TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Almakos

Vëllai i Shaqirit në Prishtinë për t’ia sjellë Kosovës Hadergjonajn

Almakos - parë: 12 orë

Erdin Shaqiri, vëllai i futbollistit të famshëm shqiptar të Zvicrës, Xherdan Shaqirit, ka mbërritur në Prishtinë për ta, siç raportohet, ndërmjetësuar kalimin e Florent Hadergjonajt në ekipin ...

Ky do të jetë gjyqtari kryesor i ndeshjes Andorra – Shqipëria

Almakos - parë: 12 orë

Shqipëria do të luajë sot takimin e dytë të edicionit të eliminatoreve të Europianit 2020, me sfidën përballë Andorrës në transfertë, ku fitorja është një detyrim.

155 artikuj të ndërlidhur »

Librat e historisë dhe gjeografisë do të ndryshojnë sipas Marrëveshjes së Prespës

Almakos - parë: 12 orë

25 Mars 2019 / 15:46 Librat e historisë dhe gjeografisë për arsimin fillor dhe të mesëm fillimisht do të ndryshohen sipas Marrëveshjes së Prespës. Pas takimit dyditor këtë fundjavë, anëtarët e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ndiqet penalisht banori i Probishtipit, është kapur me armë pa leje

Almakos - parë: 12 orë

Zyra e jashtme për punë kriminalistike në Probishtip ka ngritur padi penale kundër D.S.(46) nga Probishtipi për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “ tregti me armë pa ...

Zgjedhjet lokale, hidhet shorti për kandidatët

Almakos - parë: 12 orë

25 Mars 2019 / 15:24 Në Komisionin Shtetëror Zgjedhor është tërhequr shorti për radhitjen e kandidatëve në listat për zgjedhjet e parakohshme në komunën e Dibrës, Ohrit dhe Novo Sellës.

15 artikuj të ndërlidhur »

Shkaktohet një zjarr në Kërçovë, nuk ka të lënduar

Almakos - parë: 12 orë

Me 24.03.2019 rreth orës 12.00 në Stacionin Policor në Kërçovë është lajmëruar se në rrjetin pyjor midis fshatrave Zhubrino dhe Popovjani, është shkaktuar zjarr ku është djegur bari i thatë, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Koordinatori Hoti takohet me Ministrin e FSK-së

Almakos - parë: 12 orë

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Kosovës, Rexhep Hoti, sot u prit në takim nga Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Rrustem Berisha.

2 artikuj të ndërlidhur »

Kosova ia tregon përsëri dhëmbët Serbisë, nuk i lë dy klube serbe të futet në territorin e saj

Almakos - parë: 12 orë

Shteti i Kosovës ua ka ndaluar dy klubeve serbe të volejbollit futjen në territorin e tij pasi nuk kishin marrë leje Shteti i Kosovës ia ka treguar përsëri dhëmbët Serbisë, shkruan Gazeta Express.

Vazhdon djegia e kallameve në Strugë

Almakos - parë: 12 orë

25 Mars 2019 / 15:10 Në Strugë nuk ka të ndalur djegia e kallameve dhe atë përgjatë bregut të liqenit, nga Struga deri në fshatin Kallishtë. Në afërsi të bregut të liqenit edhe sot digjej një ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Policia e ndalon gostivarasin, pastaj ai menjëherë niset dhe e godet me veturë një polic

Almakos - parë: 12 orë

Me 24.03.2019 rreth orës 23.30, duke kryer detyruat e trafikut rrugor në rrugën “Nikolla Parapunov” në Gostivar, është ndaluar vetura e tipit “Ford Fokus” me targa nga Gostivari, e drejtuar nga S.K.

“Presidencialet”, KSHZ-ja verifikon listën zgjedhore

Almakos - parë: 12 orë

25 Mars 2019 / 14:56 Një javë para fillimit të fushatës për zgjedhjet presidenciale, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) akoma është duke verifikuar listën zgjedhore.

5 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohen dy persona nga Strumica

Almakos - parë: 12 orë

Me 22.03.2019 në ora 13.00 në Stacionin Policor në Strumicë janë arrestuar S.M.(23) dhe M.M. ( 30), dytë nga Strumica, për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “ mundësim të ...

Marrin fund shqetësimet e nxënësve në Mitrovicë, ata vazhdojnë mësimin normalisht

Almakos - parë: 12 orë

Kanë marr fund shqetësimet rreth një dukurie se diçka e mistershme kishte ndodhur javë më parë në njërën prej klasave të shkollës së mesme ekonomike “Hasan Prishtina” në Mitrovicë, me ç’rast 10 vajza ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Gjilani pranon një automjet për fikjen e zjarreve donacion nga Zvicra

Almakos - parë: 12 orë

Komuna e Gjilanit ka pranuar sot zyrtarisht një automjet për Njësitin e Zjarrfikësve, donacion nga shteti i Zvicres. Kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, pas ceremonisë së pranim-dorëzimit, e ka ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shfletuesi i ri Edge i Microsoft mund të jetë fundi i Chrome

Almakos - parë: 12 orë

Prej kohësh e kemi ditur se Microsoft po punon në një shfletues të ri i bazuar në Chrome i cili do të zëvendësojë Edge por jo medoemos emrin e tij. Tashmë kemi pamjet e para të shfletuesit dhe sesi ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Iniciativa e Instagram-it që do iu pëlqejë të gjithëve

Almakos - parë: 12 orë

Kompania në pronësi të Facebook njoftoi se do të minimizojë ‘rekomandimet e kësaj përmbajtjeje dhe llogaritë që e propagandojnë atë’. ‘Masat afatshkurtra’ do të përfshijnë bllokimin e ‘hashtag’-ëve ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Këto janë 5 shprehitë, që e dëmtojnë trurin tuaj dhe duhet t’i ndaloni menjëherë

Almakos - parë: 12 orë

Kohëve të fundit, stili i jetës tek shumica e njerëzve është duke ndikuar negativisht në shëndetin e tyre mental dhe fizik. Shprehitë e këqija mund të dëmtojnë qelizat e trurit dhe të shkaktojnë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Ky do të jetë gjyqtari kryesor për ndeshjen Kosovë – Bullgari

Almakos - parë: 13 orë

Katërshja e gjyqtarëve nga Lituania, në krye me gjyqtarin kryesor Gediminas Mažeika, do ta ndajnë drejtësinë në ndeshjen hapëse të Kosovës kundër Bullgarisë në Grupin A kualifikues për Kampionat ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Digjen fushat mbi Sllupçan, ende po merren masa për ta shuar zjarrin

Almakos - parë: 13 orë

Me 24.03.2019 në ora 21.15 në Stacionin Policor për kalim kufitar dhe mbikëqyrje kufitare “Bellanoc” është lajmëruar se në verilindje nga fshati Sllupcan, Komuna e Likovës, në rreth një kilometër në ...

Bujar Osmani: Për PSP-në po bisedohet paralelisht me opozitën dhe deputetët

Almakos - parë: 13 orë

25 Mars 2019 / 14:35 Për ligjin për PSP-në duhet të punojmë paralelisht në dy drejtime, dhe të mundohemi që të arrijmë konsensus me opozitën dhe të flasim me deputetët.

26 artikuj të ndërlidhur »