TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Almakos

Meshkujt dhe femrat lindin për të qenë ndryshe – ndryshimet në tru mes gjinive fillojnë prej në mitër

Almakos - parë: 10 orë

Në studimin e parë shkencor të këtij lloji, hulumtuesit thonë se kanë zbuluar që dallimet mes trurit të mashkullit e femrës fillojnë prej në mitër. Ky përfundim i tyre është mjaft i diskutueshëm, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Manchester City nuk e harron Muricin e Kosovën

Almakos - parë: 10 orë

Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë sonte ndeshjen e parë eliminatore për “Euro 2020”. “Dardanët” do të përballen me Bullgarinë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë me fillim nga ora 20:45, për ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet me cilat fanella do të luajë Kosova kundër Bullgarisë

Almakos - parë: 10 orë

Ndryshe nga miqësorja me Danimarkën, Kosova do të luajë sonte kundër Bullgarisë me fanella të kaltra. Kombëtarja e Kosovës do të luajë me fanellat tradicionale (të kaltra) në ndeshjet që do t’i ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Në polici është paraqitur i zhdukur një person 38 vjeçar nga Shkupi

Almakos - parë: 10 orë

Me 24.03.2019 në ora 14.00 në Stacionin Policor në Gazi Babë, D.S.(63) nga Shkupi ka lajmëruar se nga shtëpia në drejtim të panjohur është larguar djali i tij V.S.

2 artikuj të ndërlidhur »

Kërkesë për paraburgim ndaj të dyshuarit për ‘’Zjarrvënie’’

Almakos - parë: 10 orë

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Përgjithshëm, dje rreth orës 13:00, ka ndaluar të dyshuarin A.M., në kohëzgjatje prej 48 orësh. Sipas një njoftimi, ekziston dyshimi i bazuar se, i ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Formacioni i mundshëm i Kosovës për ndeshjen me Bullgarinë

Almakos - parë: 11 orë

Kanë mbetur edhe disa orë deri te ndeshja mes Kosovës e Bullgarisë, e cila do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në orën 20:45. “Dardanët” do të nisin fushatën kualifikuese për “Euro 2020” ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Në Kumanovë ndiqet penalisht banori i Haraçinës, ka prishur qetësinë publike

Almakos - parë: 11 orë

SPB Kumanovë ka ngritur padi penale kundër I.E.(51) nga fshati Haraçinë, Shkup, për shkak të ekzistimit të dyshimeve se ka kryer veprën penale “ shkaktim të rrezikut të përgjithshëm “, transmeton ...

Gjuhet me gurë në drejtim të trenit që po lëvizte në hekurudhën Shkup-Kërçovë

Almakos - parë: 11 orë

Me 24.03.2019 në ora 18.15 në SPB Tetovë është lajmëruar se në stacionin hekurudhor në hyrje nga Tetova, një person i panjohur e ka gorëzuar trenin që ka lëvizur në drejtimin Shkup-Kërçovë, ...

Mbrojtja Sociale, dhjetëra kërkesa nga personat me nevojë

Almakos - parë: 11 orë

25 Mars 2019 / 16:20 Shteti nuk plotëson as minimumin e kushteve për personat me nevoja të posaçme. Kështu deklaruan vet ata para deputetëve, në debatin për Propozim ligjin për mbrojtje sociale.

4 artikuj të ndërlidhur »

Ndiqet penalisht shtipjani, është kapur me marihuanë

Almakos - parë: 11 orë

SPB Shtip ka ngritur padi penale kundër T.K.(40) nga Shtipi për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “prodhim i paautorizuar dhe lëshim në përdorim të drogave narkotike”, ...

Bugatti me veturën e parë elektrike që kushton 700 mijë euro

Almakos - parë: 11 orë

Prodhuesi i veturave Bugatti do të hyjë në botën e automobilave elektrike, pasi ka marrë ‘dritën jeshile’ nga udhëheqësit e grupit Volkswagen, anëtar i të cilit është kompania, që të ndërtojë një ...

WhatsApp së shpejti do të detektojë lajmet e rreme

Almakos - parë: 11 orë

Për të marrë këtë informacion, përdoruesi duhet të përcjellë mesazhin e marrë, të hapë seksionin e mesazhit dhe të dhënat do të shfaqen. Një mesazh që është dërguar pesë ose më shumë herë do të marrë ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Rrëfehet Rozana Radi: Ja si përfundova me gjoks bullgareje

Almakos - parë: 11 orë

Rozana ka treguar historinë interesante si ka vendosur të zmadhojë gjoksin e saj. Këngëtarja dhe moderatorja e njohur Rozana Radi e ka pranuar hapur se ka kryer ndërhyrje për të zmadhuar gjoksin.

10 artikuj të ndërlidhur »

Ronela Hajati reagon pas fjalëve të rënda publikisht nga Arian Çani

Almakos - parë: 11 orë

Ronela Hajati është një ndër artistet më të komentuara në showbizin shqiptar. Një ndër këngët më të diskutuara ka qenë kënga ‘Vuj’ në ‘Kënga Magjike’.

18 artikuj të ndërlidhur »

Vojvoda: Le t’mashtrohen deri n’taksirat!

Almakos - parë: 11 orë

Kanë mbetur edhe disa orë deri te ndeshja mes Kosovës e Bullgarisë, e cila do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në orën 20:45. Para ndeshjes hapëse për kualifikueset e “Euro 2020”, lojtarët ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Shkupjanit 81 vjeçar i digjet pushimorja

Almakos - parë: 11 orë

Me 24.03.2019 në ora 08.30 në SPB Shkup, R.I.(81) nga Shkupi ka lajmëruar se në periudhën nga ora 14.00 e datës 23.03.2019 deri në ora 08.30 të datës 24.03.2019 është shkaktuar një zjarr në ...

Tuberkulozi kalon në duart e internistëve

Almakos - parë: 11 orë

25 Mars 2019 / 15:58 Në vend të pneumatologëve, shërimi i tuberkulozit do të kalojë në duart e specialistëve internist, pulmologëve apo specialistëve që janë pjesë e zinxhirit të sëmundjeve të ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Digjet një hapësirë e madhe me pisha në Kërçovë

Almakos - parë: 11 orë

Me 24.03.2019 rreth orës 16.00 në Stacionin Policor në Kërçovë është lajmëruar se në vendin “Kutlabica” në eterin e fshatit Tuin, Kërçovë, është shkaktuar një zjarr ku është djegur një hapësirë e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Shënohet 20-të vjetori i të rënëve gjatë vitit 1999 në fshatrat e Rahovecit

Almakos - parë: 11 orë

Në fshatrat Celinë, Fortesë dhe Brstoc të komunës së Rahovecit, sot janë mbajtur tubime përkujtimore për të shënuar 20-të vjetorin e të vrarëve gjatë vitit 1999 në këto fshatra, të cilët janë vrarë ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Investimet e huaja në Shqipëri, mbi 1 miliard euro

Almakos - parë: 11 orë

Investimet e huaja në Shqipëri shënuan një rekord historik vitin e kaluar duke kapërcyer për herë të parë shifrën 1 miliard euro. Të dhënat e fundit nga banka e Shqipërisë tregojnë se për gjithë ...

11 artikuj të ndërlidhur »