TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Almakos

10 thënie nga mendja brilante e Bob Marley-t që do t’jua përmirësojnë ditën

Almakos - parë: 8 orë

Të gjithë e njohim Bob Marley-n, ndërkaq fjalët dhe muzika e tij do të jetojnë përgjithmonë. Këngët e tij kanë qenë të mbushura me tekste domethënëse të cilat na inkurajojnë të gjejmë një qëllim më ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Gattuso preferon Batshuayin para Piatekut

Almakos - parë: 8 orë

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso thuhet se dëshiron një marrëveshje për sulmuesin e Chelseat, Michy Batshuayi para atij te Genoas, Krzysztof Piatek.

22 artikuj të ndërlidhur »

ATO, bllokohet këshilli për mbikëqyrje civile

Almakos - parë: 8 orë

18 Janar 2019 / 15:27 Zgjedhja e anëtarëve të Këshillit për mbikëqyrje civile e cila do të mbikëqyrë punën e ATO-së, ngec në komisionin Parlamentar për zgjedhje dhe emërime.

8 artikuj të ndërlidhur »

Gjuha, VMRO-ja padit Kryeparlamentarin Xhaferi

Almakos - parë: 8 orë

18 Janar 2019 / 15:12 VMRO-DPMNE-ja ka inicuar padi penale ndaj kreu të Kuvendit, Talat Xhaferi dhe drejtorit të Gazetës Zyrtare, Martin Kostovski. Sipas opozitës, Xhaferi, Kostovski dhe nënpunësi ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Mashtrohet një banor i Resnjës, shet 19.000 kg mollë, paratë ende nuk i ka marr

Almakos - parë: 8 orë

Me 17.01.2019 personi V.T.(59) nga fshati Kisha e Poshtme e Bardh, Resnje, ka lajmëruar se është mashtruar nga personi V.T. nga fshati Boriovë, Strumicë, transmeton Almakos.

Serbia më në fund i kthen përgjigje Prokurorisë së Kosovës në kërkesat e drejtuara për vrasjen e Ivanoviqit

Almakos - parë: 8 orë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka njoftuar se ka marrë përgjigje në kërkesat e saj, të cilat ua ka drejtuar organeve kompetente të Serbisë për procesin hetimor lidhur me vrasjen e ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohen tre banor të Koçanit, kapen me marihuanë

Almakos - parë: 8 orë

Me 17.01.2019 në Stacionin Policor në Kocani, për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “ prodhim i paautorizuar dhe lëshim në përdorim të drogave narkotike”, zyrtarët policor ...

Beckham i lumtur pas takimit me Mbappen: Mbajta në duar medaljen e artë të Kupës së Botës

Almakos - parë: 8 orë

David Beckham dhe Kylian Mbappe kanë kaluar së bashku një mëngjes dhe të dy janë ndarë të lumtur që kanë takuar dhe kanë kaluar kohë me njëri-tjetrin.

3 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria me detaje të reja për mishin e prishur në Pejë dhe personat e dyshuar

Almakos - parë: 8 orë

Tre persona në Pejë me inicialet S.Sh, R.Sh dhe M.B, të enjten janë arrestuar për veprën penale “Vënia në qarkullim e artikujve të dëmshëm ushqimor”. Kështu ka thënë në një prononcim për Telegrafin ...

44 artikuj të ndërlidhur »

Rita Ora me një imazh provokues u kërkon fansave që t’i urojnë fat

Almakos - parë: 8 orë

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja Phoenix u paraqit në showin “Tonight Jimmy Fallon” ku bisedoi rreth karrierës dhe turneut botëror.

31 artikuj të ndërlidhur »

Solskjaer: Mourinho është menaxher fantastik, shpejt do t’i kthehet punës

Almakos - parë: 9 orë

Ole Gunnar Solskjaer ka thurë elozhe për ish-trajnerin e Manchester Unitedit, Jose Mourinho. Trajneri portugez u shkarkuar nga drejtuesit e Unitedit para një muaji dhe në vend të tij erdhi norvegjezi ...

43 artikuj të ndërlidhur »

Ish-drejtuesi i Man Cityt, Cook zbulon bisedimet dhe refuzimin e Terryt në vitin 2019

Almakos - parë: 9 orë

Ish-drejtori ekzekutiv i Manchester Cityt, Garry Cook ka konfirmuar bisedimet me John Terryn, por mbrojtësin anglez vendosi ta refuzonte ofertën e tyre në atë kohë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Shantazhohet tetovarja: Më jep para ose të publikoj fotografi intime në Facebook

Almakos - parë: 9 orë

Me 17.01.2019 në ora 14.45 në Stacionin Policor në Tetovë, një vajzë 20 vjeçare nga fshati Kamjan Tetovë, ka lajmëruar se D.S.(22) nga fshati Kamjan Tetovë, e ka kërcënuar gjegjësisht i ka kërkuar ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Në shkurt mësohet furnizuesi universal i energjisë

Almakos - parë: 9 orë

Në dy javët e ardhshme do të zgjidhet furnizuesi universal i energjisë elektrike. Nga Komisioni Rregullator i Energjisë thonë se javën e ardhshme do të dihet kur do të jetë ankandi dhe nuk do të ...

Ohër: Ndiqen penalisht 2 persona, për 1 muaj në 12 vjedhje kanë vjedhur 686.410 den

Almakos - parë: 9 orë

SPB Ohër ka ngritur padi penale kundër P.T.(25) nga Prilepi dhe ndaj një personi tjetër të panjohur për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e 12 veprave penale “ vjedhje “, transmeton ...

Deskoska: Çdo qytetarë ka të drejtë të paraqesë korrupsionin

Almakos - parë: 9 orë

Ministrja e Drejtësisë Renata Deskoska, ka arsyetuar ligjin e ri për parandalimin e korrupsionit dhe konfliktet e interesit, i cili parasheh edhe formim të ri Komisionit për antikorrupsion.

17 artikuj të ndërlidhur »

Sejdiu kritikon punën e LDK-së dhe VV-së në komisionet parlamentare

Almakos - parë: 9 orë

Deputeti i PSD-së, Dardan Sejdiu ka kritikuar punën e komisioneve parlamentare të udhëhequra nga LVV-ja dhe LDK-ja. Ai përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Komisioni Hetimor Parlamentar të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Vazhdojnë ankesat e pacientëve për mos trajtim të duhur (Video)

Almakos - parë: 9 orë

Në adresë të Telegrafit sot ka ardhur një video, ku një qytetar në Gjakovë thotë se në Emergjencën e Spitalit të Gjakovës nuk ishte i pranishëm asnjë mjek në kohën kur në njërën nga dhomat e këtij ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Ekspozita me gjësendet ilegale të përpunuara nga pjesët e kafshëve më të rralla (Foto)

Almakos - parë: 9 orë

Kafka e hipopotamit e kthyer në tavolinë, orendi me lëkurë elefanti apo çanta nga lëkura e rraxhës, janë disa prej gjësendeve ilegale, të përpunuara prej pjesëve të kafshëve më të rralla.

2 artikuj të ndërlidhur »

Sela: Liderët politikë të ulen në tryezë për qytetarët

Almakos - parë: 9 orë

Në emisionin Klan Debat, i ftuar mbrëmjen e djeshme ishte kreu i ASH-së Ziadin Sela. Krahas temave të tjera, debati u zhvillua edhe rreth ligjit për përdorimin e gjuhëve, zgjedhjeve që priten këtë ...

19 artikuj të ndërlidhur »