta e baterisë është ende një ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Sektori civil kërkon përgjegjësi politike për arratisjen e Nikolla Gruevskit

Almakos - parë: 10 orë

Nëntë organizata ndërkombëtare, sot përmes kumtesës, kanë bërë thirrje për përgjegjësi politike për arratisjen e Nikolla Gruevskit. Ata përkujtuan se kanë kërkuar që hetimet urgjentisht të ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Lipjani-Ponte Prizreni hap stinorin pranveror në Superligën e Kosovës

Almakos - parë: 11 orë

Të shtunën me përballjen në mes Lipjanit dhe Ponte Prizrenit që do të zhvillohet në Lipjan me fillim nga 17:00, do të nis stinori pranveror në Superligën e Kosovës në basketboll.

3 artikuj të ndërlidhur »

Kekenovski kërkon vlerësim të ligjit për gjuhët në Gjykatën Kushtetuese

Almakos - parë: 11 orë

18 Janar 2019 / 12:25 Profesori universitar Jove Kekenovski sot në Gjykatën Kushtetuese ngriti iniciativë për vlerësim të kushtetueshmërisë të Ligjit për gjuhët, i cili u publikua në Gazetën Zyrtare ...

12 artikuj të ndërlidhur »

“Shuplakat”, gjykimi vazhdon më 6 shkurt

Almakos - parë: 11 orë

18 Janar 2019 / 12:06 Gjykimi për dhunën para Komunës Qendër vazhdon më 6 shkurt, pasi që në seancën e sotme u nxorën dëshmi materiale të propozuara nga Prokuroria Speciale publike.

12 artikuj të ndërlidhur »